Skocz do zawartości

Euro 2020 (2021) - temat zbiorczy


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo podobna sytuacja jak na MŚ 2018. Mecz z Senegalem, który trzeba było wygrać, głupio stracona bramka i przegrana 2-1. Wtedy mecz o wszystko był z Kolumbią, dostaliśmy po dupie 3-0. A teraz mecz o wszystko z Hiszpanią. Nie za wesoło...

Edytowane przez Enemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Enemy napisał:

A teraz mecz o wszystko z Hiszpanią. Nie za wesoło...

Trzeba zaznaczyć, że z Hiszpanią, która ma 1 punkt w tej chwili a więc będzie się dwoić i troić aby ten mecz bezwględnie wygrać :)

A nam Hiszpania nie leży i o ile potrafimy dać opór Niemcom, Anglikom czy Portugalii a nawet walczyć z nimi w pewnych okolicznościach na równi to o tyle z Hiszpanią.. no ciężko będzie.

 

Może zdarzyć się tak, że zaprezentują się dużo lepiej niż ze Słowacja ale dostaną w dupę i tyle będzie z Euro.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry Polak po szkodzie, ale raczej okazuje się, że zmiana trenera na 5 minut przed imprezą była błędem. Każdy mecz zagrany w innym składzie, szczególnie obrona. W takim składzie w defensywie zagrali tylko 30 minut dawno temu z Węgrami. Tracą bramki po swoich błędach niemal w każdym meczu Sousy. Eksperymentował do ostatniej chwili nie dając piłkarzom szansy na zgranie. 

Nie udało się w kilka miesięcy wykreować drużyny. Nie uda się w kilka dni do meczu z Hiszpanią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo porażki Węgrzy mi zaimponowali, widać było że każdy dał z siebie maksa i zostawił serducho na boisku. 0:3 trochę zakrzywia obraz meczu, bo trzymali się do 84 minuty dzielnie, po straconej bramce uszło już z nich powietrze a za chwilę karny i 0:2. No i atmosfera na Puskas Arena kozacka, fajnie się to oglądało widać było, że doping dodawał skrzydeł Madziarom.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chcni napisał:

Mimo porażki Węgrzy mi zaimponowali, widać było że każdy dał z siebie maksa i zostawił serducho na boisku. 0:3 trochę zakrzywia obraz meczu, bo trzymali się do 84 minuty dzielnie, po straconej bramce uszło już z nich powietrze a za chwilę karny i 0:2. No i atmosfera na Puskas Arena kozacka, fajnie się to oglądało widać było, że doping dodawał skrzydeł Madziarom.

 

Biegali, walczyli, nawet mieli jakieś tam okazje podbramkowe. Teraz oglądam Niemcy - Francja i ten mecz jest na jeszcze wyższej intensywności, widać dobre przygotowanie fizyczne zawodników.

 

To zupełnie inny świat niż nasza kadra. U nas brak ruchu, brak motoryki, rozgrywanie piłki trzema obrońcami, pomocnicy za wysoko ustawieni. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, smerf napisał:

 

Bez porównania...technicznie, szybkościowo ten mecz w ogóle na innym poziomie. 

Dla mnie to żadna nowość. Od jakis 30 lat te zespoły grają na zupełnie innym poziomie niż nasza reprezentacja. Do Francji i Niemiec dodałbym Hiszpanie, Portugalię, Holandię, Włochy, Danie, Szwecję czy  Chorwację oraz Anglię . W ostatnich 8 latach doszła jeszcze Belgia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cst9191 napisał:

Teraz oglądam Niemcy - Francja i ten mecz jest na jeszcze wyższej intensywności, widać dobre przygotowanie fizyczne zawodników.

Apropos tego co napisałeś przypomniała mi się historia z przed jakiś 10-12 lat kiedy to mój dobry kumpel wpadł do mnie ze swoją nową dziewczyną na zapoznanie. Wieczór zaczął się od tego, że oglądaliśmy mecz naszej ligi, a potem mieliśmy w planach wyskoczyć w miasto. Siedzimy sobie u mnie i gadamy, mecz leci w tle. Jego dziewczyna na chwilę wyłączyła się z rozmowy i zaczęła oglądać mecz. Po jakiejś minucie pyta się nas: przepraszam was, ale czy możecie mi powiedzieć dlaczego oni tak wolno biegają?

 

Po wczorajszym meczu, a szczególnie wypowiedziach naszych graczy, Bednarka, że kontrolowali mecz oraz chyba Lewandowskiego, że jeśli wyeliminują błędy z wczoraj, to ograją Hiszpanię, mój detektor żenady po prostu wysadziło w powietrze. W sobotni wieczór meczu nie zamierzam oglądać, dzisiejszych meczów też nie oglądałem, znam tylko wyniki. Pewnie jak w przypadku LM czy Ligi Europy zainteresuje się gdzieś na poziomie półfinału i włączę TV. Nasi kopacze swoimi totalnymi odlotami od rzeczywistości obrzydzili mi cały turniej. Oni potrafią.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadra Francji to maszyna bez wadliwych trybików i bez słabych punktów (noo ewentualnie Pavard patrząc po tym jaką padakę grał w Bayernie w ostatnim sezonie ale w repce sobie chyba radzi). Chyba mają turniej w kieszeni, jeśli żaden kataklizm się nie zadzieje. Aczkolwiek futbol lubi zaskakiwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuzi pełna kontrola na boisku :)

Niemcy atakowali, dochodzili do pola karnego i właściwie tu się ich popisy kończyły.

Za to kontry lub ataki Francji sprawiały, że niemieccy obrońcy mieli chyba deja vu z wczorajszego meczu, kiedy Słowacy objeżdzali naszych.

To co, razem wracamy z Euro, somsiedzie? 😆

 

Samobój Hummelsa nieszczęśliwy co prawda ale gdyby nie spalone to wynik byłby z 3:0 a Francja jakby grała dopiero na 3-4 biegu..

Luz, dynamika, siła, technika, muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.

 

Póki co Włosi, Holendrzy i Francuzi zaprezentowali się bardzo dobrze.

Belgowie również pewnie wygrali, tak jak i Portugalia ale ich nie oglądałem niestety więc sie nie wypowiem.

 

Po 1 kolejce uważam, że czarnym koniem mogą być Ukraińcy, Czesi bądź.. Szwedzi :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krugerrand napisał:

Apropos tego co napisałeś przypomniała mi się historia z przed jakiś 10-12 lat kiedy to mój dobry kumpel wpadł do mnie ze swoją nową dziewczyną na zapoznanie. Wieczór zaczął się od tego, że oglądaliśmy mecz naszej ligi, a potem mieliśmy w planach wyskoczyć w miasto. Siedzimy sobie u mnie i gadamy, mecz leci w tle. Jego dziewczyna na chwilę wyłączyła się z rozmowy i zaczęła oglądać mecz. Po jakiejś minucie pyta się nas: przepraszam was, ale czy możecie mi powiedzieć dlaczego oni tak wolno biegają?

 

Po wczorajszym meczu, a szczególnie wypowiedziach naszych graczy, Bednarka, że kontrolowali mecz oraz chyba Lewandowskiego, że jeśli wyeliminują błędy z wczoraj, to ograją Hiszpanię, mój detektor żenady po prostu wysadziło w powietrze. W sobotni wieczór meczu nie zamierzam oglądać, dzisiejszych meczów też nie oglądałem, znam tylko wyniki. Pewnie jak w przypadku LM czy Ligi Europy zainteresuje się gdzieś na poziomie półfinału i włączę TV. Nasi kopacze swoimi totalnymi odlotami od rzeczywistości obrzydzili mi cały turniej. Oni potrafią.

Dobre porównanie to przełączyć mecz angielskiej ligi na polską ekstraklasę, jest wrażenie jakby mecz pokazywali w tempie slow motion. A nasi grajkowie po meczu wczoraj pokazali klase nawet nie podeszli podziękować kibicom za doping i na wywiad wysłali młodego Puchacza, który grał trzeci mecz w kadrze. Pokazali, że mają wyjebane na kibiców. Ja też już mam wyjebane w ich występy, oby tylko nie skompromitowali nas bardziej.

Francuzi klasa, pełna kontrola i w pełni zasłużona wygrana z dojczlandami.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gman98 napisał:

Szkoda Węgrów. Liczyłem na remis.

 

Niestety Portugalia grała lepiej do tego dwa gole Ronaldo.

Co najlepsze 61 tyś kibiców na stadionie a podobno covid mamy i miały być ograniczenia😁

 

EURO 2020: WĘGRY - PORTUGALIA 0:3, DUBLET RONALDO | SKRÓT MECZU - YouTube

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

Po 1 kolejce uważam, że czarnym koniem mogą być Ukraińcy, Czesi bądź.. Szwedzi :)

Ukraina bardzo fajnie zagrała z Holandią, gdyby nasi w takim stylu przegrywali nie miałbym o nic pretensji.

Mnie zdumiewa tak słabe przygotowanie fizyczne i techniczne, grają na zachodzie i jakoś tego nie widać.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich ciekawostek, podał tę info pewien dziennikarz i twierdził, że miał ja od kogoś z otoczenia repry.

Punkty za Słowację sztab trenerski przypisał naszym niejako przed meczem i cała uwaga i przygotowania były i są skierowane pod Hiszpanię. Na ile to prawda? Nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja wczoraj wygrala z Niemcami jedna bramka. Dwie co strzelili trojkolorowi nie uznali ze wzgledu na wynik Var. Sedzia dodatkowo nie podyktowal rzutu karnego dla Francji - jakby przyznal tez by sie z tego wybronil. Francja mocna jest. Ja przed mistrzostwami stawialem na Niemcow. Niestety ta druzyna przegrala wczoraj i slabo pograli. Moze w kolejnych meczach sie obudza.

Jakby nie bylo Polska strzelila w mistrzostwach jedna bramke, a Niemcy nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

Czesi

Schick niezłą bramicę wsadził z połowy boiska.

 

5 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

Z takich ciekawostek, podał tę info pewien dziennikarz i twierdził, że miał ja od kogoś z otoczenia repry.

Punkty za Słowację sztab trenerski przypisał naszym niejako przed meczem i cała uwaga i przygotowania były i są skierowane pod Hiszpanię. Na ile to prawda? Nie mam pojęcia.

Gówno prawda :D

 

Hiszpania zleje nas tak samo jak Prezydent Kononowicz pałował ludzi niegodnych i niesprawiedliwych za komuny.

 

maxresdefault.jpg

 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walia dzisiaj mogła strzelić ze 7 bramek.

Trzy okazje zmarnował Ramsey i kilka Bale.

Turcja też mogła przynajmniej strzelić jednego gola na otarcie łez.

Takie mecze to ja rozumiem i gdyby Polacy chociaż tak zagrali nie było by pretensji po przegranej.

EURO 2020: TURCJA - WALIA 0:2, BALE ZNÓW WIELKI | SKRÓT MECZU - YouTube

 

W kolejnym meczu trochę skrzywdzono Finlandię praktycznie zdobyli gola z minimalnego wręcz spalonego.

Ciekawe jakby mecz dalej się potoczył a tak Rosjanie 1:0 wygrali.

EURO 2020: FINLANDIA - ROSJA 0:1 PO PIĘKNYM GOLU MIRANCZUKA | SKRÓT MECZU - YouTube

 

Włosi wyrastają na faworytów do wygrania Euro 2020 ich gra to poezja.

EURO 2020: WŁOCHY - SZWAJCARIA 3:0, ITALIA IDZIE JAK BURZA! | SKRÓT MECZU - YouTube

 

Edytowane przez Iceman84PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz kłopot jest przede wszystkim taki, że na wielkiej imprezie, my uczymy się grać w nowej taktyce i ustawieniu. Do tego szukamy jeszcze piłkarzy pasujących do zamysłu selekcjonera. Inne zespoły i to widać, maja przygotowaną wcześniej taktykę i dobrany pod to skład. Dlatego nawet Słowacja wygląda lepiej od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.