Skocz do zawartości

Niech ktoś mi wytłumaczy co do cholery się dzieję na rynku mieszkaniowym? Ceny oraz dostępność - wtf


bassfreak

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Baca1980 napisał:

Ajwaj. Przecież ten kraj od zawsze jest w pernamentym kryzysie. Jeszcze dobrze pamiętam jak zarabiało się po 3 zł na godzinę. A zagraniczne wczasy to był wyjazd pod namiot na Słowację. Bo tam była jeszcze większa bieda niż u nas:).

No dlatego pamiętam jak znajomi moich rodziców budowali sobie domy albo kupowali mieszkania prawie za gotówkę (2004-2012)

Jako gówniarz pamiętam lata 90, wszędzie pełno bazarków, małych sklepików, mnóstwo małych firm.

Później to już siłą rozpędu szło do +- 2018 roku.

Już 2018 roku były oznaki i kryzysu w PL i na świecie.

 

Oczywiście miałeś złote rynki jak rynek IT w polsce, który trwa w sumie do teraz, ale mówię o całym społeczeństwie. Tak samo mogę powiedzieć, że w polsce super bo masz ludzi co mają po 10-20 nieruchomości na wynajem bo w latach 90 albo początku lat 2000 otworzyli biznes. Albo wyjechali za granicę zbierać truskawki po wejściu do EU.

 

Nasz rozwój był sztucznie stymulowany przez kasę z EU.

 

Teraz polska gospodarka to bieda z nędzą, brakuje małych i średnich przedsiębiorców, prawie wszyscy pracują dla zagranicznych korpo albo inwestorów. Poza jedzeniem większość produktów również nie z polski.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, NoHope napisał:

Jako gówniarz pamiętam lata 90, wszędzie pełno bazarków, małych sklepików, mnóstwo małych firm.

 

I stopniowo to zarżnęli wprowadzając coraz więcej regulacji. Robiąc miejsce dla "dużych".

 

4 minuty temu, NoHope napisał:

Nasz rozwój był sztucznie stymulowany przez kasę z EU.

 

Szklane paciorki na otarcie łez. Według mnie najwięcej na wejściu do UE skorzystała administracja publiczna. Przecież obecnie to istne żerowisko :).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baca1980 napisał:

I stopniowo to zarżnęli wprowadzając coraz więcej regulacji. Robiąc miejsce dla "dużych".

Dlatego po przeczytaniu Neomi Klein i jej książki Doktryna Szoku zrozumiałem, że to było celowe działanie. Mamy typową postkolonialną gospodarkę a teraz COVID zabił resztki polskiej przedsiębiorczości. Będziemy pracować albo dla korpo albo dla rządu.

 

3 minuty temu, Baca1980 napisał:

Szklane paciorki na otarcie łez. Według mnie najwięcej na wejściu do UE skorzystała administracja publiczna. Przecież obecnie to istne żerowisko :).

I strony z kotkami za milion złotych. Całe gałęzie biznesu sprofilowane pod wyłudzanie z dotacji kasy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NoHope napisał:

Nasz rozwój był sztucznie stymulowany przez kasę z EU.

 

Tak serio to mam poważne wątpliwości, na ile był stymulowany właśnie przez to.

 

Kasa z UE to najgorsze pieniądze - cudze, wydawane na cudze potrzeby, na kredyt, a na dodatek "jak nie wydasz, to przepadną, a i tak będziesz musiał spłacić".

Ileż głupich projektów powstało tylko po to, żeby "coś wydać", albo "firma od załatwiania dotacji namówiła".

 

Z jednej strony nastąpiło otwarcie - jednostronne - rynków towarów i usług, oraz pracy.

Równolegle , polskie firmy brandy były eliminowane.

 

Myślę, że główną przyczyną "rozwoju" byli Polacy wysyłający pieniądze z saksów z zagranicy, oraz wkręcające się w rynek biznesy Starej Chujni (głownie Niemiec).

 

Reszta - to raczej minusy.

Przykładowo - sami niemieccy przedsiębiorcy mówią, że bez Polski to ciężko, a 60-90 centów z każdego euro dotacji to sami konsumują, bo ich niemieckie filie dostają dotacje praktycznie z marszu.

Albo likwidacja konkurencji - klasyczny zabieg z cukrowniami - pierwsze w Europie, nowoczesne, z zapleczem dostawców. Cyk - lobbing kwot i cały przemysł do zajebania jednym przepisem. Przetwórstwo zbóż tak samo. Po dekadach - kiedy już monopol mają Niemcy - można przepis Chujni zezłomować.

Albo handel - Lidl dostaje miliard euro bezkosztowego kredytu, żeby "zapewnić Polakom bezpieczeństwo żywnościowe". Co za bullshit.

 

Niestety, ale Chujnia Jewropejska to mnóstwo złych konsekwencji, z winy naszych własnych polityków i urzędników zresztą.

 

Najlepsze są jeszcze ci kretyni, którzy używają "argumentu za Unią", że można podróżować, a nie mają pojęcia, że to reguluje mechanizm Schengen, a nie Unia.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sargon napisał:

Ileż głupich projektów powstało tylko po to, żeby "coś wydać", albo "firma od załatwiania dotacji namówiła".

 

Zawsze r.ozpierdalają mnie wszelkiego rodzaju rewitalizację. Gdzie zwykła ławka w parku kosztuje kilka tysięcy złotych. I służy głównie menelom jako miejsce sjesty. Lub np. bez odpływowa sadzawka :).

 

11 minut temu, sargon napisał:

Najlepsze są jeszcze ci kretyni, którzy używają "argumentu za Unią", że można podróżować, a nie mają pojęcia, że to reguluje mechanizm Schengen, a nie Unia.

 

Zawsze podaje przykład Islandii. I pytam się w czym oni są lepsi od nas? I czemu nie chcą być w tej wspaniałej "unii"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sargon napisał:

Myślę, że główną przyczyną "rozwoju" byli Polacy wysyłający pieniądze z saksów z zagranicy, oraz wkręcające się w rynek biznesy Starej Chujni (głownie Niemiec).

Ciężko się nie zgodzić. Mój ojciec jak zaczął pracować po całym świecie to przeskoczyliśmy z poziomu bieda na powiedzmy klasa średnia. Ojciec jednak bardzo późno wskoczył na ten wagonik, trochę za późno i przez to nie mieliśmy tak dobrze jak polacy którzy na przykład pracowali w norwegii.

 

Tylko ta kasa imo poszła głównie w konsumpcję oraz w nieruchomości.

43 minuty temu, sargon napisał:

Kasa z UE to najgorsze pieniądze - cudze, wydawane na cudze potrzeby, na kredyt, a na dodatek "jak nie wydasz, to przepadną, a i tak będziesz musiał spłacić".

Głównie masz rację, ale z kasy EU na przykład było mocne stymulowanie polskiego budownictwa, widać te plakietki typu "wybudowane za kasę z EU". Pamiętam zresztą tą bańkę na budownictwie, idź na budownictwo mówili (w sensie kierunek studiów), dużo pracy w budownictwie mówili i skończyło się jak skończyło.

 

Ta kasa została głównie przejebana i to prawda, ale jakiś mały procent stymulował gospodarkę i stąd też duży rozrost. Może też jestem dzieckiem "EU" bo pamiętam czasy przed "EU" i po i jednak to było niebo a ziemia.

43 minuty temu, sargon napisał:

Przykładowo - sami niemieccy przedsiębiorcy mówią, że bez Polski to ciężko, a 60-90 centów z każdego euro dotacji to sami konsumują, bo ich niemieckie filie dostają dotacje praktycznie z marszu.

Nie dziwię, EU to tak naprawdę niestety 4 rzesza i rynek "zbytu" dla niemiec imo.

 

Fundamenty są zawsze takie same jeśli chodzi o silne państwo; silna gospodarka eksportowa a nie importowa, dużo bogaczy, silna klasa średnia, kapitał spływający do kraju a nie odpływający z niego. U nas nie ma fundamentów jak dziwki jesteśmy uzależnieni od taniej kasy z EU albo właśnie z zagranicy.

 

Nie wierzę, że wyjście z EU jest dla polski możliwe. Bez EU, umów handlowych oraz zachodniego kapitału byłoby po nas. Teraz za późno by powiedzmy "naprawić" naszą gospodarkę.

 

Gdyby kaczor powiedzmy został wyjebany z EU a polska poszła w kierunku białorusi co jest możliwe, to cały zachodni kapitał przeszedł by do czech albo innego w miarę taniego państwa i polska z kraju 2 drugiego świata zamieniłaby się w 3 światową lepiankę z gówna. Nie jesteśmy Anglią która i tak dostała gospodarczo po dupie przez Brexit bo kapitał trochę uciekł. Anglia to mimo wszystko dalej dość silny kraj.

30 minut temu, Baca1980 napisał:

Zawsze podaje przykład Islandii. I pytam się w czym oni są lepsi od nas? I czemu nie chcą być w tej wspaniałej "unii"

Są dużo mądrzejsi. Tak samo masz norwegię, szwecję i w ogóle kraje skandynawskie z wysokimi podatkami. Na logikę kraje skandynawskie to powinien być biedny kurwidołek a jednak nie jest bo państwo i ludzie nie są aż tak głupi. Naprawdę dużo zależy od samego narodu.

 

Z resztą jak mój ojciec pracował dla skandynawów to mówił, że to zajebiści ludzie - przestrzegają BHP, szanują pracowników, dobrze płacą. A polak? Polak ojca najbardziej jebał z wszystkich chyba narodowości. Ojciec mówi, że czasami kierownik stoi nad nim jak gestopo dosłownie.

 

Ojciec miał stan przedzawałowy to w robocie zamiast zadzwonić po karetkę to go wyjebali przed bramą, sam dojechał do szpitala i miał zawał. Nieodpowiedzialne bo w trakcie jazdy mózg stracić świadomość i wywołać wypadek, ale pokazuje jaka u nas jest "etyka" pracy i szanowanie "fizola".

Edytowane przez NoHope
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Baca1980 napisał:

I pytam się w czym oni są lepsi od nas?

Generalnie rzecz biorąc, to nie są lepsi, tylko inni. Przede wszystkim geopolitycznie. Im ta unia jest zbędna, bo są małą wysepką "na końcu świata", których więzi handlowe z sąsiadami są żadne, bo ich sąsiedzi to dużo wody.

 

Nie rozumiem fali eurosceptycyzmu na forum. To jest nadal fakt, że (pomijając bzdurne kary wywołane dyktatorskimi zapędami Ziobry i niekompetencją "Sasinów") bierzemy z tego bajzlu więcej, niż wkładamy - mam nadzieję, że nie sugerujecie się kłamliwymi slajdami Konfederosji. A zatem opłaca nam się tam siedzieć. To, co z tym zrobimy, zależy od nas.

 

I tutaj LIPA, bo ten rząd to kupa. Zrzucanie na "eurokołchoz" przy takich idiotach u władzy to wylewanie dziecka z kąpielą. To nie jest źródło naszych kłopotów. Peło to była banda podwórkowych cwaniaków, którzy dorwali się do władzy i zaczęli robić geszefty. PIS to instytucja mafijna z zapędami totalitarnymi. "Z deszczu pod rynnę".

 

Nie rozumiem też powoływania się na Norwegię, Islandię i inne kraje jako przykład, że bez UE można sobie radzić, bo oni najzwyczajniej w świecie bulą duże pieniądze (m.in. nam), by dostęp do tego rynku jednak mieć.

 

https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,18173462,skandynawowie-nam-placa-za-czlonkostwo-w-unijnym-klubie.html

 

https://innpoland.pl/161935,panstwa-efta-placa-ue-to-cena-uczestnictwa-we-wspolnym-rynku

 

Sorry za źródło i paywall, ale akurat miałem to kiedyś zapisane. Nie wiem, czy to taki super deal dla biednej Polski - by NADAL płacić olbrzymią kasę za dostęp do unijnego rynku, tylko stracić helicopter money z UE. A bez dostępu do rynku to będzie kurwa druga Białoruś. Podziękuję za takie pomysły.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, NoHope napisał:

Są dużo mądrzejsi. Tak samo masz norwegię, szwecję i w ogóle kraje skandynawskie z wysokimi podatkami. Na logikę kraje skandynawskie to powinien być biedny kurwidołek a jednak nie jest bo państwo i ludzie nie są aż tak głupi. Naprawdę dużo zależy od samego narodu.

 

To nie tyle kwestia narodu, co wstrzelenia się w odpowiednią koniunkturę - Skandynawia praktycznie od zawsze była regionem biednym, a do XV wieku, stali cywilizacyjnie niżej od Polski. Pierwsze okienko na wyrwanie się z biedy, pojawiło się z momentem sekularyzacji całej Skandynawii, kiedy to odebrano Kościołowi majątek. Za ten hajs, Szwedzi zorganizowali jedną z najlepszych machin wojennych w historii i rozpoczęli politykę ekspansjonizmu, przez którą min my też oberwaliśmy. Do gleby przyszpiliła ich dopiero Rosja w XVIII w. i od tamtego momentu, Skandynawia ponownie stała się biednym wypizdowiem, skąd na początku XX w. to właśnie Szwedzi przypływali do Gdańska na roboty sezonowe.

 

Drugie okienko rozpoczęło się w okresie międzywojennym, gdzie rozkręcił się popyt na złoża naturalne, których w Skandynawii było w bród, a których do tej pory mało kto potrzebował - trzepią więc na tym hajs od blisko stu lat.

 

A że tego nie przepierdalają? Ciężko przepierdolić miliardowe dochody w 5 mln narodzie (Norwegia) w taki sposób, żeby nikomu nic z tego nie skapnęło. Szwedów jest około 10 mln, a Islandczyków raptem tyle, co w takim Białymstoku z pobliskimi wsiami.

 

Czym innym jest prowadzenie polityki socjalnej w kilku milionowym narodzie, a czymś zupełnie innym, w takim, gdzie ludu jest 40 mln.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Throgg napisał:

A że tego nie przepierdalają? Ciężko przepierdolić miliardowe dochody w 5 mln narodzie (Norwegia) w taki sposób, żeby nikomu nic z tego nie skapnęło. Szwedów jest około 10 mln, a Islandczyków raptem tyle, co w takim Białymstoku z pobliskimi wsiami.

Polacy przepierdolili miliony z EU więc spokojnie da się przepierdolić. Każdy hajs da się przepierdolić, to nie jest sztuka. Rząd norweski z tego co wiem inwestuje kasę z surowców i ich budżet mocno się spina.

 

Jedną z najgorszych moim zdaniem polskich tendencji jest brak nauki od innych krajów mądrzejszych czy to szwajcarii, czy norwegii czy niemiec. Bo u nas to była komuna i bieda bo u nas sramto i owanto. I tak wiecznie w tym kraju. Ile razy to ja słyszałem że to wszystko przez komunę i jak umrze pokolenie komunistyczne to będzie lepiej. Polacy to nieudacznicy po prostu. Na forum często gadacie, żeby wziąć odpowiedzialność za swoje życie, i to jest oczywiście prawda, ale polska jako kraj właśnie w ogóle jej nie bierze, to taki jejczęcy przegryw który nie docenia, że tak naprawdę, to że teraz jest tak dobrze to nie jest zasługa jego tylko paradoksalnie geopolitycznego farta bo gdybyśmy byli bliżej rosji to byśmy skończyli jak białoruś.

 

Polska miała gigantyczny potencjał jako kraj który przejebaliśmy widowiskowo a teraz to się tu robi jak to mówią; "chuj, dupa i kamieni kupa". Jesteśmy trochę jak te dzieci bogaczy nienauczeni etyki pracy a później papa bankrutuje i robi się źle. Bogaty synalek jest w szoku bo nieruchomości nie idą cały czas w górę i w ogóle trzeba uczciwie pracować i myśleć co robisz a kasę możesz przejebać. Synek jest w autentycznym szoku.

 

Można gadać co się chce ale jeśli chodzi o polskę to okres 2004-2018 to był jeden wielki rynek hossowy gdzie naprawdę ciężko było nie zarabiać jakiś pieniędzy. To była też szansa dla polski, że staniemy się silnym krajem, ale się nie staliśmy bo rządy niekompetentne, ludzie głupi i jak było dobrze to było dobrze a teraz niestety w czasach bessy taki rząd jak PIS może doprowadzić do autentycznej tragedii wraz z milionami polskich imbecyli który ten skorumpowany system wspierają bo jest im wygodnie.

 

Co zauważyłem to polacy po prostu chcą przeskoczyć okres pracy. Jak popatrzysz na koree południową albo chiny to miałeś przynajmniej jedno pokolenie które musiało się poświęcić, żeby kraj wyszedł na prostą, u nas tego nie ma. A ludzie z roczników 80 i niektórzy z 90 zachowują się jak amerykańscy boomerzy. Nakupowali nieruchomości i teraz okradają zoomerów albo inne biedne grupy na przykład imigrantów przez to młodzi ludzie są zubożani i mieszkają z rodzicami do 30 bo nie stać ich na usamodzielnienia. I te stare pokolenia jeszcze pierdolą, że młodzi to teraz tacy i tacy bo mieszkają z rodzicami.

 

Moja idealna partia wprowadziłaby niski podatek dochodowy i VAT ale też przyjebała by się do tych cweli co się zajmują wynajmem i flippowaniem jako sposobem na życie. Przyjebałbym im takim podatkiem katastralnym żeby się nie pozbierali od więcej niż jednej nieruchomości + mocno wyregulowałbym i rynek najmu i możliwości inwestowania w nieruchomości przez fundusze.

 

Kapitał powinien iść w firmy a nie w nieruchomości czy inne tulipany. Bogaci ludzie powinni być udziałowcami funduszów wysokiego ryzyka które dają kasę startupom a nie być zapakowani w po 10 czy nawet 20 nieruchomości. 

Edytowane przez NoHope
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Januszek852 napisał:

Nie rozumiem fali eurosceptycyzmu na forum. To jest nadal fakt, że (pomijając bzdurne kary wywołane dyktatorskimi zapędami Ziobry i niekompetencją "Sasinów") bierzemy z tego bajzlu więcej, niż wkładamy - mam nadzieję, że nie sugerujecie się kłamliwymi slajdami Konfederosji. A zatem opłaca nam się tam siedzieć. To, co z tym zrobimy, zależy od nas.

 

I tutaj LIPA, bo ten rząd to kupa. Zrzucanie na "eurokołchoz" przy takich idiotach u władzy to wylewanie dziecka z kąpielą. To nie jest źródło naszych kłopotów. Peło to była banda podwórkowych cwaniaków, którzy dorwali się do władzy i zaczęli robić geszefty. PIS to instytucja mafijna z zapędami totalitarnymi. "Z deszczu pod rynnę"

 

Pierwsze słowa są prawdziwe - "nie rozumiesz".

Dlatego też nie potrafisz odnieść się do żadnych argumentów, tylko coś tam bez pojęcia wrzucasz o "konfederosji".

Wyborcy i członkowie SLD też pod to podpadają w tej bajeczce ? ;>

Bo jak nie masz kontrargumentów, to jedziesz na prymitywnych emocjach i stereotypach.

 

O ogromnych zyskach dla samych Niemiec - z wchłonięcia Polski, z dotacji, ze stworzenia sobie montowni - od dekad mówią same niemieckie organizacje pracodawców i przedsiębiorców.

 

Sam pracowałem z, dla, u, w, Niemczech naście+ lat, i na własne oczy widziałem , ile oni z Polski wysysają dla siebie, dla nich Polska to idealny - kolejny po Jugosławii - kraj do drenażu.

 

Do wszystkich argumentów, na które nie umiesz odpowiedzieć, można dodać taki piękny o dotacjach dla rolników.

Są duuużo mniejsze - nadal - niż kraje starej UE. Tłumaczono to "różnicami w przychodach biedniejszej Polski".

Ten sam argument jakoś nie działał w przypadku przepchnięcia Dyrektywy Transportowej, choć ma takie samo tło ekonomiczne.

Kali ukraść - dobrze, Kalemu ukraść -źle. Klasyk.

 

Rozumiem Twoje wyparcie - po prostu niefajnie Ci przyznać, że jesteś ruchany w dupsko przez "wartości europejskie".

Te same "wartości europejskie", które dekady wcześniej jeszcze ochoczo plądrowały kolonie zamorskie, wyzyskiwały ich mieszkańców, a całość okraszały pięknymi sloganami o "cywilizowaniu".

Niektóre kraje, takie jak Francja w Maghrebie - nadal to robią, trochę subtelniej i bez kamer.

 

Oczywiście - jest w tym jak najbardziej część winy polskich polityków no i samych Polaków - ludzi o mentalności zakompleksionych frajerów.

Do organizacji pełnej korupcji, lobbingu i ogólnego skurwienia - Polska przystąpiła jak do dobrego wujka, co da cukierka.

Przypomnę - że przed wuniowstąpieniem, co najmniej raz CAŁA Komisja Europejska została zmuszona do dymisji z powodu totalnej korupcji.

Nic się tam nie zmieniło, a jak coś to na gorsze.

Liberacion ostatnio ujawnił skandal korupcyjny w Trybunale - tym, co niby sprawiedliwie osądza Polskę.

Teraz, kiedy Macron reformuje sądy u siebie - francuscy sędziowie jasno mówią, że Trybunał unijny jest zbyt skorumpowany, żeby cokolwiek orzekać na temat Francji.

Tak to się załatwia.

A nie - jak Polskie lachociągi - na kolankach donosić na swój kraj, w nadziei na cukieraski.

 

Do Polskiego frajerstwa i skurwienia wielu polityków, dochodzi klasyczny burdel, tumiwisizm i jakośtobędzie - na debaty o wspólnym kodeksie cywilnym Niemcy wysyłają ponad 30 specjalistów sędziów, ludzi z organizacji biznesu, Francuzi 27.....Polska - jakichś 2 prawników bez weryfikacji.

 

Śmieszy i mierzi mnie skrajne frajerstwo części Polaków odnośnie Unii - oni widzą organizację jako dobrego wujaszka z cukiereczkami, tylko że w rzeczywistości wujaszek to pedofil, złodziej i capo gangu.

Można do organizacji podejść realistycznie - jako do knujących przeciw sobie na korzyść tylko własnych interesów bandytów, którzy okresowo jednoczą się przeciwko innym gangom.

Albo jak naiwna ofiara, która odda gangowi drugie śniadanie i majtki, w zamian za szansę obciągnięcia szefowi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sargon napisał:

Pierwsze słowa są prawdziwe - "nie rozumiesz".

Dlatego też nie potrafisz odnieść się do żadnych argumentów, tylko coś tam bez pojęcia wrzucasz o "konfederosji".

W sumie już mi się odechciało czytać, bo wiem, jakim typem argumentacji będziesz się posługiwał. To jest właśnie najgorsze - od razu próba zdyskredytowania rozmówcy, podważenia jego kompetencji, wiedzy i zarazem podstaw do dyskusji. Potem całe morze erystyki na poziomie wyborcy Korwina - zwłaszcza odwoływanie się do emocji, kiedy samemu tworzy się pół strony wysrywu niemerytorycznego.

 

Tak więc pozwolisz, że nie odpowiem. Zwyczajnie szkoda mojego czasu, Twojego pewnie też. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sargon napisał:

Śmieszy i mierzi mnie skrajne frajerstwo części Polaków odnośnie Unii - oni widzą organizację jako dobrego wujaszka z cukiereczkami, tylko że w rzeczywistości wujaszek to pedofil, złodziej i capo gangu.

To odpowiem jako frajer odnośnie Unii. Zgadzam się z tobą, że unia nie działa dobrze i nie pomagają innym krajom bezinteresownie, ale moim zdaniem unia jest lepsza niż polski rząd.

 

Co zrobił PIS w ciągu ostatnich lat;

- Zniszczył całkowicie pozory trójpodziału władzy. Skorumpował sądownictwo i trybunał konstytucyjny i nawet tego nie ukrywają

- Obstawili prezydenta który jest pacynką, obstawili premia który jest pacynką. W praktyce mamy autorytaryzm i głową państwa jest przeciętny polityk pan Kaczyński

- PIS robi wały na budżecie i manipuluje statystykami, żeby dane się zgadzały

- PIS skorumpował całkowicie nasz bank centralny, prezesem banku centralnego jest jakiś jebany debil który trzymał absurdalnie niskie stopy bo wysokie stopy uderzyłyby w PIS a teraz mamy co mamy.

- PIS z TVP zrobił dosłownie jak komuniści typowe medium propagandowe.

 

PIS przy korupcji EU to pikuś i cieszę się, że polska nie jest całkowicie niepodległym krajem bo nie wiem co by tu się odpierdalało. Jeśli chodzi o PIS to już tylko brakuje fałszowania wyników wyborów. 

 

Urban, co jest wielkim paradoksem, świetnie podsumował rząd pisu:

 

Edytowane przez NoHope
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NoHope napisał:

A ludzie z roczników 80 i niektórzy z 90 zachowują się jak amerykańscy boomerzy. Nakupowali nieruchomości i teraz okradają zoomerów albo inne biedne grupy na przykład imigrantów przez to młodzi ludzie są zubożani i mieszkają z rodzicami do 30 bo nie stać ich na usamodzielnienia. I te stare pokolenia jeszcze pierdolą, że młodzi to teraz tacy i tacy bo mieszkają z rodzicami.

Do kogo Ty masz pretensje? Że za późno się urodziłeś? :) Już pominę te komunistyczne pierdoły o okradaniu kogokolwiek. Myślę, że pretensje kierujesz pod zły adres, bo to głównie wina klasy politycznej. To co widać, to efekt braku realnego kapitalizmu, a nie jego nadmiaru.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

🤣

 

14 minut temu, Obliteraror napisał:

Do kogo Ty masz pretensje? Że za późno się urodziłeś? :) Już pominę te komunistyczne pierdoły o okradaniu kogokolwiek.

Widzisz ty jak typowy polaczek wszystko odnosisz do siebie. Ja sobie radzę dobrze co nieraz pisałem ale to nie oznacza, że nie widzę tego co się dzieje. A pierdolenie o biednych przedsiębiorcach i złym rządzie to sobie wsadź wiesz gdzie.

 

Politycy, przedsiębiorcy, tu wszyscy są siebie warci. Zobacz na spuściznę swojego pokolenia i jak teraz wygląd nasz kraj. To wy głosowaście na tych złodziei, to wy byliście januszami i to wy mieliście szanse przerwać to wszystko ale tego nie zrobiliście. Macie w dupie jako pokolenie i innych polaków i nawet swoje dzieci bo kraj jaki im zrobiliście nie będzie fajny do życia.

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, NoHope napisał:

Ojciec miał stan przedzawałowy to w robocie zamiast zadzwonić po karetkę to go wyjebali przed bramą, sam dojechał do szpitala i miał zawał. Nieodpowiedzialne bo w trakcie jazdy mózg stracić świadomość i wywołać wypadek, ale pokazuje jaka u nas jest "etyka" pracy i szanowanie "fizola".

Jest masa  " Przedsiębiorców" I białych kołnierzyków która stwierdzi że mógł się lepiej uczyć i w sumie to jego wina. 

 

I w sumie ZUS to złodzieje i powinien sam sobie wszystko opłacać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Libertyn napisał:

Jest masa  " Przedsiębiorców" I białych kołnierzyków która stwierdzi że mógł się lepiej uczyć i w sumie to jego wina. 

Jep, a później płacz w polsce, że brakuje fizolów bo wyjechali na przykład za granicę i trzeba ukraińców ściągać. Moi rodzice to fizole i wiem jak byli traktowani i dalej są dlatego matka mi mówiła, żebym się uczył i miał dobre studia bo nie chciała żebym żył tak jak oni.

 

Ojciec mi kiedyś opowiedział, że jak się pluł że nie chce robić nadgodzin albo praca za ciężka to kierownik mu powiedział tam jest brama.

 

I tyle a później masz płaku, płaku, dlaczego polacy nie lubią polskich przedsiębiorców, dlaczego uważają że to złodzieje, no kurwa ciekawe dlaczego xD 

 

Jakbym miał podsumować generalizując to co widzę to jest tak:

- masz przedsiębiorców którzy płaczą, że są tacy skrzywdzeni przez państwo a sami jebią innych, i klientów i pracowników. Jest to nazywane "zaradnością". No polacy to zaradny naród hehe, my to umiemy załatwić hehe.

- masz przeciętnego polaka który jest analfabetą finansowym i uważa, że jak rząd da kasę to ona się bierze znikąd

- masz rząd który uważa przedsiębiorców za złodziei a ludzi takich zwykłych za debili.

 

Nie ma u nas w polsce podstaw ani do dobrego socjalistycznego państwa ani do "wolnorynkowego". Naród polski to jest jałowa ziemia i jedyne co potrafi wypluć to widać właśnie.

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście jest masa takich co uważają się za niewiadomo jakich zbawców narodu bo mają firmę w której zatrudniają parę osób. Że niby gospodarka się opiera na nich. Guano. Gospodarka się opiera na olbrzymich firmach, korporacjach. 

 

Janusz z Żabką może ogłosić upadłość i nikogo to nie będzie obchodzić. Co innego upadek takiego Drutexu. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Libertyn napisał:

Że niby gospodarka się opiera na nich. Guano. Gospodarka się opiera na olbrzymich firmach, korporacjach. 

 

Janusz z Żabką może ogłosić upadłość i nikogo to nie będzie obchodzić. Co innego upadek takiego Drutexu. 

Niestety tak dokładnie jest jak mówisz. Lata 90 i początek 2000 to jest antyczna prehistoria. Teraz polska gospodarka to zachodnie firmy, portugalska biedronka, niemieckie lidle i tak dalej i tak dalej. Polska już od dawna nie opiera się na małych i średnich przedsiębiorcach. Dane są fałszowane bo i ja jestem oficjalnie przedsiębiorcą i mój ojciec i bardzo dużo polaków jest przedsiębiorcami xD Tylko dziwne, że pracujemy tylko dla jednego tego samego kontrahenta od x lat. Ale to przypadek 😛

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, NoHope said:

Zobacz na spuściznę swojego pokolenia i jak teraz wygląd nasz kraj.

Pokolenie moje i Obliterarora poznawało w dzieciństwie kraj komunistyczny, gdzie każdy zarabiał miliony... ale nie zawsze było wiadomo, ile dziś tysięcy zapłacisz za chleb. I czy będzie. Do tego, zapóźniony technicznie za Zachodem o pokolenie. Nie mówiąc o mentalu.

 

Dzisiaj, masz kraj o poziomie technicznym niewiele odbiegającym od Europy. Chociażby sam fakt, że masz "coś" z czego możesz pisać na Forum... wiesz, ja za dziecka bawiłem się kiedyś teleksem? Takie coś do wysyłania SMS. Miała to poważna państwowa firma, a myśl że miałby mieć to "obywatel" była absurdalna. Dzisiaj, pokój i maszynę wielkości 2m3 masz w kieszeni.

A co do mentalu - dziś możesz pisać treści niezgodne z wytycznymi aktualnie rządzącej partii. I nawet nie jesteś w stanie zrozumieć, jak to jest ważne.

 

Dziś widzę jak zataczamy koło, bo znów chcą "mieszkań jako prawa człowieka". W pakiecie z mnóstwem pieniędzy... ale też z brakami w zaopatrzeniu, reglamentacją, przydziałami. Wraca nowe, na żądanie "młodych".

A zasobów dalej jest mniej niż "chcących", bo to akurat się nie zmienia...

1 hour ago, NoHope said:

to wy mieliście szanse przerwać to wszystko

Czyżby?

Nigdy w historii ostatnich trzydziestu lat, nie było wyborów, które mogłyby cokolwiek zmienić.

1 hour ago, NoHope said:

Macie w dupie jako pokolenie i innych polaków i nawet swoje dzieci bo kraj jaki im zrobiliście nie będzie fajny do życia.

Pozostawię bez komentarza.

17 minutes ago, NoHope said:

polacy nie lubią polskich przedsiębiorców, dlaczego uważają że to złodzieje, no kurwa ciekawe dlaczego

Bo ciągnie swój do swego.

Są firmy w Polsce, gdzie chce się pracować, a szef sam przychodzi proponować premię. Ja na takie trafiałem... może dlatego, że "januszeksom" mówiłem "pa" w pierwszej możliwej chwili.

4 minutes ago, NoHope said:

ja jestem oficjalnie przedsiębiorcą

"Polacy... uważają że to złodzieje". Weź Ty się zdecyduj...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, NoHope napisał:

Tylko dziwne, że pracujemy tylko dla jednego tego samego kontrahenta od x lat. Ale to przypadek 😛

Optymalizacja, nie przypadek. Jakby mogli to niektórzy by oczekiwali własnych narzędzi. 

Edytowane przez Libertyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z wątku o nieruchach zrobiła się kłótnia o poglądach politycznych i gospodarczych. Czy ktoś może to posprzątać?

 

Zaczyna się, na razie jeszcze łagodnie:

 

Tąpnięcie na rynku kredytów mieszkaniowych. Najgorzej od pandemicznego kwietnia 2020 r.

5 maja 2022,

W kwietniu tego roku wartość zapytań o kredyty mieszkaniowe spadła o 38,8 proc. w stosunku do ubiegłego roku. To skutek zmian regulacyjnych i wzrostu stóp procentowych oraz wyjątkowo dobrego marca tego roku.

ujyk9kpTURBXy9kYjE5NjZhZjMyNzBmNGQ1NDAxN

https://businessinsider.com.pl/finanse/tapniecie-na-rynku-kredytow-mieszkaniowych-najgorzej-od-pandemicznego-kwietnia-2020-r/65xwvw5

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kespert napisał:

Dziś widzę jak zataczamy koło, bo znów chcą "mieszkań jako prawa człowieka". W pakiecie z mnóstwem pieniędzy... ale też z brakami w zaopatrzeniu, reglamentacją, przydziałami. Wraca nowe, na żądanie "młodych".

Mentalność "dej!" nigdy się nie zmienia :) Nawet jak czerwoną zarazę przypudrujesz sektorem technologicznym. Nie wiem, z czego wynika to malkontenctwo młodych ludzi. Nie wiem, bo dobrze pamiętam czasy 20% bezrobocia i czasy, gdy chodzenie na studia dla wielu było odraczaniem przyszłego bezrobocia i pierwszych trudności ze znalezieniem pracy,

Nikt im nie wbił do głowy, że za samo oddychanie nic im się nie należy.

Nic.

Chcesz mieć więcej, pracuj więcej. Albo mądrzej.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kespert napisał:

Pokolenie moje i Obliterarora poznawało w dzieciństwie kraj komunistyczny, gdzie każdy zarabiał miliony... ale nie zawsze było wiadomo, ile dziś tysięcy zapłacisz za chleb.

Były kartki. A ta niewiedza to jedna z przyczyn rewolucji w Rosji. 

Cytat

I czy będzie. Do tego, zapóźniony technicznie za Zachodem o pokolenie. Nie mówiąc o mentalu.

Technicznie zapóźnione ale mental ten sam wtedy co dziś i co za RON. Krętactwo, niedbalstwo, kombinowanie. Czy się stoi czy się leży, 1500 się należy. Ale to było wcześniej u szlachty

Cytat

Dzisiaj, masz kraj o poziomie technicznym niewiele odbiegającym od Europy.

No i? Ale nie masz często widoków na samodzielność bo napompowano ceny nieruchomości do poziomu gdzie głupi pokój potrafi kosztować 1500 za miesiąc. 

Cytat

Chociażby sam fakt, że masz "coś" z czego możesz pisać na Forum... wiesz, ja za dziecka bawiłem się kiedyś teleksem?

No i? Panie, ciesz się z zapleśniałej oficyny. Ja miałem pańszczyzne

Cytat

Takie coś do wysyłania SMS. Miała to poważna państwowa firma, a myśl że miałby mieć to "obywatel" była absurdalna. Dzisiaj, pokój i maszynę wielkości 2m3 masz w kieszeni.

Kto ma ten ma. 

Cytat

A co do mentalu - dziś możesz pisać treści niezgodne z wytycznymi aktualnie rządzącej partii. I nawet nie jesteś w stanie zrozumieć, jak to jest ważne.

No i? Powiedz bezdomnemu że powinien doceniać wolność słowa. 

Cytat

Dziś widzę jak zataczamy koło, bo znów chcą "mieszkań jako prawa człowieka". W pakiecie z mnóstwem pieniędzy... ale też z brakami w zaopatrzeniu, reglamentacją, przydziałami.

 

Bo mieszkanie to podstawowa potrzeba. Rentierstwo nią nie jest. Ludzie nie chcą mieszkań za darmo. Ludzie chcą mieszkań na które są w stanie zapracować w takiej biedrze czy żabce

Cytat

 

 

Wraca nowe, na żądanie "młodych".

A zasobów dalej jest mniej niż "chcących", bo to akurat się nie zmienia...

Zasobów jest mnóstwo. Zamrożonych w kawalerkach na wynajem krótkoterminowych. Jest masa pustostanów. A jakby tak wprowadzić podatek? Nie mieszkasz, nie wynajmujesz przez większość czasu? Płacisz 5% od wartości

Cytat

Czyżby?

Nigdy w historii ostatnich trzydziestu lat, nie było wyborów, które mogłyby cokolwiek zmienić.

Bo kto ma zmienić? Wyż powojenny i następne pokolenie które obecnie jest okopane na swoim? 

Cytat

Pozostawię bez komentarza.

Bo ciągnie swój do swego.

Są firmy w Polsce, gdzie chce się pracować, a szef sam przychodzi proponować premię. Ja na takie trafiałem... może dlatego, że "januszeksom" mówiłem "pa" w pierwszej możliwej chwili.

Kwestia skali, ile takich firm poza IT? 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.