Jump to content

Niech ktoś mi wytłumaczy co do cholery się dzieję na rynku mieszkaniowym? Ceny oraz dostępność - wtf

Recommended Posts

Tak, prawda. Natomiast żeby uzyskać już bdb wyniki (właśnie poniżej 2000 PLN za ogrzewanie, plus woda oczywiście), to wystarczy 15 cm grafitowego styropianu o dobrej lambdzie, pełne ocieplenie dachu (chociaż można po jętkach też) i ciepłe parapety. Plus oczywiście dobra izolacja podłogi.

Zwraca się w pół roku lepsze ocieplenie obecnie nawet (w zależności od źródła którym grzejemy). prądem najszybciej, gazem rok-dwa.

Edited by Januszek852
  • Like 3
  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Wszyscy piszą o Warszawie, więc dorzucę kilka słów na temat Krakowa. Jeżeli ktoś uważa, że w miastach kończy się miejsce do budowania to zapraszam tutaj.   Kilka lat temu można było kupić ka

Dokładnie, to jest takie piękne. "Miś, mamy po 27 lat, zarabiamy łącznie 6000 zł, totalne zero oszczędności, co powiesz na 2 dzieci, wesele, kupno domu za pół miliona? No weź zgódź się miś, po pier

@MarkoBe @Zbychu no to jeszcze chciałem dopisać   Że potem beciak wypierdala za granicę, bez kwalifikacji, bez języka, na polskiej "działalce" ( XDD ) za 50-60zł (przed zusem) na godzinę (a

Posted Images

20 godzin temu, Agrael napisał:

Dla kogoś kto mieszka 30km pod Poznaniem to w zasadzie wyprawa na pół dnia. Nie dogadamy się.

Jeżeli za luksus uważasz 30 km od miasta, a nie 2-5 km z szybkim dojazdem do centrum, to rzeczywiście się nie dogadamy. :lol::lol:

17 godzin temu, Januszek852 napisał:

Sorry Bracie, to mity są. To mieszkanie jest wręcz przeraźliwie drogie w utrzymaniu.

Spółdzielnia, prezes, zarząd, fundusz remontowy, firmy partacze naprawiające ustertki, zadłużenie. 

Mieszkanie Spółdzielcze, to teraz koszmar w utrzymaniu, w porównaniu z małym domem albo Wspólnotą mieszkaniową mieszkańców.

Edited by Morfeusz
  • Like 1
  • Thanks 1
2 godziny temu, Morfeusz napisał:

Mieszkanie Spółdzielcze, to teraz koszmar w utrzymaniu, w porównaniu z małym domem albo Wspólnotą mieszkaniową mieszkańców.

Jeszcze są kamienice prywatne. Wtedy co się dzieje? Właściciel kamienicy daje podwyżki jak chce. 

• Like 2

3 godziny temu, Morfeusz napisał:

Posiadam na chwilę obecną mieszkanie Spółdzielcze, bardzo sobie chwalę.

Zepsuje mi się kaloryfer w mieszkaniu? - Wymienia mi spółdzielnia

Będę chciał wymienić okna? - raz na jakiś czas spółdzielnia daje dofinansowanie

Spółdzielnia jest w stanie wynegocjować lepsze warunki na dostawę energii/mediów niż wspólnota.

W swoim mieszkaniu mam gaz (kuchenka/piekarnik/czajnik), więc mniej płacę niż jakbym miał to na prąd. w nowych wspólnotowych gazu już praktycznie nie ma, co za tym idzie gotowanie jest droższe.

Czynsz mam większy niż jakbym miał we wspólnocie, no ale nikt nie wspomina o tym, że w mieszkaniu spółdzielczym w czynszu już masz zawarty podatek od nieruchomości, zaś we wspólnocie musisz płacić osobno - raz w roku.

Mieszkania wspólnotowe mają część kosztów poza czynszem, więc każdemu się wydaje, że spółdzielcze to najgorsze zło świata ;)

Kolejna sprawa, im starszy blok tym mocniej wchodzi amortyzacja, co za tym idzie podwyżki czynszów w kilkudziesięcioletnich blokach spółdzielczych mogą być mniejsze niż w nowszych wspólnotowych.

Oczywiście wolałbym wspólnotę zamiast spółdzielni bo nie musiałbym utrzymywać tej całej administracji, lecz tragedii naprawdę nie ma jak się uwzględni dosłownie wszystko to się okazuje, że spółdzielnia nie jest taka zła ;)

Edited by Tomek9494
38 minut temu, Tomek9494 napisał:

Zepsuje mi się kaloryfer w mieszkaniu? - Wymienia mi spółdzielnia

Tylko że płacisz na to niestety w funduszu remontowym ;) nie ma kompletnie nic za darmo.

Proponuję zrobić taki eksperyment: Zobacz ile % czynszu ten fundusz stanowi i ile już wydałeś na rozmaite opłaty związane z utrzymaniem mieszkania. Mogą być nazwane różnie: eksploatacja bieżąca, utrzymanie, naprawy, remonty, fundusze jakieśtam.

Potem policz ile już im dałeś i zastanów się, tak z ręką na sercu, czy to, co jak dotąd ta spółdzielnia dla Ciebie zrobiła - kosztowało rzeczywiście tyle, ile dałeś.

Jeśli ocieplili elewację - policz ile masz metrów ściany zewnętrznej i ile na Ciebie poszło styropianu i robocizny (nawet nie po cenach w 2021,  bo teraz styropian jest na wagę złota).

Jeśli coś malowali - policz, ile litrów farby i godzin robocizny zeszło na odmalowanie bezpośredniego otoczenia Twojego lokalu.

Itd. itp.

Dam sobie coś uciąć, że na dobrą sprawę wyjdzie Ci, że większość pochłonęła... pensja administracji.

W końcu ktoś ich musi utrzymywać i są to mieszkańcy.

Edited by Januszek852
  • Like 3
16 minut temu, Januszek852 napisał:

Potem policz ile już im dałeś i zastanów się, tak z ręką na sercu, czy to, co jak dotąd ta spółdzielnia dla Ciebie zrobiła - kosztowało rzeczywiście tyle, ile dałeś.

Na karcie czynszu wszelkie pozycje dot. Funduszu remontowego wynoszą mi niecałe 40 zł miesięcznie, wychodzi 480 PLN rocznie.

(eksploatacja podstawowa zawiera inne opłaty)

- ocieplony cały blok (nie tylko tam gdzie mam mieszkanie, ale i miejsce gdzie jest klatka schodowa)

- wymienione instalacje,

- odmalowany blok

- remontowany dach

- wymieniona nowa winda

- klatka schodowa po remoncie

- zewnętrzny śmietnik ładnie obudowany z dachem i oświetleniem, z zamknięciem na klucz

- pomalowane pasy na parkingu, wydzielone i pomalowane miejsca dla niepełnosprawnych

- nowy ładny, prosty chodnik

Dodatkowo te 40 zł miesięcznie będzie pokrywać następne remonty w przyszłości (np. Ponowne malowanie bloku, wymiana czegoś itp.)

Zgodzę się z tym, że w mieszkaniu wspólnotowym jest mniejszy czynsz niż w spółdzielczym, ale w tym pierwszym jest parę kosztów poza czynszem, dlatego to drugie wydaje się mega niekorzystne :)

Edited by Tomek9494
On 6/7/2021 at 9:39 AM, Margrabia.von.Ansbach said:

,

image;s=1280x1024;q=80

To jest akurat widok na wschód 😁 Na zachód będzie cmentarz i zielony Żoliborz, po lewej Arkadia. W tym zielonym - Intraco - miałem kiedyś biuro na 33 piętrze. Widoki rewelacyjne trzeba przyznać. Na laski też bardzo działał seks na 33 piętrze. 😁 Ale z wiekiem Capital City mi przeszło. Wystarczy, że prądu zabraknie i w wieżowcach zaczyna się koszmar. 

• Like 1

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.