Skocz do zawartości

Kocham Was


Nieugięty

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Wam i własnej dociekliwości zrozumiałem w większym stopniu niż zwykle siebie.

Wiem jakiej kobiety szukać ;)  

Kobiety ENFJ. Jako, że sam niby INTJ. Para dualna:  Inspektor (ja)  i Mentor.

http://socjonika.pl/starastrona/index.php?strona=enfjistj

 

Wybrałem, takie najlepsze, najbardziej dosadne stwierdzenia.

Cytat

Nie szanuje "łatwo dostępnych" partnerów.

Prawda! Nigdy qrewek, czy szybkodajek nie szanowałem. Gardzę takimi. Od zawsze.

 

Cytat

Miłość sprawia, że to godny zaufania, ale również władczy partner. Jako introwertyk nie potrzebuje wielu zwycięstw - wystarczy jedno, ale takie które wspierać będzie zaufanie i zrozumienie władzy tego, który kocha. Lekceważenie jego autorytetu prowadzi do rozwinięcia się różnych kompleksów i drażliwości. Ma przywódczy charakter pomimo, że może wydawać się miękki i miły w rozmowie. Nigdy nie zdarza się żeby był zadowolony z kogoś, kto przejmuje inicjatywę. Potrzebny mu partner uległy, ofiarny i namiętny w okazywaniu uczuć.

Tak!

Cytat

Fizyczna skłonność do partnera często przewyższa duchową.

:wub:

jdWH3SL.jpg

 

Cytat
Powszechne role w społeczeństwie
 

1. Policjant który ostro patrzy jak ludzie dostosowuja się do zasad i bierze na siebie poprawianie lub karanie odbiegajacych od normy.

 

2. Zawodowy biurokrata lub administrator który brnie przez stopnie tradycyjnej struktury administracyjnej (organizacje rzadowe, wielkie korporacje, i inne wielkie hierarchiczne struktury), starannie ypełnia obowiazki i w dłuższym terminie wygrywa.

 

3. Entuzjasta kultu który jest rzadzony retoryka wizjonerów i jest oddany by wykonywać ich plany.

 

4. Logiczny analityk który rygorystycznie, ale realistycznie poszukuje optymalnych procedur operacyjnych dla każdego danego mu zadania.

 

Już mi ojciec mówił "powinieneś być policjantem" ^_^ 

2 punkt też pasuje, 3 też (Breiv :wub:)

 

Cytat
Nastrój i przesłanie
 

twardy, poważny, decyzyjny, mocna psychika, zdyscyplinowany, kontrolujacy, stanowczy, nieufny, trzyma się swojego zdania

-_-

 

Oczywiście, ktoś może powiedzieć żebym nie przykładał aż takiego ładunku emocjonalnego do tego, bo to może tylko być efekt zimnego odczytu.

Socjologia to niezła gałąź, dotąd przeze mnie traktowana dość po masoczemu, jako taka paplanina o niczym. A jednak się ciut myliłem. Bywa przydatna.

 

Cel?

Kobita ENFj   :wub:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej, bardzo ciekawa jest ta strona.

Wcześniej już czytałem długi opis ENTJ na tej stronie test  www.16personalities.com/pl/darmowy-test-osobowosci  ale tam nie było wielu rzeczy, które są na adresie podanym przez Ciebie.

 

Niektóre rzeczy są tak dokładne, że aż mnie to przeraża. Czuje się jakbym miał zainstalowane kamery w domu.

 

Już jak czytałem sam opis osobowości, zachowania w relacjach, preferencji to było bardzo celne, ale widzę że np. fizyczność też się zgadza, co jest już trochę...dziwne :D

Najlepsze jest to, że to nie są pierdy typu Wróżka Balbinka z Pani Domu radzi  - "Poznasz przystojnego bruneta. Uda się albo się nie uda. Jesteś osobą pewną siebie, często się uśmiechasz, ale czasami jesteś smutna i dajesz się ponieść emocjom".

 

...nie, to są same konkrety.

Np:
 

Cytat

ENTj często mają pełne wargi i charakterystyczny uśmiech jak sprzedawca. Ich struktura kości daje im ich kwadratowe kształty. Ich twarze są często kwadratowe i sama struktura twarzowa często ma wiele małych kwadratowych szczegółów. Ich oczy stale są rozrzucone i rzadko są pozostawione na jednym przedmiocie przez dłuższy okres czasu. ENTj mają w zwyczaju energicznie chodzić. Im bardziej są aktywni tym to widoczniejsze.

 

Zgadza się 100%. Mam dolną wargę niemalże murzyńską. Szczękę mam 90*. Oczy mi latają jakbym się nafukał. Chód - to samo. Mnóstwo osób na to zwracało uwagę.

 

Cytat

ENTj lubią drogie, dobrej jakości ubrania, jednakże może być to dla nich trudne, by skutecznie łączyć garderobę. To jest specjalnie widoczne u mężczyzn ENTj. Bardzo są przywiązani do jasnych połączeń kolorystycznych i mogą łączyć dwa albo trzy style razem. Jednak ich zrozumienie estetyki zwykle nie jest bardzo dobrze rozwinięte i dlatego może im być trudno pracować tam gdzie estetyka gra ważną rolę. ENTj często noszą to samo ubranie przez długi okres dając wrażenie, że właśnie wrócili z długiej podróży i nie mieli czasu by się przebrać.

 

No żesz w mordę jeża. Znów strzał w 10.

 

Niefizyczne, też wszystko się zgadza. Np.

 

Cytat

ENTj są bardzo entuzjastyczni kiedy zaczynają nowe projekty czasami stają się tak namiętni, że mogą zapomnieć o wszystkim innym. Normalnie zaczynają od małych prac, stopniowo torując siebie drogę aż do większych rzeczy. Mogą pracować bardzo ciężko i niezmiernie szybko, często pracując nad wieloma zadaniami równocześnie. ENTj lubią rozpracowywać i spróbować wiele rzeczy. Nie są rodzajem ludzi, którzy ślepo wierzą w zjawiska, które nie mogą zostać udowodnione, na przykład UFO, telekineza i ESP. 

 

Jak zaczynam coś robić i się wkręcę to zazwyczaj znikam z innych sfer życia na długi czas. Znajomi myslą że umarłem, albo ćpam heroinę gdzieś w piwnicy.

Cytat

ENTj są bardzo optymistyczni i kochają życie. Kiedy są w niebezpiecznych sytuacjach, mobilizują się bardzo szybko i skutecznie. ENTj lubią podróże i przygody. Przywiązują wielką uwagę do ich budowy ciała.

 

Zawsze najskuteczeniej działałem z "toporem nad głową".

Podróże - sporo ponad 20 krajów odwiedzonych i nie zamierzam przestawać.

Budowa ciała to akurat mój problem, bo jestem chudy i to w sumie mój jedyny poważny kompleks, ale bardzo wiele osób mi mówiło że przywiązuję do mojego wyglądu zbyt dużą uwagę i że wcale nie wyglądam źle jeśli chodzi o masę ciała. Niemniej jednak - zgadza się.

 

Cytat

Twoja najsilniejsza zaletą jest doskonała przedsiębiorczość - nowe przedsięwzięcia biznesowe i projekty. Masz bardzo rzeczowy umysł i wiesz dobrze jak dostosować jakąś teorię albo pomysł do praktycznego użycia. Nie masz czasu dla nieważnych i trywialnych spraw; zamiast tego zawsze jesteś przyciągany do znaczących i wartościowych celów i projektów. Jesteś nazywany osobę działania jako że nie pozwalasz by twoje planów i cele były niezrealizowane. Szybko i łatwo wchodzisz w nowe propozycje biznesowe próbujące zawsze doprowadzić je do zadowalającego zakończenia. 

 

 Za krótko siedzę w biznesie/samozatrudnieniu żeby tu się wymądrzać i zgrywać Jobsa (lekko ponad 2 lata), ale jednak jakby nie patrzeć prowadzę włąsną firmę zamiast jebać w biurze za 1400 na rękę, więc się zgadza.

 

 

Cytat

Możesz być nietaktowny kiedy mówisz o intymnych tematach i nieczuły na uczucia innych. Twój humor często ma ukryte znaczenie. Kiedy działasz możesz być niegrzeczny i pokazać złe zachowanie. Lubisz nadmierną uwagę. Organizowanie codziennych spraw może sprawić ci znaczne trudności. Często nie masz żadnego czasy dla innych. Chociaż zawsze próbujesz utrzymać zdrowy styl życia, nie starasz się tak bardzo jak powinieneś.

 

:o

 

Cytat
 

I w tym samym czasie naiwnie byłoby uważać, że przy całej swojej racjonalności LIE surowo przestrzega zawartego swojego rozkładu dnia — LIE jest dosyć dynamiczny i łatwo przystosowuje się do zmian okoliczności. Jego intuicja czasu jest podporządkowana interesom sprawy i celowości, dlatego stale nanosi poprawki do swojego planu dnia. (co z kolei może mieć odzwierciedlenie w wypadkach, jak spóźnienie na umówione biznesowe spotkanie lub dwa spotkania wyznaczone jednocześnie w dwóch odległych od siebie miejscach).

(...)

Nie ma sensu pytać LIE o czas jego powrotu do domu lub o plany na wieczór. Przy całej swojej racjonalności na te pytania nie odpowie jasno. (Co więcej, takie pytania go drażną.) Wychodząc z domu, automatycznie przekształca się w "łowcę sukcesu", którego nakierowuje już jego intuicja. Dlatego LIE nawet w przybliżeniu nie wie, ile czasu potrwa jego dzień pracy (i w ten sposób wielce komplikuje życie swoim domownikom).

 

No kurwa, czy oni mnie śledzą?

 

Cytat

LIE sam o siebie zadbać nie umie i właśnie dlatego troska ze strony partnera powinien być maksymalnie przewidująca. Ważne jest, aby dla LIE były stworzone wszystkie warunki dla pełnowartościowego odpoczynku. Nie ma znaczenia czy zajmował się dziś pracą albo cały dzień nic nie robił, ale nawet jeśli przed chwilą obudził się i od razu poszedł oglądać TV, nie trzeba narzekać: tzn. teraz jest potrzebne dla niego "ładowanie" jakimiś nowymi wrażeniami i nowymi wiadomościami. Poza tym, właśnie w okresie "wymuszonej śpiączki" LIE doświadcza najsilniejszego niepokoju i napięcia.

 

Zadbać o siebie nie umie = nie umiem za bardzo odpoczywać/zachować proporcji. Albo pracuję po 10 h dziennie, siedząc ciągle przy kompie (dlatego przez ostatnie 2 lata tak kurewsko się zapuściłem, żadnego sportu, itd), albo chcę pracować,

ale mi nie idzie i się wkurwiam. Akurat to było fajne jak byłem z moją ex, zmuszała mnie do odpoczynku. A to seks, a to spacer, pójść na plażę, a to film obejrzeć itd. W okresach letargu, kiedy wszystkiego mi się odechciewa faktycznie mogę dużo odpoczywać, wręcz wegetować, ale odczuwam to jako skapcanienie. Nieraz potrzebuję cały dzień odpuścić pracę i czytać o czymś nowym albo zrobić coś czego nigdy nie robiłem, żeby się doładować. Nawet głupie oglądanie TV, jeśli byłoby tam coś wartościowego. Balans to u mnie bardzo trudna do osiągnięcia rzecz.

 

Cytat

LIE znajdując się w swoim normalnym "biznesowym reżimie", bardzo rzadko w ogóle pozwala sobie odpocząć i rozluźnić się. Dlatego, jeśli LIE już przygotował się do odpoczynku, nie trzeba go stresować: to go bardzo drażni. Nie można przesuwać LIE z miejsca na miejsce, kiedy już odpoczywa, nie można w tej chwili rozpraszać go rozmowami albo wołać do telefonu. (Chociaż w pracy może zarazem jeść i pracować.)

j/w (btw, najpierw napisałem to powyżej, później przeczytałem powyższy fragment)

 

Odpoczywam = wypierdalać. Wszelkie propozycje typu "zróbmy zakupy żebysmy jutro nie musieli", "posprzątajmy w kuchni" albo "zadzwoń do wujka" strasznie mnie wkurwiały jak już zdecydowałem się odpoczywać, co nie jest łatwą decyzją w moim przypadku.

 

 

Cytat

W uroczystej sytuacji czuje się ograniczony. Dobrze mu tam, gdzie sytuacja nie żąda defilady i ceremonii: na łonie natury, w lesie, na wyprawie, gdzie jest dopuszczalna prosta sportowa odzież, naturalne zachowanie, gdzie wyłącza symulowanie.

 

Znów, 100%.

 

itd itp i od groma innych przykładów.

 

Bardzo ciekawe to wszystko.

Muszę teraz sprawdzić kto jest moim "sołlmejtem".

Sprawdzałem na innej stronie i opis bardzo pasował do mojej byłej :< 

 

 

Cytat

 

Wyszukałem sobie entj na reddicie. Dużo bardzo ciekawych wątków.

Czuje się jakby mi ktoś robił psychoanalizę.

Dzięki za pomysł :) Niby oczywiste a nie pomyślałem.

 

 

 

 

Edytowane przez Tamten Pan
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.