Skocz do zawartości

Co te PIS-orki odpierdalają?


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałoby się rzec, a nie mówiłem.

Zaostrzają kary za "przekręty", nawet do 25 lat.

Wiadome jest, że największych nie ruszą, zapłacą mali i średni.

Zamiast luzować, aby gospodarka się rozkręciła.

Jak tu ktoś powiedział, jak dają 500+ to trzeba się cieszyć, czy jakoś tak.

Rząd nigdy nic nie da, bo nie ma.

On zabiera ci 700, aby dać, z pompą 500.

Jak mówił jeden mądry gość, rząd kupuj obywateli, za ich własne pieniądze.

A wracając do meritum, nawet nagradza się za socjalistyczne pomysły wyrównywania nierówności społecznych, o mało nie rzygłem :-):

 

Pierwsza dama dostanie za dawanie swego futra, do trzepania Andrzejowi, uwaga, 12 TYSIĘCY.

Reszta, z pasieki, ma mieć taki apanaże:

Cytat

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - zaproponowany przez Prawo i Sprawiedliwość projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie to gigantyczny cios wizerunkowy dla rządzących, który został zadany przez nich samych. Zgodnie z treścią tego projektu premier Beata Szydło miałaby otrzymać 7,4 tys. zł podwyżki, ministrowie i wiceministrowie - od 4 do 5 tys. zł, a każdy poseł mógłby liczyć na dodatkowe 2,7 tys. zł. Piękne samozaoranie!

http://niewygodne.info.pl/artykul7/03166-Podwyzki-dla-rzadu-czyli-wystrzelenie-magazynku-w-czolo.htm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieją się inne zabawne rzeczy, każdy zakup złota lokacyjnego będzie rejestrowany.

 

Rząd będzie wiedział ile masz sztabek czy monet, a jak jebnie konkretny kryzys to sobie skonfiskują pod groźbą więzienia, dając w zamian jakieś śmieciowe obligacje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mosze Red napisał:

Dzieją się inne zabawne rzeczy, każdy zakup złota lokacyjnego będzie rejestrowany.

Rząd będzie wiedział ile masz sztabek czy monet, a jak jebnie konkretny kryzys to sobie skonfiskują pod groźbą więzienia, dając w zamian jakieś śmieciowe obligacje ;) 

Jak czytam takie rzeczy, to mi się nóż w kieszeni otwiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łączmy się w pary, kochajmy się!!! niech polityka lekką będzie, więcej wiary w ludzi przy stołkach. oni przecież po odejściu z nauczania w szkole, z ochrony, ze straży miejskiej wiedzą co robić. a ludzie cały czas naiwni, a tam gdzieś daleko się śmieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem, że PiS będzie robił dokładnie to samo co PO.

 

Tylko zrobi wizerunek pro narodowy i zacznie udawać, że daje ludziom pieniądze (z tych co im wcześniej zabrał). Muszą udawać, że coś robią dobrego inaczej by nie przepchnęli tego "co trzeba" :P

 

A ucisk będzie jeszcze większy, kaganiec na pysk dla wszystkich, restrykcyjne prawo gospodarcze hamujące rozwój, prawo zwiększające samowolę urzędów skarb ....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten wątek, to śmiać mi się chce. Pamiętam ten entuzjazm na forum po " dobrej zmianie ". Złe, antypolskie peło. Mamy teraz prawdziwie narodową władzę. Żyjemy w kraju, gdzie tylko populizm+ ignorancja wyborców= zwycięstwo PiS-u. Ja i moi kumple ( pokolenie 50+ ) mamy pełno blizn po PRL-u. Czujemy się, jakbyśmy przeżywali  deja vu.  Program 500+? A dlaczego nie 1000+? Podsumowaniem rządów "dobrej zmiany" ( tak jak podsumowaniem PRL-u ) będzie zjawisko ekonomiczne zwane hiperinflacją.

Panowie popytają rodziców na czym to polega i jak się wtedy żyło.

 

@Mosze Red- nie wszyscy dadzą radę wyjechać, niestety. Proszę sobie wyobrazić, że powstaje partia, która obiecuje w swoim programie wyborczym, że: wprowadzi podatek liniowy, zlikwiduje wszelkiej maści przywileje emerytalne (kilkaset tysięcy " emerytów " po 15 latach obijania się w służbach mundurowych ma dożywotnie emerytury. Znam byłego ZOMO-wca, który w wieku 35 lat przeszedł na emeryturę! ), wprowadzi wolność gospodarczą ( ustawa Wilczka ), zamknie nierentowne kopalnie, uzdrowi finanse publiczne itd. 

Czy taka partia miałaby  jakieś szanse na wygraną? 

 

Ja z kumplami utożsamiamy się z tymi oto poglądami. Polecam, jest świetnie napisana. Proszę zwrócić uwagę na tytuł. Ta książka jest za darmo:

http://www.balcerowicz.pl/pl/a/11,Wolnosc-i-rozwoj-ekonomia-wolnego-rynku

Warto też to przeczytać:

http://www.balcerowicz.pl/pl/a/264,Ksiazka-Trzeba-sie-bic-z-PiS-o-Polske

 

Żeby nie było. PO, nominalnie było partią liberalną= prokapitalistyczną. W praktyce, też nie stroniło od populizmu i zwykłego, oportunistycznego skurwysyństwa ( np. OFE, "ciepła woda w kranie ", służba zdrowia. Długo by wymieniać ). Czekamy na kryzys a' la 1989 rok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kic-anty napisał:

nie wszyscy dadzą radę wyjechać, niestety.

 

Nie mój problem, tylko każdego z tych ludzi indywidualny.

 

8 minut temu, kic-anty napisał:

Proszę sobie wyobrazić, że powstaje partia, która obiecuje w swoim programie wyborczym, że: wprowadzi podatek liniowy, zlikwiduje wszelkiej maści przywileje emerytalne (kilkaset tysięcy " emerytów " po 15 latach obijania się w służbach mundurowych ma dożywotnie emerytury. Znam byłego ZOMO-wca, który w wieku 35 lat przeszedł na emeryturę! ), wprowadzi wolność gospodarczą ( ustawa Wilczka ), zamknie nierentowne kopalnie, uzdrowi finanse publiczne itd. 

Czy taka partia miałaby  jakieś szanse na wygraną? 

 

Oczywiście, że nie pozostaje powolny spadek w dół upodlenia, jeśli nie będzie nagłego resetu i jak już kraj i ludzie będą na dnie coś się zacznie dziać.

 

Lub nagły reset na skalę minimum regionalną (mam na myśli Europę) wojna i/lub gigantyczny kryzys ekonomiczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kic-anty albo nie wiesz albo celowo zakłamujesz prawde,stawiam na drugie

Zapomniałeś kto nam zafundował hiperinflacje,złodziejską prywatyzacje itd....właśnie Twój madry balcerowicz z funflami

Przypomne Ci, też za darmo

http://blogmedia24.pl/node/52717

 

Na temat peło to szkoda nawet pisać, przypomne tylko że podwoili zadłużenie, faktycznie wyczyn jak chuj, idz w ich ślady zacznij brać kredyty na przeżarcie i rozdawanie swoim kumplom, powodzenia

 

A jeśli chodzi o ostatnie wybory to jak zwykle od 89 wybieraliśmy miedzy dżumą a cholera 

 

Faktycznie macie racje, pozostaje nam spierdalać albo szykować sie na pierdolnięcie, w jakiej formie....zobaczymy.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kryss napisał:

Kic-anty albo nie wiesz albo celowo zakłamujesz prawde,stawiam na drugie

Zapomniałeś kto nam zafundował hiperinflacje,złodziejską prywatyzacje itd....właśnie Twój madry balcerowicz z funflami

Przypomne Ci, też za darmo

http://blogmedia24.pl/node/52717

 

@kryss Niby jak miałbym zakłamywać prawdę? Bardzo dobrze pamiętam tamte czasy. Hiperinflacja w 1989 roku była skutkiem załamania się gospodarki PRL za co nie sposób obwiniać pana profesora Balcerowicza. Jak pamiętam, hiperinflacja  (ponad 600% rocznie ) została zdławiona właśnie dzięki planowi Balcerowicza. Leszek Balcerowicz objął tekę ministra finansów 12 września 1989 roku w rządzie Tadeusza Mazowieckiego z głównym zadaniem zdławienia hiperinflacji . Pamiętam, że latem 1989 pieniądze trzymałem tak jak wszyscy, w dolarach. Bieda, ceny wariowały. Mój ojciec, gdy się urodziłem, to założył  mi tzw. książeczkę oszczędnościową i całe życie, regularnie co miesiąc wpłacał całkiem sporą kwotę. W 1989 dzięki PRL-owskiej hiperinflacji zrobiła się z tego równowartość roweru. Nie sposób o tym zapomnieć. Skutki hiperinflacji są takie, że wszystkie afery łącznie z prywatyzacją to jest drobiazg.

 

No i mam deja vu. PiS, program 500+ itd. PiS dla mnie i moich kumpli jest partią przerażającą. Mamy powtórkę z rozrywki- PRL bis. Ostatnie wybory, to jednak nie były wybory między dżumą a cholerą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, różne rzeczy można opowiadać o Balcerowiczu, ale hiperinflacja to akurat był efekt gospodarki PRL. W skrócie, żeby utrzymać nierentowne przedsiębiorstwa państwowe drukowano masę pieniędzy, ceny nie rosły tylko dlatego że były odgórnie kontrolowane, ale to musiało się prędzej czy później zawalić. Zaczęło to być widoczne kiedy Rakowski uwolnił ceny, wtedy poszło że hej. I tak reformy, w tym prywatyzacje były koniecznie. Tyle że diabeł tkwi w szczegółach. Prywatyzować można uczciwie jak robiono to za Margaret Thatcher w UK (oddanie akcji przedsiębiorstw często wręcz w ręce zwykłych ludzi), w Czechach za Vaclava Klausa (tzw. prywatyzacja kuponowa), czy w Estonii za Marta Laara (mała i duża prywatyzacja). Tyle że znowu w zasadzie Leszek nie odpowiadał za prywatyzacje w Polsce, więc w sumie winnych trzeba szukać wśród innych. 

 

Co do hiperinflacji, to owszem plan Balcerowicza ją zdławił, ale znowu diabeł tkwi w szczegółach, tu oddam głos Michalkiewiczowi:

 

Zresztą jaki to "plan Balcerowicza" skoro jego pomysłodawcą był Jeffrey Sachs, a koordynatorem George Soros? Sam Waldemar Kuczyński w książce "Zwierzenia zausznika" przyznał: "przyjechał Soros z gotowym planem". 

Edytowane przez EnemyOfTheState
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, EnemyOfTheState napisał:

Zresztą jaki to "plan Balcerowicza" skoro jego pomysłodawcą był Jeffrey Sachs, a koordynatorem George Soros? Sam Waldemar Kuczyński w książce "Zwierzenia zausznika" przyznał: "przyjechał Soros z gotowym planem".

 

I tutaj mamy sedno sprawy, cały ten burdel zaplanowali nam ....., firmował to balcerowicz, a ładnie przedstawiał szechter w "gw"co robi do dziś... dziwne że wszyscy to "starsi bracia w wierze"

Kiedy program Wilczka zaczął przynosić efekty ,zaczęto wszystko dławić, i dziś ścigają babcie z pietruszką na chodniku, i tego akurat pis nie zrobił, nie bronie ich ale takie są fakty

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, kic-anty napisał:

 

Żeby nie było. PO, nominalnie było partią liberalną= prokapitalistyczną

Czy mógłby kolega przedstawić w punktach, gdzie peło było prokapitalistyczne? Poza Aferami Amber gol itd, gdzie robili coś pod swoich wasali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to oni się bawią z nami w dobrego i złego policjanta. PIS to partia prożydowska, proamerykańska.. wystarczy spojrzeć jak głosowali za przyznaniem żydom z usa odszkodowań za utracone mienia i że Lech Kaczyński dekretem prezydenckim przywrócił do zycia żydomasońską lożę B`nai B`rith....można by tak pisać w nieskończoność. Robią nas w ciu*a 25 lat, raz aws, raz po raz pis... a na jedno wychodzi...z resztą co chwila zmieniają barwy klubowe, raz ktoś jest w pisie raz w po haha, a gawiedź siedzi i się emocjonuje, że Pan X dojebał ripostą Panowi Y. Dodam też, że przed zostaniem premirer Szydło przeszła jakieś szkolenia w USA..., nie wiem czym im tam mózgi piorą czy co bo to jakieś podejrzane :) http://pikio.pl/szydlo-wytypowana-przez-usa-i-przeszkolona-na-lidera/ Pewnie są tam w PISie jacyś ludzie ideowi ale do nic nie zrobią jeśli góra ma swoją agendę. Dobra zmiana to taka, że przed tym dawiliśmy dupy niemcon a teraz amerykanom ;) a to mityczne 500+ leci ponoć z nowych kredytów, za 2 lata pewnie sie okaże, że kasy brak na wszystko i rząd sie poda do dymysji. :) wybory wygra nowoczesna...a tfu... i będzie... hmm jeszcze gorzej hahahaha.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kootas napisał:

Czy mógłby kolega przedstawić w punktach, gdzie peło było prokapitalistyczne? Poza Aferami Amber gol itd, gdzie robili coś pod swoich wasali.

 

Niestety kolego nie mogę tego zrobić. Napisałem, że PO było nominalnie partią prokapitalistyczną= bandą zakłamanych sk..synów.

Wg słownika j. polskiego PWN słowo nominalny  oznacza " istniejący tylko z nazwy ". Nie chciałem być wulgarny, a bez tego trudno mi opisać co sądzę o ośmiu latach ich rządów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, EnemyOfTheState napisał:

Zadłużenie skarbu państwa od stycznia do maja tego roku wzrosło o 56,1 mld PLN. To więcej niż przez cały poprzedni rok. 

 

Tylko;), a na początku przeczytałem 56 bilionów, łe tam.

To i tak dodrukowane, bez pokrycia, po co się emocjonować, nikt tego nie spłaci przecież:lol:.

Cała Europa to jeden wielki dodruk "papierowej kasy" - oni też nie spłacą, to czemu my nie możemy się zadłużać papierkami;).

Luz @EnemyOfTheState, Be Cool:P.

SH.

 

A masz:

https://f6862.wordpress.com/2016/03/18/szalenstwa-europejskiego-banku-centralnego/

 

Jeszcze miałem o dodruku kasiory w Euro, z 60 mld tygodniowo, wrosło do 80 mld - ale gdzieś mi sie zaplątał link.

Edytowane przez SledgeHammer
linka dodałem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, SledgeHammer napisał:

 

Tylko;), a na początku przeczytałem 56 bilionów, łe tam.

To i tak dodrukowane, bez pokrycia, po co się emocjonować, nikt tego nie spłaci przecież:lol:.

Cała Europa to jeden wielki dodruk "papierowej kasy" - oni też nie spłacą, to czemu my nie możemy się zadłużać papierkami;).

Luz @EnemyOfTheState, Be Cool:P.

SH.

 

A masz:

https://f6862.wordpress.com/2016/03/18/szalenstwa-europejskiego-banku-centralnego/

 

Jeszcze miałem o dodruku kasiory w Euro, z 60 mld tygodniowo, wrosło do 80 mld - ale gdzieś mi sie zaplątał link.

 

Wiem, pisałem o tym kiedyś. EBC drukuje ojro żeby skupować obligacje rządowe (czyli rządowe papiery dłużne) dużych państw, rządzących UE jak Niemcy, czy Francja, a nawet obligacje niemieckich, francuskich czy włoskich korporacji. "Polityka luzowania ilościowego", tak to ładnie nazwali :D. Europa nieuchronnie zmierza w stronę kolejnego kryzysu. Niestety oznacza to jak zwykle osłabienie gospodarcze, bezrobocie i ratowanie banków za pieniądze podatników. Co więcej Unia szykuje nam przepisy pozwalające bankom zgarnianie pieniędzy klientów, w razie problemów finansowych. Szykuje się drugi Cypr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pomysł PIS, zarzynający małych przedsiębiorców.

Czekam, jeszcze, na obostrzenia dla producentów żywności, i w Polsce pozostaną:

markety z pseudo żarciem, drogie paliwa, i wszyscy na zasiłku od rządu.

Jak to mówią, postawiono + na polskiej gospodarce.
Czyżby Morawiecki, był większym komuchem, niż Ci z jakimi walczył, jego ojciec?

Wszędzie, gdzie polska pomysłowość, jakość prześcignęła resztę świata, rządy dop.erdalają dodatkowe podatki.

Cytat

 

 

Zygmunt Sobieralski od 25 lat prowadzi firmę, która zajmuje się sprzedażą gazu. Jeśli znowelizowane przepisy prawa energetycznego wejdą w życie, będzie musiał zamknąć interes. Powód? Nowe obostrzenia nakładają na przedsiębiorców z branży LPG obowiązek wyłożenia 20 mln zł zabezpieczenia na poczet niezapłaconych podatków. - Nie mam takich pieniędzy. Może gdybym działał nieuczciwie, miałbym, ale prowadzę legalną firmę. Teraz mam być za to ukarany? - pyta dystrybutor gazu. Takich firm działa w Polsce około 200, 90 proc. z nich może zostać zmiecionych z rynku nowymi regulacjami.

Prawo i Sprawiedliwość liczy na to, że uda się im osiągnąć to, do czego poprzednicy nawet nie mogli się zbliżyć. Nowelizacją ustawy Prawo energetyczne chce ograniczyć do minimum szarą strefę w obrocie paliwami. Tymczasem niektóre jej zapisy mogą doprowadzić do zamknięcia 90 proc. firm działających w branży LPG. Mimo sporych kontrowersji i protestów ustawa sprawnie została przegłosowana w Sejmie 19 lipca i trafiła już do izby wyższej. Jeśli w Senacie politycy niczego nie zmienią, handlujący LPG - bez względu na obroty - będą musieli wpłacić dwa razy po 10 mln zł zabezpieczenia na poczet przyszłych, potencjalnie niezapłaconych podatków.

 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny-paliw-lpg-gaz-autogaz,141,0,2127501.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mieszanina katolika z mafią postkomunistyczną" ma się dobrze ... Na poziomie gminno-powiatowym rządzą wąsate klany peeselowskie, rzadziej pisowskiej czy innej proweniencji. Na szerszych wodach - wojewódzkich i krajowych - jest jak pisze i przytacza Red i pozostali moi przedpiścy.

 

I mamy typową polską ulicę: Biedra, jakaś apteka, stacja LPG i Rossmann. Kioski, kiedyś wszechobecne w miejskim krajobrazie, też padają przez wzrost akcyzy na papierosy i zakaz ustawiania przy nich lodówek (ok. 1/3 przychodów kioskarzy), sprawa znana z Gdańska, Sopotu i Warszawy:

 

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Lodowka-niezgody-czyli-spor-miedzy-kioskarzami-a-urzednikami-w-Gdansku-i-Sopocie-n91859.html

 

http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3904-na-wojnie-hanny-gronkiewicz-waltz-z-lodowkami-przy-kioskach-skorzysta-firma-wydajaca-gazete-wyborcza

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.