Skocz do zawartości

Co te PIS-orki odpierdalają?


Rekomendowane odpowiedzi

Post z facebooka JKM. Wiem, że ten człowiek jest tutaj mało lubiany i wyśmiewany (w szczególności w nagraniach guru), ale jak mu tutaj nie przyznać racji?

 

Cytuj

Eurostat podał dane o dynamice sprzedaży detalicznej w Europie za maj. O europejskiej czołówce możemy już zapomnieć, bo coraz więcej krajów nas wyprzedza. Efekt 500+ wygasa i nie starcza, by dotrzymać kroku najlepszym. Rekordy wzrostu konsumpcji bije Rumunia, gdzie drastycznie obniżono podatek VAT. Koszt 500+ pozwoliłby na cięcia VAT podobne jak w Rumunii. Według danych Eurostatu jesteśmy na 12. miejscu w UE i to najgorszy wynik od marca ub.r. Najszybciej rosła sprzedaż w Rumunii, na Słowacji i w Irlandii.

Rumuni i Węgrzy idą inną drogą niż Polska. Wybrali metodę cięć w stawkach VAT. Skalą cięć najbardziej całą Europę zadziwiła Rumunia a skutkuje to wystrzałem w górę konsumpcji. W czerwcu sprzedaż detaliczna wzrosła o aż 14 proc. Żaden z europejskich krajów nie jest nawet blisko tego poziomu. Co więcej - Rumunia jest w ścisłej europejskiej czołówce już od ponad roku.

Od 1 stycznia 2017 roku podstawowa stawka podatku VAT w Rumunii wynosi 19 proc., co oznacza obniżkę o jeden punkt procentowy i mówi się o kolejnym cięciu - do 18 proc. - w przyszłym roku. Półtora roku temu ścięto ją aż o cztery punkty procentowe. Protestowała wtedy m.in. Bruksela, wieszcząc fatalne skutki dla budżetu i gospodarki. Okazało się, że straszenie było na wyrost.

Tempo wzrostu gospodarki rumuńskiej wynosiło w pierwszym kwartale aż 5,7 proc. i było najwyższe w Unii Europejskiej. Zawdzięczać to można m.in. właśnie zwiększeniu popytu na tańsze towary dzięki obniżce najważniejszego podatku - VAT.

500+ kosztować ma budżet 24 mld zł rocznie. Gdyby o tę kwotę obniżyć VAT, można by dokonać cięcia stawek podatku o 2-3 punkty procentowe. Jak widać na przykładzie Rumunii, daje to efekt na długi czas, a i przychody budżetowe spadają tylko chwilowo - dzięki temu, że wzrasta konsumpcja.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JKM jest dla przeciętnego Polaka zbyt radykalny ale taki np. Kukiz, który jest bardziej umiarkowany już by uszedł. Postulaty całkiem niegłupie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kukiz’15#Postulaty

https://mamprawowiedziec.pl/strona/polityk/40647_pawel_kukiz/obietnice

 

W zasadzie głosi mniej więcej to o czym od lat mówi Centrum im. Adama Smitha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

@wikary Trafiłeś z tym filmem, idealnie obrazuje on to co się u nas dzieje ale szczerze mówiąc mało mnie to obchodzi co tu się wyprawia. Ten kraj, społeczeństwo to dno dna, nie warto się przejmować, już jest za późno, a jak ktoś tego nie widzi to trudno. Nic tu nie będzie niedługo oprócz masy różnych imigrantów, mniejszości ukraińskiej zarządzającej głupimi polakami (polecam zainteresować się jak służby tego niby upadłego państwa doskonale radzą sobie u nas) i doszczętnie zniesionego przemysłu i rolnictwa. Nie jestem antypolakiem, kodomitą czy tam innym żydem, opisuje co widzę i moja opinia podyktowana jest tym że już straciłem siłę i nadzieję że coś tu się zmieni na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ktoś chętny do płacenia? :lol:

Cytat

Soboń był pytany właśnie o ten program. Padło też pytanie o to, czy z dopłaty do czynszu (kolejny projekt rządowy) będą mogły skorzystać osoby samotne, czy wyłącznie rodziny.

- Prywatnie uważam, że takie osoby powinny płacić „bykowe”, bo to by skłoniło ich do założenia rodziny. Mówię pół żartem, pół serio, bo chciałbym, by Mieszkanie+ było przede wszystkim programem dla rodzin. W ustawie jednak ujęliśmy to w taki sposób, że dopłaty wypłacane będą nie tylko rodzinom w klasycznym tego słowa znaczeniu. Są różne życiowe sytuacje - odpowiedział Soboń

Wiadomo, media to trochę rozdmuchały, ale kto wie co się w ich chorych głowach wykluje.

 

http://www.polskatimes.pl/fakty/polityka/a/wiceminister-artur-sobon-kawalerowie-powinni-placic-dodatkowy-podatek-tzw-bykowe,13399359/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Tylko od którego roku to bykowe. Od 18 życia? Rozumiem że płaci kobieta i facet. I jak będzie wpadka to już oboje nie płacą bykowego? Wystarczy jeden zapłodniony i masz spokój. Jaka kwota? ...

 

 

Tyle pytań, że naprawdę nie wiem jak by to miało działać.

Edytowane przez slavex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.