Skocz do zawartości

Rodzice chcą mi kupić mieszkanie


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz się zastanawiam, czy kupić kawalerkę, czy dwupokojowe. Mam już 2 lokalizacje w Warszawie w nowym budownictwie. Miejsce jeszcze trochę niezagospodarowane, ale z potencjałem na wzrost wartości. Kawalerkę miałbym praktycznie za te oszczędności. Do dwupokojowego, trzeba było by pewnie z dorzucić ze 150k uwzględniając wykończenie i umeblowanie. Z jednej strony, to ostatnia chyba szansa, by kupić sobie coś większego w Warszawie. Z drugiej, to jednak kredyt na te 10 lat. Co sądzicie?

 

Dodatkowo martwi mnie jeszcze coś takiego, że już przebąkuje się o limicie m2 na osobę. To już się zaczyna w Niemczech, gdzie Zieloni planują zmniejszanie metrażu na osobę i pewnie przyjdzie kiedyś to do nas. Mając większe lokum, ponad 40 m2, urzędnik powie, że za dużo. Na takie osoby wprowadzić podatek katastralny i faktycznie wywłaszczyć. 

Edytowane przez manygguh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 6.06.2021 o 20:38, manygguh napisał:

Wraz z rodzicami mamy wystarczająco pieniędzy (ponad 350k), by za gotówkę (lub z małym kredytem ) kupić 2-pokojowe mieszkanie w Warszawie,

 

Chłopie za te pieniądze nie kupisz w Warszawie mieszkania dwupokojowego😆

Popatrz pierwsza lepsza z brzegu oferta na Tarchominie, 2 pokoje, 45m2, cena 555 tyś do tego praktycznie na wylocie Warszawy.

Mieszkanie - Sprzedaż, Warszawa, Białołęka, ul. Dziatwy | MAXON

 

Za te pieniądze, o których piszesz to co najwyżej kawalerka 29m2, cena 359 tyś  i to w bloku z 1971 roku.

Mieszkanie - Sprzedaż, Warszawa, Mokotów, ul. Czerniakowska | MAXON

 

Także zapomnij o Warszawie i skup sie na Lublinie bo tam prędzej coś za tą kwotę znajdziesz.

Jeżeli jednak myślisz o innym rejonie świata to przy obecnej sytuacji w Polsce długo sie nie zastanawiaj.

Bardzo dużo Polaków zamierza stąd uciekać bo to kartonowe państwo bez przyszłości.

 

Kobiety sam dobrze wiesz, że jak nie jesteś z topki lub egzotyki to u p0lek nie masz czego szukać.

Chłopaki co rusz piszą o Francuzkach, Włoszkach, Azjatkach czy Murzynkach chętnych na poznanie Polaków,

więc po co ograniczać sie do p0lek skoro one gardzą Polakami a tam w świecie czekają chętne kobiety.

 

 

 

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, SamiecGamma said:

No i jak tam, @manygguh? Kupiłeś? :)

Nie, na całe szczęścię :D

 

10 hours ago, Iceman84PL said:

Chłopie za te pieniądze nie kupisz w Warszawie mieszkania dwupokojowego😆

Ceny odleciały w kosmos od tego czasu jeszcze bardziej. Oczywiście cena ofertowa, a cena tranzakcyjna to dwie różne rzeczy, ale mimo wszystko, kupowanie klatki za 400k-500k to jakieś nieporozumienie, skoro w takich Włoszech mogę mieć przyzwoity dom za taką cenę, w pięknym miejscu. Jeśli nadarzy się jakaś ciekawa okazja, to może się skuszę, ale to musiał by być jakiś mega dobry deal. Skoro stopy mają przestać rosnąć, to może być mniej zdesperowanych ludzi do pozbycia się swoich mieszkań, czyli ceny nie będą atrakcyjne.  

 

 

10 hours ago, Iceman84PL said:

Kobiety sam dobrze wiesz, że jak nie jesteś z topki lub egzotyki to u p0lek nie masz czego szukać.

Chłopaki co rusz piszą o Francuzkach, Włoszkach, Azjatkach czy Murzynkach chętnych na poznanie Polaków,

więc po co ograniczać sie do p0lek skoro one gardzą Polakami a tam w świecie czekają chętne kobiety.

Najlepsze jest to, że moi rodzice przyznali mi rację jak im to powiedziałem :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.09.2022 o 10:18, manygguh napisał:

Ceny odleciały w kosmos od tego czasu jeszcze bardziej. Oczywiście cena ofertowa, a cena tranzakcyjna to dwie różne rzeczy, ale mimo wszystko, kupowanie klatki za 400k-500k to jakieś nieporozumienie, skoro w takich Włoszech mogę mieć przyzwoity dom za taką cenę, w pięknym miejscu. 

Zależy co rozumiesz przez "przyzwoity dom" ale obawiam się, że z taką kasą możesz nie powalczyć jeśli chodzi o dom we Włoszech w "bliższej" lokalizacji tj. na północy, północnym - wschodzie. Zwróć uwagę również na czas jaki poświęcisz na wyszukanie tego domu, dogadanie ostatecznej umowy, formalności, utrzymanie tego domu. Oczywiście oferty np. na indomio it wyglądają bardzo pięknie i da się tam wyszukać fajne nieruchomości w ciekawych cenach. Na miejscu jednak wygląda to trochę inaczej. Można zmarnować dużo czasu i pieniędzy na takie poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Cienias napisał:

Oczywiście oferty np. na indomio it wyglądają bardzo pięknie i da się tam wyszukać fajne nieruchomości w ciekawych cenach. 

 

Da się kupić tanio, a ceny między Europą zachodnią, południową czy Polską nie są już tak bardzo różne.

Zasada jest wszędzie ta sama- tanio to albo problemy i konieczność doinwestowania, albo na zadupiu. 

 

W dniu 13.09.2022 o 23:45, Iceman84PL napisał:

jak nie jesteś z topki lub egzotyki to u p0lek nie masz czego szukać.

Chłopaki co rusz piszą o Francuzkach, Włoszkach, Azjatkach czy Murzynkach chętnych na poznanie Polaków,

 

Łooo Panie, urwanie głowy. 

Kiedy wychodzę między ludzi, muszę zakładać kominiarkę żeby ukryć szlachetne, słowiańskie rysy twarzy. Te francuzki, na ulicy by gwałciły. Opędzić się nie idzie.

A ostatnio byłem kilka godzin we Włoszech, transferem na lotnisku i w okolicach. Ledwie uciekłem i zdołałem zachować godność i cześć osobistą. 

Tłum włoszek, z żądzą i głodem w oczach. Napierały swoimi bujnymi piersiami, rozwianymi grzywami, wilgotnymi...

Brrrr!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.