Skocz do zawartości

Poj*by za kółkiem - kiedy się to skończy?


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

25 minutes ago, zychu said:

Niestety, na drogach w pełni uwalnia się mental polactwa.

Nie myślę że to jakaś "polska cecha". Pojeździłem i żyłem parę lat za granicą w Europie. W Polsce i w życiu i na drogach dużo więcej przepisów, ograniczeń, kar, nakazów, biurokracji itd. Ludzie odreagowują to gdy mają ten rzadki moment gdy nie boją się kary, to to wykorzystują. 

Nie jest jakąś wielką frajdą lecieć 90km/h przez wioskę gdy czas nadrobiłeś lecąc 200km/h Autobahnem. Policja też nie przestrzega przepisów (czego byłem świadkiem wielokrotnie), czemu więc obywatel ma to robić?

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Martius777 napisał:

Mamy technologię, dlaczego nie korzystać z niej?

 

- wsiadasz - alkomat obowiązkowy

 

- prędkościomierz ograniczony do najwyższej dozwolonej wartości

 

- możliwe skanowanie znaków drogowych przez samochód i automatyczne ustawianie blokad, np widnieje, że można do 50 km to tylko na tyle samochód ci pozwoli

 

- samochody autonomiczne - niestety wszyscy musieliby wymienić na takie

- Zaprogramowana trasa tylko z domu do pracy. 
 

Co za komunistyczne postulaty.

1. Zjesz czekoladke i nie pojedziesz. Urwie Ci rękę, wypiłeś piwo nie pojedziesz.

2 i3. Wyprzedzanie odpada całkowicie niemalże, żartowniś ustawia 10 km/h na autostradzie, powodujesz karambol, nagle kierowca ciężarówki zasłabł, uciekłbyś gdyby nie to ograniczenie 50 km/h, wprasowuje Cię w budynek giniesz.

4. zaprogramowana trasa przez rząd

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Martius777 said:

No tak, władza tylko by na to czekała, ja pierdzielę, już koń jest lepszy, ma autopilot, zje trawę i ma system antykolizyjny.

System automatycznego powrotu do domu, Wabasco, ogrzewa dom jak na parterze go trzymasz, alarm rżeniem, nawóz do ogrodu. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo ciekawy filmik. Ten chyba dzieciak na hulajnodze  też nie myślał.

To że się ma pierwszeństwo na drodze nie znaczy że yyyy mogę zabijać ludzi albo chodzić jak święta krowa.

I nie może być w każdym przypadku usprawiedliwienie tego typu aaa że miałem pierwszeństwo.

Są ludzie tego typu spotkałem się nie raz że mówią cytuję " nie po to kupowałem samochód bym miał wolniej"

To mi dało do myślenia jakimi realiami czasami ludzie myślą. Wskakują w "wyższy poziom"

Sam też czasami się łapię na to np. puste skrzyżowanie mam czerwone światło a chcę yyy zamierzam skręcić w lewo. I tak czekam i myśli przychodzą,  skoro jest strzałka mała zielona na skrzyżowaniu przy skręcie w prawo a nikt nie jedzie mogę jechać to czemu miałbym nie jechać skręcając też w lewo skoro nikogo niema hehee. Nooo tak człowiek czasami sobie to racjonalizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

debili, którzy nie są w stanie pojąć jazdy na suwak

Tego to się chyba Polacy nigdy nie nauczą.

W moim mieście, ktoś wpadł na "genialny" pomysł remontu drogi, dzieląc ją na odcinki. Postawiono około pięcioro sygnalizacji świetlnych, co około 1km.

W dzień kierują ruchem osoby do tego wyznaczone, pod wieczór i w nocy działa sygnalizacja. Notorycznie musi przyjeżdżać policja, gdyż debile jeżdżą na czerwonym i mają wszystko w dupie. Cwaniactwo powoduje ciągłe korkowanie miasta, bo nikomu się nie chce czekać.

3 godziny temu, Obliteraror napisał:

"poganianie" na ekspresówkach i autostradach i mruganie długimi

To mnie niemiłosiernie w*urwia.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa to kierowcy którzy nie powinni siadać za kółko. Najprostszy przykład - parkowanie. Jak można parkować na ulicy/chodniku, mając 20m dalej parking? Przecież to dla mnie nie pojęte. Albo ktoś staje autem 1m od krawężnika, i auto wystaje 20cm na jezdnię. Przecież to i tak blokuje ruch. A jak ktoś ma np starszą osobę itd to spoko, niech ją wysadzi pod bramą, zajmie ruch na minutę i szybko wypierdalać na parking i tyle. 

 

Tak samo piesi i rowerzyści. Dostają fchooy przywilejów, tymczasem:

- wchodzenie bez rozglądania się,

- wchodzenie gdy już czerwone,

- kaptur na łbie, telefon w łapie, słuchawki na uszach,

- niezdecydowanie! Stoi, stoi, stoi, stoi, 5m przed pojazdem wchodzi pod koła! Albo zatrzymujesz półtorej tony z 60 do 0 a kurwisko macha ręką żeby jechać, a za tobą sznur aut zatrzymanych...

 

Ludzie którzy tak robią to debile. Ja jeżdżę rowerem, motocyklami off i on road, samochodami i jestem także pieszym. Wiem co z czym się je, nie wbiegam na ulicę, jak ktoś mi ustąpi na pasach to ZAWSZE łapa w górę i SZYBKO idę żeby nie tamować ruchu bo pasy NIE są miejscem na pogaduchy i pierdolenie, zasuwasz z jezdni i tyle. A jak jadę rowerem to wieczorem ZAWSZE oświetlenie, kiedyś jeździłem w nocy to wyciągałem kamizelkę z auta i w niej jeździłem i tyle. 

 

Poza tym spójrzcie jak ten kraj wygląda: nie ma dróg. Warszawa czy Kraków to bardzo mały procent Polski, w większości wygląda to tak, że co chwila zabudowany, pojebane skrzyżowania gdzie jest słaba widoczność, duży ruch i trzeba "pomóc szczęściu" aby wgl wyjechać. Za mało rond i wiaduktów, ba rondo, najlepsze rozwiązanie na świecie w Polsce da się spierdolić ustawiając zjazd zew środkowego pasa wprost przed samochody z pasa zewnętrznego! Przecież ktoś to musiał zaprojektować?

 

Ba! Popatrzcie na parkingi z krawężnikami 90 stopni zamiast zaokrąglone, co za idiota robi takie parkingi w XXI wieku, gdzie od ponad stu lat jeżdżą samochody? 

 

Cóż, ale jak się dziwić takiemu stanowi rzeczy, przecież ci użytkownicy dróg i zarządcy głosują od lat na popis narzekając że jest źle i źle, a co zrobiłeś jeden z drugim żeby było dobrze?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Orybazy napisał:

Kara finansowa = więcej kasy dla państwa, więzienie = utrzymywanie nieroba z podatków.

 

Po pierwsze odszkodowanie dla ofiary nie dla państwa. Jeśli nie ma pieniędzy/auta/domu do konfiskaty to albo w ratach spłacane latami, albo obóz pracy gdzie pracą musi zarobić na utrzymanie a nadwyżka idzie dla ofiary.

Zabójcy na stryczek, z prawem łaski jak w średniowieczu. Rodzina zabitego mogła zgodzić się na odstąpienie od kary śmierci gdy była skrucha i zadośćuczynienie (np. przez X lat pracował Y dni na rzecz rodziny ofiary).

Do dziś można zobaczyć krzyże pokutne stawiane po "spłaceniu swoich win"

 

 

Piękne ale niestety nierealne w tym kraju. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/12/2021 at 1:25 AM, Reedson said:

Piękne ale niestety nierealne w tym kraju. 

Kiedyś było, może potrzebujemy powrotu do średniowiecza. 

On 6/11/2021 at 6:08 PM, DOHC said:

Tak samo piesi i rowerzyści. Dostają fchooy przywilejów, tymczasem:

Krowy w Indiach blokują ruch bo są święte. Gdyby je otrąbiano to by uciekały na widok auta.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2021 o 11:46, BrandyRiver napisał:

Nie wiem czy to przypadek ale w ostatnim tygodniu w moim mieście kilka razy natrafiłem na kierowców przejeżdżających na czerwonym.

Ja to widzę w każdym tygodniu w Krakowie. Oprócz tego blokowanie skrzyżowań albo przejść, bo przecież zielone to jadą, a potem stoją na środku skrzyżowania, bo nie da się dalej przejechać.

 

Chyba tylko nagrywanie i wysyłanie filmów na policję może coś zmienić.

Edytowane przez iwamori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2021 o 20:44, tmr napisał:

Debile...

A jak potoczyły się losy kierowców, którzy kilka lat temu spowodowali wypadek pod Dolnym Kubinem?

 

 

Dojrzewa tzn. przysycha.

https://www.brd24.pl/spoleczenstwo/wiemy-co-dalej-ze-sprawa-polakow-ktorzy-spowodowali-smiertelny-wypadek-na-slowacji/

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/11/2021 at 6:08 PM, DOHC said:

Stoi, stoi, stoi, stoi, 5m przed pojazdem wchodzi pod koła!

Znajomy kierowca ciężarówki tak "potrącił" pijaka, czaili się we dwóch koło przejścia, zwolnił ale gość wyskoczył i tak obtarł się mu o bok. Kolega pijaczek był na świadka, tylko jak usłyszeli że będzie policja i alkomat to uciekli.

Gdyby trafili na nieogarniętego kierowcę to by się mógł dać zaszantażować.

Sam osobówką miałem taką sytuację, widziałem że coś dziwnie koło przejścia gość stoi, zwolniłem i zahamowałem gdy "nagle zdecydował się przejść".    

Przy obecnych przepisach mają menele ułatwione zadanie przy tym przejściowym numerze.  

Edytowane przez Orybazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, cst9191 said:

Mają tablice rejestracyjne, ale szukają kierowcy i świadków... Ja jebe.

Dobrze że szukają, w UK po stłuczce gość uciekł, miałem tablice ale policja nie była zainteresowana ściganiem za ucieczkę. Nie udało jej się też skomunikować ze sprawcą by naprawił moje szkody bo "drzwi nie otwierał".  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skurwiel po wypiciu i bez uprawnień (recydywa) zabija na drodze małżeństwo i rani ciężko ich dziecko. Łącznie trójka małych dzieci staje się sierotami.

 

Jaka kara mu grozi? 12 lat więzienia. To jest śmieszne.

https://nowiny24.pl/tragiczny-wypadek-w-jamnicy-po-zderzeniu-dwoch-audi-zginelo-malzenstwo-podrozowali-z-malym-dzieckiem-zdjecia/ga/c16-15694562/zd/50491576

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.