Skocz do zawartości

Matka dzwoni i prosi o kredyt


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Turop napisał:

 

Jakieś rady? Miał tak ktoś? 

Dużo razy już Ci pisałem.....co jest 5?!

...

..

.

Jednak abyś miał udany urlop, jeszcze raz rozłoże na czynniki pierwsze.

 

1. Koniecznie dowiedź się w koło matka pompuje pieniądze, i jaką jest zawsze kolejność. I nie na chyba, tylko konkret. KRANIK TRZEBA ODCIĄĆ.

 

2. Jak to zrobić?

Pierwsze i NAJWAŻNIEJSZE, ZAPAMIĘTAJ(reszcie tyż się przyda),

z kobietami gada się na emocje!

Nie na logikę.

....A to jest język zupełnie inny, choć słowa bardzo podobne.

 

Czemu matka ma taką postawę?

Jej nawykowość przyzwyczaiła ją do, przesuwania zasobów wedle jej hierarchii ważności.

Zawsze dzieci są RÓŻNEGO PIORYTETU!!!

...wyjątek jak jest 2oje(pierwsze i ostatnie)dziecko.

 

Zamiast się zamartwiać, dowiedź się jaki KONSTRUKT ma język emocionalny(kobiecy), AAAA wtedy naciśniesz matce każdy kit i ona jeszcze będzie zadowolona, że tak wymagasz.

SPRAWDZONE, DZIAŁA.

 

PIZDROWIENIA od podziemia, na lotnisku kopa i chip do samolota.

  

2 godziny temu, Mosze Red napisał:

należy ich odciąć od tej studni

O nie BRACHU!

Teraz to TRZEBA ZAJEBAĆ wiązkę Granatów, na samiuskie dno.

....sam wiesz, że nawykowość mają bardzo długo rozwijaną.

Zatem moment pędu będzie chamował dłuuuuhhho.....A szkoda czasu i energii na walkę strumienia o przeciwnym zwrocie.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tornado napisał:

Zamiast się zamartwiać, dowiedź się jaki KONSTRUKT ma język emocionalny(kobiecy), AAAA wtedy naciśniesz matce każdy kit i ona jeszcze będzie zadowolona, że tak wymagasz.

SPRAWDZONE, DZIAŁA.

nie-cztasz-lema.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałem się i jest dużo lepiej. 

 

 

 

Nie dam im moich pieniędzy, bardziej rozchodziło mi się jak to MENTALNIE rozpracowac, ojciec nie żyje od 2 lat, Brat się nie odzywa od roku, siostra od akcji z straszeniem darowizna, a matka nie interesuje się mną nigdy, tylko jak czegoś chce (jak wczoraj). 

 

 

 

Miałem bardzo dobre 2 miesiące jak nie było z nimi żadnego kontaktu, chyba pora przestać odbierać telefony od matki, w cholere lepiej funkcjonuje jak nie wiem co się u nich dzieje. 

 

 

 

PS, Jadę kupić nowy telefon DLA SIEBIE i kupię sobie jakiś fajny zegarek + ciuchy, rozpierdolę dzisiaj na siebie z 3/4 koła, a dlaczego? Bo mam pieniądze, stać mnie na to, wkońcu wydam MOJE pieniądze dla człowieka, któremu najbardziej się należą. 

 

 

 

Obczajcie, wziąłem wypłaty z premia i nadgodzinami 10k na rękę (praktycznie mój rekord) , myślę, że jak na Polskę to jest bardzo duża kwota, a miałem wyrzuty sumienia, że kupiłem sobie 3 książki za 100 zł. Program w głowie działa, dlatego jadę zrobię coś na opak, rozpierdolę w chuj kasiory sam dla siebie, nie będę wiecznie dziadować. 

  • Like 11
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tornado napisał:

Minimalizm vs szastanie sianem.

....długa droga.

 

Nie do końca szastanie , telefon mam stary , bateria trzyma w nim 2 godziny , już dawno każdy by wymienił , ale Ja NIE bo szkoda ,dziś kupiłem za 800 Ziko nowy posłuży pewnie z 3 lata .

 

 

Na ciuchy wydałem 1800 zł , ale kupiłem wszystko od bielizny kończąc na kurtce wiosennej ,której nigdy nie miałem , bo ZAWSZE było mi szkoda , 3 torby ubrań , a nie szycie u babci spodni , które mają 3 lata , zegarek finalnie naprawiłem 45 ziko za naprawę .

 

 

 

Na wakacje All IN ponad tydzień 1900 Ziko , zabiorę tam na rozjebanie koło 1000. Na pierwsze od 27 lat wakacje , myślę ,że cenowo wydał bym więcej nad Polskim morzem .

 

 

 

Wiecie co mi się już działo w głowę od braku oderwania od towarzystwa tutaj ? Jak mi ktoś opowiadał o morzu to czułem pod stopami piasek i słyszałem szum morza w wyobraźni , marzenia na jawie , od takich jazd, chyba niedaleka droga do poważniejszych zaburzeń , pora wypocząć . 

 

Naładuje akumulatory i pomyśle dalej jak tu ułożyć wszystko z sprzedażą i wyjazdem , ale to już jak wrócę , nic się dla mnie na razie nie liczy , tylko ten wyjazd .

 

 

 

Przykre , że mam tak nie ogarnięta matkę, bardziej grająca taka , ale nauczę się z tym żyć , pierwsze kroki za mną .

 

 

Pozdro Przyjaciele !

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/14/2021 at 12:23 PM, Turop said:

powiedziałem, że mną manipuluje wymuszając i twierdząc, że jestem ostatnia nadzieja

 

Normalnie bym tak nie powiedział ale po

 

On 6/14/2021 at 12:23 PM, Turop said:

już spłacałem za nich potężne kwoty wcześniej

 

Mogę powiedzieć tylko jedno:

masz rację sądząc, że chce cię wykorzystać.

 

Co więcej, robisz błąd mówiąc jej, że Tobą manipuluje. Po tym co pisałeś sądzę, że to jest narcyzm albo inny rodzaj psych/socjopatii, może nie w pełnej skali Ale coś w tym jest. Najgorsze co możesz im powiedzieć to właśnie to co powiedziałeś bo to im daje wiedzę, że się przyemujesz a to z kolei szansę, że następnym razem jeśli się nie nabierzesz to może się złamiesz.

 

Krótko i zwięzłe - "Nie!" Albo Jeszce lepiej "pomyślę o tym".

 

Tu masz wyjaśnienie. Zaznaczam, że po tym filmie zrozumiałem co robiłem źle w moich kontraktach z tego typu ludźmi i skąd widzieli, że można mnie rolować albo się czepiać.

 

 

Wiem, że to dotyczy tylko narcyzmu, a ja twojej sytuacji tak szczegółowo nie znam ale są tu opisane mechanizmy, które oni i im podobni wykorzystują nagminnie.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2021 o 12:23, Turop napisał:

zadzwoniła do mnie matka (nigdy nie dzwoni, tylko i wyłącznie jak coś chce)

 

W dniu 14.06.2021 o 12:23, Turop napisał:

żebym jej pożyczył z swoich, albo wziął pożyczkę którą spłaci (ma długi, już spłacałem za nich potężne kwoty wcześniej). 

Każdy jest kowalem swego losu. Człowiek ponosi konsekwencje swoich wyborów i tyle. 

 

Gdyby byli normalni, to bym nie pożyczał a dał te parę tysi. 

Ale w Twojej sytuacji nie "pożyczył" bym 20zł...

 

Baw się dobrze na urlopie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2021 o 12:23, Turop napisał:

Hejka bracia, dziś spotkała mnie taka sytuacja, zadzwoniła do mnie matka (nigdy nie dzwoni, tylko i wyłącznie jak coś chce) i z płaczem powiedziała, że ostatnia nadzieja we mnie, bo ma zwrot podatku w wysokości 5k i żebym jej pożyczył z swoich, albo wziął pożyczkę którą spłaci (ma długi, już spłacałem za nich potężne kwoty wcześniej). 

 

 

 

Cześć bracie Turop, 

Już na początku jest wielki CZERWONY ALARM jak przeczytałem, że ma Cię w dupie i przypomina sobie jak coś chce. Ta osoba Cię nie kocha i nie szanuje. Skoro wcześniej spłaciłeś długi, a dalej ma długi i zwrot podatku nie wziął się z dupy, to znaczy, że nie uczy się na błędach bo wie, że zawsze ma Ciebie pod ręką. Musisz się odciąć od tego kompletnie. Twoje pieniądze to Twoje ciężko, uczciwie zarobione pieniądze. 

Nie pozwól sobie je marnować na kogoś, kto ma Cię w dupie i pamięta tylko jak sobie narobi problemów finansowych. 

 

W dniu 14.06.2021 o 12:23, Turop napisał:

 

Odmówiłem, powiedziałem, że mną manipuluje wymuszając i twierdząc, że jestem ostatnia nadzieja i ona nie wie co zrobić i żeby mi o takich sprawach więcej nie opowiadała bo sam mam kredyty, dużo wydatków i zero oszczędności. 

 


Prawidłowo zrobiłeś. Typowy szantaż emocjonalny, gra na emocjach najniższych lotów. Staraj się przed rodziną kreowac na biedaka co żyje od kreski do kreski, to przestaną zawracać gitarę o pożyczki ;). Sam tak zrobiłem z paroma osobami i mam spokój. 
 

W dniu 14.06.2021 o 12:23, Turop napisał:

Dowiedziała się, że lecę pierwszy raz w życiu w wieku 27 lat na wczasy za granicę i zamiast wspierać i cieszyć się, ze mną to ryje mi beret przed wylotem. 

 

 

Przykro mi to pisać brachu, ale ona Cię nie kocha. Co to za matka, która nie interesuje się SYNEM w stylu co tam u niego, jak się czuje, jak sobie radzi mój kochany syn. Jedynie interesuje się byś dał jej hajs i spłacił jej problemy finansowe. 

Prawdziwa mama wspiera, kocha i jest dumna, że odłożyłeś sobie na wczasy i tak sobie fajnie radzisz w życiu. Prawdziwa mama nawet nie próbuje traktować dziecka jako darmową skarbonkę na opłacenie swoich długów. 

Jest to bardzo przykre, że taka nie w porządku z niej mama. 

 

W dniu 14.06.2021 o 12:23, Turop napisał:

Mam trochę wyrzuty sumienia (lata parentyfikacji), że lecę, a matka w potrzebie, ale inaczej w życiu się od tej rodziny nie uwolnię, wkońcu mam zrobić coś dla siebie.. 

 

 

Nie miej wyrzutów, wyrzuty to powinna mieć ona po tym jak Cię traktuje i nie okazuje szacunku bo o miłości  to nawet nie ma co mówić :). 

Odetnij się od niej i od innych toksycznych osób, zacznij żyć po swojemu, tak jak Ty tego chcesz! 

Moja rada jest taka byś sobie usiadł na fotelu/kanapie, napił się czegoś dobrego i spokojnie przemyślał, które osoby są wartościowe w Twoim życiu, a które są tylko wtedy jak czegoś od Ciebie chcą :). Te drugie osoby wywal ze swojego życia bo szkoda czasu, pieniędzy i nerwów na nie.

Uwierz mi, jeszcze kiedyś mi podziękujesz. Też miałem dylemat grube parę lat temu, najgorsze jest te odcięcie się. Ale potem idzie z górki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Są dwie możliwości:

 

1. "Pożyczasz" (na wieczne nieoddanie) pieniądze = fatalne samopoczucie że znowu dałeś się wykorzystać, poczucie niższości, żal że Cię źle traktują, nerwy i cyrki przy próbach odzyskania swoich pieniędzy, poczucie krzywdy latami, a skoro uległeś to ciągle będą Cię dociskali o pieniądze i nie tylko.

 

Czyli nie masz pieniędzy i masz złe samopoczucie.

 

2. Nie "pożyczasz" = czujesz poczucie winy że jesteś złym synem, że powinieneś się poświęcić, że przez Ciebie rodzina cierpi. I nieważne że to nieprawda, takie uczucia się pojawiają i będą niestety.

 

W tym przypadku masz złe samopoczucie, ale masz pieniądze i spokój za jakiś czas, bo nie musisz walczyć o oddanie tych pieniędzy i nie ma tej całej szarpaniny z tym związanej. Rodzinka wiedząc że nie dasz, daje Ci spokój.

 

 

Czyli tak matematycznie, wyjście nr. 2 jest znacznie korzystniejsze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2021 o 00:03, Tornado napisał:

Czemu matka ma taką postawę?

Jej nawykowość przyzwyczaiła ją do, przesuwania zasobów wedle jej hierarchii ważności.

Zawsze dzieci są RÓŻNEGO PIORYTETU!!!

...wyjątek jak jest 2oje(pierwsze i ostatnie)dziecko.

Mógłbyś rozkodować na drobne? bo to mnie zaciekawiło? 

 

Widzę opcję 3. Pożyczasz 1k. Matka nie oddaje a potem mówisz, żeby wzięła sobie z tych co nie oddała. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego priorytetu są dzieci? Jaką rolę mogą spełniać (funkcję)

 

Wyjątkiem są 1 i najmłodsze dziecko. Co to znaczy i jak wygląda to w wariancie gdy więcej niż 2.

 

Jak wygląda schemat?

 

W dniu 9.07.2021 o 00:47, Tornado napisał:

Mogię, tylko po CO?

Hierarchę zaobserwuję w czasie. A po co? jakieś dziwne ruchy ostatnio u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ramzes napisał:

jakieś dziwne ruchy ostatnio u mnie. 

Idąc torem drabinkowym.

 

WSZYSTKIE gatunki 2 płciowe mają potomstwo w:

Watacha wilków/gromada królików.

WW zazwyczaj zawiera się 1-3 potomków wysoko rozwiniętych(przeżycie).

 

GK czym więcej tym prawdopodobieństwo rozpierzchnięcia umożliwia przetrwanie.

 

FAZA STAROŚĆ.

W 'WW'  jest model podrużny.

Przodem idzie lider, za nim straż przyboczna/uderzeniowa, kolejno samice oraz potomstwo, następnie seniorzy I na końcu straż TYLNIA.

SCHEMAT NICZYM Z koszmarów legionistów rzymskich za czasu imperium.

 

Mianowicie rozmyte króliki  po zbiorze chaosu, nie wspierają 'starości' oraz nie dedykują straży tylnej.

Jeżeli twoje obserwacje możesz porównać do czegoś to zapewne mieści się to w permutacjach pomiędzy WW/GK.

TRAKTUJ to jak zbiór zachowań ograniczony LIMESEM zdołu/z góry.

 

....jedynie ekscentrycy nie przystają, lecz tyyż nie CAŁKOWICIE.

Gdyż owe wzorce są  pokoleniowe i ciężko z królika zrobić wilka.

Natomiast łatwo wilka rozleniwić do zkróliczenia(pokolenie płatków śniegu).

 

Mam nadzieję, że NIE POMOGŁEM*.

 

*skreślić nie potrzebne.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.