Skocz do zawartości

Powrót do pracy stacjonarnej


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam ilu z forumowiczów, którzy przeszli w zeszłym roku na pracę zdalną wróciła do standardowego modelu tj. pracy stacjonarnej.

Jak tak patrzę wokół siebie to ludzie pracują co najwyżej hybrydowo czyli trochę z domu, trochę z biura. U mnie w pracy nikt nie podejmuje tego tematu(sam w "moim biurze" byłem raz w życiu), do biura chodzą osoby, które z powodu obowiązków nie mogą pracować z domu i może jakieś pojedyncze osoby chodzą bo chcą. Jak rozmawiam z ludźmi zza granicy to też cały czas pracują z domu.

 

A jak to u Was wygląda? Wróciliście do pracy stacjonarnej/hybrydowej czy cały czas 100% pracujecie z domu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi "z zagranicy" wróciło do biur, większość pracuje hybrydowo (jeśli firmy nie pozbyły się biur).

Ja osobiście pracuje z biura, a mogę hybrydowo lub z domu.

Dla mnie praca z biura wyraźnie oddziela prace od życia osobistego, dodatkowo nie tracę czasu na "gimnastykę".

Do pracy jeżdżę rowerem, 9km w jedna stronę, jak pracuje z domu to nie mogę się zmotywować do jazdy rowerem 2x dziennie.

W biurze jestem od-do i wychodzę zostawiając prace i problemy z nią związane, a także telefon za drzwiami firmy. Jak pracuje z domu to "rozciągam" prace na cały dzień, a nawet na wieczory, do niczego dobrego to nie prowadzi.

W biurze jestem bardziej wydajny i z tego powodu mam czas na swoje sprawy podczas pracy, w domu jest odwrotnie.

Będzie mi bardzo trudno przestawić się jeśli z jakiegoś powodu firma zrezygnuje z biura i na 100% będzie trzeba pracować z domu.

Wtedy najprawdopodobniej zostanę rentierem/emerytem. Bo mogę.

Pozdrawiam,

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2021 o 20:21, Maliniak napisał:

Jak pracuje z domu to "rozciągam" prace na cały dzień, a nawet na wieczory, do niczego dobrego to nie prowadzi

Ja u siebie widzę odwrotną tendencje ostatnio, raczej w trakcie pracy łatwo się rozpraszam swoimi sprawami, choć ze wszystkim się wyrabiam póki co i nie rozciągam pracy na cały dzień tylko po ośmiu godzinach wyłączam komputer i tyle.

 

W dniu 25.06.2021 o 20:21, Maliniak napisał:

Wtedy najprawdopodobniej zostanę rentierem/emerytem.

Emeryt, to jest praca dla ludzi z moim wykształceniem :)

 

W dniu 26.06.2021 o 11:16, nowy00 napisał:

U mnie nie ma powrotu do biura.

A jak z wydajnością u Ciebie? Jest lepiej czy gorzej? A w ogóle wuj z wydajnością, dobrze się w takiej formie pracy czujesz? W zeszłym roku z domu pracowało mi się bardzo dobrze, ale teraz jestem tym znużony, znudzony itd.

 

W ogóle sądzicie, że długofalowo taka forma pracy się sprawdzi? Bo ja mam wrażenie, szczególnie ostatnio, że tak średnio to się sprawdza w środowisku korporacyjnym, wszystko trwa znacznie dłużej, coś co normalnie by się załatwiało w jeden dzień teraz trwa z tydzień. W małych i średnich firmach pewnie jest lepiej pod tym względem,

Edytowane przez Kangur Z Austrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, nowy00 napisał:

A u Ciebie jak wydajność i przyzwyczajenie do zdalnej pracy?

No tak jak wyżej pisałem, wcześniej było OK, teraz jestem trochę zmęczony, znużony i znudzony taką formą pracy. Pytanie też w jakim stopniu wynika to z organizacji(a właściwie jej braku) i bałaganu, nikt nic nie wie, planu działania nie ma i tak skaczemy sobie po zadaniach. Ogólnie mam wrażenie, że wykonujemy niepotrzebną pracę(oczywiście przełożeni twierdzą, że jest inaczej i nie reagują na jakiekolwiek uwagi, ale płacą to mają co chcą). Więc może problem jest nie tyle w formie pracy co w jej organizacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.