Skocz do zawartości

Zaatakowali mnie w samochodzie


deleteduser178

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Kespert said:

Była kiedyś sprawa w Krakowie, że pijany agresor bodajże z kijem, po strzale ostrzegawczym dalej atakował krzycząc "no zastrzel mnie" - i broniący się inkasent i tak bał się oddać strzał.

Dlatego lepszy jest gaz. Psikasz i gościa nie ma. Nie zabiłeś, nie okaleczyłeś, a problem rozwiązałeś. No i do kupienia jest za śmieszne pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podstawa to zamknięta centralka. Często coś kładę na fotelu pasażera, lepiej losu nie kusić. Jak do kogoś wychodzisz to ze świadomością możliwości ataku, mówię to z doświadczenia bo też takie okazje miałem. Gaz i jakaś broń np. wspomniana pałka skutecznie przyspieszają i usprawniają proces, ale te akcesoria nie są do ozdoby, wyciągasz=napierdalasz. Można też użyć auta, jak niedrogie to nie szkoda.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Baca1980 said:

Patus przed maską. "Jedynka" i gaz w podłogę. 

Próba wyciągnięcia przez szybę - wciskasz sprzęgło jeśli nie było w podłodze, prawą ręką wbijasz wsteczny a lewą obracasz kierownicę zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Mniej niż sekunda. Gaz i puszczamy sprzęgło, od razu depczemy sprzęgło i hamulec ("robimy kangurka"). Praktycznie, próg samochodu miażdży napastnikowi kości nóg, następnie napastnik jest "dźwignią" rzucany tyłem głowy o asfalt - znacznie gorsze obrażenia niż przy uderzeniu od przodu auta; potencjalnie śmiertelne.

Dlaczego "kangurek" - bo kontynując, napastnik znajdzie się mniej-więcej brzuchem pod przednim kołem, i koło dosłownie zedrze z niego skórę - tutaj żaden prokurator nie odpuści, to już nie jest odparcie ataku a próba zabójstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Kespert napisał:

Próba wyciągnięcia przez szybę -

A jak z tą jedynka i za ojczyznę ? W zasadzie możemy tak zrobić na legalu?

 

 

 

Przespałem się z tym to mi się trochę chce śmiać z tej całej sytuacji , mogło się źle skończyć , ale goście mieli ładnego zonka jak 2 metrowy typ w małym samochodzie ścigał ich za wyjebane śmieci i pokazywanie faka .

 

 

 

Na spokojnie analizując sytuacje to byli bardziej zdezorientowani odemnie , ja się bałem ich reakcji bo byli pod wpływem , oni nie wiedzieli co to za typ wyskakujący na 3 .

 

 

 

 

Ale całokształt wyszedł dobrze bo nie mam w głowie , że coś mogłem zrobić inaczej , w tej sytuacji z moimi możliwościami i wiedza reakcja pomimo stresu była poprawna . System pamięci zanotował , następny raz mniej błędów , szybszy czas reakcji .

Edytowane przez Turop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Turop napisał:

A jak z tą jedynka i za ojczyznę ? W zasadzie możemy tak zrobić na legalu?

 

 

 

Przespałem się z tym to mi się trochę chce śmiać z tej całej sytuacji , mogło się źle skończyć , ale goście mieli ładnego zonka jak 2 metrowy typ w małym samochodzie ścigał ich za wyjebane śmieci i pokazywanie faka .

 

 

 

Na spokojnie analizując sytuacje to byli bardziej zdezorientowani odemnie , ja się bałem ich reakcji bo byli pod wpływem , oni nie wiedzieli co to za typ wyskakujący na 3 .

 

 

 

 

Ale całokształt wyszedł dobrze bo nie mam w głowie , że coś mogłem zrobić inaczej , w tej sytuacji z moimi możliwościami i wiedza reakcja pomimo stresu była poprawna . System pamięci zanotował , następny raz mniej błędów , szybszy czas reakcji .

Miałeś sporo szczęścia w tej sytuacji, na następny raz pamiętaj, że bohaterowie to na cmentarzach leżą. No i kup sobie pałke oraz gaz, a nie żadne noże i kasety jak niektórzy doradzają, bo zrobisz krzywdę debilowi a pójdziesz siedzieć jak za człowieka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/27/2021 at 3:11 PM, Turop said:

Hejka bracia , spotkała mnie dziś nieprzyjemna sytuacja i czuję ,że mogłem zrobić trochę więcej w tej sytuacji .

 

 

 

Jechałem do pracy i w pewnym momencie wyprzedziło mnie auto dostawcze , po wyprzedzeniu mnie zobaczyłem z za szyby soczystego faka i salwę śmieci wylatującą z za szyby .

 

 

 

Wyciągnąłem telefon i zacząłem ich nagrywać , nagrałem jak kolejne śmieci wylatuja z samochodu , nagrałem tablice rejestracyjne . Po kolejnym kawałku drogi zatrzymali samochód , zatrzymałem się również , otworzyłem drzwi od pasażera i najebany gościu wleciał do samochodu z pretensjami czy chce dostać po ryju 😄 (mój błąd , trzeba szybko wysiąść z samochodu) odpowiedziałem , że mam wszystko nagrane i zadzwoniłem po patrol policji wtedy rzucił się na kluczyki od samochodu i chciał je wyciągnąć . Złapałem mu ręce , wykręciłem i wypchnalem z samochodu , drugi z nich podleciał z wsparciem i pierdolnął drzwiami od pasażera .

 

 

 

Wyszedłem z samochodu , chciałem zrobić zdjęcie tablic rejestracyjnych (nie byłem pewien czy nagrałem) , oni wyskoczyli dodatkowo z kierowcą, razem 3 typa i chcieli mi wyrwać telefon z ręki , jak zapytałem czy choćby kierowca trzeźwy to zaczęli mnie szantażować że nie odjadę dopóki nie wykasuje filmików (co wyciągnąłem telefon żeby zadzwonić na policję to z łapami żeby wyrwać tel)

 

 

Wsiadłem do samochodu z zamiarem odjazdu i ten najebany co go wypchnalem wyciągnął telefon i stanął przed maską , nie dał mi odjechać , drugi podszedł i darł się , że jak nie wykasuje filmów to mnie nie wypuszcza , wkoncu powiedziałem , że zaraz wyjdę i ich zapierdole wszystkich dopiero się trochę obsrali i odjechałem .

 

 

 

Sprawę zgłosiłem przed chwilą na policję , policjant pytał czy mam nagrania mówię , że tak , ale oficjalnie narazie nic nie zgłaszam bo nic mi nie uszkodzili , powiedział że rozumie , ale patrole poszukają tego samochodu i sprawdza czy nie są naćpani czy pijani.

 

 

 

 

Wiem mogłem olać , jechać dalej , ale gdzie zmierzamy cywilizacjo , żeby nie reagować na takie zachowanie , kim bym był , gdybym udał , że tego nie widzę . Trochę głupota bo było 3 typa ja sam , ale się specjalnie nie bałem , nie chciałem się z nimi bić, w ostateczności bym zareagował . Kupię jakieś psikadło i będę woził żebym miał następnym razem . Nieciekawie mogło by się potoczyć gdybym miał walczyć z 3 , 2 w tym jeden pijany bym może odrazu na cymbał walił.

 

 

 

 

Nauczka , kupić videorejestrator i gaz pieprzowy .

 

 

 

 

Chora akcja , ale jestem zadowolony ze zareagowałem .

Znieczulica taka, że nie potrzeba anestezjologa 🙄

Brawo za reakcję 💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, PyrMen napisał:

Swobodny dostęp do broni w tym kraju skończył by się morzem trupów. 

 

Do tego trzeba mieć mózg. 

 No i bardzo dobrze wynika z tego co mówisz ze tych bez mózgu po całej " operacji" było by mniej :)

W dniu 27.06.2021 o 15:11, Turop napisał:

Jechałem do pracy i w pewnym momencie wyprzedziło mnie auto dostawcze , po wyprzedzeniu mnie zobaczyłem z za szyby soczystego faka i salwę śmieci wylatującą z za szyby .

Nauczka , kupić videorejestrator i gaz pieprzowy .

 

Dobra ZAPYTAM wprost co stało się wcześniej ? albo czego nie zauważyłeś ? Czasami nie wiele trzeba na drodze aby taka prostacką ekipa sprowokować

 

No mam, przydało się nie raz ! (ma też  drugą stronę nagrywa jak ty  coś odwalisz na drodze również! ..gazu nie wożę (nie jestem pewny ale chyba trzeba mieć również pozwolenie na zwykły gaz pieprzowy)

 

Edytowane przez Staś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Staś napisał:

Dobra ZAPYTAM wprost co stało się wcześniej ? albo czego nie zauważyłeś ? Czasami nie wiele trzeba na drodze aby taka prostacką ekipa sprowokować

 

Jedyny "błąd" , jechałem zgodnie z przepisami , 50 km na godzinie i to był zapalnik . Droga przez wieś , znam ją na pamięć , wiem , gdzie biegają dzieci , gdzie może wyskoczyć Ci pies , nie muszę zapieprzac wszędzie koło 120 żeby zwiększyć objętość jąder 😁

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego kumpla co ma kozak psychikę. Jak koleś wyciągną nóż to ten popatrzył z politowaniem i powiedział "schowaj to bo sobie krzywdę zrobisz". I typ schował XDDDDD

Z takimi akcjami bywa też tak że znaleziono trupa w samochodzie i nikt nie wie co się stało. 

Nigdy nie wiesz na kogo trafiłeś. Może być wicemistrz w jakiś walkach a może być naćpany psychol, a może zwykły Kozaczyzna spod trzepaka. XD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gixer napisał:

Nigdy nie wiesz na kogo trafiłeś. Może być wicemistrz w jakiś walkach a może być naćpany psychol, a może zwykły Kozaczyzna spod trzepaka. XD

Z tym się zgodzę , tutaj była typowa ekipa budowlana , nie podejrzewałem ,że w samochodzie rzucającym piwa i śmieci wracając z budowy będzie siedział mistrz karate .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Turop napisał:

Jedyny "błąd" , jechałem zgodnie z przepisami , 50 km na godzinie i to był zapalnik . Droga przez wieś , znam ją na pamięć , wiem , gdzie biegają dzieci , gdzie może wyskoczyć Ci pies , nie muszę zapieprzac wszędzie koło 120 żeby zwiększyć objętość jąder 😁

Rozumiem ..też tak mam !  Kamera tutaj pomoże.  Trzeba też pamietać ze takie urzadzenie nie nagrywa za bardzo w boku ! tak ze akcja przy drzwiach kierowcy nie jest widoczna. 

 

Raz skorzystałem z kamery, jak tylko Policjant usłyszał ze mam to od razu banan na gębie " pokaż Pan ! " po 30sek filmu nie było żadnej dyskusji z nikim ! Tylko mandaty  w stronę sprawcy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Turop napisał:

Przespałem się z tym to mi się trochę chce śmiać z tej całej sytuacji , mogło się źle skończyć , ale goście mieli ładnego zonka jak 2 metrowy typ w małym samochodzie ścigał ich za wyjebane śmieci i pokazywanie faka .

 

 

Dlatego aby mieć w Polsce święty spokój na drodze należy mieć czarne "bmwu". :).

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Turop said:

W zasadzie możemy tak zrobić na legalu?

Zasadniczo, ot tak - to nie. Ale zawsze są wyjątki, zależy od okoliczności.

Dobra, inaczej. To co możemy zrobić tu i teraz, ogranicza nie prawo, a prawa fizyki. Ocena prawna zawsze przychodzi po fakcie, a co nasza prokur(*)atura potrafi czasem odwalić, to się w głowie nie mieści. No i trzeba umieć żyć z konsekwencjami. Dlatego jeśli wyskakuje 45kg facet 1.60m wzrostu bez broni, to po "dynamicznym zażegnaniu bezprawnego ataku" najpewniej kwalifikacja byłaby: "próba zabójstwa". Jeśli wyskoczyłby zamaskowany 2-metrowy gość z maczetą... to wtedy rzut monetą, czy "obrona konieczna" czy "przekroczenie granicy obrony koniecznej". Przy trzech typach z kałachami (kiedyś popularny motyw na trasie z Niemiec) byłaby szansa wykręcić się bez żadnej odpowiedzialności, w sytuacji udowodnionego zagrożenia życia.

Ale jest takie przysłowie kowbojskie - "wolę żeby mnie 12 sądziło, niż sześciu niosło".

3 hours ago, Staś said:

Trzeba też pamietać ze takie urzadzenie nie nagrywa za bardzo w boku

Są na przykład modele z magnetycznym mocowaniem, można je obrócić we właściwą stronę jednym gestem, albo zdjąć i schować w kieszeń. Samo sięgnięcie do kamery i "nakierowanie" jej na człowieka, potrafi trochę ostudzić co poniektórych (bo w domyśle cały czas nagrywała, więc nagle widzą że masz film).

1 hour ago, Johny_B said:

Dostałem za to pół roku w zawieszeniu na dwa

Miałeś szczęście, albo okoliczności i świadkowie wyraźnie wskazali że byłeś w sytuacji zagrożenia życia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PyrMen napisał:

Swobodny dostęp do broni w tym kraju skończył by się morzem trupów. 

Swobodny dostęp do penisa w tym kraju skończył by się morzem gwałtów. Poza tym zawsze się trochę gwałci, więc w sumie nic by się nie zmieniło. A na serio: legalnie można mieć broń CP a jakoś nie jest jak na dzikim zachodzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.