Skocz do zawartości

Powiększone węzły chłonne - jaki lekarz?


Lethys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam. 

Panowie, szybkie pytanie. 

 

1,5 miesiąca temu podczas kąpieli zauważyłem i wymacałem u sobie powiększone węzły chłonne w pachwinie. 

Na drugi dzień zrobiłem sobie prywatnie badania krwi i poleciałem do lekarki rodzinnej, która stwierdziła, że to nie węzły, tylko albo przepuklina, albo powrózek. Następnego dnia poszedłem do chirurga. Zobaczył, podotykał i jednak uznał, że chyba węzły... No to dawaj na USG. Kolejnego dnia byłem na USG i faktycznie wyszły węzły. No to z powrotem do chirurga. Zobaczył USG, powiedział, że w sumie te węzły nie są jakieś masakryczne, no ale dobrze nie jest, bo są powiększone... (Niczego kompletnie się nie dowiedziałam, mimo serii pytań). Następnie zaproponował, żebym obserwował sytuację 2 tygodnie i jeśli się nie poprawi, to niech zobaczył to ktoś ze "swojej specjalizacji" i żebym wtedy się odezwał na ewentualny zabieg wycięcia. 3 tygodnie minęły, mam wrażenie, że węzły są odrobinę mniejsze, ale mimo wszystko wyraźnie wyczuwalne pod palcami. 

 

Pytanie do Was. 

Gdzie teraz uderzyć, żeby 100 razy nie chodzić od jednego lekarza do drugiego? 

Onkolog, endokrynolog, internista?

 

Dzięki, 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.