Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Barry napisał:

Biorąc pod uwagę koszty, 600 zł wydaje się minimum żeby nie musieli do Ciebie dopłacać. Mówię o kwocie na pare

Wesele bez poprawin, dodając do tego że niezbyt dobre stosunki.

Pamiętają o rodzinie jak coś chcą.

500 zł im starczy 

24 minuty temu, Szop96 napisał:

Od osoby 300 zł bym dał, jak z osobą towarzyszącą to z 500-600.

500 zł dostali nie traktuje ich jako bliskiej rodziny bo nie ma z nimi kontaktu.

Do tego bez poprawin o czym nie poinformowali przed tylko po fakcie 😅 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mat2206 said:

Stopień pokrewieństwa siostra cioteczna

Pytanie jak wystawne wesele planują. Od gościa zapłacą 150-300 pewnie. Dorzuć od siebie, bo to rodzina. 300-500 od osoby w zależności jak wystawne miejsce i rejon kraju.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich 10 latach byłem na 4 weselach, w parze.

 

Nigdy nie daliśmy więcej, niż 400zł, co stanowi koszta naszej gastronomii. Uważam ten zwyczaj za mega żenujący, bo można śmiało stwierdzić,że wesele organizuje się, by zrobić zrzutkę na start.

Niestety nie chcę brać w czymś takim udziału, ktoś się zdecydował na ślub i wspolne życie, niech na to sam zarobi.

 

Kiedyś dałem w kopercie świadomie 100zł, bo wiedzialem,że za 2-3 lata będzie kolejny ślub w tej rodzinie (druga córka) i nie chciałem już byc proszony.

 

Zadziałało :)

 

 

  • Like 4
  • Dzięki 3
  • Haha 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Orybazy napisał:

Pytanie jak wystawne wesele planują. Od gościa zapłacą 150-300 pewnie. Dorzuć od siebie, bo to rodzina. 300-500 od osoby w zależności jak wystawne miejsce i rejon kraju.  

Co to obchodzi gości jak wystawne wesele planują? 

Jak sobie wybiorą lokal że wyjdzie 1000 zł / os, to mam im 3000 zł dać bo nieładnie i inne brednie.

Wesele bez poprawin, bez informacji o tym. Czyste chamstwo żeby więcej zebrać z gości przy mniejszym nakładzie cwanie.

 

 

 

 

Zaznaczam jest to rodzina z którą mam nienajlepszy kontakt i to z ich strony jest olewka.

Rozważałem czy w ogóle tam iść, delikatnie ujmując bo odwalali krzywe akcje.

Do najlepszego kumpla bym dał minimum 1000zł i więcej z osobą towarzyszącą. 😃

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mat2206 napisał:

Co to obchodzi gości jak wystawne wesele planują? 

Jak sobie wybiorą lokal że wyjdzie 1000 zł / os, to mam im 3000 zł dać bo nieładnie i inne brednie.

Wesele bez poprawin, bez informacji o tym. Czyste chamstwo żeby więcej zebrać z gości przy mniejszym nakładzie cwanie.

 

 

 

 

Dokładnie takie samo mam podejście.

 

Jeśli ktoś mnie zaprasza to koszty są jego problemem. Na pewno nie będę najpierw sprawdzał cen w danym lokalu, by na tej podstawie wsadzić coś do koperty.

Chore.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HumanINC napisał:

Jakieś 3 tygodnie temu na wesele z poprawinami dobrych przyjaciół dałem w kopercie 800zł. 

 

To wychodzi na to, że jak ktoś jest biedny lub co gorsza bez pracy to musi odmówić takiego zaproszenia, bo nie ma co wsadzić w kopertę.

Paranoja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Leniwiec napisał:

Podobno teraz moda na dawanie w kopercie.....kartki z  życzeniami, anonimowo. Serio. I tak nikt nie dojdzie do tego, od kogo to.

 

 

A wiesz, że miałem tęgie rozkminy juz 10 lat temu przy pewnym weselu czy tak nie zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wolumen napisał:

 

To wychodzi na to, że jak ktoś jest biedny lub co gorsza bez pracy to musi odmówić takiego zaproszenia, bo nie ma co wsadzić w kopertę.

Paranoja.

😅😜 Przecież wiadomo że chodzi o kasę żeby jak najwięcej zebrać.

Wywiesić w dniu wesela cennik albo na zaproszeniu napisać minimum i z głowy nie będzie później że ktoś dał za mało.

 

 

2 minuty temu, Leniwiec napisał:

Podobno teraz moda na dawanie w kopercie.....kartki z  życzeniami, anonimowo. Serio. I tak nikt nie dojdzie do tego, od kogo to.

Byłem na weselu że podpisują kartki, ja nigdy tak nie robię bo niby po co? zawsze mowie ile dałem 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.