Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Mat2206 Nie dość, że się wykosztujesz na przygotowania do jednej nocy to jeszcze w kopercie było by mile widziane zostawić. Na koniec wychodzi te minimum 1600 zł a prawdziwa pensja w Polsce zarabiana przez 66% Polaków to między 2000-3000 zł. Normalnie zajebisty biznes tylko dla kogo😆

@gnukij1 Wesele jest po to by sie cieszyć i radować razem z państwem młodym dodatkowo kiedyś dostawało się prezenty a imprezy były w gospodarstwach domowych czy remizach. Teraz to jest szopka i przedstawienie razem wzięte gdzie panuje zasada postaw się a zastaw się. Rodzina, która nie widziała swoich od np. 20 lat ma od tak jednorazowo sypnac co łaska do koperty czyli jakieś 1000 zł😁 Czasem dochodzi do takich bezczelności, że wprost oczekują pieniędzy a jak nie masz to lepiej nie przychodź. Dlatego taka beka z tego😉

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wolumen napisał:

dlaczego? Jaki wstyd?

Czy ktoś badał Twój PIT, zna od podszewki Twoją sytuację finansową? Każdy daje tyle, na ile go stać. Uważam, że lepsze 100zł, niż nie przyjść wcale przejmując się tym, co młoda para pomyśli na mój temat.

 

Raczej zawsze zaprasza mnie osoba z która coś mnie kiedyś łączyło. Jakaś dobra relacja. Nie mówię o rodzinie. Tylko znajomych. Źle bym się czuł jakbym dał mało do koperty. Tak samo od kogoś bym nie chciał dostać 100zl.to świadczy o człowieku. Zaprosiła mnie dobra koleżanka na swoje wesele. To mając szacunek do niej daje na talerzyk kwotę nie za mała, i nie wygórowana. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to że taka impreza jest  w chooj przepłacona od lokalu który normalnie kosztuje połowę tego do orkiestry i reszty.

Ale to już nie jest mój problem że młodzi chcąc się pokazać wybierają droższe lokale itp. 

To jest ich wydatek i rodziców a nie gości 😜.

Oczywiście chamstwem jest dać w kopertę 100 zł czy 200 ale nie przeszkadzajmy że 500zł za parę czy 600zł to mało.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Mat2206 said:

Szybka kalkulacja :

- Fryzjer męski 25 zł

20 i tak chodzę.

2 hours ago, Mat2206 said:

- Buty do garniaka  200zł ( bez szaleństw)

Mam buty do garniaka, pierwsze kupiłem na studniówkę. 

2 hours ago, Mat2206 said:

- Koszula 100 zł 

Mam do pracy.

2 hours ago, Mat2206 said:

- Garnitur 600zł -800zł

Mam na kolacje służbowe itp.

2 hours ago, Mat2206 said:

- Koszty dojazdu od 100zł w górę

Zawsze z kimś jechałem. Kiedyś nawet pociągiem żeby nie być AA.

2 hours ago, Mat2206 said:

- Koperta minimum 500 zł lub 600zł 

Jak rodzina to OK. Jak znajomi znajomych to bardziej 300-400 chyba że jakaś wystawna lokacja.

2 hours ago, Mat2206 said:

- Zbieranie na wózek 50 zł zatańczysz ze dwa razy   

Jaki wózek? Tańczyłem godzinami, nikt mnie z parkietu nie zganiał.

2 hours ago, Mat2206 said:

Suma: wychodzi prawie 1600zł minimum 

Za jedną noc dziękuje dobranoc😂

Mnie wychodzi 500-800. Jeśli to impreza rodzinna to liczy się inaczej, jako podtrzymywanie relacji. Jak czysto towarzyska też nie tak źle. Sylwester też z 200-300 za grubszą imprezę trzeba wyłuskać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Orybazy napisał:

20 i tak chodzę.

 

Ok niech będzie że fryzjer odpada.

-Ale buty nie każdy ma w super stanie, trzeba czasem kupić nowe bo na wesele w przetartych czy już konkret znoszonych nie pójdziesz.

- W białej koszuli co chodzisz do pracy pójdziesz na wesele ? powaga ? slady użytkowania po jakimś czasie widać szczególnie biała.

- ok niech będzie graniak zawsze jakiś ktoś ma ale a to  się przytyje albo zniszczy też wątpliwy temat.

- Dojazd swoim samochodem żeby nie nosić butów na zmianę ubrań itp. jak jeszcze z dziewczyną no proszę Cię.

-Koperta ok 500zł 

-Chodzi mi o oczepiny i  tańczenie z panna młoda trzeba wrzucić kasę żeby potańczyć.

 Jak masz garnitur to wychodzi  1000zł trzeba i tak wydać no niech będzie 😅😅

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Mat2206 said:

-Ale buty nie każdy ma w super stanie, trzeba czasem kupić nowe bo na wesele w przetartych czy już konkret znoszonych nie pójdziesz.

To i tak potrzebujesz czasem ładne buty, do restauracji, na rozmowę o pracę, pogrzeb itp.

13 minutes ago, Mat2206 said:

- W białej koszuli co chodzisz do pracy pójdziesz na wesele ? powaga ? slady użytkowania po jakimś czasie widać szczególnie biała.

Mam klika "ładnych koszul", znów kolacja służbowa, rozmowa o pracę, egzamin, Wigilia. 

13 minutes ago, Mat2206 said:

- ok niech będzie graniak zawsze jakiś ktoś ma ale a to  się przytyje albo zniszczy też wątpliwy temat.

- Dojazd swoim samochodem żeby nie nosić butów na zmianę ubrań itp. jak jeszcze z dziewczyną no proszę Cię.

Zrzuta na paliwo.

13 minutes ago, Mat2206 said:

-Koperta ok 500zł 

-Chodzi mi o oczepiny i  tańczenie z panna młoda trzeba wrzucić kasę żeby potańczyć.

Albo jestem sknera albo u mnie nie kojarzę takiego zwyczaju. 

Płacenie kobiecie za taniec, to mi się kojarzy z tańcem na rurze.

Nie mylisz imprez? ;)

13 minutes ago, Mat2206 said:

 Jak masz garnitur to wychodzi  1000zł trzeba i tak wydać no niech będzie 😅😅

Obecnie nie ma faux pa by pojawić się nie w trzy częściowym garniturze. Spodnie materiałowe 150PLN, marynarka od 300PLN coś znajdziesz.

Aha super garnitur, jak frak można wynająć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Orybazy napisał:

mnie nie kojarzę takiego zwyczaju. 

Płacenie kobiecie za taniec, to mi się kojarzy z tańcem na rurze.

Nie mylisz imprez? ;)

 

 

U mnie jest nazywamy to zbieraniem na wózek dla dziecka.

Starsza i starszy zbierają wrzucasz banknot i tańczysz z panna młodą -mężczyźni, 

kobiety na odwrót wrzucają do starszego i tańczą z panem młodym 😜.

Tańczysz tyle póki ktoś następny nie wrzuci banknotu i jego kolej.

 

Gra do tego orkiestra około 10 min niech będzie to ile zatańczysz razy za 50 zł jak będziesz nawet po 10 zł wrzucać?

😂

Edytowane przez Mat2206
Poprawa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tmr napisał:

 Skoro należy wnieść w gotówce koszt poniesiony/szacowany to wychodzi, że impreza składkowa.

A gdzie jest napisane że to nie impreza składkowa? Jak byś myślał o kuzynie który dał by Ci w kopercie życzenia z załącznikiem 20 PLN? : "spoko to nie impreza składkowa" , "dał ile miał" , "co łaska" czy po prosu "ale chuj" ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gnukij1 napisał:

Jeśli macie problem z tym ile dać na wesele i nie stać was, aby dać te parę stówek, to nie zawracajcie gitary młodym i zrezygnujcie z udziału.

Zgadzam się. Co to za wesele jak weselnicy się nie weselą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adameo napisał:

A gdzie jest napisane że to nie impreza składkowa? Jak byś myślał o kuzynie który dał by Ci w kopercie życzenia z załącznikiem 20 PLN? : "spoko to nie impreza składkowa" , "dał ile miał" , "co łaska" czy po prosu "ale chuj" ????

Uważam że na zaproszeniu powinno być napisane ile kosztuje talerzyk i tyle.😜

Kto  chce da więcej, kogo nie stać nie przyjdzie tyle w temat  a nie później ale chuje mało dali.🤣

1 minutę temu, Orybazy napisał:

Rozumiem. Byłem na weselach w Wielkopolsce, Śląsku Opolskim, ziemi łódzkiej i nie kojarzę tam tego zwyczaju. 

https://blog.mrplanner.pl/zbieranie-na-wozek-inaczej/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania to powinienem dac mu 300 ml wódki za ok 12 zł i napój słodzony 0.5bl za 3.99 zł oraz 2 bułki z serem. 

Ja nie oceniam. Więc się nie strosz. 

Jeśli uznaje się, że wesele to impreza składkowa: wpisywać po ile zrzuta( ew ktoś w towarze wniesie ). Jeśli to goście i "żrą za twoje" to pogodzić się i nie piszczeć, że impeza nie przyniosła zysku. 

Edytowane przez tmr
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tmr napisał:

Jeśli uznaje się, że wesele to impreza składkowa: wpisywać po ile zrzuta( ew ktoś w towarze wniesie ). Jeśli to goście i "żrą za twoje" to pogodzić się i nie piszczeć, że impeza nie przyniosła zysku. 

O to właśnie chodzi powinno być podane minimum i tyle 😃przecież to nie jest nietakt .

Ale wtedy wielu gości by odmówiło = mniej kasy.

Kiedyś to były wesela a teraz to szopka kto większe i ile to kasy nie zebrali😅.

  

3 minuty temu, Orybazy napisał:

Dobry pomysł. 

Idąc na wesele pytałem ile kosztuje talerzyk.

Nie chcieli powiedzieć wiec dałem 500zł.

Teraz oburzenie aleś chuj boś 500 dał 😂.

Wesele to szopka i wyłudzanie pieniędzy tyle w temat.

Ale powoli ludzie widza że przepłacone to  wszystko  i  biznes się kończy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Mat2206 said:

Wesele bez poprawin, dodając do tego że niezbyt dobre stosunki.

Pamiętają o rodzinie jak coś chcą.

500 zł im starczy 

500 zł dostali nie traktuje ich jako bliskiej rodziny bo nie ma z nimi kontaktu.

Do tego bez poprawin o czym nie poinformowali przed tylko po fakcie 😅 

Stary, to po co się pytasz jak już podjąłeś decyzje i masz swoje zdanie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Mat2206 said:

Nie chcieli powiedzieć wiec dałem 500zł.

Teraz oburzenie aleś chuj boś 500 dał 😂.

Wesele to szopka i wyłudzanie pieniędzy tyle w temat.

Ale powoli ludzie widza że przepłacone to  wszystko  i  biznes się kończy.

500 to nie mało. Gdzie to wesele w Hiltonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesele w średnim lokalu 100 osób , jakiegoś przepychu nie było z tego co  wiem 250 zł za osobę/ po weselu dowiedziałem się dopiero.

 Wiedząc że nie będzie poprawin myślę 500 zł para styczy bo za co więcej płacić ? a powiedzieć nie chcieli.

Teraz wonty bo jak to tak tylko 500zł 🤣

Edytowane przez Mat2206
Poprawa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć tupet, żeby gościowi weselnemu wypominać po czasie zbyt małe "wpisowe". 500 zł to pewnie ciut poniżej "średniej", ale jak wiemy nikt taryfikatora weselnego nie przedstawił. W październiku br. idziemy na wesele z poprawinami i planujemy dać z 700-800 zł, a młodą będzie moja siostra cioteczna. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mat2206 napisał:

 

-Ale buty nie każdy ma w super stanie, trzeba czasem kupić nowe bo na wesele w przetartych czy już konkret znoszonych nie pójdziesz.

 

 

Buty to podstawa od zawsze. Tak samo dbanie o nie - prawidła cedrowe, pasta, porządne sznurówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.