Skocz do zawartości

OC 100% w górę


Rekomendowane odpowiedzi

@Kespert Myślę, że ludzie często wybierają najtańsze oferty, bo prawo i system ubezpieczeń OC jest wadliwy.

 

Po pierwsze, ubezpieczyciel zawsze będzie chciał wypłacić jak najmniej. Zwłaszcza, że większość ludzi się zgodzi i nie będzie się im chciało dociekać sprawy przed sądem. Po co mi wtedy drogie OC jak i tak się będę musiał z nimi użerać i dochodzić swoich praw ;)

 

Po drugie, wyceny pojazdów odbiegają od cen rynkowych. Kupiłem motocykl za 36k, a jego wycena w ofercie AC opiewała na kwotę 25k. Na samochód 4x4 wydałem 40k (zakup + modyfikacje), a gdybym miał szkodę całkowitą, to wątpię, że dostałbym chociaż połowę tego.

 

Po trzecie, jeżeli ktoś posiada 2 lub więcej pojazdów, to musi kupować OC na każdy i wtedy koszt mocno rośnie. OC powinno być na osobę. Nie mogę równocześnie prowadzić obu pojazdów i spowodować szkody jednym i drugim. Dodatkowo wtedy nie ma znaczenia czy jadę samochodem, rowerem czy hulajnogą, bo zawsze mam ubezpieczenie na siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, iwamori napisał:

Po trzecie, jeżeli ktoś posiada 2 lub więcej pojazdów, to musi kupować OC na każdy i wtedy koszt mocno rośnie. OC powinno być na osobę.

Też jakiś sposób to ja bym powiedział, że powinno być do wyboru na osobę lub na pojazd. No bo często jest 1 w domu i korzysta z niego kilka osób a czasami któraś baaardzo okazjonalnie wie nie korzystne byłoby kupowanie dodatkowego ubezpieczenia. 

A jak kogoś stać na 2-3pojazdy dla siebie to i stać na ubezpieczenie 😜

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MaxMen napisał:

A jak kogoś stać na 2-3pojazdy dla siebie to i stać na ubezpieczenie 😜

Duży błąd, takim myśleniem będziesz jak dziecko we mgle w biznesie.

 

Mam akurat trzy auta i jeśli jest możliwość płacić za oc nawet 50zł taniej to zmieniam ubezpieczyciela.

 

Optymalizacja, optymalizacja, jeszcze raz optymalizacja i oglądanie każdej złotówki nie z dwóch a nawet trzech stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kespert napisał:

czy za niższą ceną idzie w parze ta sama "jakość" ubezpieczenia?

Warunki każdego OC są takie same, więc wybierasz najtańszy wariant i tyle. A każdy ubezpieczyciel leci w kulki, sporo zależy od rzeczoznawcy, wartości auta i jaka jest rzeczywista szkoda, bo za przerysowane auto, gdzie możesz kupić 2x drzwi w kolorze po 50zł sztuka, i zrobić jakieś zaprawki plus polerka na błotniku i auto nie straszy, a nawet zostawiając to jeśli ktoś ma gdzieś wygląd można dostać szkodę całkowitą albo parę tysi za takie gówno.

 

8 godzin temu, Morfeusz napisał:

CUK

W cuk mi policzyli 1050zł za mój wóz. Gdzie indziej 660 z NW...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, MaxMen said:

Myślisz, że kupując ubezpieczenie u agenta czy przez bezpośrednią stronę, a przez porównywarkę to zakres ubezpieczenia jest inny?

Wybierając sam, nie kieruję się ceną a wybieram spośród 3-4 sprawdzonych ubezpieczycieli. Multi* dają szansę skuszenia ceną każdemu, kto chce tylko i wyłącznie zarobić na ubezpieczeniach.

1 hour ago, DOHC said:

Warunki każdego OC są takie same

Potrafią czarować z warunkami i wymaganiami na rzeczoznawcę, wiec z OC bywa różnie.

Ciekawe ile osób sprawdza np. wkład własny w AC, czy obejmuje szyby, bagaż, czy obejmuje holowanie albo hotel itd... Co do reszty tak - żyjemy w kraju w którym każdy chce każdego zrobić w ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kespert napisał:

Ciekawe ile osób sprawdza np. wkład własny w AC, czy obejmuje szyby, bagaż, czy obejmuje holowanie albo hotel itd

Jak bym kupował to bym sprawdził dokładnie. A taki podstawowy assistance to jest nawet w zwykłym OC. Oczywiście można wziąć taki rozbudowany assistance. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/2/2021 at 3:16 PM, maroon said:

Szczególnie w naszej rzeczywistości, gdzie zasadniczo bez zgody urzędu możesz (jeszcze) tylko oddychać i pójść na spacer i to też nie zawsze. 

Dzisiaj słuchałem Ziemkiewicza który to nazywa Safetyzm. Łatwe czasy wytworzyły miękkich ludzi, którzy stworzą trudne czasy. 

On 7/2/2021 at 3:20 PM, Kiroviets said:

Polecam obejrzeć sobie Crash- Testy aut marki Tata i innych chińskich producentów ;) .

Oglądałem kiedyś, lata po tym jak gdzieś jechałem z kimś Tico :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.