Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema !

 

Jutro obczajam  następującą działkę, pod ewentualną budowę, hodowlę warzyw  w dalekiej przyszłości, jestem w trakcie budowy majątku, żeby za 20,30 lat mieć wiele różnych rzeczy.

 

Na co zwrócić szczególną uwagę ? 

 

Jakie ewentualne dokumenty potrzebuję podpisać ?

 

Cena ok, próbować się targować ? 

 

Tu link https://www.otodom.pl/pl/oferta/piekna-dzialka-pod-lasem-ID4c0Qh

 

Pozdrawiam ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze próbować się targować! Najlepiej robić to na żywo z gotówką w siatce.

 

U mnie w okolicy jak jest coś dobrego to max 3 dni na ogłoszeniach ustoi, taki jest teraz popyt. Tak więc jeśli ta jest dłużej to należy tę ofertę dobrze prześwietlić pod względem opłacalności, księg wieczystych (które powinien ogarniać notariusz ale bywa że zaleje pałę) itp. Zobacz jaki jest MPZP i co można tam budować, jakie są istniejące przyłącza i ewentualnie badania geotechniczne. Żeby potem się nie okazało, że nic tam nie da się pobudować i nie jest nic warta.

 

Do negocjacji się przygotuj, najlepiej sprawdzić jakie inne działki są w okolicy do kupienia i na tej podstawie ustalać cenę. Warto mieć 2-3 na oku, w takim wypadku negocjacje przebiegają najlepiej, bo jeśli nie kupisz tu to kupisz gdzie indziej. Gorzej, że wszystko obecnie jest wyprzedane i trzeba chodzić po chłopach i wypytywać czy ktoś w okolicy czegoś nie sprzedaje. Bywa że nic podobnego nie ma i wtedy tak technicznie negocjacja to blef i proszenie o niższą cenę, nadal warto! Z moich doświadczeń na ogłoszeniach typu otodom itp. jest max 20% działek które są na rynku, ponieważ chłopy tego nie ogarniają i trzeba do nich do domów chodzić i prosić żeby sprzedali, takie czasy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza myśl jaka nasunęła mi się to kwestia zabezpieczenia terenu nieruchomości.

Miesiąc temu byłem u klientki spisać pewne dokumenty potrzebne do projektu budowlanego. Stawiali razem z mężem chałupę za miastem. Budynek był już postawiony i trwały jeszcze prace wykończeniowe, w związku z czym wewnątrz robotnicy pozostawiali swój sprzęt budowlany. Opowiadała mi, że mieli już próbę włamania do domu poprzez okno w garażu. Na tamtym etapie budowy nie posiadali jeszcze solidnego ogrodzenia. Skutecznym zabezpieczeniem w ich przypadku okazał się zamontowany domowy system alarmowy obejmujący wszystkie pomieszczenia, o którym szczególnie pomyślał mąż tej kobiety ("bo ja bym nawet nie pomyślała, kto by chciał się wkradać do pustego domu ohh ahhh").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.