Skocz do zawartości

Spis powszechny - spisaliście się? : )


deleteduser179

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wypełniliście już swój obowiązek wobec Partii? Spis inwentarza trwa do końca września. Jest to kolejny miernik obywatelskiego posłuszeństwa. Czas ucieka, obywatele! : )

 

https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

Cytat

Proszę dopisać wszystkie osoby, które w dniu 31 marca 2021 r. o godz. 24:00 mieszkały pod poniższym adresem lub
Proszę dopisać wszystkie osoby z Pana(i) rodziny, które w dniu 31 marca 2021 r. o godz. 24:00 mieszkały również pod poniższym adresem

  • Nazwisko
  • Imię
  • Drugie imię
  • Numer PESEL
  • Dziecko bez nadanego numeru PESEL
  • Cudzoziemiec bez nadanego numeru PESEL
  • Płeć
  • Data urodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zychu napisał:

Czy wypełniliście już swój obowiązek wobec Partii?

A czy partia wypełniła swój obowiązek wobec ludu?

 

Tak się właśnie spisałem jak oni się spisali :P

 

Edytowane przez lync
  • Like 7
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spisałem się. Nie otrzymałem żadnego pisma, telefonu. Znają mój adres, wiedzą co posiadam, niech wyciągną z bazy i sobie spiszą. 
Zresztą, nie muszę umieć obsługiwać komputera a przez telefon nie udzielam takich informacji przez niezabezpieczoną linię.

Jak przyjdą to zweryfikuje czy to nie jacyś oszuści, pro forma wezwę Policję w celu upewnienia się, że to nie jakiś wał. Po pozytywnej weryfikacji zaproszę do domu, postawię herbatkę. 
Swoją drogą nie pamiętam co wtedy robiłem, nie wiem kto u mnie był. Mam prawo zachować milczenie oraz prawo do adwokata :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Nie umiałem wpisać numeru domu, więc się nie wpisałem. 

Spisaliśmy się drogą elektroniczną, szybko poszło. Dla mnie to nie jest żaden problem ideologiczny i tak tam jakichś tajnych danych nie podaję, zresztą co się będę kopać z koniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Normik'78 napisał:

Dla mnie to nie jest żaden problem ideologiczny i tak tam jakichś tajnych danych nie podaję, zresztą co się będę kopać z koniem.

Dla mnie też, ale serio nie mogłem wpisać numeru domu :D 

3 minuty temu, Massamba_ napisał:

że wszystkie dane ze spisu powszechnego są na izraelskich serwerach 🙂.

Jak wszystko co ma wartość w naszym podbitym kraju.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisałem się i tak wiedza o mnie wszystko jakby chcieli po co drażnić wielkiego brata niech sobie myśli, że jestem potulną owieczką, która jak będzie można utnie mu jaja:D

Pewnie o tym forum tez jakby chcieli to wiedzą VPN mogę se w dupę wsadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, Normik'78 said:

. Dla mnie to nie jest żaden problem ideologiczny i 

To jest obecnie problem ideologiczny. Większość tych danych jest w odpowiednich rejestrach. Tylko ich wyciągnięcie i integracja do Big Data byłaby upierdliwa i kosztowna. A tak obatel sam na siebie zeznaje i odwala brudną robotę. 

 

Oraz można potem puszczać fajowe zapytania typu

 

select obatel from nieruchomosci where liczba_nieruchomosci > 2 and liczba_obateli_w_nieruchomosci < 2

 

a potem estymować gdzie można np. nowe podatki dojebać. 

 

Ludzie nie mają bladego pojęcia jakie możliwości daje agregacja danych i do czego można ją w obecnych czasach wykorzystać. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maroon napisał:

 

Ludzie nie mają bladego pojęcia jakie możliwości daje agregacja danych i do czego można ją w obecnych czasach wykorzystać. 

 

 

Większość tych danych i tak już jest dostępna dla aparatu państwowego, moim zdaniem szkoda tu kruszyć kopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwieram drzwi nie znajomym, praca zdalna, zakupy i tak robię rano. Jakbym spotkał kogoś dziwnego na klatce kręcącego się przy drzwiach to poszedł bym wyżej i wrócił nie rozmawiając wogóle albo gadają coś po angielsku :)

Mogą mnie pocałować w d...

To spis inwentarza, niedługo zaczną spisywać co bardziej wartościowe przedmioty w domu zobaczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Normik'78 napisał:

Ten spis to cyklicznie się odbywa, nie ma nic wspólnego z tym kto akurat rządzi.

Informacje jakie chcą mieć - mają. Imię, nazwisko, pesel - STARCZY.

Moje miejsce zamieszkania w Polsce jest nieznane. I dobrze bo jest to informacja tajna.

Poglądy, wyznanie, pochodzenie - takie tam były pytania - ledwo ponad półtora metrowy nazista będzie wypytywał ludzi o pochodzenie sam będący mieszanką najgorszych genotypów.

Po za tym to z kim mieszkam, z kim się rucham (nie rucham ale gdybym ruchał i był w związku), wyznanie i inne tego typu rzeczy są informacjami tajnymi.

 

I tera najważniejsze - zapytać mnie o takie informacje mogą ale ja nie muszę odpowiadać. A jakaś grzywna za to jest jak się tego nie zrobi? A po co i do czego są im takie informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.