Skocz do zawartości

Spis powszechny - spisaliście się? : )


deleteduser179

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, maroon napisał:

To jest obecnie problem ideologiczny. Większość tych danych jest w odpowiednich rejestrach. Tylko ich wyciągnięcie i integracja do Big Data byłaby upierdliwa i kosztowna. A tak obatel sam na siebie zeznaje i odwala brudną robotę. 

Masz paszport, dowód, prawo jazdy, rejestr karty sim na komórce, znają adresy, wiedzą gdzie płacisz kartą, gdzie wyciągajsz kapustę z automatu, mają podsłuchy w urządzeniach - wpisanie się w rejestr to tylko formalność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cst9191 napisał:

Ciekawe czemu nasze dane mają być przechowywane w Izraelu.

 

Zresztą podobnie było z poprzednim spisem z 2011 roku:

https://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=1766E124

 

Godzinę temu, Massamba_ napisał:

 

A słyszeliście, że wszystkie dane ze spisu powszechnego są na izraelskich serwerach 🙂.

 

Bo:

 

Cytat

Polska jest (bodaj od 2016 r.) zarejestrowana przez nasze Ministerstwo Finansów w USA jako korporacja.

Cytat

w sumie to śmieszne że jesteśmy inwentarzem jakiejś firmy:

 

Cytat

również zwraca pani w wywiadzie uwagę, że społeczeństwami się handluje jak żywym towarem. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przyznawać się do chwilowego pobytu za granicą?

Nie wiem po co zbierają takie dane, ale to niepokojące.

 

Mam też wątpliwość co do podawania ulicy, bo kilka adresów mógłbym wpisać.

Co oni robią z takimi danymi, jaki adres bezpiecznie podać 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SzatanKrieger napisał:

wpisanie się w rejestr to tylko formalność.

Raczej uzupełnienie. Bo skąd mają wiedzieć jakie mam drugie obywatelstwo? A takie było też pytanie z tego co pamiętam.

Zwróć uwagę, że są pytania na które trzeba odpowiedzieć typu:

Cytat

 

Jaka jest Pana(i) narodowość?

Jakim językiem(ami) zazwyczaj posługuje się Pan(i) w domu?

Czy odczuwa Pan(i) przynależność także do innego narodu lub wspólnoty etnicznej?

 

Tego też nie zweryfikują więc odpowiedź jest wymuszana.

 

Beka ogólnie.

 

10 minut temu, Ksanti napisał:

Czy przyznawać się do chwilowego pobytu za granicą?

Nie wiem po co zbierają takie dane, ale to niepokojące.

Żebyś zapłacił podatek od pracy w państwie cywilizowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ksanti napisał:

jaki adres bezpiecznie podać 😕 

Do pobliskiego Macdonalda :D 

18 minut temu, Ksanti napisał:

Nie wiem po co zbierają takie dane, ale to niepokojące.

 

Takie spisy są prowadzone raz na jakiś czas by wiedzieć ilu ludzi jest w danym kraju.

20 minut temu, Analconda napisał:

o skąd mają wiedzieć jakie mam drugie obywatelstwo?

W Rathausie wiedzą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SzatanKrieger napisał:

Takie spisy są prowadzone raz na jakiś czas by wiedzieć ilu ludzi jest w danym kraju.

Może to po prostu pytanie jest źle skonstruowane, bo dotyczy jednego dnia, poza tym nie ma takiej godziny jak 24:00.

Taa podatki płacić za samo przebywanie za granicą, to chyba lepiej w takim razie o tym nie wspominać, bo jeszcze dowalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Analconda napisał:

Po za tym to z kim mieszkam, z kim się rucham (nie rucham ale gdybym ruchał i był w związku), wyznanie i inne tego typu rzeczy są informacjami tajnymi.

A ja się spisałem. Mimo, że jestem singlem od dłuższego już czasu to wpisałem swoją byłą (która ma nowego faceta) jako osobę z którą, jak to ująłeś, z którą się rucham. Jej personalia zatem objawią się w conajmniej dwóch adresach u dwóch gachów.

 

Możliwość zrobienia szona (którym zresztą jest) przed urzędnikami ze swojej byłej - bezcenna. Za resztę rzeczy zapłacisz kartą mastercard.

Edytowane przez Dassler89
  • Dzięki 1
  • Haha 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spisałem się przez internet i nawet wziąłem udział w jakieś loterii, która wyskakuje po poprawnym spisaniu się . Mnie w ogóle zastanawia czy oni te dane sprzedadzą jakimś firmom za kasę . Wiem ,że jak się wyrazi zgodę na przetwarzanie danych to oni chyba mają prawo do sprzedawania tych danych prywatnym firmom , które potem wydzwaniają z ofertami. Wszędzie tak jest.   Z tego co pamiętam to  właśnie warunkiem wzięcia udziału w tej loterii jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie umiem w komputer a telefonów od nieznajomych nie odbieram.

Nieznajomych nie wpuszczam też na podwórko.

Wszystko to podyktowane jest troską o moje życie, zdrowie oraz bezpieczeństwo i moich bliskich.

Wiem, że państwo, które stawia takie wartości na 1 miejscu na pewno by nie robiło problemu z powodu braku możliwości a nie braku chęci spisania.

 

Chęci są ale możliwości brak.

Niestety tak to w życiu bywa.

Też chciałbym mieć takie złote zegarki jak pan Nowak lub by mego życia i zdrowia broniła tak liczna eskorta policji jak pana Jarosława.

Niestety możliwości brak.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boromir Dosyć prosto. Nie odmawiasz udziału w spisie. Odmowa może być wyłącznie oświadczeniem woli. Nie będzie stanowiło odmowy zachowanie polegające na uniknięciu spisania. To nie jest prawo cywilne, gdzie można składać oświadczenia woli konkludentnie. Tutaj musi być wprost zwerbalizowany brak woli spisania się. Czyli puka rachmistrz czy tam dzwoni, a Ty mówisz: ,,wypierdalaj". W sytuacji kiedy masz telefon na słupa lub mieszkasz poza miejscem zameldowania (tutaj teoretycznie może Cię zadenuncjować członek rodziny, więc najlepiej ją uświadomić, że nie wie, gdzie się podziewasz bo macie złe stosunki lub inne bzdety) nie ma podstaw do ukarania. Tak samo nie ma podstaw w sytuacji niespisania się przez internet - ustawodawca nie może wymagać od obywatela bycia podłączonym do sieci, to absurdalne założenie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Inspirowali się Bareją?

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/spis-powszechny-gdy-zadzwoni-rachmistrz-nie-mozesz-sie-spisac-przez-internet/4p6nptc

 

Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej. Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

 

"Zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., osoba objęta obowiązkiem spisowym nie może odmówić przekazania danych rachmistrzowi powołując się na możliwość dokonania samospisu internetowego. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz (a nie do końca września 2021 r.)

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, cst9191 napisał:

osoba objęta obowiązkiem spisowym nie może odmówić przekazania danych rachmistrzowi powołując się na możliwość dokonania samospisu internetowego.

Całe szczęście ,że nie jestem osobą, a jeśli ktoś twierdzi inaczej to chętnie zobaczę jak to udowodni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, EMKEJ napisał:

Całe szczęście ,że nie jestem osobą, a jeśli ktoś twierdzi inaczej to chętnie zobaczę jak to udowodni :) 

 

Pamiętaj, że żaden urzędas nie ma świadomości, że żyjemy pod rządem prawa morskiego, więc te semantyczne sztuczki na niewiele się zdadzą. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.