Skocz do zawartości

Spis powszechny - spisaliście się? : )


zychu

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Wstydliwy napisał:

@Covidianin, dziękuję. A domyślasz się może, kto ma większe szanse paść ofiarą takiego klepania wyroków, czy raczej będzie to się odbywało losowo, bez reguły?

 

Według mnie zależy od przymiotów sędziego, który będzie rozpatrywał wniosek o ukaranie i obłożenia pracą. Jak będzie miał sporo zaległości, to szansa na taśmowe wydawanie wyroków jest spora.

Edytowane przez Covidianin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, spisałem się przez internet już na samym początku tej akcji (pod koniec kwietnia). Zajęło dosłownie 5 minut, ale to chyba dlatego, że nie mieszkam w Polsce.

 

Mnie do uczestnictwa przekonała wizja możliwość odkłamania trochę tych statystyk, że w Polsce jest ponad 90-95% osób identyfikujących się jako katolicki. Sam jakos od 10 lat uważam się za agnostyka, a nawet najbliżej mi w poglądach do ateizmu i mam większość znajomych niewierzących, więc myślę że Polska znacząco się zmieniła w ostatnich latach w tej kwestii.

 

Jest taka stronka, która wyjaśnia szczegóły odnośnie kwestii wyznania w spisie. https://chcesieliczyc.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Globtroter87 said:

że w Polsce jest ponad 90-95% osób identyfikujących się jako katolicki. Sam jakos od 10 lat uważam się za agnostyka, a nawet najbliżej mi w poglądach do ateizmu i mam większość znajomych niewierzących, więc myślę że Polska znacząco się zmieniła w ostatnich latach w tej kwestii.

Spadek religijności będzie sygnałem dla rządu że trzeba zintensyfikować misję TVP i dawać więcej kasy KK ... .

1 minute ago, SzatanKrieger said:

W tym spisie brakowało tylko "dobrowolnego" podania rozmiaru przyrodzenia i kogo kochasz bardziej Po czy PiS no bo tak to w sumie wszystko było.

Są ważniejsze kwestie. To próbny balon czy się Polacy samopodp(&*lą. Kolejny spis będzie dotyczył też tego ile masz oszczędności, mieszkań, aut itd. Identyfikacja kułaków w celu wyrugowania ich ze społeczeństwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Orybazy napisał:
23 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

W tym spisie brakowało tylko "dobrowolnego" podania rozmiaru przyrodzenia i kogo kochasz bardziej Po czy PiS no bo tak to w sumie wszystko było.

Są ważniejsze kwestie. To próbny balon czy się Polacy samopodp(&*lą. Kolejny spis będzie dotyczył też tego ile masz oszczędności, mieszkań, aut itd. Identyfikacja kułaków w celu wyrugowania ich ze społeczeństwa.

Po wykonaniu tego spisu jestem już pewien, że się nigdy nie ożenię - z całego serca i duszy nienawidzę spraw papierkowych i urzędowych i ze samego tego powodu nie włączę do mojego romantycznego związku "państwa". Nie ma co do mnie podchodzić jak mam wykonywać te rzeczy bo wkurw mam na 100% - nienawidzę po prostu nienawidzę tych spraw i jeszcze mój numer domu nie szło wpisać przez jakiś błąd.

Wkurwia mnie niemiłosiernie, że wszystko chcą wiedzieć - oczywiście pod retoryką, że dla mojego dobra, dobrej miny i w sumie jak nie zrobisz obywatelu to płać. Dla mojego dobra to niech spierdalają z tymi pytankami o wszystko. W ogóle mi się przypomniały rozmowy kwalifikacyjne szczególnie te w USA, a co pan lubi robić a jak się panu pracowało w poprzedniej pracy, a widzę że lubi pani grać w bambingtona, a lubi pań śledzie po giżycku? A ten bambington to tak amatorsko, hobbistycznie? A ma pan żonę, a nie chce pan odpowaidać - rozumiem, a ma pan kochankę (nie musi pan odpowiadać na to pytanie jeśli nie chce) - ja pierdole, debila z człowieka robią.

 

Wyzywałem jak chuj a mnie naprawdę super ciężko wkurzyć ale sprawy papierkowe urzędowe i te debilne pytania, mają moc uwolnienia złości we mnie raz dwa. Nawet zdradzająca żona by mnie tak nie wkurzyła jak załatwianie czegokolwiek w tym kraju.

pakiet-13-Nie-boj-sie-spisu-918x500.png

Powodzenia pójdziecie do kicia bo źle wypełnicie xd

 

Osoby, które nie wezmą udziału w spisie powszechnym, muszą liczyć się z konsekwencjami. Za odmowę udziału w spisie można zostać ukaranym grzywną w wysokości do 5 tys. zł. Jeszcze surowsza kara grozi tym, którzy podadzą fałszywe informacje. Według art. 56 ustawy o statystyce publicznej jest to przestępstwo, za które grozi do dwóch lat więzienia. 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, SzatanKrieger said:

z całego serca i duszy nienawidzę spraw papierkowych i urzędowych i ze samego tego powodu nie włączę do mojego romantycznego związku "państwa"

Widać nie masz duszy niewolnika. Mnie ręce opadają jak widzę ludzi którzy się spiszą "dla świętego spokoju", ukłują żeby pojechać na wakacje, doniosą kto już zakłuty bo dyrektor prosi. Urzędnicy z definicji pasożyty które chcą być ważne a z nimi masy konformistów o naturze niewolnika. Chleb i igrzyska zero chęci samostanowienia.    

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie już nie chodzi o ten spis ale jeśli ktokolwiek coś załatwiał w tym kraju to wie, że oddziały są rozłożone często po kileś kilometrów od siebie i odsyłają często jeden do drugiego, no i już tego samego dnia nie załatwisz - tym bardziej w pandemii...w "pandemii" chyba szczepionkowej pandemii, na samego covida nie znam nikogo kto odwalił kitę ale po szczepionkach już słyszałem o takich przypadkach, oczywiście nie należy tego łączyć.

 

Po prostu jestem na to wszystko wkurzony i stąd moja złość oraz ten spis to taka "wisienka na torcie" bo nie mogłem wpisać numeru domu i wyzywałem zaś głupkowate pytania o wszystko, o wykształcenie i jakie choroby masz jakoś nie pomagają, wcale takie info nie jest sprzedawane na lewo by do danego kraju konkretne leki produkować i reklamować.

Nie mam jakoś cierpliwości do takich rzeczy bo odkąd pamiętam, to ZAWSZE jaki dziwny problem mi się trafi z tymi sprawami urzędowymi. Jeszcze może naliczą jakieś zaległe podatki jak byłem za granicą z tymi bandziorami w garniakach wszystko jest możliwe. 

 

Nienawidzę tych socjalizmów i tego, że każą mi pod pretekstem dobra "otwierać się". Państwo nie powinno wchodzić do łóżka i pytać mi się w spisie powszechnym, czy mam kogoś na boku - no ja pierdole, przecież to beka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Kapitan Horyzont said:

Państwo nie ma prawa o to pytać, ale może sam, z własnej woli, odpowiesz.

Jasne nie musisz, jak wejdzie system punktów społecznych za brak odpowiedzi odejmą ci punkty.

Takie pytanie było:

 

Czy pozostaje Pan(i) w związku niesformalizowanym z inną osobą?

tak, wspólnie mieszkamy i prowadzimy gospodarstwo domowe

tak, ale mieszkamy oddzielnie

nie

nie chcę odpowiadać na to pytanie

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orybazy napisał:
20 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Państwo nie ma prawa o to pytać, ale może sam, z własnej woli, odpowiesz.

Jasne nie musisz, jak wejdzie system punktów społecznych za brak odpowiedzi odejmą ci punkty.

Takie pytanie było:

Otóż to drogi @Orybazy, otóż to - podejrzewam, że mogą też zrobić jak z wyznaniami, że jak podało się rzymsko-katolickie to mogą pobierać część kasy z wypłaty podobnie jak u naszych zachodnich sąsiadów ale to za kilka lat wprowadzą o ile takie mają plany. 

Poza tym celna uwaga z tymi punktami społecznymi, jeśli zrobią ten system to wyjeżdżam gdziekolwiek gdzie tego nie będzie, bo wiem że nazbierać punkty w moim wypadku byłoby niezmiernie kłopotliwe, trochę taki renegat jestem - buntownik nie z wyboru :D  

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, SzatanKrieger said:

otóż to - podejrzewam, że mogą też zrobić jak z wyznaniami, że jak podało się rzymsko-katolickie to mogą pobierać część kasy z wypłaty podobnie jak u naszych zachodnich sąsiadów ale to za kilka lat wprowadzą o ile takie mają plany. 

Gdyby to oznaczało odcięcie KK od państwowej kasy jestem za. Myślę że będzie jak z TVP, utrzymujemy z podatków ale i tak są reklamy. KK zapewnia reklamę w niedzielę wyborczą więc zawsze kasę dostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie odcięcia Kościoła od państwowej kasy, tak samo, jak nie będzie odcięcia lewackich organizacji od państwowych czy publicznych (samorządowych) środków. Optymalne rozwiązanie wg mnie byłoby takie, aby o wydatkach na organizacje decydowali bezpośrednio obywatele, w PIT, mogąc środki dowolnie podzielić. Obecnie można przekazać 1% podatku. Należałoby tak dzielić wszystkie wydatki różnych budżetów na ten cel. To jednak oznacza demokrację bezpośrednią, odcięcie polityków i tych, którzy mają z nimi interesy, od kasy, więc raczej nie przejdzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SzatanKrieger napisał:

Wkurwia mnie niemiłosiernie, że wszystko chcą wiedzieć - oczywiście pod retoryką, że dla mojego dobra, dobrej miny i w sumie jak nie zrobisz obywatelu to płać.

 

Pamiętaj że gdy państwo chcę twojego dobra. Należy te dobra bardzo dokładnie schować :).

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten spis to typowa praktyka inwentaryzacyjna - właściciel chce wiedzieć, jak żyją bydlątka i co posiadają.

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/8257554,spis-powszechny-kiedy-mija-termin-kary-informacje.html

Cytat

Według GUS brak udziału w spisie to praktycznie to samo, co odmowa w nim udziału.

A według prawa? Z tego co wiem, GUS nie jest organem ustawodawczym.

Brakuje mi jednoznacznej opinii RPO i prawników.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zychu napisał:

Ten spis to typowa praktyka inwentaryzacyjna - właściciel chce wiedzieć, jak żyją bydlątka i co posiadają.

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/8257554,spis-powszechny-kiedy-mija-termin-kary-informacje.html

A według prawa? Z tego co wiem, GUS nie jest organem ustawodawczym.

Brakuje mi jednoznacznej opinii RPO i prawników.

 

 

Myślę, że to nagranie wyczerpuje temat.

6 godzin temu, Orybazy napisał:

To jak z mandatami, wyrok zaocznie, odwołanie i dopiero zaczyna się tango sądowe. 


Tak to wygląda. Znam sprawy o wykroczenia drogowe, w których policja sporządziła wniosek o ukaranie na podstawie wyłącznie zawiadomienia jakiegoś denuncjatora o popełnieniu wykroczenia, a sądy wydawały wyroki nakazowe w oparciu o tak lichy materiał dowodowy. Niestety, ale w takich gównianych sprawach sądy niejednokrotnie działają zupełnie nie jak trzecia władza, lecz jak jakaś przybudówka władzy wykonawczej. 

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.