Skocz do zawartości

Co wybrać


slusa

Rekomendowane odpowiedzi

1. Studia w Warszawie na polibudzie, bezpłatnie, kierunek bardzo ładnie wyglądający w cv, wymóg mieszkania w centrum bo studia stacjonarne, jednocześnie praca, wyjazd na rok na Erasmusa do Niemiec, spadek przychodów z roboty o tyle ile dostanę ze stypendium, ciężki zapierdol ogółem 

 

2. Studia w Warszawie na polibudzie, przez internet, płatne, też wyjazd do Niemiec na Erasmusa, też spadek dochodów o tyle ile dostanę że stypendium, mniejszy zapierdol, ale nie tak ładnie w cv 

 

3. Brak studiów, wyjazd do Niemiec, praca zdalna na pełen etat, więcej czasu i luzu na skupienie się na projektach w pracy, brak magistra w cv

 

 

Myślę już o tym od długiego czasu i nie udało mi się wybrać, doradźcie coś Panowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sobie zadać kilka pytań:

  1. Czy jest mi to potrzebne do czegokolwiek zawodowo?(i tutaj ciężko trafić, sam myślałem, że mi nie jest potrzebne bo nikt się mnie o to nie pytał podczas rekrutacji, a potem się okazało, że mi się przydała wiedza ze studiów z jakiś dziwnych rzeczy w pracy)
  2. Poszerzy to moją wiedze?(tutaj to wystarczy sprawdzić plan studiów)
  3. Czy bardziej zależy mi na tym aby już teraz zarabiać jak najwięcej czy może warto się pouczyć, pojechać na tego erasmusa żeby później mieć jakieś profity

No i Erasmus pewnie fajne sprawa, jakbyś pojechał na politechnikę w Monachium pewnie mógł byś się wiele nauczyć(no chyba, że ten erasmus to typowo rozrywkowo to pewnie też warto, żeby się zresetować :D).

Na studiach też możesz kontaktów nałapać.

Z drugiej strony jak masz jasny i klarowny pomysł na siebie to studia będą tylko przeszkadzać.

Znając siebie sprzed tych 4 latach to pewnie bym wybrał 1 albo 2.

 

A tak właściwie to dlaczego wysokość stypendium ma wpływać na wysokość twojej wypłaty? Rozumiem, że w przypadku 1 nie byłbyś dyspozycyjny 40h tygodniowo, ale w drugim z tego co rozumiem to byłbyś dalej dyspozycyjny 40h tygodniowo?

Po drugie, te studia przez internet to jakaś forma studiów zaocznych? Nie ma wersji "live" żeby chodzić na uczelnie w soboty i niedziele? Ja cały czas mam mieszane odczucia co do edukacji zdalnej dlatego definitywnie odłożyłem mój pomysł na studia podyplomowe żeby się na naukę zdalną nie władować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.