Skocz do zawartości

200 tys na luźny biznes?


Cień

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mam pytanie Panowie, w co zainwestować 200 tys aby miało sensowny zysk i nie wymagało zbyt dużego nakładu czasu ( typu bezdotykowa myjnia samochodowa - jednak budżet 200 tys to za mało) 

 

Prowadzę już jedna działalność i ogólnie wiem z czym to się je własny biznes, jednak nie mam za bardzo pomysłu w co tu wejść gdzie wymagany jest bardziej kapitał niż poświęcenie czasu lub po prostu siła robocza. 

 

Pozdrawiam 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośrednictwo zleceń, giełdy zleceń w świecie pracy zdalnej. Według mnie to bardzo ciekawy temat zarobkowy. Odpowiadasz tylko za kontakt między wykonawcą, a zleceniodawcą, wspierasz uczciwe rozliczenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2021 o 21:53, Cień napisał:

Mam pytanie Panowie, w co zainwestować 200 tys

Nie zrozum mnie źle ale jeśli na forum pytasz co zrobić z pieniędzmi, nie masz na nie pomysłu to lepiej nigdzie ich nie inwestuj.

 

Mam od groma pomysłów na inwestycję ale kasy brak, sukcesywnie staram się wdrażać w życie swoje pomysły ale wybacz, nie będę się dzielił póki co nieoficjalną własnością intelektualną 🙂

 

Masz biznes i nie wiesz co robić z kasą?

Dziwne🙂

Edytowane przez Massamba_
Chce dodać zdanie.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę biznesów, które prowadzone są w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, a ze względu na skalę powinny to już być spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

 

Rozejrzyj się. Jeśli znasz kogoś godnego zaufania, kto prowadzi biznes wart około 800 tys. to może pora byłaby przekształcić to w spółkę z o.o. o kapitale 1 mln złotych, w której będziesz miał 20%. Ale oczywiście musi to być osoba sprawdzona, której można powierzyć swoje pieniądze.

 

Z drugiej strony, jeśli miałbyś swoją jednoosobową działalność i chciał ją przekształcić w spółkę z o.o., to znalezienie odpowiedniego wspólnika na te 20% to jedno z największych wyzwań całego procesu.

 

Jednoosobowa spółka z o.o. nie ma praktycznie żadnych zalet, nie możesz mieć w swojej spółce 99% i 1% "na słupa" bo się przypieprzą, nawet jeśli jest tylko jeden wspólnik z udziałem 5% to też już budzi "wątpliwości" urzędów, ale 80/20 to jest sprawa czysta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Massamba_ napisał:

Nie zrozum mnie źle ale jeśli na forum pytasz co zrobić z pieniędzmi, nie masz na nie pomysłu to lepiej nigdzie ich nie inwestuj.

 

Mam od groma pomysłów na inwestycję ale kasy brak, sukcesywnie staram się wdrażać w życie swoje pomysły ale wybacz, nie będę się dzielił póki co nieoficjalną własnością intelektualną 🙂

 

Masz biznes i nie wiesz co robić z kasą?

Dziwne🙂

Tak nie mam pomysłu ale wynika to pewnie z tego że nie siedziałem nocami i dniami nad tym co by tu nowego zrobić tylko rzuciłem luźne pytanie na forum z ciekawości :)

 

Zgadza się mam biznes i nie widzę na razie w co w nim zainwestować - oczywiście nie jest tak że nie mam w co bo jest mega i po prostu jest druga Tesla u mnie  i technologia z marsa czy innego NASA, tylko po prostu szukam jakby drugiego filara do swoich zarobków. 

 

Uważam że mimo to że 1 biznes super Ci idzie, to zawsze warto zrobić drugi aby się zabezpieczyć, z dywersyfikować, dzięki temu w razie jakichś problemów z 1 mam jeszcze 2 zapasie 2 ( często kompletnie innej charakterystyki  biznes, co sprawia że nie padnę razem z moim 1 biznesem) 

 

Edytowane przez Cień
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cień napisał:

dywersyfikować

Brak pomysłu to dywersyfikować, metale szlachetne, spółki notowane na giełdzie gdzie wypłacają dywidendy na poziomie, sądzę, że warto część wrzucić w krypto ale oczywiście długoterminowo.

 

Nie pozwól aby pieniądz leżał na koncie i tracił wartość nabywczą, największy błąd większości ludzi.

 

Powodzenia 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Krugerrand napisał:

Matriks mawia, że najlepszą inwestycją jaką można zrobić jest zainwestowanie w myszkę. Zwrot, przeważnie ogromny, gwarantowany. Wiem, bo rozmawiałem z rozwodnikami. Także już chyba wiesz co robić😉

Dobre. Inwestycja w swoja a przede wszystkim, aby pani bylo lepiej. Co tam moze byc dla niej - jakis samochod, albo wizyta u kosmetyczki niech bedzie podstawa.

Wracajac do pytania, na jaki biznes przeznaczyc 200 tys. Wedlug mnie warto isc w jakies uslugi. Poszukac jakiejs niszy gdzies. Obecnie z czym duzo ludzi dziala to fotofoltaika.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mac napisał:

Pośrednictwo zleceń, giełdy zleceń w świecie pracy zdalnej. Według mnie to bardzo ciekawy temat zarobkowy. Odpowiadasz tylko za kontakt między wykonawcą, a zleceniodawcą, wspierasz uczciwe rozliczenia.

Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat? Jak szukać informacje w necie odnośnie tego typu działań? Jaki nakład inwestycji?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.