Skocz do zawartości

Co-oparenting - spotkaliscie sie z tym?


Rekomendowane odpowiedzi

15 hours ago, Stary_Niedzwiedz said:

Poza tym testamentem możesz WYDZIEDZICZYĆ.  Z imienia i nazwiska. A jak imienia i nazwiska nie znasz? Bo "anonimowy" dzidziuś?

Uuu na to nie wpadłem.  

15 hours ago, Stary_Niedzwiedz said:

doczytaj - masz ZACHOWEK.

Doczytałem, ty jako właściciel swoich dóbr musisz w testamencie się tłumaczyć dlaczego kogoś wydziedziczasz?!

Co za prawo, jak spisujesz testament określasz, co kto i ile a reszta dostaje 0. 

 

 

"Najczęściej stosowanym sposobem na pozbawienie spadkobiercy zachowku jest wydziedziczenie go pisemnie w testamencie, z podaniem przyczyny wydziedziczenia.

Podstawą do wydziedziczenia są przyczyny enumeratywnie wymienione w art. 1008 kodeksu cywilnego, a mianowicie:

- uporczywe postępowanie wbrew woli spadkobiercy w sposób sprzeczny z zasadami współżycia społecznego (najczęściej chodzi o popełnianie przestępstw),

- dopuszczenie się względem spadkodawcy albo jednej z najbliższych mu osób umyślnego przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu lub wolności albo rażącej obrazy czci,

- uporczywe nie dopełnianie względem spadkodawcy obowiązków rodzinnych (najczęściej nie odwiedzanie, od lat, nawet w chorobie; brak pomocy, gdy taka pomoc jest potrzebna spadkodawcy, a spadkobierca może jej udzielić, nie tylko materialna)."

https://www.infor.pl/prawo/spadki/zachowek-i-dzial-spadku/225545,Czy-mozna-pozbawic-spadkobierce-zachowku.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego :( czytałem o tym lata temu.

Co ciekawe, niektóre cwaniary obiecują zrzeczenie się alimentów. Tylko, że tego nie można zrobić, a taki papier jest nieważny. No ale jak to mówił cytat z pewnego klasyka: "Każdej minuty rodzi się jakiś głupiec... i wy się nie spóźniliście!". (Jeżeli na to pójdziecie) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2021 o 17:14, RealLife napisał:

 

No, niestety nie są. Też słyszałem o prawie do informacji kto jest ojcem. Jeśli za tym pójdzie odpowiedzialność finansowa to banki spermy nie mają sensu najmniejszego. 

 

Ja bym nie oddał ani do banku, ani po koleżeńsku. Podany przez ciebie przykład dziecka pukajacego do drzwi po 20 latach jest w zupełności wystarczający. 

Mnie rownież zastanawia w jaki sposób w takim "banku" można zabezpieczyć się przed przed nadużyciami i nie znajduję odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, slavex napisał:

oddawać swoje genu do banku spermy. 

 

Po kiego... 

 

For money. Oczywisće tylko dla wysokich czadów z IQ 150, bo przecież muszą się klientki zabijać o towar.  🤣

 

1.

 
Cytat

 

Compensation. Sperm donors receive $125 for each viable specimen. Donors are expected to produce a specimen at least once per week at our Newton, MA facility, but may produce up to every three days.

 

 

2.
Cytat

On average, sperm donors are paid between $100-$150 per donation visit. Donating 1-2 times per week, donors earn an average of $4000 in 6 months. This varies by location and donor.

 

 
 
3.
Cytat

How much will I earn for my sperm samples? Donors earn $70 for each donation ($50 at the time of donation, and $20 when the sample is released). Healthy men are able to earn up to $1,000 per month

 

Kogoś to może jeszcze kręcić. Ma taki fetysz... i potem sobie trzepie, wyobrażając te zapłodnione kobiety. 🤮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.