Skocz do zawartości

Drwiny Ministerstwa z Polaków


Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Martius777 napisał:

Mamy bardzo zaniżone pensje w porównaniu z zachodem.

Kolonia, dają tyle żebyś nie zdechł z głodu i wyprodukował nowych niewolników. Im głupszych i z większej patologii tym lepiej. 
Creme de la creme całej sytuacji przedstawię na prostych przykładach.

Pracownik fabryki samochodów:

Produkuję towar o zbliżonej wartości w całym EU. Polska 800 euro na rape. Niemcy 3000 euro na rape. 
Pracownik dużego browaru:

Produkcja browarka na cały świat, linia w polsce tak śmiga, że na zachodzie trzeba 3 żeby była taka wydajność. Zarobki? Patrz wyżej ;) 

Byłoby ok jakbyśmy chociaż te technologię mogli kraść jak Chińczycy. Inaczej nie mamy szans z zachodnim kapitałem…

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja autentycznie nie wierze, że w tym kraju coś się może zmienić. Za daleko to już zaszło.

 

Nie ma takiej opcji, przy ludziach, którzy idąc na wybory od lat głosują między PiS, PO i ich klonów. Nie mam pojęcia skąd to się bierze. Czy jesteśmy tak wyprani z samodzielnego myślenia czy jest w nas zakodowany strach, że ,,jak państwo nie pomoże, nie weźmie się to prywaciarz chuja nam zapłaci”.

 

Z wiekiem tylko rośnie mój cynizm i chęć odizolowania się od otaczających mnie zjadaczy chleba.

  • Like 6
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000zł klasa średnia?

Moja kuzynka w Warszawie płaci 2k za mieszkanie - drożej niż w Niemczech mieszkanie na takim poziomie.

 

4k przyjmijmy 1k euro. W Niemczech to jest minumum egzystencji.

Życie 4k to taki poziom będzie jak w DE za te 1k więc klasa średnia w Polsce to minumum egzystencji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

Ja autentycznie nie wierze, że w tym kraju coś się może zmienić. Za daleko to już zaszło.

 

Nie ma takiej opcji, przy ludziach, którzy idąc na wybory od lat głosują między PiS, PO i ich klonów. Nie mam pojęcia skąd to się bierze. Czy jesteśmy tak wyprani z samodzielnego myślenia czy jest w nas zakodowany strach, że ,,jak państwo nie pomoże, nie weźmie się to prywaciarz chuja nam zapłaci”.

 

Powiem Ci tak, ten naród jest nie do odratowania, codziennie rozmawiam z masą "szarych" ludzi i poziom ich wypowiedzi i wiedzy na tematy polityczno-ekonomiczno-gospodarcze jest zerowy. 

 

Dokładnie ZEROWY. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jonash napisał:

Dokładnie ZEROWY. 

Pełna zgoda, dodam tylko, że oprócz tego, iż jest zerowy to jeszcze brak jakichkolwiek chęci żeby to zmienić, a kogoś myślącego upierdolić bo zakłóca im spokój. Nażreć się, zachlać pałę, grill i okazyjny seks w nieszczęśliwych małżeństwach, czasem wczasy jakieś raz w roku na tydzień żeby somsiad widział ile to się nie ma. 

Niemcy wprost mówią, że zrobili sobie z nas kolonie, nawet nikt już nie udawał w mediach, że tak nie jest.

  • Like 7
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.money.pl/gospodarka/klasa-srednia-wedlug-patkowskiego-to-niecale-3-tys-zl-sprawdzilismy-kto-tyle-zarabia-6658629356468768a.html

 

48 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

Ja autentycznie nie wierze, że w tym kraju coś się może zmienić.

Obornik był, i obornik będzie. 

 

21 minut temu, Jonash napisał:

Powiem Ci tak, ten naród jest nie do odratowania

A czy w ogóle jest jakiś sens, żeby go ratować?

 

10 minut temu, Pyrkosz napisał:

Nażreć się, zachlać pałę, grill i okazyjny seks w nieszczęśliwych małżeństwach

Tok myślenia typu, wypić, zapalić, poruchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pyrkosz napisał:

Produkuję towar o zbliżonej wartości w całym EU. Polska 800 euro na rape. Niemcy 3000 euro na rape. 

To ja podam przykład z okolicy, tzn pewna firma w Czechach zaczęła zatrudniać Polaków do produkcji (i dalej to robi), i oczywiście można tam zarobić więcej niż w Polsce. I jako że zainteresowanie pracą u nich jest duże, to w pobliskim mieście otworzyli nowy oddział, i zaczęli zatrudniać. Ale oczywiście pensja odpowiednio niższa (2300), no i zatrudniają same kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W .pl wbrew pozorom jest dużo myślących ludzi. Tylko niestety giną w masie debili i prostactwa. 

 

To co np. obserwuję przebywając częściej na "wsi", gdzie okazuje się że ludzie często mają ciekawsze zainteresowania i hobby, niż jedwabnik z chowu klatkowego. 

 

Problemem jest sprowadzenie przez ostatnich parę lat wykształciuchów do roli ściery versus gloryfikacja patusa pińcet plus. PiS sobie założył taki target i konsekwentnie go zrealizował. 

 

Bzdury z klasą średnią od 4 tyś. to jest dalszy etap tej samej narracji - zarabiasz w istocie chujowo (boś debil), ale bądź dumny boś klasa średnia. Brudna gierka na emocjach motłochu, w czym pisiory się specjalizują. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa definicja klasy średniej - ci, którym średnio starcza do końca miesiąca.

 

Ale wkrótce będą zmiany co do pensji minimalnej i liczby osób otrzymujących ją. A raczej, zrobi się ładne uwalenie tym wszystkim, co oficjalnie dostają minimalną, a resztę "pod stołem".

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/8204618,polski-lad-uszczelnianie-podatkow-leasing-praca-na-czarno-transakcje-gotowkowe.html
 

Quote

 

Obecnie bowiem pracownik, po poinformowaniu urzędu skarbowego bądź Państwowej Inspekcji Pracy o tym, że jest zatrudniony na czarno, ponosi negatywne tego konsekwencje: musi zapłacić nieodprowadzony od swojej pensji podatek wraz z odsetkami za zwłokę, a także odpowiada karnie za to, że nie zadeklarował podatku za rok, w którym osiągnął dochód.

– Chcemy całkowicie to odwrócić i dać ochronę pracownikowi – sygnaliście, który poinformuje odpowiednie służby – deklaruje wiceszef MF.

Wyjaśnia, że jeśli zatrudniony na czarno pracownik zgłosi to odpowiednim organom, nie będzie odpowiadał karnie i nie będzie musiał płacić podatku od dochodu otrzymanego pod stołem. Nieodprowadzony PIT będzie musiał uregulować wraz z odsetkami za zwłokę pracodawca. Zapłaci również dodatkową sankcję w postaci podatku od minimalnego wynagrodzenia za każdy miesiąc, w którym zatrudniał pracownika na czarno.

Dopłacony podatek i sankcja nie będą stanowić kosztów uzyskania przychodu ani w PIT, ani w CIT – podkreśla wiceminister.

 

Jak to się odbije na kosztach pracy, łatwo przewidzieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 6.07.2021 o 23:22, Krugerrand napisał:

Piotruś "Harry Potter" Patkowski to typowe dziecko klasy politycznej zawdzięczające to co ma oraz to gdzie jest nie realnej swojej wartości na rynku pracy, czyli umiejętności, doświadczenia i w dalszej kolejności wykształcenia, a partyjnemu podlizywaniu się komu trzeba. Powoduje to totalne odrealnienie i w związku z tym takie skandaliczne wypowiedzi. Piotrusiu, czy ty (celowo z małej litery) wiesz cokolwiek o klasie średniej? 

 

Z całego serca życzę utraty władzy po następnych wyborach i znalezienie się na bezrobociu. To nauczy takiego Piotrusia dorosłego życia, gdyż jest to jak widać bardzo wskazane.

 

Cicho, wschodząca gwiazda polskiej ekonomii właśnie się oświadczył koleżance z rządu:

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8313149,rzad-piotr-patkowski-olga-semeniuk-oswiadczyny.html

Edytowane przez nihilus
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, nihilus said:

Cicho, wschodząca gwiazda polskiej ekonomii właśnie się oświadczył koleżance z rządu:

Czytam:

"Piotr Patkowski, wiceministra finansów i Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii"

Już wiadomo kto w tej relacji, za kogo robi.

55 minutes ago, Garrett said:

I nie za ładna 😜

Miłość nie wybiera ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.