Skocz do zawartości

Kanał YT - dr Piotr Napierała


Voqlsky

Rekomendowane odpowiedzi

dr Piotr Napierała Wiki- "Piotr Marek Napierała (ur. 18 maja 1982 w Poznaniu[1]) – polski historyk specjalizujący się głównie w historii XVIII wieku[2], doktor nauk humanistycznych, autor książek, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów."
 

 

Ciekawy człowiek i kanał na YT ,filmy wybrane:

 

Sytuacja militarna Niemiec - dr Piotr Napierała RFN
https://www.youtube.com/watch?v=mODFVAWSSNI


Sytuacja militarna Francji - dr Piotr Napierała

 

Sytuacja militarna Rosji - dr Piotr Napierała

 

Sytuacja militarna Zjednoczonego Królestwa - dr Piotr Napierała UK

 

Sytuacja militarna Włoch - dr Piotr Napierała

 

US Army i armie europejskie to dwa różne światy cz1z2 Piotr Napierała

 

Sytuacja militarna Szwecji - dr Piotr Napierała
https://youtu.be/IDLFE6kGHks

 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja też go oglądam jako bardzo miłą odmianę dla szurskich kanałów które rodzą się jak grzyby po deszczu ku radości przygłupiej gawiedzi potrzebującej prostego wytłumaczenia świata poprzez światowy spisek. 

 

Dobrze to ująłeś @Strusprawa1 - taki uczony-piwniczak-weteran. Ja dodam jeszcze liberał. Przeważnie piwniczaki to konserwy. Ten to liberał.

 

 

Napierała jest kontrowersyjny, ma obsesję na punkcie Bartosiaka i Zychowicza. Jedzie po nich jak po burych sukach. Nie podzielam jego zdania w tym temacie. Ma ciekawe spojrzenie na Chiny, które jest w kontrze dla modnego ostatnio podniecania się tym państwem. Ciekawie mówi o Polsce i naszych mitach narodowych, które powtarzamy z pokolenia na pokolenie. Zna chyba z 5 albo i więcej języków więc potrawi fajnie opowiadać o słowotwórstwie, przenikaniu się słów pomiędzy językami. 

 

Czekam na jego książkę - "Polska bez mitów" czy jakoś tak. Powinna być w ciągu 1-2 m-cy. 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
23 godziny temu, Enemy napisał:

Też od jakiegoś czasu oglądam materiały od niego, bardzo pouczające i ciekawe. A zobaczcie też jak tu zaorał Korwina w dyskusji:

 

 

Duża erudycja i takt w dyskusji. Chociaz czasami w filmikach potrafi jechać ostro po ludziach z którymi się nie zgadza.
Potrafi też docenić odmienny punkt widzenia albo zrobić ciekawe rozwinięcie tematu. Tak jak zrobił to z omówieniem kanału Doktora Szarpanki i uczciwie bronił go przed krytyką internetowego śmieszka
(1) Czy Lepszy Komentator słusznie gromi kanał Szarpanki z Życiem? - dr Piotr Napierała - YouTube
 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ostatnim filmie omówił temat Wielomskoego i jego pierdololo. Przewinął się także wątek Klausa Schwaba i kwestii przemysłu 4.0 - no właśnie - czy ktoś jest w stanie logicznie sam od siebie wskazać co jest złego w automatyzacji i oduniezaleznianiu się w produkcji od Chin nie powtarzając pusto po swoich bogach uszowskich? Czyżby Napierała to agent wpływu?

 

9:10

https://youtu.be/Gotb-cxXnQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie przesłuchałem trochę i nie podoba mi się brak szacunku względem oponentów i ta obsesja, która wygląd jak zazdrość względem Bartosiaka i Zychowicza. Gość na pewno ma ogromną wiedzę szczególnie w tych czasach, na których się specjalizuje chociaż wypowiada się o wszystkim. Z dużą ilością tez totalnie się nie zgadzam szczególnie ten zachwyt nad anglosasami i Francją. Absurdem są też stwierdzenia jakoby w polityce liczyły się wartości i ideologii,czego on broni oraz to,że alianci nam pomagali w 1939 albo mieli taki zamiar.  Na siłę chce być w kontrze ze swoimi nielubianymi oponentami. Fajne są te stroje itd. 

Edytowane przez ManOfGod
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@zychu @Obliteraror @zuckerfrei

Kiedyś coś tam było pisane o dr Napierale, nie wiedziałem gdzie to wrzucić.

Parę szotów w których odnoszę wrażenie, że powoli zbliża się do Choroszczy.

 

https://streamable.com/f326q8

 

https://streamable.com/ok0yae

[a chwilę wcześniej narzekał na nieuczciwość chin]

 

Było więcej, ale teraz sprawdziłem, że usunięte.

Na twitterku też ładnie napiera[ła].

 

 

 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Kiedyś coś tam było pisane o dr Napierale

(...) odnoszę wrażenie, że powoli zbliża się do Choroszczy.

Porządni historycy to np. Marian Małowist, Władysław Zajewski, z publicystów historycznych jest np. Jerzy Łojek. Współcześnie żyjących też mamy, ale oni wolą skupić się na pracy badawczej niż na budowaniu rozpoznawalności w internecie.

 

A Napierała to taki mierny spec od wszystkiego*, który woli marnować energię na tworzenie bzdurnego contentu, zamiast zająć się rzetelnym rzemiosłem historyka.

 

* tak jak i Wolski, Bartosiak, oraz wielu innych narcystycznych ekspertów.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wycofuje moje dobre zdanie o kanale. Pomyliłem się. Oglądałem kanał z pół roku, może nawet więcej. 

 

Napierała sprawia wrażenia człowieka zaburzonego przychicznie, niestabilnego, robi dramy. Wygląda jakby był pod wpływem narko albo coś w głowie robi się niedobrego. Może i faktycznie otworzył sobie drogę do Choroszczy. Równia pochyła moim zdaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak @RealLife Trochę słuchałem swego czasu, nadrabiając braki w historii, bo poruszał sprawy takie egzotyczne czasami. Fajne miał z niejakim Szymonem o II wojnie rozmowy po 6 godzin... ale nie trwało to długo bo mnie zmęczył jego przeintelektualizowany ton wyższości, który wzrastał niebotycznie wraz z ilością osób obserwujących. Można być oczytanym, nawet bardzo intelektualnym, ale błysku inteligencji to ja tam nie widzę.

 

Chłopak może ciężko przechodzi rozwód? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.