Skocz do zawartości

Bisfenol A (BPA) - składnik wielu plastików odpowiedzialny między innymi za zniewieścienie mężczyzn. Czy to przypadek?


Bojkot

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem ostatnio na kilka ciekawych artykułów na temat składnika wielu rodzajów plastików (szczególnie najpopularniejszy PET) tj. Bisfenol A (BPA)).

Najciekawszą informacją jest, że podszywa się on pod estrogen (typowo żeński hormon) prowadząc min do ZNIEWIEŚCIENIA mężczyzn (a to jedynie jeden z wielu negatywnych efektów jaki czyni ten związek w naszych organizmach, a szczególnie odnosi się to do dzieci!).

Daleki jestem od teorii spiskowych, ale z informacji krążących po Internetach wynika, że wiedza ta jest ponoć dość powszechna wśród specjalistów, i to od dość dawna. Mimo to, wciąż nikt nic z tym nie robi. Jestem ciekaw, czy stan ten jest jednym z elementów inżynierii społecznej, mającej na celu przekształcić społeczeństwa w bezwolne zombie.💩

Post powstał, aby informować, ale także, aby dowiedzieć się może czegoś wiecej, od kogoś mądrzejszego w temacie.

 

http://biotalerz.pl/bierz-paragonu-bpa-bisfenol-a-wszedzie/

https://ekogazeta.eu/11-produktow-z-bpa-o-ktorych-nie-wiedziales/

https://tajnikizdrowia.wordpress.com/2013/07/08/bpa/

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podrzucam filmik, pan wspomina o tym na końcu nagrania(gdzieś po 8-mej minucie):

 

W skrócie radzi żeby nie spożywać czegokolwiek co było podgrzewane w plastiku.

 

Godzinę temu, Bojkot napisał:

Jestem ciekaw, czy stan ten jest jednym z elementów inżynierii społecznej, mającej na celu przekształcić społeczeństwa w bezwolne zombie

Sądzę, że to nie ma nic wspólnego z inżynierią społeczną, społeczeństwo samo się przekształci w bezwolne zombie ze względu, że organizmy dążą do jak największej wygody i unikania wysiłku, a technologia daje nam możliwości właściwie całkowitego unikania wysiłku.

Jak szukasz odpowiedzi na pytanie dlaczego jesteśmy bardziej pierdołowaci niż np. nasi dziadkowie to spójrz na nasz tryb życia- spora część osób ma pracę, która jest statyczna i nie wymaga zbyt dużo wysiłku fizycznego, potem jak wracamy do domu to też nie ćwiczymy tylko przed telewizorem/komputerem siadamy, jemy za dużo już nie wspominając o tym, że raczej lubimy jedzenie przetworzone, wieczorem zamiast się położyć spać to oglądamy coś mimo, że wiemy, że trzeba rano wstać i niedosypiamy. Dorzuć do tego wszechobecność używek i okazuje się, że BPA to jest najmniejszy problem. Jako ludzie lubimy zrzucać winę na takie związki bo nie mamy wpływu na ich występowanie, jest to fajny kozioł ofiarny, miło się takim czymś usprawiedliwić. Nie zwracamy uwagi na to na co mamy wpływ pomimo, że to na co mamy wpływ ma znacznie większe znaczenie.

 

Podsumowując sądzę, że głównymi problemami są:

  1. brak ruchu
  2. powszechność nadwagi
  3. pozbawianie się snu
  4. wszechobecność używek

Zadbaj o te punkty najpierw, a potem zwracaj większą uwagę na BPA.

 

Edytowane przez Kangur Z Austrii
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kangur Z Austrii napisał:

Sądzę, że to nie ma nic wspólnego z inżynierią społeczną, społeczeństwo samo się przekształci w bezwolne zombie ze względu, że organizmy dążą do jak największej wygody i unikania wysiłku, a technologia daje nam możliwości właściwie całkowitego unikania wysiłku

Dlatego napisałem jeden z elementów/ eksperymentów (możliwość oddziaływania).

Jeśli coś się nie wydarzy, co zmieni nasz tryb życia, to Eksperyment Calhoun'a pokazuje do czego dążą wszystkie rozwinięte cywilizacje, oferujące życie w tzw. dobrobycie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że tym ścierwem nawet puszki na napoje są od wewnątrz wykładane by aluminium nie wchodziło w reakcję czy coś.

 

Fakty są takie że powinno się unikać żywności marketowej. Jak nie glifosat to coś innego.

 

Na szczęście mamy państwową służbę zdrowia która z chęcią będzie nas dożywotnie leczyć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

W sieci pojawiają się informacje o rzekomej zawartości w opakowaniach PET bisfenolu A (BPA). Jest to substancja o charakterze estrogenowym, mająca związek z rozwojem otyłości, zaburzeniami działania hormonów tarczycy oraz podwyższonym ryzykiem rozwoju nowotworów w tym raka piersi. [6, 7, 8, 9, 10]

Informację tę należy zdementować jako nieprawdziwą, opakowania PET nie mają kontaktu z tą substancją na żadnym etapie produkcji. BPA znajduje się natomiast w opakowaniach wykonanych z poliwęglanu (oznaczenie PC, 07), z których wykonuje się np. butle na wodę 18,9 l do dystrybutorów.

 

https://www.akademiadietetyki.pl/dietetyka/nabici-w-pet/

 

Ignorancja nie służy nikomu. A wystarczy 5 min. w Google.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety ale widzę jak na kilku frontach jesteśmy rozgrywani jednocześnie, ośmiesza się nas, próbuje zrobić z nas cucków, wymienia się nas na imigrantów, truje "żywnością", programuje gównem typu netflix, szajsbuk itd. 

 

Sam się więcej ruszam plus lepsza dieta i mam zauważalnie dużo lepszą kondycję oraz mniejsze zmęczenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 03:50, DOHC napisał:

Sam się więcej ruszam plus lepsza dieta i mam zauważalnie dużo lepszą kondycję oraz mniejsze zmęczenie.

 

Brawo brachu👍👊

Nikt nie zadba o nas tak jak my sami.

Dawno temu zrezygnowałem ze śmieciowego jedzenia, picia wody z butelek, zastąpiłem piciem ziół, wody przegotowanej, dieta oparta na tłuszczach, warzywach i owocach.

Systematyczny ruch i wysiłek fizyczny, unikanie negatywnych treści i ludzi, spędzanie czasu tak jak mi się podoba i widzę po sobie, że mam dużo chęci, energii, pozytywnego myślenia.

Polecam spędzanie czasu na łonie natury, która odpręża, łagodzi stres, uspokaja zszargane nerwy.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.