Skocz do zawartości

"Nie ma nic za friko" - ksiądz


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Taboo napisał:

Opisałeś patologię która występuje u ludzi rąbniętych, tego nie ma u moich znajomych których opisuję, wychowują mądrze swoje dzieci. Widzę jak rosną, jestem przy nich od pierwszego dziecka. 

Gdyby programowanie reklamami nie działało, to by możni tego świata nie inwestowali miliardów w nie i nie byłby puszczane i pokazywane dosłownie wszędzie.

 

Gdyby programowanie religijne nie działało, to największe korporacje religijne nie wtłaczałyby tego do podświadomości. 

Może kiedyś to rozkminisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, DOHC napisał:

Może kiedyś to rozkminisz.

Może kiedyś rozkminię :D 

 

A teraz bez sarkazmu to tak, zgadzam się z tym co napisałeś, ale nie wiem jak to ma się do tego że mocno wierząca rodzina tworzy zdrową, szczęśliwą rodzinę z dobrze wychowanymi dziećmi? Rozumiem ze czegoś takiego nie doświadczyłeś i nie masz takich przykładów w otoczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Taboo napisał:

nie masz takich przykładów w otoczeniu?

Jeśli mam być szczery, żyję 30 lat, i nie znam ani jednej prawdziwie szczęśliwej rodziny. Zawsze jest coś, zmartwienia codzienne ekonomiczno życiowe, a to choroba, a to alkohol itd. 

2 minuty temu, Taboo napisał:

Rozumiem

Akurat miałem dużo bardziej przejebane od 90 procent rówieśników. Miałem tak rytą banię katolicyzmami, że niezgodność zdań z rodzicami to nieposłuszeństwo i grzech ciężki, że puszczenie bąka w kościele to grzech itd. 

W późniejszym życiu, jeśli coś kupiłem, naprawiłem i sprzedałem to zamiast się cieszyć, że zarobiłem czułem się źle z tym. Lata katolickiego programowania zrobiły swoje. 

 

Na szczęście miałem kilku znajomych, którzy byli normalni i mówili o sprzedawaniu odpustów, po co była spowiedź, o pedofili za czasów papieża Jana Pawła drugiego itd. 

Gwoździem do trumny było religioznawstwo, conieco czytałem i widzę że to zlepek różnych religii i tyle. 

Fakt, przyznaję że w waszych księgach są teksty prawdziwe i pożyteczne (nie oddawaj za swego życia władzy nad sobą, ani dzieciom, ani kobiecie coś takiego) ale generalnie to hucpa dla gojów, dosłownie. 

Wybrany ma wgrany zupełnie inny program, on jest zwycięzcą krótki mówiąc. A goje? Goje mają być cisi i pokorni, nadstawiać drugi policzek.

 

Wracając do rodzin, takich w miarę dobrych, bez patologii jest bardzo mało.

Ponadto, jeśli katolicyzm jest taki dobry, to skąd w naszym kraju tyle nienawiści, tyle przestępstw, pogardy dla innych ludzi? 

 

Największa krzywda to gwałt na podświadomości, gdzie nieświadome niemowlęta są siłą wcielane do tej organizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady są proste. Facet nie chce płacić za pozwolenie (nie kartkę) i kręci aferę na YouTube. Żenujące. Główny problem to skąpstwo kolesia a nie ksiądz. Koleś niech idzie po pozwolenie budowlane i nakręci film że urząd nie chce mu za darmo kartkę dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adameo napisał:

Zasady są proste. Facet nie chce płacić za pozwolenie (nie kartkę) i kręci aferę na YouTube. Żenujące. Główny problem to skąpstwo kolesia a nie ksiądz. Koleś niech idzie po pozwolenie budowlane i nakręci film że urząd nie chce mu za darmo kartkę dać.

 

Tylko, że podobno papież Franciszek, zakazał pobierania opłaty za sakramenty. Zwyczajowo jest to 1/2 zapłaty - fajne odstępne.  Jakoś to na myśl przywodzi mi mafię. To mój rewir i powinieneś mi dać zaczerpnąć ze studni, czy tam dziób umoczyć.

 

Podobnie przy ślubach jak ktoś chce nie w swojej parafii. Przecież taki ksiądz nie może być "stratny". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DOHC napisał:

Fakt, przyznaję że w waszych księgach

Już pisałem, jestem niewierzący. Jedynie co stwierdzam to fakt, że taka rodzina istnieje, jest szczęśliwa i znam ich osobiście od ok 15 lat. Tak samo jak masz tutaj większość facetów na BS, którzy mieli takie a nie inne doświadczenia z kobietami więc ich narracja będzie jednostronna. Czy to znaczy że niemożliwy jest normalny związek z kobietą? No chyba nie. A to że im nie wychodziło w dużej mierze jest tez ich winą (oraz złego wychowania, programowania zarówno kościelnego jak i społecznego).

30 minut temu, DOHC napisał:

Akurat miałem dużo bardziej przejebane od 90 procent rówieśników

Przykro mi z tego powodu. Religia i kościół kształtowały nasz świat, tradycję, sztukę. Natomiast sam uważam że zrobili więcej złego niż dobrego, głównie właśnie przez zjebów którzy kształtowali i nadal kształtują to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piter_1982 napisał:

 

Tylko, że podobno papież Franciszek, zakazał pobierania opłaty za sakramenty. Zwyczajowo jest to 1/2 zapłaty - fajne odstępne.  Jakoś to na myśl przywodzi mi mafię. To mój rewir i powinieneś mi dać zaczerpnąć ze studni, czy tam dziób umoczyć.

 

Podobnie przy ślubach jak ktoś chce nie w swojej parafii. Przecież taki ksiądz nie może być "stratny". 

pogrzeb to nie jest sakrament

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.