Skocz do zawartości

Dariusz Szpakowski - o co chodzi


zuckerfrei

Rekomendowane odpowiedzi

Jego głos pamiętam od zawsze, wychował mnie, lubię go, a od paru (nastu?) lat słyszę, że nie, kończ już itd. Czy ktoś może mi jak na tacy podać o co chodzi naszym rodakom w tej spawie? Myslałem, że na finał usłyszę jego głos. Nie mam nic do Borka (zjadł zęby w tym zawodzie, na minus jego ego), Węgrzyn nie ma barwy głosu do tego zawodu.

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazimierz to były piłkarzem. Co do Mateusza jedno zauważyłem. W tym roku zmiana pracodawcy z Polsatu na TVP i już komentuje finał EURO :) Co do Dariusza też nieoficjalnie podają iż ma zabraknąć jego komentarza również w nowej wersji FIFA 22:

FIFA 22 - koniec Dariusza Szpakowskiego? - www.esporter.pl (interia.pl)

Edytowane przez nowy00
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpaku popełnia gafy, czasem naprawdę mocne. Pamiętam jak w czasie ostatniego Mundialu z Mielcarskim komentował mecz Argentyny i w pewnym momencie Messi jest przy piłce i leci dialog:

Szpak: Maradona.... Maradona przy piłce

Mielcar: no w sumie można porównać do Maradony (lekki śmiech)

Szpaku się poprawił, przeprosił, za kilka minut:

- ajjj Maradona!

Mielcar: coś ty się tak tego Maradony uczepił

😆

 

Ja lubię Szpakowskiego mimo, że sporo błędów komentatorka ich popełni, ale też rozumiem, że się już osłuchał ludziom. Kiedyś trzeba ze sceny zejść, a młode pokolenia niekoniecznie żyją legendą komentatorską Szpaka.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zuckerfrei napisał:

czyli "mondry" lud załatwił Szpakowskiego? Ja pierdole.

Nie "mondry" lud tylko wiesz...

...jak ktoś notorycznie w meczu myli Maradonę z Messim aż mu współkomentator (chyba Żewłakow) musi zwrócić uwagę "co Ty z tym Messim" albo tu na Euro gość myli Duńczyków i nazywa Norwegami to czas odejść.

 

Nie wspomnę o tym, że on nie potrafi wymówić niektórych nazwisk piłkarzy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zuckerfrei napisał:

czyli "mondry" lud załatwił Szpakowskiego? Ja pierdole.

Nie śledziłem tej sprawy za dobrze, fakt Panu Szpakowskiemu coraz częściej zdarzały się gafy, jak opisane przez kolegów powyżej lub też ostatnio Duńczyków nazywanie Norwegami lub Szwedami, jednak ja tam go lubię :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dassler89 napisał:

...jak ktoś notorycznie w meczu myli Maradonę z Messim aż mu współkomentator (chyba Żewłakow) musi zwrócić uwagę "co Ty z tym Messim" albo tu na Euro gość myli Duńczyków i nazywa Norwegami to czas odejść.

Jeżeli to było notryczne, ok to ja tu już widzę starość i czas odejść - zgoda. Ja tego na żywo nie słyszałem bo na BBC sledziłem. Ale na finał do znajomych na PL TV i kurwa zonk. Jak Dariusz będzie Olimpadę robił, to bardzej zwrócę uwagę. Szkoda - czas zapierdala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi go zabrakło i to bardzo.

Fajne zrobic memy i zobaczyć jego (pana D.) reakcję, jak ma się dystans to ok - można się pośmiać. Przynajmniej tyle z tych mistrzostw dla nas. Ale nie, musi być na grubo.

13 minut temu, Redbad napisał:

Ja lubię Szpakowskiego mimo, że sporo błędów komentatorka ich popełni, ale też rozumiem, że się już osłuchał ludziom. Kiedyś trzeba ze sceny zejść, a młode pokolenia niekoniecznie żyją legendą komentatorską Szpaka.

Co parwda, to prawda.

 

Może nim takie emocje targają? Może to jeszcze nie starość?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zapomnę jak Szapkowski na Euro 2004 w jednym zdaniu dodał Ronney'owi dwa lata życia. Szło to mniej więcej tak; ten niesamowity 16-latek, z paroma dniami, z paronastoma dniami, 17letni, 18latek, a nazywa się Rooney.

 

O to właśnie w tym wszystkich chodzi. Głos niesamowity, status legendy, ale niestety nie wiedział kiedy ze sceny zejść. To już od wielu lat dla mnie nie miało sensu. Jak tylko słyszałem, że mecz, który zamierzam obejrzeć będzie przez niego komentowany, to wyłączałem głos w TV. Ja już nie byłem w stanie go słuchać. Nie chodzi o te lapsusy językowe, momentami śmieszne i zabawne, ale też i tragiczne. Dariusz Szpakowski moim zdaniem był notorycznie do meczów, które komentował nieprzygotowany i trwało to już od dobrych... kilkunastu lat. Siadam do transmisji i słyszę przekręcanie nazwisk na różne strony, pomyłki kto jest w tym momencie przy piłce, pomyłki w przynależnościach klubowych i sytuacji w tych klubach poszczególnych piłkarzy, błedy merytoyczne. Dla mnie to był okaz braku szacunku do odbiorcy. Ucieszyłem się gdy się dowiedziałem, że nie będzie komentował finału. Nieważne dla mnie było czy ten finał skomentuje Borek czy Laskowski, bo to dla mnie okazy profesjonalizmu w porównaniu z tą wyblakłą już legendą

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpaku został odsunięty chyba już...17 lat temu przez Basałaja. Już wówczas były wątpliwości co do niego. Może to był element jakichś rozgrywek, ale mam wrażenie, że ten komentator to od blisko 2 dekad ma jakieś lapsusy. 

 

Edytowane przez rampampam
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nie przeszkadza jeśli ktoś się pomyli zamiast mesi powie Maradona

 Przecież jeśli ktoś co kolwiek wie i zna trochę historii to się zorientuje.  A jak czasami obejrzę rugby to kompletnie nie znam zawodników a co za różnica jak go nazwie i tak się tym nie interesuje. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zuckerfrei napisał:

Może nim takie emocje targają? Może to jeszcze nie starość?

Też tak uważam. On ma dość emocjonalny styl komentowania, a tyle lat za mikrofonem, na wielu pięknych imprezach to kawał oddanego życia. Pewnie nie czuje się staro i chciałby jeszcze pokomentować, ale ludzie mają swoje widzimisię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przypomniał mi się taki afrykanczyk Rodżer Milla. Też mi utkwił w głowie. Było ich od trochę. Był jeszcze taki murzyn co grał z Platinim yyyy Tigana Francuz. Mogę przekręcić trochę litery ale ten co trochę kojarzy to od razu skojarzy twarz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ucieszyłem, gdy usłyszałem że finał będzie komentował ktoś inny niż  Szpakowski, liczyłem na Laskowskiego. Od jakiegoś czasu nie mogłem już słuchać jego notorycznych pomyłek, przekręcania nazwisk i słabego przygotowania do meczu. Gdy na euro leciały mecze z jego udziałem to odpalałem mecze z zagranicznych streamów, żeby nie męczyć się tym bredzeniem. Szacunek dla Szpaka, pamiętam mecze z Portugalią, gole Smolarka i ten charakterystyczny głos, ale jego czas już przeminął kilka lat temu. Skutki wieku i demencji już było widać na MŚ 2014 gdy widział Maradonę na boisku :D

Tak swoją drogą to zabrakło mi Mielcarskiego jako drugiego komentatora podczas meczów. Gość widzi dużo więcej na boisku jako były piłkarz i umie to fajnie przekazać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Szpakowski ma już swoje lata dokładnie 70 i chyba pora na zasłużoną emeryturę dodatkowo mecze komentuje od 38 lat więc pomału usuwa się w cień oddając miejsce młodszym pokoleniom. Akurat pan Borek jest naturalnym następcą i dostaje to coraz lepsze mecze do komentowania chociaż dla mnie lepszy i świetny głos ma Pan Jońca. Tak czy inaczej lata lecą nic nie trwa wiecznie i każde pokolenie ma swój czas. Pan Szpakowski fantastycznie go wykorzystał, wielkie dzięki i chwała mu za to. Jego wpadki czy przejęzyczenia zapisały się w historii i będą niezapomniane jak z tym Maradoną na mundialu czy w grze fifa słowo antycypuje😁 Z tego co się orientuję został dyrektorem sportowym i pewnie ma mniej czasu na komentarze a więcej innych, ważnych zadań związanych z zarzadzaniem. Tak samo było z Panem Szaranowiczem komentował skoki narciarskie a jak został dyrektorem to usunął się w cień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.