Skocz do zawartości

5 tysięcy mandatu za nadmierną prędkość w Polsce


Pyrkosz

Rekomendowane odpowiedzi

48 minutes ago, Kleofas said:

Proponuję zamiast tego porównać statystyki ze Skandynawii i Polski jeśli chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

Wracamy to źródła problemu brak sieci niepłatnych autostrad (sam Kulczykówką za cholerę nie pojadę choćbym zarabiał 20k na rękę), tańszego paliwa (UK 1.3 GBP/l czyli 2.6PLN porównując zarobki), kultury braku czasu bo nadgodziny itd. Dania 37.5h tydzień pracy, autostrady, załatwianie spraw jest szybkie, łatwe, na drogach jak w ich głowach - poukładanie (mieszkałem tam rok). 

Kary nic nie zmienią. Będzie więcej kasy na więcej znaków.

10 minutes ago, Pyrkosz said:

Możesz wydmuchać promil dzień po piciu a być sprawnym więc kiblujesz za darmo.

Pomysł Carlin'a, po egzaminie dmuchasz. Ile wydmuchasz, taki masz limit na prawojeździe.

Jeździłem z Niemcami po piwku czy winie, mają wyższe limity, nie widziałem tam takiego wariactwa na drodze jak w Polsce. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi temat. Też nie powinno być tak że oooo tutaj zrobimy teraz pasy  dla pieszych  i ok. Nooo nie może być tak, z czegoś to musi wynikać albo że oooo tutaj najwięcej pieszych to pasy a później wypadki, no bo widać że to się logiki nie trzyma. Nie ma pasów to i tak tu ludzie będą przechodzić bo z czegoś to wynika. Czasami widać jak coś zrobią to człowiek się zastanawia kto tu pozwolił to wybudować. No ale jak to w życiu ktoś ładnie tu zainwestował no i kasa. (postawią market przy drodze krajowej  i ani dodatkowego pasa do skrętu, to samo przez się rozumie)

Wiadomo też że niema co porównywać krajów bogatszych do krajów na dorobku. Tam będą ludzie dłużej pracować dorobić itd. bo z takiej pensji to słabo to też ma wpływ na wypadki, auta gorsze jakościowo itd.

Można dokupić sprzęt dla policji. Ciekawe skąd wezmą tyle kasy? Jak się coś weźmie pod zastaw to trzeba to spłacić, musi się zwrócić i jeszcze zarobić na tym. Nie dziwmy się że takie mandaty i za małe przekroczenia przepisowe mandaty.

Ja rozumie  że bezpieczeństwo ważne, ale nie może też być tak że teraz pieszy święta krowa najważniejsza. Często miałem tak że ja sam autem na jezdni a wchodzi na pasy (nie poczeka 20sek. przejadę ma puste po "horyzont") ale nieee bo teraz ja chce se przejść.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, MG-42 said:

Ja rozumie  że bezpieczeństwo ważne, ale nie może też być tak że teraz pieszy święta krowa najważniejsza. Często miałem tak że ja sam autem na jezdni a wchodzi na pasy (nie poczeka 20sek. przejadę ma puste po "horyzont") ale nieee bo teraz ja chce se przejść.

Przez 10 dni obserwowałem ruch w różnych dużych miastach w Chinach+trasy. Tam panuje zasada "im większy tym więcej może". Pieszy, rower uważa na wszystkich. Autobus jak potrzebuje na trzypasmówce zawrócić w korku to rusza i przepycha się. Widziałem zero wypadków, 1 stłuczkę, 3 razy się kierowca wkurzył. Przy takim natężeniu ruchu w Polsce nie wyobrażam sobie by mogło być tak spokojnie i bezpiecznie na drodze jak tam.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką sytuację że był jakiś tam sprzeciw kierowców MZA. Jechałem w autobusie a były korki. Skończyła mu się godzina pracy, nie zakończył trasy, zjechał na przystanek, powiedział że koniec jazdy wysiadać. Autobus ludzi wysiadł, ten zawinął się na rondzie i zawrócił.

Wyobraźcie sobie yyy zdenerwowanie, ludzie z pracy itd. Następny autobus pełny ludzi. Teraz w tych czasach z kovidem? hehee nie do pomyślenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, jeśli mandat będzie 5000, to większość kierowców będzie chętna dać 1000 PLN łapówki i takich sytuacji będzie więcej:

 

https://gazetawroclawska.pl/policjanci-z-drogowki-skazani-za-przekrety-z-mandatami-i-lapowki/ar/c1-14554949 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orybazy Noo oczywiście że to się między wierszami  wyczuwa. To nie są aż tak głupi ludzie. Zrozumiałe że jeśli góra kroi to i nam w jakiś tam sposób oczko puszczają możecie sobie na boku zarobić, podzielimy się, tylko to robić mądrze. Nie tylko tu, ale w innych tego typu "korpo" tak robią. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pyrkosz napisał:

W Kanadzie np. w prowincji Alberta zlikwidowano wszystkie fotoradary za argument podając, że to maszyny do dojenia kasy.

 

Problem u nich polegał na tym, że nie było jasnych wytycznych jak je umieszczać i często były pochowane tak, że kierowcy ich nie widzieli albo umiejscawiane w dyskusyjnych miejscach. Niestety, ale niczego nie "zlikwidowano", bo fotodary postawione po 2019 r. dalej działają. Po prostu, postanowili się temu przyjrzeć i zweryfikować, które lokalizacje mają sens.

 

https://www.cbc.ca/news/canada/edmonton/photo-radar-review-alberta-mason-1.5028016

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, iwamori napisał:

 

Problem u nich polegał na tym, że nie było jasnych wytycznych jak je umieszczać i często były pochowane tak, że kierowcy ich nie widzieli albo umiejscawiane w dyskusyjnych miejscach. Niestety, ale niczego nie "zlikwidowano", bo fotodary postawione po 2019 r. dalej działają. Po prostu, postanowili się temu przyjrzeć i zweryfikować, które lokalizacje mają sens.

 

https://www.cbc.ca/news/canada/edmonton/photo-radar-review-alberta-mason-1.5028016

Zwracam honor! Masz rację.

Ale zauważmy:

For example, a change in speed of 30 km/hr, requires a transition zone of 200 metres, 100 metres on either side of a sign. 
Tymczasem u nas często masz znak 70 i fotoradar 10 m za znakiem. Skutkuje to tym, że kierowcy hamują do spodu i stwarzają zagrożenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę tej władzy i PiSu jako takiego, ale to akurat bardzo dobrze. Niestety polscy faceci to w większości geny chamów pastewnych, tylko w szmatach z gucci i croppa, a przaśno-robotnicza genetyka daje o sobie znać nagminnie na drogach. Jeżdzimy bardzo niebezpiecznie, polscy kierowcy są jednymi z najgorszych w Europie, żadna edukacja nie działa, więc niestety na polaczka protaczka działa tylko bat finansowy. Są kraje, w których mandaty uzależnione są od dochodów i nikt nie kwiczy - tu polaczki "uuuuu jesssuu komunizm, nie będe mógł zapierdalać, odbierajo wolnosć!!!!"

 

Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pyrkosz napisał:

 

5 tysięcy złotych za przekroczenie o 30 km

Postkomunistyczne, okrągłostołowe władze muszą gojów jebać w dupsko.

 

9 godzin temu, OdważnyZdobywca napisał:

Skok na kasę

Tak 

9 godzin temu, maroon napisał:

Polska jest krajem, w którym jest najwięcej znaków drogowych na km drogi. Nagminne są absurdy typu ograniczenie do 70, a 20m dalej do 30. Nagminnie pozostawiane są znaki ograniczeń po zakończeniu robót drogowych. Teren zabudowany w szczerym polu. Itp. itd. 

Tak.

8 godzin temu, buka1977 napisał:

Ciągnące się trasy wzdłuż zabudowań to jakiś koszmar. Zaostrza się prawo super. Nie dawno też był wspaniały pomysł, aby piesi mieli pierwszeństwo za krzakami i w nocy najlepiej :D

Chore przepisy. Niech zbudują infrastrukturę drogową i postawią o wiele mniej znaków które będą życiowe i sensowne. Wtedy będę za przestrzeganiem prędkości i dużymi karami.

Dokładnie o to chodzi. Drogi są niebezpieczne, nie oświetlone, brak poboczy, brak chodników, za mało rond, brak miejsc do wyprzedzania a następstwem są setki ofiar. Jestem pieszym, jeżdżę rowerem, motocyklami off i on road, samochodem, cyknąłem lekko już ponad sto tysięcy kilometrów, największym problem jest chujnia drogowa, na drugim planie mentalność ludzi.

8 godzin temu, OdważnyZdobywca napisał:

w Anglii też limit od którego można legalnie kierować jest kilkakrotnie większy 0.2 vs 0.8

Nie piję alkoholu ale jestem za zwiększeniem limitu, aby ktoś "wczorajszy" nie nabijał statystyk.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, jankowalski1727 said:

Nienawidzę tej władzy i PiSu jako takiego, ale to akurat bardzo dobrze. Niestety polscy faceci to w większości geny chamów pastewnych, tylko w szmatach z gucci i croppa, a przaśno-robotnicza genetyka daje o sobie znać nagminnie na drogach. Jeżdzimy bardzo niebezpiecznie, polscy kierowcy są jednymi z najgorszych w Europie, żadna edukacja nie działa, więc niestety na polaczka protaczka działa tylko bat finansowy. Są kraje, w których mandaty uzależnione są od dochodów i nikt nie kwiczy - tu polaczki "uuuuu jesssuu komunizm, nie będe mógł zapierdalać, odbierajo wolnosć!!!!"

 

Żenada.

To nie chodzi o kwiczenie, tylko w tej postaci w żaden sposób to nie wpłynie na bezpieczeństwo. Myślisz że bogatego cycka w 300+ konnej furce będzie boleć 5k? Boleć będzie Kowalskiego co się zagapił i nie zauważył 70 w szczerym polu. 

 

Kurwa. Ile ja takich sytuacji miałem. Jedzie się krajowką grzecznie 100, a tu nagle jeb 70 w polu bo przystanek autobusowy dla wioski 3km w bok od trasy. I wiekim piratem się od razu staję. 

 

A jak szczyl wieśwagenem popyla ulicą 150 to nikogo nie nie interesuje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orybazy Kultura na drodze w UK większa, ale dla mnie angole są chujowymi kierowcami. Nie potrafią jeździć płynnie, jedzie taki przed tobą 25 mph, za chwilę przyspieszy żeby za parę sekund zwolnić potem znowu przyspieszy, hamowanie do praktycznie zerowej prędkości 30 m przed światłami, distance między autami po kilka metrów gdzie zmieściłby się spokojnie kolejny. Wpuszczanie innych jest ok, ale kurwa nie na rondzie gdzie masz pierwszeństwo i masz jechać, a nie zatrzymywać się i wpuszczać auta. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym wy w ogóle mówicie. W tym kraju żeby zrobić pierdolony wyjazd z posesji na lokalną drogę gminną, po której przejeżdżają 3 samochody na godzinę, to trzeba robić PROJEKT ORGANIZACJI RUCHU i akceptować go w Starostwie i Komendzie Powiatowej. 

 

Jak tu cokolwiek ma być zoptymalizowane, bzdurne znaki pousuwane, drogi poprawione, etc. 

 

Pamiętam jak onegdaj wiadukt nad torami oddawali. Pieprzony wiadukt stał gotowy przez rok, ale nikt nie mógł po nim jeździć, bo biurwokratyczne "odbiory" trwały. W międzyczasie na przejeździe doszło do 3 wypadków. 

 

W .pl to trzebaby zacząć od wyjebania w kosmos rzeszy urzędasów, bo większość prawa jest tworzona pod nich i tylko pod nich. 

 

Przykład z mojej wioski. Znak teren zabudowany. W polu. 20 metrow dalej ograniczenie do 40 - piesi, też w polu, 400 metrów dalej  przy pierwszej chałupie ograniczenie do 20 - próg, po progu odwołanie ograniczenia do 40, 50 metrow dalej ograniczenie do 40 - piesi. 

 

Komenda kurwa policji AKCEPTUJE taki syf. Tu burdel w oznakowaniu jest sankcjonowany prawnie przez "kompetentne" (inaczej) organy. Czyli zazwyczaj pana Wiesia w stopniu aspiranta czy innym, co zasadniczo w dupie był i gówno widział. 

 

Szczyt debilizmu, ktory widziałem, to przesunięcie przejscia dla pieszych 20 m od skrzyzowania, żeby urzędasom bliżej było z urzędu gminy. Czerwone na przejściu, zielone na skrzyżowaniu. Sygnalizatory się zasłaniały. Po dwóch trupach na pasach z powrotem przenieśli na skrzyżowanie. 

Kto debilizm akceptował? Ano pan Wiesio z komendy. 

 

Policja ma prawny obowiązek opiniowania i akceptowania oznakowania drogi. To teraz sobie wyobraźcie, że oni sami nie potrafią ogarnąć tego burdelu, na który dają przyzwolenie. 

 

O czym mowa. 

Edytowane przez maroon
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jankowalski1727 napisał:

Żenada

Żenada to Twoja wypowiedź. Kompleks kolonialny, „bo na zachodzie”. Na zachodzie mają autostrady od 70 lat i o wiele młodsze i bezpieczniejsze samochody. 20 letni lanos w starciu z moim czołgiem nie ma szans, zabijam wszystkich bo wchodzę w niego jak w kopkę siana. Sad but true…

Jak już Cię złapią na tej ich „łapance” to wtedy będzie „kuwa, pisiory zaebane, złodzieje”. Bo przecież mnie to nie dotyczy, nigdy nie przekraczam prędkości nawet nieświadomie. Ta… 

7 godzin temu, maroon napisał:

O czym wy w ogóle mówicie. W tym kraju żeby zrobić pierdolony wyjazd z posesji na lokalną drogę gminną, po której przejeżdżają 3 samochody na godzinę, to trzeba robić PROJEKT ORGANIZACJI RUCHU i akceptować go w Starostwie i Komendzie Powiatowej. 

Dokładnie, tu nic nie działa. Opresyjność władzy wobec kowalskiego jest niesamowita. Ukradnij batonik, pierdel. Ukradnij 200 milionów zawiasy.

7 godzin temu, maroon napisał:

To teraz sobie wyobraźcie, że oni sami nie potrafią ogarnąć tego burdelu, na który dają przyzwolenie. 

 

O czym mowa. 

Edytowane 6

Dokładnie. U mnie potrafili pomontować na ulicy kamery bo jest dom znajomka. Tam gdzie ćpają to milicjanci nie chodzą, najwyżej do parku dowalić mandat za piwko.

 

@Patton konfiskata auta też widzę grubo polecieli. Prowadząc np. wypożyczalnię mam przewidzieć, że na urlopie „Janusz” wypije piwo i wsiądzie pojechać po następne. Pracownik wsiądzie w busa wczorajszy, konfiskata. Znajomy pożyczy na wakacje bo ma małe auto, konfiskata.

Mamy przewidzieć jak Nostradamus co ktoś zrobi. 
Zamordyzm chyba gorszy jak w Chinach.

I nie bądźmy naiwni, dopóki nie jesteś znajomkiem z partii auta już nie odzyskasz bo dałeś pijokowi. 



 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, maroon said:

W .pl to trzebaby zacząć od wyjebania w kosmos rzeszy urzędasów, bo większość prawa jest tworzona pod nich i tylko pod nich. 

Ciekawy fakt, od 1989 ilość urzędników się potroiła. 

https://zus.pox.pl/pit/liczba-urzednikow-w-polsce-zbliza-sie-do-pol-miliona.htm

7 hours ago, maroon said:

To teraz sobie wyobraźcie, że oni sami nie potrafią ogarnąć tego burdelu, na który dają przyzwolenie. 

Albo im to na rękę, głupie znaki to kierowcy je ignorujący i okazja do łupienia mandatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, slavex said:

Aha i jestem zadowolony w minimalnej kary 2k  za wjazd na tory kolejowe. Bo to się już w głowie nie mieści że po apelach w telewizji dalej wjeżdżają myśląc, że mają kody na nieśmiertelność. 

Wczoraj akurat rozmawiałem która jechała z dzieckiem i wjechała i zamknęły się za nią zapory, bo "się jej pomyliło że mruga to ostrzega że jest przejazd a nie że pociąg jedzie". 

Jej akurat mandat nic nie pomoże bo nie zrobiła tego z premedytacji, tylko z głupoty i miejmy nadzieję że do końca życia będzie pamiętać. 

Jakoś mi się nie chce wierzyć że ludzie wjeżdżają na tory bo myślą że nic im nie grozi. Raczej brak uwagi, zmęczenie, zagonienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kleofas napisał:

Za jazdę po pijaku zabierałbym samochód i sprzedawał, a dochód na fundację pomocy ofiarom kierowców-zjebów.

 

Jadę na.jebany "gruzem" za tysiąc złotych:). To tyle jeśli chodzi o pomysły konfiskaty pojazdów.

 

Kilka lat temu kontrola NIK-u stwierdziła że za większość wypadków odpowiada stan infrastruktury drogowej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Pyrkosz said:

. Ukradnij batonik, pierdel.

No akurat nie, w Polsce kraść do 500PLN można to tylko wykroczenie, nie przestępstwo. 

Gdy ukradną ci starszy telefon to policja będzie to ścigać jak rzucenie papierka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Orybazy napisał:

Gdy ukradną ci starszy telefon to policja będzie to ścigać jak rzucenie papierka.

Moim zdaniem w przypadku kradzieży telefonu nie powinna być brana wartość, telefon zawiera sporo prywatnych poufnych danych. Dostępy do kont, kart, maila itp. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Orybazy napisał:

Jakoś mi się nie chce wierzyć że ludzie wjeżdżają na tory bo myślą że nic im nie grozi. Raczej brak uwagi, zmęczenie, zagonienie.

 

Ludzie zatrzymują się też na środku skrzyżowań i przejść dla pieszych 😉 To nie jest zmęczenie tylko brak myślenia albo myślenie tylko o sobie: "jadę bo przecież mam zielone" oraz "to nie moja wina, że muszę to stać, bo ten z przodu nie zrobił mi miejsca".

 

Chociaż oznakowanie można ujednolicić. Na skrzyżowaniu mamy czerwone, na przejeździe przez tory tramwajowe pulsujące żółte, a przez tory kolejowe pulsujące czerwone.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, iwamori said:

 

Chociaż oznakowanie można ujednolicić. Na skrzyżowaniu mamy czerwone, na przejeździe przez tory tramwajowe pulsujące żółte, a przez tory kolejowe pulsujące czerwone.

Chodzi o widoczność. Pulsujące światło jest bardziej widoczne, przyciąga wzrok. A idiota zawsze będzie się tłumaczyć. Zdawał egzamin? Zdawał. 

 

1 hour ago, slavex said:

Aha i jestem zadowolony w minimalnej kary 2k  za wjazd na tory kolejowe. Bo to się już w głowie nie mieści że po apelach w telewizji dalej wjeżdżają myśląc, że mają kody na nieśmiertelność. 

Onegdaj oskarżyli maszynistę, że nie wyhamował przed przejazdem, skoro widział, że pani wjechała. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.