Skocz do zawartości

5 tysięcy mandatu za nadmierną prędkość w Polsce


Pyrkosz

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, maroon napisał:

Onegdaj oskarżyli maszynistę, że nie wyhamował przed przejazdem, skoro widział, że pani wjechała. :)

Słyszałem o tym, naiwniacy dalej wierzą, że w tym kraju absurdu przepisy będą egzekwowane na ich korzyść. Tak jak skarbówka podobno miała rozstrzygać na korzyść podatnika ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, slavex said:

Moim zdaniem w przypadku kradzieży telefonu nie powinna być brana wartość, telefon zawiera sporo prywatnych poufnych danych. Dostępy do kont, kart, maila itp. 

Telefon, bułka jak ukradną zrobią tyle samo czyli nic. Sam tego doświadczyłem, jeszcze mnie policja skroiła na 20PLN za kartkę A4 potwierdzającą zgłoszenie kradzieży (telefon służbowy). Miałem kilka rzeczy skradzionych w życiu, wszystkie sprawy umorzone :). 

20 minutes ago, iwamori said:

Ludzie zatrzymują się też na środku skrzyżowań i przejść dla pieszych 😉

Też mnie to wkurza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchają się uwag kierowców tylko robią jak chcą, jak ktoś zginie dopiero się zastanawiają czemu tak wyszło. Ale najlepiej ustawić się w takim miejscu na drodze  i trzepać po kieszeni kierowców, aby kasa wpływała i wyniki były.

W sporcie to samo ma  się kasa zgadzać.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pyrkosz napisał:

Żenada to Twoja wypowiedź. Kompleks kolonialny, „bo na zachodzie”. Na zachodzie mają autostrady od 70 lat i o wiele młodsze i bezpieczniejsze samochody. 20 letni lanos w starciu z moim czołgiem nie ma szans, zabijam wszystkich bo wchodzę w niego jak w kopkę siana. Sad but true…

Jak już Cię złapią na tej ich „łapance” to wtedy będzie „kuwa, pisiory zaebane, złodzieje”. Bo przecież mnie to nie dotyczy, nigdy nie przekraczam prędkości nawet nieświadomie. Ta… 

Dokładnie, tu nic nie działa. Opresyjność władzy wobec kowalskiego jest niesamowita. Ukradnij batonik, pierdel. Ukradnij 200 milionów zawiasy.

Dokładnie. U mnie potrafili pomontować na ulicy kamery bo jest dom znajomka. Tam gdzie ćpają to milicjanci nie chodzą, najwyżej do parku dowalić mandat za piwko.

 

@Patton konfiskata auta też widzę grubo polecieli. Prowadząc np. wypożyczalnię mam przewidzieć, że na urlopie „Janusz” wypije piwo i wsiądzie pojechać po następne. Pracownik wsiądzie w busa wczorajszy, konfiskata. Znajomy pożyczy na wakacje bo ma małe auto, konfiskata.

Mamy przewidzieć jak Nostradamus co ktoś zrobi. 
Zamordyzm chyba gorszy jak w Chinach.

I nie bądźmy naiwni, dopóki nie jesteś znajomkiem z partii auta już nie odzyskasz bo dałeś pijokowi. 



 

 

Nie panie kolego, to nie jest kompleks kolonialny, czy kwestai autostrad lub lepszych samochodów, a MENTALNOŚCI.

 

Jakieś 60-70% polaczków to pastewne chamy i popisywacze i choćbyś dał im najlepsze drogi i samochody to będzie to samo, to pastuch mentalnie nadal jest na furmance a nie na drodze, a na chama działa tylko bat.

 

Dlaczego mają mnie zatrzymać? Chłopie od 13 lat jeżdzę po Polsce i ani razu mnie nie zatrzymali. A wiesz czemu? Zdradzę ci sekret! 

 

BO JEŻDZĘ ZGODNIE Z PRZEPISAMI!

 

Ha ! Taki myk!

 

Czy mnie się podobają czy nie, to jednak sie do nich stosuje, bo nie widzi mi się bulić na państwo!

 

Ale polski facecik nie, popisywanko musi być, "50 w zabudowanym to dla frajerów heheh" i buli mandaty jeden za drugim

 

I kto tu bardziej wspomaga państwo polskie - ja czy facecik?

Edytowane przez jankowalski1727
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jankowalski1727 napisał:

60-70% polaczków to pastewne chamy i popisywacze i choćbyś dał im najlepsze drogi i samochody to będzie to samo, to pastuch mentalnie nadal jest na furmance a nie na drodze, a na chama działa tylko bat.

 

Byłem swego czasu w Texasie, chłop kupił litr Jacka, wsiadł do pick upa, odkręcił i wychlał na raz z 1/4. Odpalił trucka, butelka w ręce dalej i pojechał. 
W Polsce ginie 110 na milion, w USA 110 na milion. A kierowcy w USA jeżdżą dużo gorzej, częściej chleją, częściej jadą naćpani. Ich też nazwiesz pastuchami? Try it in Alabama ;) 

5 godzin temu, jankowalski1727 napisał:

Dlaczego mają mnie zatrzymać? Chłopie od 13 lat jeżdzę po Polsce i ani razu mnie nie zatrzymali

Gratuluję, mnie zatrzymali nielegalnie nieraz na akcji łapanka. Idea dobra, tyle, że nielegalna, nie ma czegoś takiego u nas jak rutynowa kontrola. Jak miałem bmw to średnio raz w miesiącu rewizja i przeszukanie wozu ;) Też nielegalnie bo na protokół z przeszukania nabierali wody w usta.

5 godzin temu, jankowalski1727 napisał:

 

BO JEŻDZĘ ZGODNIE Z PRZEPISAMI!

 

Mocne słowa! Ja staram się nigdy nie przekraczać prędkości, jechać spokojnie bo szaleństwo uskuteczniam na torze. Pominę, że lepiej zbudować tysięczny kolejny Orlik niż kilka torów w całej Polsce.

Mimo to nie uważam, że zawsze jadę zgodnie z przepisami. 
 

5 godzin temu, jankowalski1727 napisał:

i buli mandaty jeden za drugim

Ta… i ma 1000 punktów zamiast 24 na rok ;) 


Jak już mamy mieć mandaty większe od Norweskich to Milicję też trzebaby zreformować, tam mają studia policyjne a nie szkółkę na parę tygodni. W Oslo nie boję się podejść do Policjanta i zapytać o drogę, pomoc etc.

Tutaj jak Cię okradną to jeszcze mają pretensję, że im dupę zawracasz bo im statystyki zepsujesz…

W Szwecji swego czasu usunęli pobocza i zrobili 2 pasmówki. Jak to wpłynęło na ilość wypadków można przewidzieć.

U nas przepisy są tak zagmatwane, że Urzędnik ma problem z ich interpretacją a Sądy wydają różne wyroki do tych samych wykroczeń. Sugerujesz, że gość po np. zawodówce murarskiej po paru tygodniach jest nieomylny w tej kwestii…

To jest kraj z dykty. Tu nic nie działa tak jak powinno. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Pyrkosz napisał:

W Szwecji swego czasu usunęli pobocza i zrobili 2 pasmówki

Też jestem za, 2 pasmówka połączona z lewoskrętami zamiast wnerwiony 5 km bujać się za tirem i szukać "śmiertelnej okazji" na wyprzedzenie, albo że jakiś Janusz skręca w lewo zatrzymuje się i wszyscy czekają 3 minuty, aż nadarzy się okazja że delikwent może zjechać. 

 

A pobocze? Jak się pojazd rozkraczy na drodze to zajmie jeden pas (który będzie robił rolę pobocza) a drugim wszyscy go ominą.

 

Teraz pobocza służą głównie do tego by "uciekać" przed wyprzedzjącymi z przeciwka na "włos". 

 

Przy 2 pasach bez pobocza wszyscy by jechali ciutkę szybciej albo bardziej równomiernie i mniej nerwowo.

 

Koszt przerysowania pasów i zrobienia wysepek w stosunku do robienia s-ki czy autostrady? 

 

Grosze...

Edytowane przez slavex
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wróciłem do Polski, trochę pojeździłem. 

Co mogę powiedzieć: dobre drogi to mniejszość. Sporo dróg jest rozjebanych i pofalowanych, brak poboczy, chodników. Jechałem za tirem kilka km żeby bezpiecznie wyprzedzić... Do tego ludzie idący czy jadący na rowerze o włos od aut, bo nie ma ani poboczu ani chodników. I nie panowie, Warszawa czy Kraków to obszar kilku procent naszego kraju, jak ktoś siedzi całe życie w jednym miejscu, albo lata na wakacje do kurortów to jest oderwany od rzeczywistości, większość Polski taka nie jest.

 

Dodatko po obecnych ulewach na drogach płyną sobie rzeki, dosłownie. 

Ale chuj tam że nie ma drenaży, poboczy czy chodników. Dopierdolmy kierowcom wyższe paliwo, opłaty, podatek od kupna i sprzedaży, bo przecież jeśli ciężko pracowałeś i kupiłeś auto to zapłać Morawieckiemu bo tak trzeba... Dopierdolmy wyższe mandaty nie dając nic w zamian, a co najlepsze - ci którzy to wymyślają, ich mandaty nie dotyczą. 

Gdyby przyszło co do czego to z całą pewnością nie będę walczył za ten kraj, jak już będę bronił swych bliskich i swego mienia, ale nie tej politycznej utopi. Powiem więcej, gdyby przylecieli kosmici i zrobili czystki w naszym rządzie, to tylko im bym dziękował. 

 

Poza tym wnioski po powrocie: paliwo po 6zł gaz po 3zł. Ale brawo, alleluja i do przodu bowiem dał wam pis pińcet złoty! Ceny takie że szok, nie ma dróg, a te które są zbudowane z naszych podatków są jeszcze płatne. Parkingi w pobliskim mieście publiczne już niemal całkowicie płatne! Tu wyjechać na kilka miesięcy nie można, bo po powrocie chujnia większa niż przed wyjazdem! A pieniądze zarobione mają bardzo niską wartość nabywczą.

 

Bardzo bym chciał wszystkich mentalnych niewolników przewieźć po drogach które niedawno przejechałem, bez poboczy, z płynącą rzeką bo na co melioracja, lepiej dać swoim w łapę. To co się dzieje w tym kraju woła o pomstę do nieba, a popis postawić przed plutonem egzekucyjnym, może reszta się otrząśnie z tego amoku. 

 

Oszukali nas że rozliczą platformę, kogo skazali? Tusk wraca do polityki.

Obiecali tupolewa i że "wystarczy nie kraść", a co mamy?

Oto słowa waszego "wodza", obejrzeć, krótko a treściwie:

a dziś rekordowe ceny paliw.

 

 

 

Oszukali nas na maseczkach, zrobili hucpę i zgarnęli nasze pieniądze, obejrzeć, także krótko i obnaża hipokryzję:

 

 

Pierwszy z brzegu artykuł o ministrze:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zdemaskowani-Interesy-w-resorcie-zdrowia-7881712.html

 

Ludzie którzy wspierają ten system, te karanie, mandaty, obostrzenia nie są żadnymi oszukanymi przez władzę, to są głupcy i wspólnicy zdrajców.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.