Skocz do zawartości

Przymus szczepień, jak sobie radzić?


Yolo

Rekomendowane odpowiedzi

W kraju gdzie mieszkam, cała służba zdrowia ma się zaszczepić do połowy sierpnia. 

Od sierpnia ludzie niezaszczepieni i bez testów nie będą mogli wchodzić do restauracji, galerii, itp. 

To są rewelacje, które ogłosił tutaj prezydent dwa dni temu. 

Dochodzą inne rzeczy, rozpowszechniane na prawo i lewo jako straszak.

 

Można zakładać za całkiem prawdopodobne, że to pierwsze koty za płoty i niebawem inne kraje wezmą przykład.

 

Szczepić się nie zamierzam, na pewno nie w najbliższym czasie a może wcale.

Nic mi do cudzych decyzji, moja jest taka a nie inna. 

 

Macie pomysły, co w sytuacji przymusu szczepień albo dużych utrudnień dla niezaszczepionych? 

 

Moja pierwsza myśl, to się "zaszczepić" i tym samym załatwić sobie certyfikat. 

 

Nie wiem czy temat nie jest zbyt gorący, jeśli tak to proponuję utworzyć prywatny klub żeby można dzielić się bez przeszkód pomysłami na obejście tego przymusu.

 

@Mosze Red, można o tym pisać na ogólnym? 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Kupić certyfikat.

O tym pisałem, choć nie wprost. 

Trzeba by wejść w szczegóły, a to śliski temat. 

Jeśli ktoś ma konkrety, pomysły albo mógłby pomóc, priv. Jeśli zbierze się grupa, utworzymy temat zamknięty.

 

Póki co, szukam rozwiązania dla siebie. Jeśli tutaj to zaczyna wchodzić w życie, w Polsce też niedługo może.

Warto sobie przygotować jakieś rozwiązanie gdyby to przestała być kwestia wolnego wyboru.

U mnie przestaje. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Yolo napisał:

Macie pomysły, co w sytuacji przymusu szczepień albo dużych utrudnień dla niezaszczepionych? 

 

Nie można naściemniać i zrobić, żeby lekarz zalecił nieszczepienie ?

Stworzyć sytuację wyłączającą do szczepienia, jakieś alergie czy coś takiego. Można przecież sfejować chorobę. Nie mam pomysłu 

Co myślicie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojkotować wszystko i po prostu wychodzić ze sklepu, apteki, aż się nauczą. Przecież u nas helios się wycofał z segregacji w kinach i jeszcze przepraszali. To nie przejdzie, będzie moim zdaniem martwe prawo. Ludzie po prostu nie stracą połowy klientów dobrowolnie. Ewentualnie idź z maseczką, weź rękawiczki i powiedz, że ze względów zdrowotnych się nie szczepisz, ale zasady bezpieczeństwa zachowujesz i czy się dopuszczą do realizacji usługi. Coś na zasadzie negocjowania i pokazywania, jakie głupoty wprowadzają. Każdy przymus to psychologia odwrócona. Niby miałem się zaszczepić, ale teraz na złość tym skurwysynom tego nie zrobię w ogóle. Im bardziej zmuszają, tym bardziej ludzie nie będą tego robić. Zakładam, że handel certyfikatami, albo jakimś innym gównem tak rozkwitnie, że stanie się wręcz nową branżą. Albo będą dodatkowe opłaty stosować, jakieś 50 groszy od wejścia, czy coś takiego. Powprowadzają zaraz wewnętrzne, płatne certyfikaty obowiązujące w danym lokalu. Spokojnie, będzie to samo, co zwykle. To samo, tylko nieco inaczej, a ludzie ominą debilizmy własnymi pomysłami. W najlepszym przypadku tyrka na czarno, życie w samochodzie i przygoda po świecie 😆 Zgadamy się i stworzymy gang foliarzy, także śpij spokojnie xD

  • Like 24
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem alergikiem, ale nie wiem, czy to będzie takie proste. W ten sposób z 40% społeczeństwa mogłoby uniknąć tego. Pewnie trzeba by mieć alergię na tę szczepionkę. ;) Też mnie to przestaje śmieszyć, jak zaczynają tak z butami ludziom wchodzić w życie. Jeszcze w tv podali, że już 3 miliony Francuzów się zapisało na szczepienie po występie Macrona. A o protestach nic prawie nie ma w mediach. Robią nas jak dzieci, albo bydło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL najprostszym sposobem wydaje się być koperta dla osoby, która wykonuje szczepienie. Stawiasz się na szczepienie, mówisz że w systemie ma byc wpis ale za szczepionkę dziękujesz dając kopertę.

 

oczywiscie najlepiej jednorazowym johnsonem.

Edytowane przez Szczery Człowiek
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szczery Człowiek napisał:

W PL najprostszym sposobem wydaje się być koperta dla osoby, która wykonuje szczepienie. Stawiasz się na szczepienie, mówisz że w systemie ma byc wpis ale za szczepionkę dziękujesz dając kopertę.

Nie wiem, jak to tam wygląda, przecież pewnie tam się sporo ludzi kręci itp. Bardzo ryzykowne jak dla mnie. Może osoba robiąca szczepienie na to nie pójść, a jeszcze może donieść na Ciebie i będziesz miał poważne problemy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mac napisał:

Niby miałem się zaszczepić, ale teraz na złość tym skurwysynom tego nie zrobię w ogóle.

Zabijesz czyjąś babcię!

 

A tak na serio, to ciekawi mnie ICH argumentacja. Wiadomo już że szczepionki mogą pomóc tylko Tobie, zaszczepionemu, otoczeniu w żaden sposób nie pomaga Twoje zaszczepienie. Więc po cholerę szczepić dzieci i inne grupy, którym ciężki przebieg srowida nie grozi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Anonim84 napisał:

Nie wiem, jak to tam wygląda, przecież pewnie tam się sporo ludzi kręci itp. Bardzo ryzykowne jak dla mnie. Może osoba robiąca szczepienie na to nie pójść, a jeszcze może donieść na Ciebie i będziesz miał poważne problemy.

Słowo przeciwko słowu, a nikt nie wyskoczy z tym, że oferowano mu łapówkę, bo to w chuj smród i szansa na wyłapanie dodatkowych problemów. To coś na zasadzie fałszywego oskarżenia o gwałt. Identyczna zasada. Ktoś się skarży, że wręczano mu łapówkę? W historii chyba takiego przypadku nie było xD To musiałby jakiś totalny debil powiedzieć.

1 minutę temu, cst9191 napisał:

Zabijesz czyjąś babcię!

No i dobrze. ZUS wyśle medal, bo hajsy zaoszczędzą na wypłacie emeryturki xD (to żart, jakby ktoś nie wiedział xD)

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD

 

Te tępe bydło, p0laczki szczepią się i dalej się będą szczepić.

Wmawiają im że jest nowa odmiana i przestraszeni biegną do lekarza się szczepić. 

Tak jak było z maskami 99% bydła chodziło w maskach, tak samo będzie ze szczepionkami. 

Edytowane przez mati248
  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szczery Człowiek napisał:

oczywiscie najlepiej jednorazowym johnsonem.

Jednorazowym? Do czasu.

 

"Okres utrzymywania się ochrony zapewnianej przez szczepionkę nie jest znany, ponieważ jest on nadal ustalany w trwających badaniach klinicznych."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mati248 napisał:

 

Słyszałem jak gadali w radiu, że we Francji blokują galerie, restauracje dla niezaszczepionych.  

To plebs zaraz zrobił kolejkę pod lekarza.  

Widzisz, jak niewiele ludziom teraz trzeba. Jeszcze by mogli zrobić blokadę na usługi internetowe, to by każdy pobiegł. ;) 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio trochę się pozmieniało w życiu i zamierzałem szukać szczęścia z pieniędzmi na zgniłym zachodzie. Jak tak dalej pójdzie to ja się nigdzie stąd nie ruszę i nie zobaczę nic świata. Przychylę się do propozycji @mac z tym gangiem foliarzy, bo to specjalna oferta przeznaczona pewnie m.in dla mnie. 

 

Na szczęście nie mam noża na gardle w postaci rodziny ani dzieci, żeby walczyć o byt w tym chorym świecie jaki nam kreują. To będzie ostatnia rzecz kiedy ulegnę ja, który już dawno o tym głośno mówił czym z normika dostał łatkę szura - nawet wśród bliskich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda drobnych kroczkow chlopaki z nwo dokrecaja srube swoim parobkom.Nie moga tego robic szybciej bo im jeszcze zaba za szybko wyskoczy ze wrzatka .Sam jestem ciekaw jak zareaguja francuzi wszak kastrowanie spoleczenstwa zaczelo sie tam ze 20 lat wczesniej niz w polin.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do FDA.

https://www.fda.gov/emergency-preparedness-and-response/coronavirus-disease-2019-covid-19/moderna-covid-19-vaccine

 

Można tam znaleźć arkusz informacyjny o szczepionce Moderna.

Jest to po Polsku, warto przeczytać.

Szczepienia obowiązkowe raczej nie wchodzą w rachubę. (w miarę normalnych krajach).

 

Na stronie FDA jest także dział z Pfizer

https://www.fda.gov/emergency-preparedness-and-response/coronavirus-disease-2019-covid-19/pfizer-biontech-covid-19-vaccine

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co wy z tymi chipami, trzecią ręką etc.? Dziwię się, jak można heheszkami zbywać poważny temat.

 

https://www.rp.pl/artykul/1067397-Szwecja-przeprosi-ofiary-szczepionki-przeciwko-swinskiej-grypie.html

- takie to śmieszne?

Edytowane przez zychu
  • Like 3
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.