Skocz do zawartości

Relacje z Ludźmi


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,
Ad.1 Zacznę od tego, że jestem już totalnie bezsilny. Moim głównym problem jest rozmowa, oraz utrzymywanie jej, gdy rozmawiam z kimś po prostu mnie zatyka, nie wiem co odpowiedzieć, a gdy to zrobię, są to albo w większości puste słowa nie łączące się z tematem rozmowy albo odpowiadam za szybko, z automatu, czasem nawet nie wiedząc jak odpowiedziałem. Po prostu nie umiem rozmawiać, zazwyczaj jak rozmawiam to się uśmiecham, i to nie prosto w oczy (chociaż są takie osoby, przy których się czuję jakoś pewnie i to robię), kontaktu wzrokowego też nie potrafię utrzymać. Jestem beznadziejny w tym.
Ad.2 To samo tyczy się pisania na Messengerze, pisze sobie z koleżanka która mi się podoba i widać że ja to wkurza moje pisanie takie bez składu nie potrafię podtrzymać rozmowy dłużej, nie potrafię tzw gadki szmatki, i tą dziewczynę , aż to irytuję np pisze coś do niej a ona Ok, znów pisze ona ok, i to nie oto chodzi że ona nie chce pisać że mną, bo chce tylko ze mną jest problem. Nawet sama inicjuje kontakt, pisząc co ej się wydarzyło i po chwili znów pisze do mnie ok i ok i cisza a później już mojej wiadomości nie odczytuje, pomimo tego że jest zielone kółeczko. i odpisuje na drugi dzień
Ad.3 W rzeczywistości mówię szybko i niewyraźnie, jednakże to mam zamiar poćwiczyć (Tylko jak może jakieś pomysły ). Niezwykle utrudnia mi to życie, jest mnóstwo osób, z którymi mógłbym porozmawiać, natomiast oni już wiedzą, że ja nie jestem żadną duszą towarzystwa, tylko cichym nieśmiałym chłopakiem, z którym raczej nie warto rozmawiać bo wymieni kilka zdań i na tym się w większości kończy. Moglibyście mi pomóc co z tym zrobić? Wyczerpały mi się własne pomysły, tak jak na początku napisałem, jestem bezsilny…
Ad4 ten powyższy post pisałem z godzinę dlatego tak pięknie na nim się wyraziłem Pomocy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za duzo myslisz co inni mysla.Wiedz ze wiekszosc ludzi z ktorymi sie komunikujemy ma nas gdzies .Poprostu prowadza dialog w ten sam sposob w jaki podcieraja tylek w toalecie , jada na automacie.Popracuj nad wewnetrznym spokojem i bedzie ok .Bez spiny to zycie to tylko gra .Odkryj w sobie gracza ktory steruje twoimi poczynaniami a zycie stanie sie latwiejsze.Pozdr.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, GallAnnonim999 napisał:

Cześć wszystkim,
Ad.3 W rzeczywistości mówię szybko i niewyraźnie, jednakże to mam zamiar poćwiczyć (Tylko jak może jakieś pomysły ). Niezwykle utrudnia mi to życie, jest mnóstwo osób, z którymi mógłbym porozmawiać, natomiast oni już wiedzą, że ja nie jestem żadną duszą towarzystwa, tylko cichym nieśmiałym chłopakiem, z którym raczej nie warto rozmawiać bo wymieni kilka zdań i na tym się w większości kończy. Moglibyście mi pomóc co z tym zrobić? Wyczerpały mi się własne pomysły, tak jak na początku napisałem, jestem bezsilny…
Ad4 ten powyższy post pisałem z godzinę dlatego tak pięknie na nim się wyraziłem Pomocy

Ja też szybko mówię, wiem jakie to uciążliwe dla innych. Musisz nauczyć się robić pauzy, chrzaknij kilka razy, zmień modulację głosu. Mów wolniej !

Nie myśl za dużo, podbuduj ego ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ja też miałem taki problem. Nie przejmowałem się tym za nadto bo z natury jestem introwertykiem. Z biegiem lat dostrzegam w tym coraz więcej plusów. Przestałem się kompletnie martwić tym co ludzie powiedzą bo w sumie żyję dla siebie, a nie dla innych.

 

Ostatnio byłem na pogrzebie gdzie spotkałem większość rodziny z którą kontakt mam żaden. Też czułem się podobnie jak ty. Szybkie odpowiedzi, brak wspólnych tematów ale zero zmartwień z tego powodu. Dlaczego ?

Bo zobaczę ich następnym razem za jakieś x lat na kolejnym pogrzebie., a to co myślą o mnie hmm.... dobrze czy źle, nie interesuje mnie.

 

Zaakceptuj swoją naturę i nie myśl o innych. Popracuj nad pewnością siebie i swoim wewnętrznym spokojem.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.