Skocz do zawartości

Plc


Mmario

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś siedzi w temacie? Może przyszła pora na zmiany, znam się na elektronice, NO/NC i niskie prądy nie są problemem, znam C, mam jako takie pojęcie o przemyśle, wiem z czym się je hydraulikę... Od czego zacząć ? Znacie jakiś symulator PLC, żebym nie musiał kupić do pierwszych zabaw sprzętu? Siemens S7 wydaje się ok do nauki i podobno jest tego dużo w różnych maszynach.... Ile się na tym zarabia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Mmario said:

Ile się na tym zarabia?

Ja wprawdzie mikrokontrolery raczej hobbystycznie, ale napiszę z zupełnie innej beczki, być może coś, czego sporo młodych adeptów rynku nie do końca jest w sposób właściwy świadomych. 

Zarabia się zawsze na sprzedaży. Zawsze. Żeby móc coś sprzedać, trzeba mieć "produkt" materialny bądź nie. Ale produkt musi być potrzebny klientowi i rozwiązywać jakieś jego problemy. Wtedy stajesz się dla klienta partnerem a nie "wciskaczem kitu", co powinno Ci ułatwić zmianę nastawienia do sprzedawania i unaocznić jego prawdziwą wagę. 

 

Ile się zarabia? To zależy przecież od produktu/zapotrzebowania/umiejętności sprzedawania itd. Jeśli szukasz stanowiska pracy, będziesz zarabiał możliwie najmniej, z tego ile stanowisko daje firmie zarobić/wypracować. I na koniec informacja, która pozornie nic Ci nie da - widełki zarobków dla ludzi zajmujących się PLC są od 3k do 300k miesięcznie. Zależy ile i czego sprzedają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mmario napisał:

Znacie jakiś symulator PLC

Siemens ma środowisko Simatic S7 czy jakoś tak do symulacji pracy z PLC. Można tam było pisać kod w czymś co przypomina asemblera, coś a'la C/Pascal no i oczywiście robić tzw. drabinki. Nie wiem jak wygląda obecnie sprawa z licencją.

Rzuć jeszcze okiem na zestawy tego typu:

https://kamami.pl/moduly-dla-sterownikow-plc/575813-ka-s71200-io-simulator-zestaw-symulacyjny-dla-sterownikow-z-rodziny-s7-1200.html

 

Nawet bez promocji cena jest przystępna bo niespełna 300 PLN, sam osobiście nigdy nie używałem takiego zestawu.

 

4 godziny temu, Mmario napisał:

Ile się na tym zarabia?

Generalnie programiści PLC/robotów(pozwolę sobie obie te grupy wrzucić do jednego worka) nie narzekają na finanse, ale dokładnych kwot nie podam. Oprócz na pensję zwróć jeszcze uwagę na charakterystykę tej pracy czyli pełno delegacji i podczas delegacji praca od samego rana do wieczora. Taki programista nie siedzi na miejscu w jednej fabryce bo nie potrzeba żeby codziennie coś zmieniać w pracy sterowników, raczej pracują oni podczas uruchamiania nowych linii produkcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.