Skocz do zawartości

Wakacje


MvP

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku mam zamiar pierwszy raz pojechać na wakacje za granicę na 7 dni, kierunek który mnie interesuje to Portugalia, Grecja, Chorwacja, Albania, Macedonia i Czarnogóra. Który z tych krajów byście mi polecili ewentualnie jakiś inny kierunek. Druga sprawa jechać na własną rękę czy z biurem podróży? Jakie macie doświadczenia z biurami podróży a jakie z wyjazdami na własną rękę, co bardziej polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MvP napisał:

kierunek który mnie interesuje to Portugalia, Grecja, Chorwacja, Albania, Macedonia i Czarnogóra. Który z tych krajów byście mi polecili

Ja bym polecił sprawdzić jak wygląda sprawa z jakimiś obostrzeniami w danym kraju i na tej podstawie wybrał cel podróży. Teraz chyba lepiej celować kraj spoza Unii, w takich krajach jest chyba "mniej covida" więc mniej jakiś potencjalnych problemów.

 

6 godzin temu, MvP napisał:

Druga sprawa jechać na własną rękę czy z biurem podróży?

Jak wiesz co dokładnie chcesz robić/zobaczyć w danym kraju to można samemu coś zorganizować, na pewno takie działanie daje potencjał aby zaoszczędzić co niec. A jak tak nie za bardzo wiesz to chyba lepiej skorzystać z biura. No i pozostaje pytanie czy chcesz być zupełnie samemu czy chciałbyś móc dołączyć do jakiegoś towarzystwa, biuro może mieć w ofercie wyjazd, który mógłby zakładać integracje uczestników wycieczki.

 

Sądzę, że najpierw musisz ustalić jakie masz oczekiwania wobec swoich wakacji i na tej podstawie wybrać samodzielną organizację lub biuro podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kangur Z Austrii napisał:
20 godzin temu, MvP napisał:

z tych krajów byście mi polecili

Ja bym polecił sprawdzić jak wygląda sprawa z jakimiś obostrzeniami w danym kraju i na tej podstawie wybrał cel podróży. Teraz chyba lepiej celować kraj spoza Unii

A nie lepiej wybrać kraje z Unii? Chyba nie ma tych kwarantanny itd, no ale muszę to jeszcze dokładnie sprawdzić.

Od wakacji oczekuję przede wszystkim dostępu do wody, plaży, popróbować lokalnego jedzenia i przy okazji zwiedzić coś ciekawego o ile będę miał chęci. 

Jadę z dziewczyną więc inne towarzystwo nie jest mi potrzebne.

Chciałbym poznać wasze doświadczenia z biurami podróży, na co uważać, czy warto itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MvP napisał:

Od wakacji oczekuję przede wszystkim dostępu do wody, plaży, popróbować lokalnego jedzenia i przy okazji zwiedzić coś ciekawego o ile będę miał chęci.

To jedź z biura na jakieś all-inclusive i tyle, wszystko pod nos podstawią, pewnie będą jakieś wycieczki, będziesz miał chęci to pojedziesz na nią.

 

2 godziny temu, MvP napisał:

Chciałbym poznać wasze doświadczenia z biurami podróży, na co uważać, czy warto itd.

Na co uważać? No to tak jak ze wszystkimi innymi firmami, nie kupujemy nic od podejrzanie wyglądającej firmy. Dobrze się wczytaj w to co jest wliczone w cenę żebyś się potem nie zdziwił się, że musisz sobie sam kupić bilet na samolot albo żebyś na miejscu wiedział co jest wliczone w cenę a co nie.

A czy warto? To wszystko zależy co chcesz, jak jesteś jakimś zapalonym podróżnikiem to pewnie nie, a jak chcesz pojechać poplażować do ciepłego kraju i nie przejmować się niczym(a wydaje mi się, że takie masz nastawienie) to warto.

Ja sam osobiście nie miałem złych doświadczeń z biurami, nie widzę powodu żeby się bać skorzystać z usług takiej firmy o ile nie jest to jakiś krzak oczywiście, jak coś wybierzesz sprawdź opinie w internecie o tym biurze albo po prostu skorzystaj z jakiegoś dużego biura jak Rainbow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.