Skocz do zawartości

UE


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, SledgeHammer napisał:

@kootas właściwie mnie wyręczyłeś bo właśnie miałem o tym napisać.

Jesteśmy najbogatszym krajem Europy !!!! i o tym już wiedział sam Stalin.

Od bodajże 1947 roku nie wolno nam wiercić głębiej niż na 4 km, (na 7 km i poniżej są ogromnę złoża)

Nie wolno !!!! - toż to przecież kraj demokratyczny:angry:.

 

Tak na marginesie; Norwegowie ciągną ropę z tego samego szelfu.

A nam nie wolno wiercić - @kic-anty , jak masz jakies logiczne wyjasnienie tego kuriozum, chętnie poczytam.

 

http://pressmix.eu/2015/05/06/polska-jest-najbogatszym-krajem-swiata-o-te-zloza-toczy-sie-iii-wojna-swiatowa/

 

Myślisz, że jakbyśmy to wszystko wydobywali to Polacy byliby szczęśliwi. Czy Norwegowie są tacy szczęśliwi. Zresztą w Rosji też się wydobywa na potęgę a tego bogactwa nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt panowie,to ze norwegia jest bogata nie oznacza ze Norwegowie sa szczęśliwi i bogaci.

po przeliczeniu kosztów utrzymania i cen nie wygląda to to tak rozowo,

za to odreagowują wyjezdzajac,wtedy mogą sobie pozwolić,i odpocząć od zamordyzmu

zazwyczaj chlejac przez trzy tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, averrry napisał:

Myślisz, że jakbyśmy to wszystko wydobywali to Polacy byliby szczęśliwi. Czy Norwegowie są tacy szczęśliwi. Zresztą w Rosji też się wydobywa na potęgę a tego bogactwa nie widać.

 

Byli by bogatsi, przynajmniej niektórzy, gdybyśmy mieli normalne prawo własności. A pieniądze wbrew obiegowej opinii dają szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@red  A pieniądze wbrew obiegowej opinii dają szczęście - a to podobno bajka bogatych dla biednych, żeby całe życie nie byli zgorzkniali. 

Pieniądza z pracy, z technologii to tak, dają szczęście i satysfakcję. Natomiast łatwe pieniądze rozleniwiają i prowadzą do upadku. 

Przykład Norwegii, teraz są bogaci, ciekawe co będzie jak wejdą nowe technologie i ropa straci na znaczeniu, bądź aktualna cena będzie się utrzymywała dłużej. Pewnie powrócą do korzeni, do pasterstwa. Tylko co wtedy będzie robić cała masa tamtejszych lewaków utrzymujących się z budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, averrry napisał:

Pieniądza z pracy, z technologii to tak, dają szczęście i satysfakcję

 

Dokładnie tak, zawsze wszystko co sam wypracujesz daje wielką satysfakcję, podnosi samoocenę, daje uczucie dumy z własnych osiągnięć. Jednocześnie uczy szacunku do pieniądza i rozsądnego nim gospodarowania.

 

36 minut temu, averrry napisał:

Przykład Norwegii, teraz są bogaci, ciekawe co będzie jak wejdą nowe technologie i ropa straci na znaczeniu, bądź aktualna cena będzie się utrzymywała dłużej. Pewnie powrócą do korzeni, do pasterstwa. Tylko co wtedy będzie robić cała masa tamtejszych lewaków utrzymujących się z budżetu.

 

Ale to nie nasz problem tylko lewaków :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@averrry ja poniekąd rozumiem Twoje rozterki, ale spójrz na to z drugiej strony - znacznie lepiej być bogatym i nieszczęśliwym niż biednym i nieszczęśliwym.

 

Poza tym weź pod uwagę, że jeżeli zaczniemy realnie podchodzić do wykorzystywania naszych bogactw naturalnych to samopostrzeganie i postrzeganie Polaków na świecie przez innych będzie musiało się radykalnie zmienić - czy na lepsze tego nie wiem, ale jedno jest pewne - pozbędziemy się sztucznej i nadanej nam łatki biedaków i pariasów.

 

Nie liczenie się z bogactwem leżącym pod naszymi stopami sprawia, że inne kraje mają szczerą i realną podstawę do tego, żeby traktować nas jak słabeuszy oraz idiotów i po prostu nas wykorzystywać ograniczając tym samym nasz własny potencjał do rozwoju na każdym możliwym polu - jak myślisz dlaczego tyle ludzi w tym kraju pije i jest sfrustrowanych? Odpowiedź jest jedna - nie robią tego do czego zostali stworzeni. Ich potencjał się marnuje.

 

Chociażby z tego powodu powinniśmy zacząć poważnie myśleć o tym jak gospodarujemy na własnym podwórku. Bo póki co dajemy jedynie przykład jak negować fakty i pudrować rzeczywistość a na to w nadchodzących czasach miejsca nie będzie.

 

ED: I ostatnia kwestia - nikt nie musiałby jak żebrak czy biedak uciekać za godną pracą do UK czy innych post-kolonialnych krajów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd wiadomo, że te bogactwa tam są, jak przecież nie wolno wiercić na taką głębokość? Kiedyś czytałem, że niby duże zasoby ropy i gazu na terenie Polski wzięły się z obliczeń. Nic potwierdzonego. Może jest może nie.

Kraje afrykańskie, Rosja oraz Ukraina mają surowce i je wydobywają a jakość bogactwa tam nie widać.

 

P.S. Ja nie jestem bogaty a jestem szczęśliwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, averrry napisał:

P.S. Ja nie jestem bogaty a jestem szczęśliwy. 

Czyli jesteś bogatszy niż zdecydowana większość ludzi. Taki dowcip :>

Juz pisałem, że bogactwo bierze się z przekonania. Masz przekonanie o własnej wartości w swoich oczach - i to jest realna wartość = jesteś bogaczem. Tak jak realną wartością jest akceptacja tego co ofiarowała nam Ziemia pod naszymi stopami.

Negowanie jakiejkolwiek z tych dwóch wymienionych wartości rodzi problemy - czy bezpośrednio z samooceną, czy pośrednio przez geopolitykę, politykę lokalną, brak pracy, brak realizacji, frustrację i w konsekwencji na samoocenie kończąc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kryss napisał:

bo w rosji lape na wszystkim trzyma putin z kumpllami

a w Afryce zachodnie koncerny i lokalni waataszkowie na smyczy tych koncernow

 

Ciekawostka, bardzo dużo "fory" w Afryce ma brytyjsko-holenderski koncer Shell, malo tego, Shell jest jednym z najwiekszych dostawców broni do róznych afrykanskich konfliktów..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłyby jakieś ciekawe minerały na naszym terytorium, to już korporacje by się tym interesowały. Tak jak złożami miedzi koło Grunbergu.

Najpewniej nic nie ma, a wszystkie informacje na temat super złóż w Polsce można włożyć między bajki. Kolejna teoria spiskowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korporacje interesują sie tym non stop...Narazie za kulisowo...Niestety do mediów w Polsce takie informacje o złożach nie przejdą z racji tego iz media maja siać propagande, jesli w mediach by o tym mowili to za grosz bym im nie wierzył...

 

Wtedy byla by propaganda...

 

Tu trzeba gruntownych zmian i dobrej polityki...No ale nie spodziewajmy sie tego...

 

Politycy pracuja dla obcych i juz sie postaraja o to aby dla obywateli nie bylo nic, cos na zasadzie Rosji...Tam Wladimir i waska klika bylych oficerow KGB trzyma reke na kasie, reszta obywateli nie wie nic...

 

Dla motlochu wystarczy kilka obietnic, zapowiedzi. Natomiast prawdziwa gra toczy sie gdzie indziej...

 

Spojrz, mamy tak ogromne zasoby a rope, gaz musimy kupowac od innych...Czy Ci co w taki sposob postepuja maja na mysli naród?

 

Jakim kurwa cudem taka potega jak Liechtenstein, placi za gaz mniej niz Polska...

 

Abstrachujac juz od złoz w Polsce...

Rosjanie proponowali zbudowac rurociag przez Polske, ale ówczesny prezydent Kaczynski, zagorzaly rusofob sie nie zgodzil...Dalej zyjmy stereotypami i uprzedzeniami...

 

Polska moglaby byc potega, i wszyscy o tym wiedza, dlatego od lat rzucane sa klody pod nogi przez Zydow, w kwestii religijnej, ktora nie musze dodawac silnie oddzialowuje na obywateli przez KK który wmawia ubustwo, jako rzekoma przepustka do nieba...

 

Skoro Pan Bóg cos dal, to czemu nie korzystac...Darow marnowac nie wolno...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to naprawdę dużo:

- gazu ziemnego 127 mld m3 przy obecnym wydobyciu prawie 5 mld i zużyciu roczym ok. 15 mld; zasoby na 8 lat;

- ropa naftowa 26 mln ton przy rocznym zużyciu 20 mln ton;

Muszę Cię zmartwić to nam bogactwa nie zapewni.

 

@Assasyn z jednej strony negujesz prawdziwość informacji prasowych a z drugiej powtarzasz za nimi, że Kaczor zablokował budowę drugiej nitki gazociągu jamał-europa. Z tego co pamiętam zablokowanie tego gazociągu nastąpiło dużo, dużo wcześniej niż za czasów Kaczyńskiego.

Edytowane przez averrry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, averrry napisał:

No to naprawdę dużo:

- gazu ziemnego 127 mld m3 przy obecnym wydobyciu prawie 5 mld i zużyciu roczym ok. 15 mld; zasoby na 8 lat;

- ropa naftowa 26 mln ton przy rocznym zużyciu 20 mln ton;

Muszę Cię zmartwić to nam bogactwa nie zapewni.

Nie liczy sie ilosc(choc mamy duzo) ale madre i przemyslane dzialania, ktore pozwalaja pomnozyc obecny kapital...Widzisz teraz mamy duzo i co? I nic...Mozna miec malo a byc potega, patrz Singapur.

 

12 minut temu, averrry napisał:

No to naprawdę dużo:

- gazu ziemnego 127 mld m3 przy obecnym wydobyciu prawie 5 mld i zużyciu roczym ok. 15 mld; zasoby na 8 lat;

- ropa naftowa 26 mln ton przy rocznym zużyciu 20 mln ton;

Muszę Cię zmartwić to nam bogactwa nie zapewni.

 

@Assasyn negujesz prawdziwość informacji prasowych a powtarzasz, że Kaczor zablokował budowę drugiej nitki gazociągu jamał-europa. Z tego co pamiętam zablokowanie tego gazociągu nastąpiło dużo, dużo wcześniej niż za czasów Kaczyńskiego.

Skad wiesz ze wczesniej? Kiedy byla budowana nitka i kto wtedy rzadzil? Chlopaki polaczcie posty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa o budowie Nord Stream to rok 2006, a to było już po tym jak Polska zablokowała budowę Jamał-Europa. Z tego co sobie przypominam to było za rządów SLD, ale mogę się mylić.

Gdzie budowa gazociągu a rządy Kaczyńskiego, nie te dekady.

 

@Assasyn to co pisze w tym opracowaniu i to co podałem to niestety nie jest dużo. Natomiast węgla kamiennego i brunatnego mamy dużo. No ale kopalnie węgla kamiennego to chcecie zamykać bo ponoć nieopłacalne.

Edytowane przez averrry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Brzytwa napisał:

Do tego praktycznie 3/4 kraju ma możliwość wykorzystywania podpowierzchniowych pokładów wód geotermalnych (niskotemperaturowcyh) dla celów grzewczych i do produkcji taniego prądu.

O możliwości spiętrzania lokalnych rzek i budowie sieci małych, ekologicznych elektrowni na potrzeby gmin lub wsi też się nie mówi. Rzeczki zarastają bagnem a my kupujemy używane wiatraki z Holandii i Niemiec za gruby hajs...

 

Nóż się w kieszeni otwiera. A ma mi się co otworzyć.

Noż, to mało powiedziane.

JAKAKOLWIEK DZIAŁALNOŚĆ KOWALSKIEGO, KTÓRA MOGŁABY PRZYNIEŚĆ MU POPRAWIENIE

SYTUACJI FINANSOWEJ I GOSPODARCZEJ, POCZYNIONA Z JEGO WŁASNYCH ŚRODKÓW I NA JEGO PRWATNYM TERENIE,

JEST NĘKANA PRZEZ STADO WYGLODNIAŁYCH BIURW.

Co robią to, nie dla dobra wspólnego(czy takie coś isnieje nie wiem), robią to, bo dobrze jest ujebać innemu dobrobyt.

Przepraszam za duże litery, inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@averrry poczytaj https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Rz%C4%85d_Jaros%C5%82awa_Kaczy%C5%84skiego

 

Gaziciag nie przeszedl przez Polske bo rzad sie na to nie zgodzil, dlatego Rosjanie porozumieli sie z Niemcami i utworzyli owy gazociag po dnie Bałtyku...

 

Polskie koncerny mogly zyskac, ale jak zwykle dupa...Za to austryjacki OMV czy francuski ENGIE nie wspominajac o Shell czy niemieckich koncernach i ich przedstawiciele nie dawmo wybrali sie do Wladywostoku aby tam z szefami Gazpromu dogadac kolejna nitke Nord Stream ktora ma zostac puszczona od 2019 roku..I jak zwykle ominie Polske, a zachodnie koncerny na tym zarobia...

 

To sie nazywa polityka, bez stereotypow, i zyciem przeszloscia, Katyniem czy teraz Smolenskiem...

 

Szwaby wojowali z Rosja a maja teraz bardzo korzystne wzajemnie umowy w roznych galeziach gospodarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kryss

tak chciałbym żeby była poza unia ,ale w schengen dokładnie tak jak norwegia i szwajcarja ,bo poza dotacjami których i tak 80-90% wraca do nich nie ma roznicy.

Skąd masz takie dane, że 80-90% dotacji do nich wraca ? Jeśli nawet, to jakie ma to znaczenie ?

a jesteś panem u siebie a nie będzie jakiś niemco zyd mi pierdolil ze mam pastownych goscic,

Nie mam pojęcia co to takiego niemco- żyd ? Skąd u ciebie taka wrogość do Niemców. Cały czas czuję się " panem" u siebie. Ja lubię Niemców. Świetnie się z nimi pracuje. Oni uczą Polaków jak należy pracować. 


 

a za to mamy wygaszne,celowo zle zarzadzane kopalnie przez pro niemiecki rząd pelo psl,

Tu pojechałeś jakimś dziwnym, surrealistycznym stereotypem. W Polsce wydobywa się węgiel z kopalni głębinowych, z głębokości 1,5 km, głównie pod miastami ( szkody górnicze ). Jakim cudem polskie kopalnie mogą konkurować z takimi oto kopalniami:


 


 

albo takimi: 

Lata temu zdarzyło mi się pływać na dużym masowcu wożącym  min. węgiel do Europy. W Australii takie odkrywkowe kopalnie znajdują się tak blisko oceanu, że do kei gdzie ładuje się statki węgiel jest dostarczany prosto z kopalni taśmociągami! W Niemczech, dokąd wiozłem węgiel ( 70000 ton ) został on wyładowany bezpośrednio przy elektrowni węglowej, przy której była keja wyładunkowa, skąd taśmociągami węgiel był dostarczany znowu bezpośrednio do elektrowni. Niemcy po prostu pozamykali swoje deficytowe kopalnie i pobudowali elektrownie opalane węglem bezpośrenio nad brzegiem morza! Polska powinna zrobić dokładnie to samo. Jeszcze jedno. Cena 1 tony węgla na giełdzie w Rotterdamie wynosi 43 $, czyli za taką cenę można sprzedać polski węgiel za granicą. Polski kopalnie muszą eksportować węgiel za 43 $/tona. Koszt wydobycia w Polsce jest dużo wyższy. Jakim kurwa cudem można wydobyć na Śląsku węgiel z głebokości 1,5 km+ koszty transportu za cenę niższą niż 43 $ za tonę? Wina Tuska ? Przejdż się do jakiegoś składu opałowego i zobacz po ile jest tam węgiel.

http://gornictwo.wnp.pl/notowania/ceny_wegla/

Jedyna sensowna rzecz jaką można zrobić z tymi kopalniami to je zamknąć.


 

zamkniete stocznie dla których tusek miał cudownego inwestora,ktorego nie było,no ale ze były konkurencja dla szko

pow to już ich nie ma,bo niemieckie można było dotować a polskie nie

Tu już mnie szlag trafił jak to przeczytałem! Piszesz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Tak się składa, że parę lat przepracowałem w polskich stoczniach, min. w Stoczni Gdańskiej! Widziałem na własne oczy co te skurwysyny z PiS-u  tam wyrabiały. Stocznię Gdańską doprowadził do upadku jej prezes- Andrzej Jaworski, czołowy działacz PiS w woj. pomorskim. Ten gamoń jest z zawodu etnologiem ( ten pisowski muł nie ma pojęcia o budowie statków). Wcześniej pracował w urzędzie miejskim w Warszawie, gdzie zajmował się maszynami budowlanymi. Prezydentem Warszawy był wtedy Lech Kaczyński! Objęcie rządów w SG przez pisowskiego bezmózga był ostatnim gwożdziem do trumny dla Stoczni. To też wina Tuska ? Za to będę PiS nienawidził do końca życia.  Ten "genialny" pisowski manager Jaworski chciał zostać prezydentem Gdańska!  

 

Andrzej Jaworski (PiS), prezes Stoczni Gdańsk, zarobił w tym roku w publicznych spółkach ponad 400 tysięcy złotych. Na początku roku Andrzej Jaworski był prezesem mało znanej warszawskiej spółki komunalnej Przedsiębiorstwo Gospodarki Maszynami Budownictwa Warszawa. Firma, w stu procentach należąca do gminy, zajmuje się głównie wynajmem maszyn budowlanych i zarządza tzw. targiem kwiatowym. Jaworski, czołowy działacz pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości, prezesem spółki został w czasie, gdy prezydentem Warszawy był Lech Kaczyński. W marcu tego roku Andrzej Jaworski został prezesem Stoczni Gdańsk. Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że objąwszy tę posadę, nie od razu pożegnał się z warszawską PGMB. Jaworski wpisał bowiem, że jako prezes PGMB zarobił w tym roku 82 674 złote. Jak ujawniliśmyjuż w maju, zaraz po objęciu fotelu prezesa Stoczni Gdańsk, rada nadzorcza zakładu podniosła mu pensję. Oficjalnie zrównano jedynie pensje władz Stoczni Gdańsk i Stoczni Gdynia, jednak oznaczało to de facto, że prezes Jaworski na starcie zarabiał o ok. 10 tys. więcej niż jego poprzednik Stanisław Woyciechowski. Wypełniając teraz oświadczenie majątkowe jako radny sejmiku województwa, Andrzej Jaworski wpisał, że od marca do grudnia zarobił w samej stoczni 292 352 złote. Na tym jednak nie koniec. Prezes Jaworski wpisał w oświadczeniu szereg innych dochodów. 18,8 tysięca złotych zarobił jako przewodniczący rady nadzorczej Energi, którym został w maju. 6,4 tysiąca złotych zarobił w PKP Inter City. Nie udało nam się jednak ustalić, co tam robił. Prezes Jaworski wpisał w oświadczeniu jeszcze dwie kwoty - 933 złote to pierwsza dieta jako radnego województwa oraz 756 złotych z tytułu zasiadania w radzie programowej oddziału Telewizji Polskiej w Gdańsku. W sumie, jak policzyliśmy, były kandydat na prezydenta Gdańska, zasiadając w pięciu publicznych spółkach i sejmiku, zarobił w 2006 roku blisko 402 tysiące złotych. Andrzej Jaworski jest z wykształcenia etnologiem, ukończył też studia doktoranckie z politologii. Z prezesem nie udało nam się wczoraj skontaktować, przebywa na świątecznym urlopie.
Małgorzata Wojciechowska-Brennek
Prezes Transparency International Polska Pan Jaworski to musi być prawdziwy człowiek orkiestra, skoro zasiada w spółkach z tak różnych branż - i w telewizji, i w kolei, i w stoczni. Podejrzewam, że odbija się to niekorzystnie dla tych spółek, bo nie jest możliwe, aby on mógł rzetelnie wywiązywać się ze swoich obowiązków. To fizycznie nie jest możliwe. Widać wyraźnie, że trafił do tych spółek z politycznego nadania, a to nigdy nie jest dobre. Powinni tam trafiać ludzie merytorycznie, a nie politycznie przygotowani. To też bardzo zła sytuacja z punktu widzenia państwa, bo ten pan ma wpływ na finanse tych spółek, a przy tylu obowiązkach nie jest możliwe, żeby miał do tego wszystkiego głowę.


 

I tu jeszcze do poczytania list otwarty do ndrzeja Jaworskiego:

http://stoczniagdanska.info/component/content/article/46-strona-gowna/286-list-otwarty-do-posa-andrzeja-jaworskiego-byego-prezesa-stoczni-gdask.html


 

pozamykane cementownie,cukrownie,bo trza niemiecki kupowac

ograniczenia w emisji co2,kurwa w kraju który na węglu stoi,

miliony jebnietych regulacji i narzucanych przepisow

Miliony też mądrych regulacji. 

wlasnie twoich holendrow niemcow NIELEGALNIE wykupujących nasza ziemie,jakbysmy sami nie mogli tam gospodarowac

Oni legalnie kupują polską ziemię. Jednym z fundamentów Unii jest swobodny przepływ osób. I to działa w dwie strony. Ja chcę żyć w otwartym kraju. Niemcy i Holendrzy, którzy osiedlają się w polskich wioskach przynoszą tu cywilizację. Nie wsadzą sobie tej ziemii na plecy i jej nie wywiozą.

 

eko-idiotyzm

W ekologii nie ma nic idiotycznego. Wolisz żyć w syfie ? W Kaliningradzie widziałem dosłownie rzekę goowna płynącą do Bałtyku. Tak jest lepiej ? Ekologia jest miarą cywilizacji.

problem imigrantow będzie tez naszym problemem,nie unikniemy tego,dodatkowo Niemcy daja bezzwrotne pozyczki chętnym na zakup ziemi w Polsce zachodniej, tylko ta pastowana maz dostanie obywatelstwa i jeszcze wsparcie o rządu to zobaczysz w jakim miejscu się znajdziemy

jesteśmy tylko rynkiem zbytu,i zasobem pracowników jak sa akurat potrzebni

Ło jezu ! Nie jesteśmy tylko rynkiem zbytu, Polska od cholery też eksportuje. W 3 city sporo się produkuje.

a zapomniałem mamy lidla,tylko dlaczego jest droższy niż u siebie,przeciez tu maja nizsze koszty....

Nie robię zakupów w supermarketach. Goowno mnie obchodzą ceny w Lidlu

członkostwo tylko nas ograniczylo,ale stowarzyszenie w shengen było by o wiele lepsze.

Jesteś w błędzie, członkowstwo wcale nas nie ograniczyło.

 

bronisz swojego zdania i nie przyjmujesz zadnych argumentow  bo tobie jest dobrze i dobrze ze ci się powiodło i dalej wiedzie ,ale niestety dzięki uni wielu ludzi musiało wyjechać,a nie chcialo

wielu stracilo prace,firmy,dorobek pokoleń.

Bronię swojego zdania i chętnie podyskutuję, ale czasem rusza mnie, jak widzę stereotypy odbiegające od prawdy. Ja pochodzę z powiatowej mieściny, gdzie była fabryka czołgów i innych tego typu gówien. Fabryka upadła, bo zmalał popyt na czołgi. To też wina Unii ? Po " mądrych " rządach PiS-u w Stoczni Gdańskiej i jej upadku, przekwalifikowałem się  i poszukałem roboty za granicą. Dzięki Unii znalazłem robotę w Niemieckiej firmie, gdzie liczą się tylko kwalifikacje i taki pisowski bezmózg jak Jaworski nie miałby szans dostać tam posady. 1 maja 2004 roku otworzył nam się świat. To,że mi jest dobrze zawdzięczam przede wszystkim własnej ciężkiej pracy. Np. ze znajomością języka nikt się nie rodzi, trzeba zapier...lać, aby się go nauczyć. Ja też nie chciałem wyjechać. To wina Unii i Tuska że PiS powierzył Stocznię Gdańską idiocie? Po sąsiedzku jest znakomicie prosperująca Gdańska Stocznia Remontowa, jej prezes Piotr Soyka były członek PZPR jest znany z tego, że kandydatom na stanowiska managerskie robi test na inteligencję! Jaworski nie miałby szans go zdać!

 

bo junia wszystko wie lepiej,.............nie ma sentymentow,to czysto biznesowy układ a my robimy za frajera

w PRL-u gdybys był prezesem spoldzielni mieszkaniowej,dyrektorem zakladow mięsnych,towarzyszem sekretarzem wojewódzkim,majorem MO itd. tez bys socjalizm zachwalal dokładnie jak robisz to w tej chwili z unia,na zasadzie mnie jest dobrze to wszystkim tez ma być dobrze.

Akurat moja rodzina była bardzo mocno skaleczona przez komunę. Takie podejście byłoby niemożliwe. Trudno mi się zgodzić z obwinianiem Unii i o wszystkie bolączki. PiS doprowadził Stocznię Gdańską do upadku. O tym pamiętaj.

 

czasem trzeba spojrzeć dalej niż czubek nosa i wlasna lodowka

Właśnie to robię. Nie lubię narzekania. Sporo przebywam za granicą i mogę sobie porównywać sytuację w Polsce i okolicznych krajach. 

masz swoje zdanie ok,ja i pewnie bardzo wielu ma inne.

nie odpowiedziales

No mam swoje zdanie. Co ciekawe, wszyscy moi kumple mają z grubsza takie samo zdanie jak i ja. Zaciekawia mnie zdanie twoje, czy brzytwy. Nie rozumiem przyczyn takiej narracji.
 

"co powiesz jak dzięki otwartości na pasta boysow,zgwalca ci zone corke,nadal będziesz taki bezkrytyczny,bo unia/makrela / tak wymyslila to my mamy się dostosować,pytal nas ktoś o zdanie,"

tylko mi nie pisz ze nas to nie dotyczy

Odpowiem nie wprost. Jakieś 10 lat wchodziliśmy statkiem do małego portu na wschodnim wybrzeżu Anglii. Wzięliśmy Pilota, akurat była moja wachta, to jechałem z tym Angolem na mostku. Armator był niemiecki, bandera Antiqua & Barbuda, ja byłem jedynym Polakiem na burcie. Z samych nudów ( jazda do portu trwała parę godzin ) się gada. Na ryju nie mam wypisane, że jestem Polakiem, no i wzburzony Anglik wyklinał Polaków od najgorszych ( pier..lone zwierzęta, alkoholicy, przygłupy, mordercy. Co robi rząd, że ich wpuszcza do Anglii. Itd ). Okazało się, że w tym mieście- wielkości Pucka. Paru Polaków, zgodnie z polskim, prastarym obyczajem zachlało w weekend ryje, a że dopadła ich ułańska fantazja, to gdzieś tam pojechali samochodem. Jako, że kierowca był nawalony, to pojechał prawą stroną, no i oczywiście czołowo się zderzył z miejscowymi Angolami . Trafiło na rodzinę pilota. Nie bardzo wiedziałem co ze sobą zrobić na tym mostku. Wtedy przypomniał mi się wiersz Andrzeja Bursy:


 

Bursa Andrzej

Modlitwa dziękczynna z wymówką

Nie uczyniłeś mnie ślepym 
Dzięki Ci za to Panie 

Nie uczyniłeś mnie garbatym 
Dzięki Ci za to Panie 
Nie uczyniłeś mnie dziecięciem alkoholika 
Dzięki Ci za to Panie 
Nie uczyniłeś mnie wodogłowcem 
Dzięki Ci za to Panie 
Nie uczyniłeś mnie jąkałą kuternogą karłem epileptykiem 
hermafrodytą koniem mchem ani niczym z fauny i flory 
Dzięki Ci za to Panie 
Ale dlaczego uczyniłeś mnie Polakiem? 

 

@Brzytwa

- bogactwo nie bierze się z pracy, bogactwo bierze się z przekonań (i z ziemi - ale o tym za chwilę) - kraje powstałe na żydowsko-germańskim trzonie były przekonane o swojej wielkości -

Będę się jednak upierał przy twierdzeniu, że bogactwo bierze się z pracy. Sporo czasu spędziłem w Rosji. Mają tam wszystkie bogactwa, od cholery ziemii, ale nie potrafią się np. sami wyżywić. Trzy pokolenia terroru zrobiło swoje. Wielkie wrażenie zrobiło na mnie nie muzeum techniki, tylko Muzeum Niemieckiej Techniki w Monachium- żródło bogactwa Niemiec

to sobie wzięły co im się według ich przekonań 'należało' <-- jeżeli tego nie rozumiesz to powiem wprost - 'zajebały, bo mogły' - paniał? A kto by się tam bidnymi Słowianami w ogóle przejmował, przecież to, jak sama nazwa wskazuje niewolnicze bydło (od Slavs wzięło się -> slaves - pszypadeg?).

Pierdolenie o tym że bogactwo bierze się z pracy to pierwszej wody bullshit i taki sprytny bacik, żebyś jako bateryjka, regularny wyrobnik, pomagier i kołchoźnik jeszcze wydajniej zapierdalał na swoich ołnerów i panów przez duże 'pe'.

Obawiam się, że tej narracji nie rozumiem. Moja obecna firma istnieje ponad 200 lat. Jest bogata. Wiele pokoleń na to pracowało. 


 

- zrobiłeś błąd logiczny: zamiast "Jakieś 90 % pływających na świecie statków jest napędzana szwajcarskimi Sulzerami!" powinno być: "Jakieś 90 % pływających na świecie statków jest napędzana żydowskimi Sulzerami!"

Samuel Sulzer założył swoją fabrykę w XVIII wieku w Szwajcarii. Trochę zapierdalałem przy Sulzerach, na niektórych było napisane Made in Switzerland, a na niektórych Made in Poland        ( Cegielski w Poznaniu robił licencyjne Sulzery ). Jakie to ma znaczenie: żydowskie czy szwajcarskie. Ważne,że Sulzery są najlepsze na świecie i że robi je SZWAJCARIA! Jak to możliwe, alpejski kraj, a robi najlepsze na świecie silniki do napędu statków? O najwyższej sprawności i niezawodności! Te Żydy to strasznie mądre ludzie są. Praca tej fabryki jest min. to żródłem  ogromnego bogactwa Szwajcarii. Wydaje mi się, ze to nie był błąd logiczny. USA produkują helikoptery Sikorsky, Sikorski był Rosjaninem- białym emigrantem. Te helikoptery, które produkują Amerykanie w taki razie  są rosyjskie (!?).

Poza tym bogaty ten, kto ma bogatą ziemię - a kto ma w Europie najbogatszą w zasoby ziemię, to chyba nie muszę pisać - albo muszę, skoro piszesz takie farmazony o tym że jesteśmy biedni. Nie jesteśmy. Albo inaczej - ja jako obywatel i Suweren tego kraju nie jestem biedny. Jestem bogaty w chuj. Takie mam myślenie. Sory taki mamy klimat. I nawet będę wprowadzał następne - 'nie będzie mi obcy element stawał między mną a moją ziemią'. A dlaczego - o tym czytaj dalej.
Po pierwsze odsyłam kolego do materiałów o złożach naturalnych Polski i jak one się mają do tego co posiada reszta eurokołchozu. Jakoś dziwne, że ten temat u wszelkich eurofagów, brukselskich chapaczy dzid laserowych i innych lewackich spierdolin wywołuje konsternację, milczenie, czy posądzenie o bycie specjalistą od spiskowych teorii dziejów. Sparafrazuję fanów Korwina: "Masz ty w ogóle wiedzę o bogactwie swojego kraju?"


O ten kraj toczą się kilkusetletnie boje, rozboje i zabory... i to nie bez powodu! Najwyższa pora się obudzić z letargu niewolniczej mentalności, polski multikulturalny papuasie.

Odsyłam ponownie do materiałów źródłowych - na początek wystarczą dane z https://www.pgi.gov.pl/pl/docman-tree/publikacje-2/3125-bilans-zasobow-zloz-kopalin-w-polsce-wg-stanu-na-31-12-2015/file.html.

Dane w mln m3 na mln ton w przeliczeniu wg podanej gęstości. Trochę mina rzednie, co nie?

Jakoś amerykańcom 'się opłaca' u nas wydobywać gaz łupkowy a nam nie. Niebywałe! To po chuj nam te wymiany międzynarodowe, korpusy obcych wykładowców, inżynierów i specjalistów na naszych uczelniach jak musimy ściągać jankesów żeby nam dziurę w ziemi wykopali i za nas gaz wydobyli!

O ile mi wiadomo, Jankesi są twórcami technologii wydobycia gazu łupkowego i się na tym znają. Tak samo nie znajdziesz w Polsce firmy potrafiącej układać rurociągi podmorskie czy zrobić  maszynę TMB, która wykonała tunele  pod Martwą Wisłą w Gdańsku.
 

Kurwa, chłopie gdzie Ty masz oczy! Co Ty myślisz, że u nas nie ma ludzi co by potrafili takie wydobycie przeliczyć i z zyskiem zaimplementować? Że tu sami idioci i debile mieszkają co papier wyższej uczelni inżynierskiej na basenie robili, czy w paczce chipsów znaleźli?

Wydaje mi się, że w Polsce nie ma ludzi znających się dobrze na technologii szczelinowania hydraulicznego. Amerykanie są w tym najlepsi. Nie znam się na gazie łupkowym i jego wydobyciu.Nie uważam, że tu sami idioci i debile mieszkają. Sam mam dyplom wyższej uczelni inżynierskiej, który nie zrobiłem na basenie ani nie znalazłem go w paczce chipsów.

To mędrzec Rockefeller z dalekiej Ameryki do idioty i debila Łukasiewicza płynął uczyć się jak ropę wydobywać? US Army też do papuasów na Nowej Gwinei pływa, żeby się uczyć jak z dmuchawek i łuków strzelać?

JA PRDL.

 

Jeżeli nadal nie masz odpowiedzi w głowie to Ci ją podam - komuś (tralalalala) zależy, żebyśmy się jako kraj nie usamodzielnili (nie odzyskali suwerenności). A ten ktoś to ...surprise-surprise... reszta krajów. Bo serio, komu niby na Polsce zależy na tym świecie? Przecież to taki 'meksyk europy' - tylko zaorać - a mieszkańcy, chuj niech zdychają. Na takim samo-postrzeganiu Polaków zależy zwłaszcza tym co czerpią z nas zyski - z naszej ziemi i z naszych ludzi którzy są traktowani często jako ludzie drugiej kategorii, bo nie mieli tyle szczęścia i nie urodzili się w kraju gdzie dziadowie od dobrych kilkuset lat zajmowali się podbojem i łupieniem reszty świata - patrz w historii: 'czasy kolonialne', bo widzę, że masz braki w wykształceniu.

Meksyk Europy, zdychający mieszkańcy (!?) Chyba żyjemy w różnych krajach. Nie rozumiem o czym ty piszesz? Rozejrzyj się wokół siebie! Lata spędziłem w polskich firmach i tam często się czułem jak człowiek drugiej kategorii wyzyskiwany w najbardziej skur..syński sposób. Dopiero praca u Niemca otworzyła mi oczy. Byłem zdumiony, że to tak może wyglądać. U Niemca liczą się TYLKO KWALIFIKACJE! Mój krwiopijca czerpie zyski z ludzi kilkunastu narodowości! Ja kocham być wyzyskiwanym przez zachodnich kapitalistów! Nic nie rozumiem. Mam braki w wykształceniu ? Pewnie tak. Jestem  po politechnice i nie tylko. 

 

UE jebnie tak jak jebnął ZSRR - czego mu życzę z całego serca. I stanie się to całkiem niedługo, bo już się chwieje w posadach jak kolos na glinianych nóżkach. Putin i Orban to obecnie jedyni politycy na arenie międzynarodowej posiadający cojones w walce o dobrobyt ich własnych krajów - czyli tak jak to ma wyglądać w suwerennym państwie. I za sam ten fakt im duchowo kibicuję.

Nie porównywałbym UE do ZSRR. Trzymam kciuki za Unię Europejską. Ja mordercy i czekiście Putinowi nie kibicuję- nie tylko tu się różnimy. Zdaje się, że jemu zależy na upadku UE. Ciekawe                 dlaczego ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kic-anty odnośnie węgla. wydobywa się go do 1300 metrów aktualnie. w polskich kopalniach kupuje się węgiel za złotówki a za granicą za dolary. skąd chcesz wziąć kilka mld dolarów rocznie na zakup tego węgla? u nas nie eksportuje się technologii jak w niemczech. co chcesz zrobić z 400 tysiącami osób, które stracą pracę? Cena 43 $ ile się jeszcze utrzyma, miesiąc, dwa, rok. A co potem jak będzie 80?

Na dziś dzień tona węgla na śląsku to 65$ dla odbiorców indywidualnych. Dla elektrowni pewnie taniej.

Trzecia sprawa i ta Tw wspaniała niemiecka gospodarka. Do gospodarstw rolnych dopłacają bardzo duże pieniądze. Dlaczego tego nie zlikwidują, przecież tam taki kapitalizm i gospodarka wolnorynkowa. Do swoich stoczni do dzisiejszego dnia dopłacają a nam zakazali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@averrry No dobra niech będzie 1300 m. To nie zmienia faktu, że nasze kopalnie nie mają szans w konkurencji z kopalniami odkrywkowymi. Niemcy sprowadzają węgiel z Australii, a eksportują maszyny górnicze. To jest żródłem ich bogactwa, a nie węgiel. Nic nie zmieni faktu, że polskie kopalnie na siebie nie zarobią. Ktoś do tego bussinesu dopłacać. W górnictwie zdaje się pracuje około 100 tyś. ludzi, wygląda na to, że będą musieli się przekwalifikować. Bo cóż innego można zrobić ? 

 

"Do gospodarstw rolnych dopłacają bardzo duże pieniądze. Dlaczego tego nie zlikwidują, przecież tam taki kapitalizm i gospodarka wolnorynkowa."

Nie wiem dlaczego tego nie zlikwidują. Nie znam się na rolnictwie. Wiem, że nasi rolnicy też dostają wysokie dotacje. Bywam trochę na wsi. Widać u nas olbrzymi wzrost poziomu życia, min. dzięki UE.

 

" Do swoich stoczni do dzisiejszego dnia dopłacają a nam zakazali." 

Nieprawda. Pamiętam, jak Stocznia Gdańska budowała prom dla szwedzkiej linii Stena Line. Prom był budowany cztery lata! Średni czas budowy ( od położenia stępki do wyjścia w morze ) to było około dwóch lat. W Rostoku, w stoczni kupionej zresztą przez Norwegów widziałem budowę statku, która trwała niecałe cztery miesiące. Jakim cudem można było z nimi konkurować ?  Gdańska Stocznia Remontowa, która buduje również statki znakomicie prosperuje jakoś bez dotacji! Polskie stocznie wymagały przede wszystkim dobrego zarządzania, a tego nie mogły zapewnić ludzie pokroju pisowca Jaworskiego. Pierwsza rzecz jaką należało u nas zrobić w stoczniach zrobić, to natychmiast wywalić wszystkich zbędnych ludzi, bo były tam gigantyczne przerosty zatrudnienia, ale związki, Solidarność, etos itd.  Ale można to tłumaczyć, że wszystkiemu są winni Żydzi, UE, cykliści itd.

 

@Assasyn  Gazociąg Nord Stream zbudowało konsorcjum niemiecko, rosyjsko, holenderskie. Rosjanie proponowali Polakom przystąpienie do tego konsorcjum, ale wiadomo wtedy kaczor grzmiał o kondominium rosyjsko- niemieckim i o tym, że gazociąg odetnie port w Świnoujściu itp. brednie.  Z tym gazociągiem przez Bałtyk to są dwie sprawy. Rosjanie dążą do tego, aby cały ich tranzyt             ( handel ) szedł przez ich porty i był niezależny od innych krajów, dlatego dużo się u nich buduje w tym temacie.W czasach ZSRR Rosjanie korzystali głównie z portów w krajach bałtyckich, bo Rosja ma bardzo niedogodne warunki do budowy portów morskich ( np. Petersburg leży 50 km od otwartego morza ) i korzystali też z rurociągów tranzytowych min. przez Polskę. 

 

Druga sprawa, po co płacić za tranzyt? To jest business.  Dzięki fobii antyrosyjskiej na tej budowie zarobiły firmy z : Niemiec, Rosji, Danii, Holandii, Finlandii, Anglii, Belgii, ale nie z Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kic-anty jak piszesz czyjś nick to bądź łaskaw zachować elementarna kulturę i pisz go tak, jak podaje jego właściciel. Chcesz żeby Cię szanowano, to szanuj innych. Bo póki co notowania lecą na łeb, na szyję.

 

Brutalna prawda jest taka, że Twoje pokolenie czczące zachód i Amerykę zacznie powoli wymierać.
 

Z tego wszystkiego to chodzi mi po głowie jedno pytanie - czy w stosunku do kobiet też jesteś taki uległy i pozwalasz się wykorzystywać 'kapitalistyczną ręką'?
Jeżeli tak, to znaczy że jesteś psychologicznie regularną, miękką bułą robiony i z samcem przez duże S nie masz nic wspólnego.

A jeżeli nie, to znaczy że nie masz spójnego kręgosłupa moralnego, masz sprzedajną, podwójną lojalność i patologicznie wielbisz innych zamiast szukać zalet u samego siebie, co zresztą widać jak zachwalasz cudze i wyśmiewasz 'bidne' bo 'bidne', ale własne.

 

W jednym masz rację jak piszesz że lubisz być wyzyskiwany. Najlepszymi i najgorliwszymi niewolnikami są ci, co chcą nimi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Brzytwa napisał:

Brutalna prawda jest taka, że Twoje pokolenie czczące zachód i Amerykę zacznie powoli wymierać.

 

Ja nie rozumiem jak to pokolenie czczące zachód i Amerykę, stroni jednocześnie od największych wartości cywilizacyjnych, na której opiera się tamta kultura, takich jak własność prywatna, prawo do obrony i inne niezbywalne prawa jednostkowe.

 

I zajmuje się "robieniem łaski" Amerykanom, zamiast być wielkimi orędownikami wprowadzenia ich wartości na naszym poletku, wartości dzięki, którym oni stali się wielcy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, red napisał:

 

Ja nie rozumiem jak to pokolenie czczące zachód i Amerykę, stroni jednocześnie od największych wartości cywilizacyjnych, na której opiera się tamta kultura, takich jak własność prywatna, prawo do obrony i inne niezbywalne prawa jednostkowe.

 

I zajmuje się "robieniem łaski" Amerykanom, zamiast być wielkimi orędownikami wprowadzenia ich wartości na naszym poletku, wartości dzięki, którym oni stali się wielcy.

 

Pro-zachodnia lewica ma ogromny talent do samozaprzeczenia, tego co głoszą. Najbardziej rozwalił mnie Stefan Füle, unijny komisarz ds. rozszerzenia i unijnej polityki sąsiedztwa, w odniesieniu do reform Saakaszwiliego, stwierdzając, że "ultraliberalne idee gruzińskiego rządu nie współgrają z unijnymi zasadami wolnego handlu".

 

W temacie polecam muzyczkę:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.