Skocz do zawartości

Czy to karta graficzna powoduje całkowitą zwiechę?


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, właściwie dwa. 

 

Pierwszy, mniejszy jest taki, że system długo nie tyle się uruchamia, co wczytuje już po pokazaniu się ekranu powitalnego i pulpitu. Załadowanie np. Google Chrome czy folderu z piosenkami potrafi trwać kilka minut. Później jest ok. 

Co może pomóc w takiej sytuacji? Jakiś czas temu mocno odchudziłem HDD i problem nie zniknął.

 

Druga sprawa i poważniejsza: PC łapie jakiś dziwne zwiechy, przeważnie gdy nie jest pod obciążeniem. Po prostu cyk i muszę odłączyć zasilanie. Dzieje się to w różnych sytuacjach: podczas przeglądania internetu, grania. Kolejnym objawem, tym razem przy obciążeniu, ale tylko przy jednej testowanej grze, RDR2, grafika w niej wysiada. Najczęściej po zminimalizowaniu gry i ponownym powrocie do niej. Po prostu wszystko jest rozjechane, mniej więcej tak to wygląda:

maxresdefault.jpg

 

Tak jakby modele się "wysypywały".

 

 

Natomiast wracając do całkowitej ściny, to w dzienniku zdarzeń wygląda to tak:

YiOZ7XL.png

 

W internetach sprawdziłem, że ten "sptd" odpowiada za napędy optyczne, a więc i Daemon Tools, który właśnie odinstalowałem. W miejsce napędu optycznego mam podłączony drugi HDD.

 

 Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Specyfikacja: GTX 770, i7-4770k, 12gb ram, zasilacz antec 450w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt tu nie jest prorokiem i nie sposób powiedzieć co ci się z kompem dzieje.

Diagnostyka kompa poważna sprawa. Odłącz wszystkie zbędne rzeczy od kompa tzn DVD jakieś peryferia. Przetestuj w furmarku grafikę np

https://www.dobreprogramy.pl/furmark,program,windows,6628621656983169

Albo w  OCCT wszystko możesz przetestować ram procek grafa

https://www.dobreprogramy.pl/occt,program,windows,6628626524190337

 

Dobrze by było jakbyś miał części zamienne jakaś działającą grafikę ram i sprawdzał po kolej co mogło walnąć. Bez tego będzie bardzo ciężko trochę jak wróżenie z fusów.

Tester zasilacza tez by ci się przydał może on też wariuje. 50zł na allegro. Na razie z tego co napisałeś to może być wszystko, a może system :D odpal linucha jakiegoś na live USB zobacz czy też wariuje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2021 o 15:39, cst9191 napisał:

Co może pomóc w takiej sytuacji?

Dysk SSD, polecam, nie kosztuje dużo a komp śmiga jak złoto. Miałem laptopa który do pulpitu ładował się z 10 minut. Po zapakowaniu SSD trwa to wszystko kilkanaście sekund.

W dniu 18.07.2021 o 15:39, cst9191 napisał:

Druga sprawa i poważniejsza:

Ciężko ocenić, ja miałem podobnie jak zasilacz mi zaczynał padać. Zacząłbym od pożyczenia od kogoś sprawnego ew. na janusza, allegro, sprawdzić i odesłać.  

 

 Spróbuj też programami tak jak mówił @buka1977

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.