Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

"W sobotę wieczorem pomiędzy trzema mężczyznami w centrum handlowym Arkadia w Warszawie wywiązała się kłótnia, doszło do rękoczynów. W czasie szarpaniny jeden z mężczyzn wyciągnął nóż i ranił pozostałych dwóch uczestników bójki. Ranni trafili do szpitala, a nożownik uciekł z miejsca zdarzenia. Trwają jego poszukiwania.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-07-17/warszawa-atak-nozownika-w-centrum-handlowym-sa-ranni-trwa-oblawa/"

 

 

"W sobotę wieczorem pomiędzy trzema mężczyznami w centrum handlowym Westfield Arkadia doszło do kłótni i bójki. Nagle jeden z nich wyciągnął nóż, ranił dwóch obywateli Gruzji i uciekł. Nadal szuka go stołeczna policja. Tymczasem pojawiło się nagranie, na którym dokładnie widać atak nożownika. Wideo jest przerażające! Co tam się działo!?
https://www.se.pl/warszawa/warszawa-jest-nagranie-z-ataku-nozownika-w-arkadii-przerazajace-wideo-aa-yGby-RJfC-3wzT.html"

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-07-17/warszawa-atak-nozownika-w-centrum-handlowym-sa-ranni-trwa-oblawa/

 

https://www.se.pl/warszawa/warszawa-jest-nagranie-z-ataku-nozownika-w-arkadii-przerazajace-wideo-aa-yGby-RJfC-3wzT.html

 

https://wgospodarce.pl/informacje/98911-nozownik-w-galerii-arkadia-w-warszawie-zdjecie-ze-zdarzenia

 

 

Przygotowanie „anty-terrorystyczne” w Bolandii to kpina ;) . Gdyby ten gość dźgał ludzi "postronnych" albo miał broń palną to była by masakra.

 

Filmiki:

1)

2)

 

Damian Laszuk

 

 

 

Edytowane przez Voqlsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając to nagranie, najbardziej mnie wkurwiły osoby, które zaczęły odciągać typa który prawie już spacyfikował agresora, by ten chwilę później mógł dalej atakować. 😕 

Prawdopodobnie to znajomi tego nożownika. IMO też powinni odpowiedzieć za to karnie, chociaż nie jestem zorientowany, pod jaki dokładnie paragraf by to podchodziło. 

 

A ochrona ma poważniejsze rzeczy do roboty, jak ganianie ludzi bez maseczek.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłby paralizator albo gazówka nie wiem czemu ochrona nie ma takich intemów? Tych dwóch co podleciało do niego pierwsze co to powinni mu założyć dźwignie na rękę z nożem.

 

Wstyd i hańba dla stolicy. Taki market zarabia grube miliony, a ochrona to emeryci albo randomy z ulicy co nic nie potrafią, oszczędzanie na bezpieczeństwie klientów. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smerf napisał:

Taki market zarabia grube miliony, a ochrona to emeryci albo randomy z ulicy co nic nie potrafią, oszczędzanie na bezpieczeństwie klientów. 

 

Jak coś to się pokryję z ubezpieczenia. Taniej wychodzi niż zatrudnienie "prze  c.huj komandosów".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baca1980 napisał:

Jak coś to się pokryję z ubezpieczenia. Taniej wychodzi niż zatrudnienie "prze  c.huj komandosów".

 

Nie mowie tu o komandosach, ale o młodych gościach (a nie dziadkach) co są odpowiednio przeszkoleni i wiedza co mają robić,  tylko że takim ludziom trzeba "zapłacić". W tym wypadku napastnik mógł sobie spokojnie odejść i jeszcze coś po drodze kupić swojej Grażynce...dla mnie to jest jakiś żart.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Voqlsky napisał:

W czasie szarpaniny jeden z mężczyzn wyciągnął nóż i ranił pozostałych dwóch uczestników bójki.

Nie widać początku bójki, ale podejrzewam, że tych 2 zaczęło z racji przewagi ilościowej.

Gdyby tak było faktycznie to nie był atak nożownika lecz zwiększenie swoich szans w potyczce z 2 przeciwnikami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pracowałem w ochronię na pełny etat. Ochrona jest tylko po to aby ubezpieczyciel się nie burzył.

 

4 minuty temu, smerf napisał:

  tylko że takim ludziom trzeba "zapłacić".

I tu jest pies pogrzebany. Według mnie w każdym takim centrum powinna być grupa interwencyjna. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Brat Jan napisał:

Nie widać początku bójki, ale podejrzewam, że tych 2 zaczęło z racji przewagi ilościowej.

Tak, zakolaki (machające na oślep, bez ładu i składu cepami) zaatakowały Siłkowego Czada. Znając polskie realia, scenariusz mało prawdopodobny.

Agresor jest zazwyczaj przygotowany do akcji i w tym przypadku nawet "przypadkiem" w kieszeni miał przy sobie nóż.

 

Po zachowaniu można również wnioskować, że agresor w szarej koszulce był pod wpływem środków odurzających.

Edytowane przez oxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, oxy napisał:

Agresor jest zazwyczaj przygotowany do akcji i w tym przypadku nawet "przypadkiem" w kieszeni miał przy sobie nóż.

Bez conajmniej jednego noża nie ruszam się z domu. Agresywny nie jestem. 

 

33 minuty temu, Kamil9612 napisał:

Jakby ktoś miał guna, to by go uspokoiło z zapędami :D

On też by mógł mieć gnata. Oczywiście popieram dostęp do broni. Sam potrzebuje automat.

 

Po za tym ten „agresor” to imbecyl. Niedawno w Niemczech nożownik zaatakował i zabił chyba albo ranił 3 osoby.

Sorry ale mając nóż — NÓŻ to ofiar powinno być minimum kilkanaście.

  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste na pierwszy rzut oka. Trzeba rozkminić kto z nich zaczął a kto się bronił. To nie jest tak oczywiste. Kolejna kwestia to fajnie jest przy sobie posiadać jakąś broń. Ja zawsze mam conajmniej jedna przy sobie a w samochodzie cały arsenał - oczywiście te legalne. 

 

3 minuty temu, oxy napisał:

Agresor jest zazwyczaj przygotowany do akcji i w tym przypadku nawet "przypadkiem" w kieszeni miał przy sobie nóż.

 

No bez przesady, to że ktoś ma kosę nie znaczy, że ma atakować randomowych ludzi. 

 

4 minuty temu, oxy napisał:

Po zachowaniu można również wnioskować, że agresor w szarej koszulce był pod wpływem środków odurzających.

A biłeś się kiedyś? Wiesz co potrafi zdziałać adrenalina? Adrenalina potrafi włączyć tryb nieśmiertelności. Był u nas przypadek na mieście, że typ rozwalił się autkiem, pasażer już nie żył w środku a on był w takiej adrenalinie, że wyszedł z samochodu i próbował go wyjąć. A chwilę później  ratowali go na szpitalu, bo takie obrażenia miał. 

 

 

Zresztą to, że dostali tyle razy kosę i nic im tak naprawdę się nie stało praktycznie, to dziwne bardzo. Porządna kosa to napewno nie była, tylko jakieś g*wno. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, $Szarak$ napisał:

No bez przesady, to że ktoś ma kosę nie znaczy, że ma atakować randomowych ludzi. 

 

Oj zdziwił byś się. Mnie już nic nie zdziwi. Nie tak dawno, "randomowy" spokojny "koleś" wsadził na trawniku przed moim domem kosę swojemu serdecznemu przyjacielowi. Tłumaczenie: bo kolega go zdenerwował. Gość "spokojny, muchy by nie skrzywdził".

 

Jeżeli ktoś w cywilizowanym społeczeństwie nosi w kieszeni kosę, to ma nierówno pod sufitem. Rozumiem, mieć pałkę teleskopową do obrony (i potrafić się nią posługiwać) lub gaz pieprzowy, ale nosić przy sobie kosę? Trzeba mieć naprawdę ostro narąbane.

 

 

Cytat

A biłeś się kiedyś?

Na ulicy czy na zawodach? W sumie nieważne, w obydwu przypadkach odpowiedź brzmi: tak.

Edytowane przez oxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oxy No cóż, zdarza się. Takiego to już życie. Nie jeden jeszcze kosę wyłapie zapewne. 

5 minut temu, oxy napisał:

Jeżeli ktoś w cywilizowanym społeczeństwie nosi w kieszeni kosę, to ma nierówno pod sufitem. Rozumiem, mieć pałkę teloskopową do obrony (i potrafić się nią posługiwać), ale nosić przy sobie kosę? Trzeba mieć naprawdę ostro narąbane.

Baaa! Nawet można posiadać legalnie broń czarnoprochową, którą można odstrzelić bez problemu ze sporej odległości. Wystarczy mieć tylko kilka tysięcy w portfelu i być pełnoletnim. :)

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, $Szarak$ napisał:

Baaa! Nawet można posiadać legalnie broń czarnoprochową,

Nie wyjeżdżaj mi tu kolego z czarnoprochowcami, bo nikt z czarnoprochowcem w "kieszeni" nie biega po mieście, poza tym w krótkim dystansie (z tego co pamiętam do 6 kroków - zasada 21 stóp) bardziej śmiertelną bronią jest nóż niż broń palna.

 

Przy okazji, czy przypadkiem przy transporcie broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania nie jest wymagane aby broń była rozładowana? Z tego co pamiętam, jakieś 10 lat temu był jakiś projekt legislacyjny w tej sprawie.

 

Jak widać, ludzie w Polsce dziczeją a inni jeszcze tą dzicz tłumaczą - szok.

Edytowane przez oxy
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, oxy napisał:

Jeżeli ktoś w cywilizowanym społeczeństwie nosi w kieszeni kosę, to ma nierówno pod sufitem.

Ja nosze. Jak ktoś mnie zaatakuje to mam zamiar posadzić go na wózek inwalidzki - głuchego, ślepego, niemowę.

Pałką teleskopową się bronisz (u mnie nielegalna a bym sobie kupił) a nożem wymierzasz sprawiedliwość.

 

Zazwyczaj mam przy sobie 2 noże. Jeden to minumum. Wcześniej zawsze miałem kastety (ukryte w rękawiczkach) dzisiaj rzadziej nosze.

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tymi filmami yt chodzi plotka, że niby Ci dwaj bili czy szturchali kobietę i niby ten z nożem chciał to przerwać i dalej bójka dalej się rozwinęła. Nie mam pojęcia, może to bujda na resorach, a może zwykłe porachunki między bandytami którzy się przypadkiem spotkali. Natomiast sam filmik nie pokazuje dlaczego to się stało, nie ma początku zajścia, nie ma monitoringu np na schodach gdzie niby to się zaczęło. Właściwie jest nagranie, które pokazuje tragiczny efekt, policja która jeżdzi po Wawie niemal jedna za drugą nie była w stanie szybko dojechać? Miliony za najem i nie ma dobrej ochrony? No i oczywiście co mówił Piotr Wroński w swoich audycjach, wpuszcza się wszystkich i nie sprawdza, kto wjeżdża do Polski.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"ten w białym przyduszał swoją dziewczynę. Przez dobre kilkanaście metrów. Gdy chciała się uwolnić przy schodach brutalnie ja szarpnął. Wtedy tem w szarym stanął w jej obronie, popchnął go i powiedział co jej robisz?! Wtedy ten w białym wpadł w szał, wrócił do galerii z krzykiem razem z tym wielkim w czarnej koszulce i zaczęli atakować tego w szarym t-shircie. On po prostu się bronił, tych dwóch rzucało czym popadnie w tego w szarym. Stad te rozbite doniczki. Kopało go w pewnym momencie w 3 na ziemi, dlatego ten z leroy zabrał mu tem słup, bo to ten w czarnym i białym byli napastnikami. Ten w szarym był duszony na ziemi i wtedy wyciągnął coś, nie wiem dokładnie co i drasnal jednego w nogę a drugiego w dupę. Ludzie te filmiki pokazują tylko koniec sytuacji. Ci dwaj się trochę przeliczyli to oni atakowali pierwsi, najpierw kobietę, później chłopaka który chciał ja obronić a robicie z niego napastnika nie znając sytuacji. Był duszony kolanem na ziemi. Gdyby chciał mu coś zrobić to nie miałby draśnięcia a policja potwierdziła ze rana powierzchowna. Opanujcie się." Na miejscu dźganego kolesia pozwałbym centrum handlowe za bierną postawę ochrony, tych dwóch debili odciągajacych kolesia go broniącego zgłosiłbym do prokuratury za współudział, tą laskę napastnika za współudział i napastnika za próbę zabójstwa. Centrum handlowe męczyłbym do ostatniej możliwej instancji"
 
Info zamieszczone pod jednym z filmików

 

 

 
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, oxy napisał:

Przy okazji, czy przypadkiem przy transporcie broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania nie jest wymagane aby broń była rozładowana?

Nie. 

Zgodnie z Art. 32 UBiA broń i amunicję należy przechowywać i nosić w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób nieuprawnionych. Ustawa nie zabrania noszenia broni czarnoprochowej nawet w stanie załadowanym i nie ma znaczenia czy np. chcemy się z nią udać na strzelnicę, czy po prostu chcieliśmy ją mieć przy sobie.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ManBehindTheSun napisał:

Typek z kosą przez 2 minuty szaleje po galerii i nie ma chętnego do pacyfikacji.

 

Nie jeden "mistrz" padł od ciosu nożem. A najlepszą obroną przed "nożownikiem". To ucieczka lub posiadanie "przedłużacza" np. broń palna, siekiera czy widły :).

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Analconda napisał:

Zazwyczaj mam przy sobie 2 noże. Jeden to minumum. Wcześniej zawsze miałem kastety (ukryte w rękawiczkach) dzisiaj rzadziej nosze.

Rozumiem że na kobiety? Jak jakaś by zagadała, szybka kontra i ucieczka ;)

 

Coraz większy obraz psychopaty z Ciebie wychodzi. Nic tylko czekać na tragedię.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, oxy napisał:

Jeżeli ktoś w cywilizowanym społeczeństwie nosi w kieszeni kosę, to ma nierówno pod sufitem

Ja zawsze chodzę z kosą, bardzo przydatne narzędzie na codzień. Podparty do muru z pewnością bym użył w obronie, moje życie jest więcej warte niż życie napastnika. 

 

 

Co do sytuacji:

Jeśli gościu stanął rzeczywiście w obronie dziewczyny i został przez to zaatakowany, to powinien ich tam poćwiartować i dostać medal za odwagę. W normalnym kraju agresorzy dostaliby po kulce i papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.