Skocz do zawartości

Inflacji nie ma


maroon

Rekomendowane odpowiedzi

Eurokołchoz pod pierdolamento o walce ze skutkami covid zamierza nas zadłużyć na 750MLD euro tzw. fundusz odbudowy. Pieniądze te wydamy do 2027 a spłacać będziemy do 2050. Dodałem, że ten genialny plan zakłada uwspólnotowienie długów wszystkich krajów ? Grecja dług 200% PKB, Włochy i Portugalia około 130%, Hiszpania najmniej bo jedynie 115%..

edit: post miał być w ogóle o ucieczce do Szwajcarii xP

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Król Jarosław I napisał:

Eurokołchoz pod pierdolamento o walce ze skutkami covid zamierza nas zadłużyć na 750MLD euro tzw. fundusz odbudowy. Pieniądze te wydamy do 2027 a spłacać będziemy do 2050. Dodałem, że ten genialny plan zakłada uwspólnotowienie długów wszystkich krajów ? Grecja dług 200% PKB, Włochy i Portugalia około 130%, Hiszpania najmniej bo jedynie 115%..

Ja wciąż nie mogę zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Bo mam wrażenie, że pandemia, inflacja, walka ze zmianami klimatu itp jest jakoś powiązane.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mosze Red napisał:

Do 2035 mają wprowadzić zakaz sprzedaży nowych aut spalinowych.

Nawet wcześniej. Produkcja do 2030, jednak dizel prawdopodobnie nie dotrwa to tej daty. 

Co do wzrostu cen, to wiele materiałów zdrożało o 100%, np stal, materiały budowlane, drewno klejone z 1500złm3 do 3500m3.

Po drugie, niektóre materiały nie są dostępne i nie widomo kiedy będą. Podobno chińczycy masowo wykupują materiały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Kleofas said:

Bo mam wrażenie, że pandemia, inflacja, walka ze zmianami klimatu itp jest jakoś powiązane.

<teoria spisku start>

Pandemia ma na celu wywołanie kryzysu. Inflacja jest metodą pogłębiania kryzysu. Walka ze zmianami klimatu jest pretekstem do wywołania kryzysu, poprzez prawne zakłócenie mechanizmów wolnego rynku. Zadłużanie i szczególnie "wieczyste kredyty" są metodą kontroli ekonomii, utrzymywania kryzysu w stanie stabilnym.

Kryzys jako "katalizator" jest potrzebny do wprowadzenia zmian, które normalnie nie zostałyby zaakceptowane - a tak, sami o nie poprosimy. I demokratycznie przegłosujemy w referendum. Nierealne - a wystarczy mały niedobór żywności, i da się przeprowadzić "wszystko".

Zmiany niekoniecznie będą złe czy dobre - z punktu widzenia myszy Calhouna, jego eksperyment był "dobry", bo miały wszystko podane na tacy, i nic nie musiały robić. Z punktu widzenia eksperymentatora, albo wezmą nas za kark, albo cały ośrodek będzie zagrożony bezrobociem - bo eksperymentator bez eksperymentu, jak pchła bez psa, sam się nie wyżywi. W tym sensie, działają w samoobronie 😕

<teoria spisku koniec>

  • Like 6
  • Dzięki 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Mosze Red napisał:

Popatrzyłbym na ofertę i pomyślał "Kurde, elektryk tyle co V8, osiągi lepsze, na baku zrobi 700 kilometrów, stacja ładowania na każdym rogu, akumulatory wytrzymają 10 lat, a jak zdechną to wymiana dość tania, prąd tańszy niż benzyna, biorę".  

Zdecydowanie. Nie chcę zabrzmieć jak stary zblazowany boomer, ale nie mam zaufania do auta w którym nie słyszę silnika, a jedzie : )) A na ładowarce trzymam telefon, nie samochód.

 

Na te chwilę to kaprys bardzo dobrze zarabiających na trzecie, czwarte auto w rodzinie, które jeździ tylko dookoła komina w dużych aglomeracjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Obliteraror napisał:

Zdecydowanie. Nie chcę zabrzmieć jak stary zblazowany boomer, ale nie mam zaufania do auta w którym nie słyszę silnika, a jedzie : )) A na ładowarce trzymam telefon, nie samochód.

Samochody elektryczne mają nagrane dźwięki silnika i puszczają z głośników. To nie żart.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim, że nie ma ratunku dla Nas. Ludzie są tak ogłupiali, że nie wyjdą na ulice, nie powstrzymają nic. Najważniejsze to się nażreć, nachlać, odpalić smartfona i wrzucić zdjęcia na Instagamonizm.

Marze o tym, żeby ta Unia jebnęła albo przeszła totalną metamorfozę.

  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Obliteraror napisał:

Zdecydowanie. Nie chcę zabrzmieć jak stary zblazowany boomer, ale nie mam zaufania do auta w którym nie słyszę silnika, a jedzie : )) A na ładowarce trzymam telefon, nie samochód.

 

16 minut temu, Martius777 napisał:

Samochody elektryczne mają nagrane dźwięki silnika i puszczają z głośników. To nie żart.

 

Jakiś czas temu unijni urzędnicy myśleli nad tym, by samochody elektryczne wyposażyć w... Gwizdki. 

 

Nie wiem czy zmienili zdanie, ale wyobraźcie sobie taką perspektywę :)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

Marze o tym, żeby ta Unia jebnęła albo przeszła totalną metamorfozę.

Ależ mój kochany xD Przechodzi metamorfozę, ale w kierunku debilizmu.

 

Ostatnio czytałem historię, z której wynika, że wojna damsko-męska się skończyła, bo wszyscy mamy cipki. Nawet, jeżeli mamy kutasa. Już wyjaśniam.

 

Gość, który uważa się za kobietę, ale ma kutasa ma problem, bo nie powiedział swojemu chłopakowi o tym niuansie biologicznym. Doradzili mu, że nic nie musi mówić, bo tak naprawdę ma cipkę, ale w kształcie kutasa i ten partner powinien go zaakceptować. Przecież jest pełnowartościową kobietą. Kutas przyczepiony do kobiety to cipka, ale wygląda jak kutas. To LPGowie pierdolenie przechodzące do mainstreamu, bo to publikowały jakieś lokalne media nawet, przedruki poszły. A zatem wszyscy jesteśmy kobietami, pomimo posiadania kutasa, więc gdzie moja emeryturka? xD To jest właśnie gadka akceptowana społecznie, gadka chwalona, urealniana do decyzji politycznych wręcz. To jest gadka, przez którą normalnemu człowiekowi nic się już nie chce. Jeżeli nic z tym nie zrobimy, a to nawet mnie dotyczy. Jeżeli ja nic z tym nie zrobię to koniec. I tak już nie da się funkcjonować. To jest świat bez żadnych wartości. Nie ma za co się złapać. Myślę, że to nie tylko mnie dotyka, ale to powszechny problem.

 

Mało tego. Ile wsparcia mają takie "problemy", ile "empatii" i ile "mądrości". Jaki zasięg kurwa. A to nie dzieje się przypadkowo. Odwrócona, chora rzeczywistość dla nienormalnych. Załamuję już ręce powoli i przez podatki i dobre zmiany. Gdzie jest koniec patologii kurwa się pytam xD Siedząc sam w chacie, nawet całe gówno europejskie do mnie dochodzi. Nigdzie nie ma ratunku. Nawet w jebanym rmf, w jebanej stacji pierdolą o takim gównie lpgowym i innym xD Nawet muzyki nie posłuchasz, tylko takie newsy i inne. Ja pierdolę, albo mam gorszy dzień jakiś xD Już nie jestem w stanie obiektywnie spojrzeć.

Edytowane przez mac
  • Like 3
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inflacja inflacją, a patrzyliście, ci którzy jesteście na DG, ile stracicie przez Nowy Łagr? To jest dopiero jazda...  Zastanawiam się czy jest z tego jakieś wyjście. Spółki z o.o. nie za bardzo mam z kim założyć - jestem outsiderem, totalnym samotnikiem, wolnym strzelcem, nie ufam ludziom, a to wydaje się na dzień dzisiejszy jedyne obejście. Rejestracja firmy w innym kraju i mieszkanie tutaj jest ryzykowne (uda się do pierwszej solidnej kontroli).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SamiecGamma napisał:

Inflacja inflacją, a patrzyliście, ci którzy jesteście na DG, ile stracicie przez Nowy Łagr?

Trudno o wiarygodne wyniki, bo nie ma jeszcze uchwał, właściwie nie ma projektu i domyślam się, że nigdy nie będzie w kształcie, jakim ogłosili. U mnie wstępnie od dorabiania - 1000 zł na każdej wypłacie, a tylko część pokryję podwyżkami. Podejrzewam, że przestanę dorabiać i po prostu zejdę na minimalną całkowicie, albo i niżej i zagospodaruję oszczędności, majątek. Nie ma sensu się kopać z koniem. Skurwiele blokują mi możliwość dorabiania. Przecież to kurwa komiczne. Tak kradną już, że nie opłaca się podejmować dodatkowych aktywności zarobkowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, maroon said:

Tadam. Nie ma inflacji, nie ma. 

 

Wzrost cen to nie jest inflacja, to jest wzrost cen. Wzrost cen może być skutkiem inflacji, może też być skutkiem wzrostu popytu, tak jak w przypadku wzrostu cen materiałów budowlanych bądź spadku podaży (co relatywnie równa się wzrostowi popytu).

Oczywiście są tacy "ekonomiści", którzy uskuteczniają potworki językowe w stylu "inflacja popytowa". Takich "ekonomistów" należy omijać szerokim łukiem.

 

A inflacja to jest wzrost podaży pieniądza, co jest faktem - bank centralny "drukuje" więcej niż gospodarka tworzy, co jest definicją inflacji.

Wzrost podaży powoduje wzrost cen przez "rozwadnianie" pieniądza, czyt. utratę wartości przez nadmierną podaż. W ten sposób ceny rosną a oszczędności topnieją, pomimo że ani popyt nie wzrósł ani podaż nie spadła.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wrotycz napisał:

 

Wzrost cen to nie jest inflacja, to jest wzrost cen. Wzrost cen może być skutkiem inflacji, może też być skutkiem wzrostu popytu, tak jak w przypadku wzrostu cen materiałów budowlanych bądź spadku podaży (co relatywnie równa się wzrostowi popytu).

Oczywiście są tacy "ekonomiści", którzy uskuteczniają potworki językowe w stylu "inflacja popytowa". Takich "ekonomistów" należy omijać szerokim łukiem

Za raportem NBP, który wszyscy tzw. ekonomiści i eksperci cytują i się nim posługują.

 

Cytat

d początku 2021 r. inflacja cen dóbr konsumpcyjnych w Polsce, podobnie jak w wielu innych gospodarkach, istotnie wzrosła (por. rozdz. 2.1 Ceny dóbr i usług oraz rozdz. 1.2 Ceny dóbr i usług za granicą). Zarówno w Polsce, jak i na świecie ceny konsumenta pozostawały pod istotnym wpływem szoków, których pierwotnym źródłem był wybuch pandemii COVID-19. Szoki te oddziałują na krajową inflację poprzez kanał popytowy (głównie wskutek zaostrzania bądź luzowania obostrzeń społeczno-gospodarczych w kraju i za granicą) i podażowy (związany ze zmieniającą się dostępnością surowców, zaburzeniami wglobalnych sieciach dostaw czy zmianami kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw; por. rozdz. 1.2 Ceny dóbr i usług za granicąoraz rozdz. 1.3 Światowe rynki surowców). Występowanie tego typu zaburzeń może powodować przejściowe odchylenie inflacji CPI od celu inflacyjnego. Należy przy tym zaznaczyć, że zgodnie z Założeniami polityki pieniężnej na rok 2021reakcja polityki pieniężnej na szoki powinna być elastyczna i zależeć od ich przyczyn oraz oceny trwałości ich skutków, w tym wpływu na procesy inflacyjne. Z tego względu istotna jest poprawna identyfikacja szoków.

xD Oni sami w raporcie przyznają, że no sorry, ale cel inflacyjny nie został zrealizowany, bo jakieś "niespodziewane" szoki się pojawiły, ale to nie oznacza, że mają jakiś tam wpływ "długoterminowy", więc cel zostawiamy taki sam, ale teraz inflacja wysoka to się nie przejmujcie, bo to nie inflacja tylko "szok" xD NBP w teorii to instytucja niezależna od decyzji politycznych, a teraz to kurwa polityczna, która robi tak, jak partia zagra, więc instytucja upadła, która już dawno zaprzeczyła własnym ideałom. To widać nawet w prowadzeniu narracji, bo znam większość raportów publikowanych od 2007 roku do dnia dzisiejszego. I dostrzegam spadek poziomu merytorycznego i wiele błędów, nawet przy głupim formatowaniu.

 

Czyli uwaga elastycznie reagujemy, co oznacza, że w ogóle nie reagujemy, a rozbieżności usprawiedliwimy szokami. To jest publikacja można powiedzieć naukowa i z takim prowadzeniem. W Polsce już nie mamy ekspertów, tylko propagandę. Poza tym, jak mieli dobre lata to 4 raporty nawet rocznie, czasami całościowy raport roczny. Od kilku lat 3 raporty. Niedługo 2 i ostatecznie 1, podsumowanie roczne xD

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ciągu kolejnych dwóch kwartałów.

Nie zostaną podniesione przez RPP stopy procentowe.

 

To będziemy świadkami całkowitej dewastacji finansowej klasy średniej. 

 

Przy akompaniamencie kolejnego lockdownu gospodarczego.

Dla "wybranych" sektorów.

Oraz neokomunistycznych zapędach euro wierchuszki.

 

A potem wróci ch.uj ,dupa i kamieni kupa.

 

Machina ruszyła. 

Dopiero nabiera rozpędu...

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.