Skocz do zawartości

Dlaczego kobiety mają całkowicie nierealistyczne standardy dotyczące mężczyzn, randek i małżeństw


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Amperka napisał:

Twój mężczyzna Ci zarobi na perfumy i biżuterię - to byłabyś pełnokrwistą kobietą, ale że chcesz sama swoją pracą to osiągnąć, to jesteś zwykłą materialistką

 

Większość kobiet to materialistki, nic nowego...nie spotkałem kobiety co kochałaby minimalizm czy np. życie w ubóstwie. Bogactwo i duże pieniądze to ściana między ludźmi nie nić jedności.  

 

Jak mówi jeden cytat z Biblii:

 

 

Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest miłość (do) pieniędzy; niektórzy, ulegając jej, zboczyli z drogi wiary i uwikłali się sami w przeróżne cierpienia. 

 

 

12 godzin temu, melody napisał:

To Twoja opinia. Myślę, że zbierając nasze wypowiedzi w dyskusje i odejmując od nich kontekst płciowy wniosek byłby zgoła inny.

 

Płeć nie ma nic do rzeczy, no ale trzeba coś napisać, aby mieć ostatnie zdanie...prawda?

Edytowane przez smerf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, smerf napisał:

 

Większość kobiet to materialistki, nic nowego...nie spotkałem kobiety co kochałaby minimalizm czy np. życie w ubóstwie.

A Ty kochałbyś ubóstwo?. 

Znam trochę kobiet co lubią minimalizm i skromność. Kochają natomiast podróże. 

4 minuty temu, smerf napisał:

Bogactwo i duże pieniądze to ściana między ludźmi nie nić jedności.  

Za Komuny lepiej było

4 minuty temu, smerf napisał:

Jak mówi jeden cytat z Biblii:

 

 

Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest miłość (do) pieniędzy; niektórzy, ulegając jej, zboczyli z drogi wiary i uwikłali się sami w przeróżne cierpienia. 

Powiedz to wszystkim forumowym libkom co prędzej by patrzyli na śmierć głodową niż by byli chętni do zapłaty podatku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Nie zrozumiałam pytania do końca.

Dla mnie receptą na udany związek jest zadawanie sobie ciągle pytania "co mogę zrobić, żeby jemu/jej się żyło ze mną lepiej, żeby go/ją odciążyć, żeby był/była szczęśliwa".

Kobieta, która siedzi w mieszkaniu bez dzieci, podczas gdy druga osoba pracuje, prawdopodobnie nie zadaje sobie takiego pytania. Takiego samego pytania nie zadaje sobie mężczyzna, którego żona nie spała całą noc, bo dziecko było chore, po czym rano oczekuje, że ona wstanie i przyszykuje mu śniadanie.

Jak przyjeżdżam do domu rodzinnego, to mój tato mówi "siedź, ja Ci podam herbatę", "posiedź, porozmawiaj z mamą, ja Ci umyję auto". To jest miłość rodzica do dziecka. Taka sama powinna być w małżeństwie: "Źle się czujesz? Połóż się, ja się zajmę dzieciakami/pojadę zrobić zakupy" itd. Jeżeli dwie osoby tak robią, to wszystko gra, a jeżeli tylko jedna: to ktoś kogoś wyzyskuje - i to jest zwykłe, perfidne cwaniactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli kobieta pragnie zarabiać i być niezależną, czy powinna szukać mężczyzny tradycjonalnego, chociaż sama tradycjonalna nie jest? I czy mężczyzna tradycjonalny powinien związać się z taką kobietą?

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

Czy jeśli kobieta pragnie zarabiać i być niezależną, czy powinna szukać mężczyzny tradycjonalnego, chociaż sama tradycjonalna nie jest? I czy mężczyzna tradycjonalny powinien związać się z taką kobietą?

Nie. Po co się męczyć z osobą niekompatybilną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Czy jeśli kobieta pragnie zarabiać i być niezależną, czy powinna szukać mężczyzny tradycjonalnego, chociaż sama tradycjonalna nie jest? I czy mężczyzna tradycjonalny powinien związać się z taką kobietą?

Chyba najlepiej jak wartości życiowe się schodzą, ale te emocjonalne uzupełniają ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, melody napisał:

Chyba najlepiej jak wartości życiowe się schodzą, ale te emocjonalne uzupełniają ;) 

Od razu mi się skojarzył bogaty minimalista xD Masz rybko hajsik, bo ja nie lubię wydawać, a ty lubisz błyszczeć w towarzystwie. Potrzebuję tylko twardej podłogi do spania i twojej wspaniałej, bezpłatnej miłości, nawet lepiej na kręgosłup działa. Bez urazy, tak mi się kekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Czy jeśli kobieta pragnie zarabiać i być niezależną, czy powinna szukać mężczyzny tradycjonalnego, chociaż sama tradycjonalna nie jest? I czy mężczyzna tradycjonalny powinien związać się z taką kobietą?

Pytanie, dlaczego kobieta chce zarabiać? Ja chcę zarabiać, bo mnie mdli jak zasłuchuję rozmów kurek domowych "pamiętajcie dziewczyny, swojego mężczyznę trzeba przyzwyczajać do tego, że raz w miesiącu musi wam kupić coś ekstra" (autentyk).

Za bardzo szanuję swojego partnera, żeby bez zażenowania sobie spać do południa, kiedy on pracuje (mówimy o sytuacji, gdzie nie ma gospodarstwa domowego i dzieci), albo robić wieczny młyn wokół siebie (np. pranie pościeli co drugi dzień, ciągłe bieganie z odkurzaczem) żeby udowodnić, jak to się nie narobię w domu.

To że kobieta idzie do pracy to nie jest ucieranie nosa partnerowi, tylko wyraz zaangażowania i poważnego myślenia o rodzinie i  przyszłości. Gdyby mnie mąż poprosił, żebym była w domu, a on ogarnie finanse - naprawdę bez zastanowienia bym została (mam jakieś wpływy z najmu, więc niezależność finansową bym zachowała), ale jakoś nie prosi. On wie, że jest nam lżej, bo pracuję.

Dlatego czasami jak słyszę te fantazje w domu o tradycyjnym podziale ról i psioczenie na te aktywne kobiety, że to egoizm, że karier im się zachciewa - to mówię "dosłownie wykonuję jeden telefon i będzie za minutę po tradycyjnemu, robimy tak?" (i mój mąż wie, że jakby powiedział, nawet dla zgrywy, że tak - to po minucie byłabym na jego utrzymaniu) ... więc mówi, że nie - no to po co tak mękolić.

 

 

Edytowane przez Amperka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac napisał:

Od razu mi się skojarzył bogaty minimalista xD Masz rybko hajsik, bo ja nie lubię wydawać, a ty lubisz błyszczeć w towarzystwie. Potrzebuję tylko twardej podłogi do spania i twojej wspaniałej, bezpłatnej miłości, nawet lepiej na kręgosłup działa. Bez urazy, tak mi się kekło.

Omg. Hell, not! :lol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mac napisał:

Od razu mi się skojarzył bogaty minimalista xD Masz rybko hajsik, bo ja nie lubię wydawać, a ty lubisz błyszczeć w towarzystwie. Potrzebuję tylko twardej podłogi do spania i twojej wspaniałej, bezpłatnej miłości, nawet lepiej na kręgosłup działa. Bez urazy, tak mi się kekło.

Nie daleko jesteś od prawdy i mówię tu poważnie. Bogaty minimalnista, to jeden z moich celów tak prawdę mówiąc.

Twarde podłoże faktycznie jest zdrowe dla kręgosłupa i by się przydało, zorganizować i pospać na takim :D 

Widzisz @mac problem w tym wszystkim jest to z "miłością" 😆

1 godzinę temu, Libertyn napisał:

@SzatanKrieger a Ciebie nigdy nie ciągnęło do zaradnych i ambitnych kobiet? 

 

Bardzo dobre pytanie @Libertyn naprawdę.

 

I powiem Ci szczerze, że myślę o, każdej dziewczynie jaka kiedykolwiek mi się podobała i możliwe, że one były właśnie takie ambitne, dosyć zaradne, niezależne ale również mi się podobały te takie kobiece zaś one nie były zbytnio mną zainteresowane prawie nigdy albo w ogóle. 

 

Teraz patrzę na całokształt jej jako kobiety. Ambicje zawodowe czy to, że jest szefową Microsoft naprawdę może mi imponuje w 5% (czyli tyle co nic) U kobiety mnie imponuje jej kobiecość. 

'Te cechy o których mówisz to zwróć uwagę, czy nie są cechami, których Ci brakuje. Jeśli tak to możesz nad nimi pracować albo właśnie poszukać takiej ENTJ, byście pasowali jak dwa puzzle.

 

Zdrowiej @Libertyn

 

Po lewej chory infp, po prawie zdrowy infp :D 

400px-Cringer_MOTU_2002.png

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn

 

Najważniejsze byś był zdrowym typem.

 

Dzisiaj widziałem na 95% laskę ENTJ i mówiła do INTP - "Musisz mieć bardziej swoje zdanie" i coś tam jeszcze. Wiek około 22 lat obydwoje, szansa na sukces w tej relacji to 18,5%

Godzinę temu, Libertyn napisał:

A jak chce skończyć w Forbes, to będę ją w tym wspierał. 

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENTJ i INFP to niemal ideal match. A swoje zdanie mam i go bronię. Nawet jeśli innych to uwiera w dwunastnice. 

Mam dobre zarobki, lokum, ogarniam się fizycznie. Mam wyjebke na zdanie tych których nie cenię

Nie boję się nawiązać kontaktu.. Czego chcieć więcej? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.