Skocz do zawartości

Jak pokroić cebulę bez płaczu? - działa


Rekomendowane odpowiedzi

Całe życie źle kroiłem cebulkę, bo mama tak nauczyła xD

 

A Gordon pokazał, że można żyć inaczej. Wczoraj spróbowałem i kurwa faktycznie xD Jeszcze mógłby pokazać, co zrobić, żeby paluchy nie śmierdziały po krojeniu, ale to szczegół. Polecam. W ogólnie dziwnie uspokajają mnie materiały Gordona, kiedy pokazuje różne czynności kulinarne. Zajebiste xD

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na usunięcie zapachu polecam porządnie umyć ręce pastą do zębów, można sobie pomóc szczotką do rąk. Pasta zawiera środki pochłaniające zapachy, testowane, działa - nawet  czosnek nie ma szans. Może soda też da radę, warto spróbować. 

 

 

Polecam cebulę najpierw przekroić poziomo (chodzi o leżącą połówkę) a dopiero później pionowo, mniej się rozjeżdża.

 

Warto regularnie ostrzyć nóż, najlepiej by można nim było rękę ogolić. Paradoksalnie tak jest bezpieczniej to raz, a dwa mniej rozgniatamy komórki roślinne podczas krojenia. Co to daje? Mniej soków wypływa z cebuli, wolniej się psuje, trzymana w lodówce spokojnie 2-3 dni wytrzyma, prędzej zacznie się przesuszać niż gnić.

 

Kto na kuchni nie pracował ten życia nie zna :D

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Imiennik napisał:

Warto regularnie ostrzyć nóż, najlepiej by można nim było rękę ogolić. Paradoksalnie tak jest bezpieczniej to raz, a dwa mniej rozgniatamy komórki roślinne podczas krojenia. Co to daje? Mniej soków wypływa z cebuli, wolniej się psuje, trzymana w lodówce spokojnie 2-3 dni wytrzyma, prędzej zacznie się przesuszać niż gnić.

Noża nie używam tylko żarcie pakuję od razu do mordy xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w profesjonalnej kuchni, nie masz czasu, żeby tak obrać cebulę, nikt się nie pierdoli, żeby obrać ją na sposób " bez płaczku "

 

Zajmie to znacznie więcej cennego czasu.

 

Dla mnie łzy przy jej krojeniu, to naturalność i charakterystyka tego składnika - brutalne piękno.

 

Dodam, że jak kroisz codziennie dziesiątki cebul, to płacz ustaje.

 

Testowane ;] 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KolegiKolega napisał:

A po krojeniu paluchy pachną cebulą, a nie śmierdzą. Nic nie trzeba myć, trzeba się świeżym aromatem rozkoszować.

Dlatego w ogóle się nie myję, bo to zapach prawdziwego mężczyzny xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Wiem, prostacki żart :P 

PRO s(z) tacki. Prosto z tacki, czyli zajebisty. PROFESJONALNY 😆 Skoro wszyscy dzisiaj wszystko przekręcają, a penis to tak naprawdę cipka to prostacki to profesjonalny i najlepszy z najlepszych i tego się trzymajmy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znam koleżankę, która w goglach do pływania kroiła cebulę i na nią to działało :D 

 

Mi się zdarzało czasem płakać przy krojeniu ale po prostu staram się nie wdychać. Nie mam jakoś większych problemów z tym. Rach ciach 2 minuty i po krzyku. 

Jak się oczy i drogi oddechowe trochę przeczyszczą to tylko na zdrowie to wyjdzie. ;) 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.