Jump to content

"Jestem niewystarczający" czyli bycie ofiarą narcyzmu

Recommended Posts

Hej.

Będzie krótko - od młodego chłopaka, czułem się niewystarczający. Jeśli się również tak czujesz/czułaś 

To zapraszam by się zapoznać z tematem bycia kozłem ofiarnym narcyzów w rodzinie. 

Problem w tym wszystkim jest taki, że będziecie wybierać partnerów, którzy nie dają wam uznania. Pamiętajcie, że będą was traktować jak śmiecia i najgorsze, że wy również tak siebie będziecie traktować.

Każdy kozioł ofiarny, który się uzdrowi jest jak święcące światło.

• Like 3
  • Similar Content

• By Enemy
      Zazwyczaj podchodzę sceptycznie do internetowych znawców, ale tym razem trafiłem na panią, która naprawdę dobrze ogarnia temat. Solidna wiedza o narcyzach i im podobnych:
      https://www.youtube.com/channel/UCnW831OQ8mHtWsXzX1dw7Lg

Dobra jest zwłaszcza seria o manipulacjach narcyza:

Itd. (jest tego 10 części). Ale polecam także pozostałe materiały z kanału. Jest tego sporo, temat rozłożony na czynniki pierwsze. Wiedza dla kobiet i dla mężczyzn. Są filmy po polsku i po angielsku.
    • By Iwo Wojsznis
      Dobry wieczór !
      Troche się zbriałem żeby to napisać, aczkolwiek potrzebuję rady.
      Każdy kto miał do czynienia z narcyzem wie , że trzeba jak najszybciej urwać z nim kontakt , ponieważ wszelkie próby rozmowy rujnujące jego "wizje" kończą się nie najlepiej.
      Pod wpływem narastającego przez lata terroru ( którego niestety zacząłem dostrzegać gruba po fakcie , myśląc że tak wygląda " zdrowa relacja ") "wyprowadziłem się" do babci ( czyt. wyrzucił mnie z domu ) . Doszło do bójki w której go uderzyłem ( bardzo się bałem to zrobić , mimo że on nie miał w poprzednich sprzeczkach żadnych skrupułów żeby kopać mnie leżącego na ziemi czy próbująć wydłupać mi oczy )
      Powoli zwiększam swoją samoocene afirmacjami i rozwojem , ale gdzieś z tyłu głowy siedzi moja mama i siostra , które przechodzą gehennę w " domu" .
      Jak moge im pomóc ? Co moge zrobić by wyplenić te paskudne: "niewystarczający" oraz czy waszym zdaniem pokorne ciele dwie matki ssie ?

Pozdrawiam

• By Młoda
      Witajcie. Zakończyłam bliską relację z narcystyczna przyjaciółka. Jeżeli macie pytania odnośnie damskiego narcyzmu to chętnie odpowiem. 
    • By Amadeus
      Witam Braci. Niedawno dowiedziałem się, że mam narcyzm i badając swoje zaburzenie zdałem sobie sprawę ile wspólnych cech ma to z psychiką kobiet. Postanowiłem podzielić się moimi przemyśleniami w celach edukacyjnych. 

Podobieństwa: 
      - Ostra selekcja kobiet. Poszukiwanie tylko najlepszego materiału genetycznego. Nie wystarczy, że kobieta jest przeciętna. Ładny wygląd (minimum 8/10) to dopiero wstęp do jakiegokolwiek zainteresowania. Jest to odpowiednik szukania najlepszych genów przez samca, ale też samców najbardziej zasobnych. 
      - Manipulacje i kłamstwo. Talent do manipulowania słowami i przesuwania ludzi jak pionków na szachownicy (akurat ja brzydzę się tym i tego nie robię) - tego wyjaśniać nie trzeba, kobiety są w tym mistrzyniami.  
      - Zamiłowanie do drogich albo ładnie wyglądających przedmiotów.
      - Solipsyzm - tendencja do oceniania wszystkiego personalnie, brak umiejętności wyjścia poza własne ja. Bardzo często widać to na forum w wypowiedziach samic. 
      - Niskie poczucie wartości, które jest zasłaniane iluzją mającą na celu ochronę ego. Jeżeli sądzicie, że ładne panie mają wysokie poczucie wartości, spróbujcie przypieprzyć się do czegoś w ich wyglądzie. Będą przeżywały to bardzo długo. Iluzją, którą żyją jest fałszywa popularność budowana lajkami na insta i białorycerzami.
      - Tworzenie haremów. Odpowiednik otaczania się orbitami u kobiet. 
      - Kierowanie się tylko i wyłącznie własnym egoizmem. Narcyz nawet jeśli zrobi coś z dobroci serca będzie to dlatego, że miał akurat taki kaprys, albo chce wyjść sam przed sobą na dobrego. Jak jest z kobietami wiemy. Większość patrzy na to żeby wygodnie ustawić się w życiu, wisienką na torcie są takie hardcorowe akcje jak wrabianie swojego męża w cudze dziecko. 
      - Brak empatii. Kobieta kobiecie wilkiem, a faceta zniszczy jeśli okaże się słaby i ma problemy. Nie ma co liczyć na pomocną dłoń. 
      - Brzydzenie się miłością. Narcyzi nie potrafią kochać, ani być kochanymi i zniszczą każdego kto da im w związku prawdziwe uczucie. Ale przecież to tak samo jest z kobietami. Ile to było sytuacji kiedy facet zakochuje się, ma szczere intencje, dla własnej Pani zrobi wszystko, a koniec końców ona puszcza go z torbami? Albo ten mechanizm gdzie pokazujesz kobiecie za dużo zainteresowania w związku, a ona traci szacunek...

Różnice: 
      - Narcyzi są inteligentni. W przyrodzie nie występują narcyzi, którzy są głupi (chociaż jednego takiego spotkałem więc może ta teza jest z dupy, ale on wyróżniał się w sumie kreatywnością). U kobiet jak z tym jest można chociażby sprawdzić obserwując krzywe Gauss'a dla IQ dla poszczególnych płci. Oczywiście IQ to nie jedyny czynnik, który powinno brać się pod uwagę mówiąc o inteligencji. 

Spostrzeżenia:
      - Większe powodzenie u kobiet. Znam kilka osób z tym zaburzeniem. Żadna z nich nie narzeka na kobiety. Rekordzistą jest mój znajomy zbliżający się do 40, a tworzący haremy z taką łatwością jakby smarował kromkę chlebem. 
      - Rozumienie kobiet. Z moich obserwacji wynika, że narcyzi mają bardzo zbliżone myślenie do kobiet. Rozumieją je jak nikt inny. 

Wnioski: 
      Trochę przeraziłem się jak pierwszy raz zacząłem o tym myśleć w ten sposób. Wynikałoby z tego, że typowe zachowania kobiet u faceta są już jednym z najbardziej hardcowych zaburzeń osobowości jakie można mieć. A teraz wyobraźcie sobie, że to jest ich stan normalny. Aż strach się bać. 

Pewnie znajdę tego więcej, będę uzupełniał na bieżąco. Zapraszam do dyskusji. 
    • By Szkaradny
      O narcyzmie relacji opowiada Anita - autorka kanału resharmiica.

Dla osób w takich relacjach w 15:56 Anita mówi jak skorzystać z tego przykrego faktu, że odkryliśmy iż w takiej relacji się znajdujemy  

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.