Skocz do zawartości

Miód manuka


xander99

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ostatnio dosyć  mocno mnie rozbolał i brzuch po pewnym leku który nazywa się  nimesil. Przeczytałem  w gazecie, że  ten miód  pomaga na problemy  z układem  trawiennym. Jednak po dwóch  tygodniach stosowania wczoraj zabrałem się  za robotę  na ręcznym. To co wydobyło  się  na chusteczce zaczęło pachnieć  aromatem  jakiego nigdy nie poczułem. Być  może  jest to wskazówka dla braci których  partnerka  nie chce połykać?

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie @xander99, Nimesulid jest lekiem o wysokej hepatoksyczności. Wydawany jest na receptę, i podawany w przypadku kiedy inne leki nie przynoszą skutku. 

 

Miód manuka i układ trawienny może tutaj w ogóle nie mieć nic do rzeczy. Raczej na twoim miejscu wybrałbym się do lekarza POZ, i wykonał zestaw prób wątrobowych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, HumanINC napisał:

Bracie @xander99, Nimesulid jest lekiem o wysokej hepatoksyczności. Wydawany jest na receptę, i podawany w przypadku kiedy inne leki nie przynoszą skutku. 

 

Miód manuka i układ trawienny może tutaj w ogóle nie mieć nic do rzeczy. Raczej na twoim miejscu wybrałbym się do lekarza POZ, i wykonał zestaw prób wątrobowych.

Dostalem go od laryngologa na ucho. Próby  wątrobowe  asp i ast byly robione wszystko w normie. Problem jest z . Raz jestem pełny  po jedzeniu drugi raz boli po jedzeniu a raz boli pod mostkiem. Jestem już  po terapii miesięcznej  ipp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, xander99 napisał:

Dostalem go od laryngologa na ucho. Próby  wątrobowe  asp i ast byly robione wszystko w normie. Problem jest z . Raz jestem pełny  po jedzeniu drugi raz boli po jedzeniu a raz boli pod mostkiem. Jestem już  po terapii miesięcznej  ipp.

 

A to w porządku. Jeżeli z wątrobą jest wszystko OK, a masz problemy z żołądkiem, to gastrolog. 

 

A z ciekawości zapytam, pijesz podczas posiłków? W sensie wodę, albo inne płyny?

 

Znam jeden przypadek, gdzie pacjent miał problemy z żołądkiem - zgaga, uczucie pełności, gazy, bóle brzucha - konsylium lekarskie się głowiło, bo IPP ani standardowe leczenie nie pomagało... ale pomogło wyeliminowanie przepijania podczas posiłków. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, HumanINC napisał:

 

A to w porządku. Jeżeli z wątrobą jest wszystko OK, a masz problemy z żołądkiem, to gastrolog. 

 

A z ciekawości zapytam, pijesz podczas posiłków? W sensie wodę, albo inne płyny?

 

Znam jeden przypadek, gdzie pacjent miał problemy z żołądkiem - zgaga, uczucie pełności, gazy, bóle brzucha - konsylium lekarskie się głowiło, bo IPP ani standardowe leczenie nie pomagało... ale pomogło wyeliminowanie przepijania podczas posiłków. :)

Powiem tak ja mam jedną  nerke i i piję  1 litr na dzień i zawsze jak zjem to wtedy wypiję. Teraz to aby delikatnie pod mostkiem z rana cos czułem  może  samo się  zagoi ten miód  manuka biorę  i siemie lniane. Ten brzuch mnie rozbolał po nimesilu. Mam nadzieję  że  przejdzie. Alt mam 12 a ast 20. Nie ja tam raczej nie chce iść  na gastroskopie. Dziś  taki się  czuje pełny  po posiłku . Dodam że  czasem też  mnie pobolewa pod żebrami po obu stronach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, xander99 napisał:

Teraz to aby delikatnie pod mostkiem z rana cos czułem  może  samo się  zagoi ten miód  manuka biorę  i siemie lniane. Ten brzuch mnie rozbolał po nimesilu. Mam nadzieję  że  przejdzie.

 

Może samo... może jutro spadnie deszcz... a może nie? 

 

Dużo zdrówka życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, xander99 napisał:

To co wydobyło  się  na chusteczce zaczęło pachnieć  aromatem  jakiego nigdy nie poczułem. Być  może  jest to wskazówka dla braci których  partnerka  nie chce połykać?

Sam spróbuj i daj znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Egregor Zeta napisał:

Sam spróbuj i daj znać...

To sam se spróbuj  człowiek  przychodzi z pomocą  a ty jak typowy janusz.

 

22 godziny temu, HumanINC napisał:

 

Może samo... może jutro spadnie deszcz... a może nie? 

 

Dużo zdrówka życzę. 

Niestety dzis jet dużo  gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyjacielu pora udać się do lekarza POZ, ewentualnie do gastrologa. Nie musisz od razu robić gastroskopii. Ale temat trzeba sprawdzić bo niedługo to ziołowe herbatki, ani miód z manuka Ci nie będą potrzebne.

 

Rozumiem, że próby wątrobowe był wykonywane po cyklu Nimesilem?

 

Nie rozumiem, czego się boisz w kontakcie z gastrologiem? Chcesz się przekręcić, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, HumanINC napisał:

No to przyjacielu pora udać się do lekarza POZ, ewentualnie do gastrologa. Nie musisz od razu robić gastroskopii. Ale temat trzeba sprawdzić bo niedługo to ziołowe herbatki, ani miód z manuka Ci nie będą potrzebne.

 

Rozumiem, że próby wątrobowe był wykonywane po cyklu Nimesilem?

 

Nie rozumiem, czego się boisz w kontakcie z gastrologiem? Chcesz się przekręcić, czy co?

Mojej mamy znajomej córka  poszła  na gastroskopie  i zmarła. Tak wątroba  po nimesilu była  zbadana asp i ast. Zresztą  ten nimesil nie był  potrzebny bo miałem  chore zatoki a nie ucho. Ale to ucho bolało. Wiesz no każdy  kiedyś  umrze. Ja już  trochę  przeżyłem 22 lata nieraz widzę  na necie jak 16 latka zmarła  na raka.

Przed chwilą  byłem  u rodzinnego i dostałem  skierowanie na gastroskopie.

Lekarz podejrzewa zapalenie żołądka i dwunastnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dostałeś leki doraźne na teraz? IPP? 

No stary, umrzeć to można i przy najprostszych zabiegach. Zawsze jest jakieś ryzyko. Trochę przeżyłeś, 22 lata. To jesteś turbo młody facet i powinieneś dbać o zdrowie, bo musi Ci starczyć co najmniej na 4 razy tyle czasu.

 

Sport, zdrowa dieta, brak używek, ograniczyć i optymalizować stres. I praca nad własną głową.

 

Skoro to lekarz podejrzewa, to prędziutko na gastroskopie. Niech ogarną temat, dostaniesz farmakologię i odżyjesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, HumanINC napisał:

A dostałeś leki doraźne na teraz? IPP? 

No stary, umrzeć to można i przy najprostszych zabiegach. Zawsze jest jakieś ryzyko. Trochę przeżyłeś, 22 lata. To jesteś turbo młody facet i powinieneś dbać o zdrowie, bo musi Ci starczyć co najmniej na 4 razy tyle czasu.

 

Sport, zdrowa dieta, brak używek, ograniczyć i optymalizować stres. I praca nad własną głową.

 

Skoro to lekarz podejrzewa, to prędziutko na gastroskopie. Niech ogarną temat, dostaniesz farmakologię i odżyjesz. 

Bralem przez miesiac dexilant. Ale odstawiłem  po miesiącu. Czytałem  w internecie  że  zamienia kwas solny w wodę  i nie trawi się  białko. Kwas powoduje że  bakterię  są  zabijane  w układzie  pokarmowym. Powiem tak ja bym chciał  żyć  około  35-40 ale jeśli  umrę  teraz to sie pogodzę. Moim zdaniem każdy  ma los ustawiony z góry. Ja w ciągu  1 kwartału  tego roku wyszedłem  2 razy i się  zaraziłem  korona a drugi chodzi wszędzie  i się  nie zarazi. Z tego co czytałem  w necie z zapaleniem  żołądka  można  żyć  bez ipp i pić  siemie  lniane i i unikać  ostrych potraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, xander99 napisał:

Czytałem  w internecie  że  zamienia kwas solny w wodę  i nie trawi się  białko.

 

5 minut temu, xander99 napisał:

Z tego co czytałem  w necie z zapaleniem  żołądka  można  żyć  bez ipp i pić  siemie  lniane i i unikać  ostrych potraw.

 

Słuchaj... przestań czytać bzdury w Internecie. Wszelkie problemy z układem trawiennym, ZNACZNIE pogarszają komfort życia. Idź do dobrego lekarza.

 

Na dzisiaj chciałbyś 35 - 40. A jutro, możesz chcieć 70... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 29.07.2021 o 17:31, HumanINC napisał:

 

 

 

Słuchaj... przestań czytać bzdury w Internecie. Wszelkie problemy z układem trawiennym, ZNACZNIE pogarszają komfort życia. Idź do dobrego lekarza.

 

Na dzisiaj chciałbyś 35 - 40. A jutro, możesz chcieć 70... 

Witaj. Mecze do tej pory z zapaleniem zoladka i w końcu kupilem avilin gastro w aptece az mi się zlepil ten żołądek. Wiesz może co robić bo widzę że pracujesz w służbie zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem lekarzem, ani nie wykonuje żadnego medycznego zawodu. Moja wiedza opiera się tylko na książkach, i doświadczeniu w pracy z własnym ciałem. Nie potrafię Ci pomóc. 

 

Idź do lekarza porządnego i z doświadczeniem. Będziesz musiał wykonać badania, ale w końcu dowiesz się co Ci jest. I co można z tym zrobić. Bo branie jakichś leków doraźnie, bez żadnej konsultacji to tylko powoduje że potencjalny lekarz będzie miał tylko trudniej ustalić co Ci jest. Jak Ty ciągle coś na ten żołądek bierzesz, to nie wiadomo jaki jest stan faktyczny.

 

Może te wszystkie leki, miód manuka i siemię lniane w tej kombinacji powodują że masz ten żołądek dokumentnie rozpierdolony. 

 

No nie wyobrażam sobie, jak można siedzieć z bólem brzucha w chacie... do lekarza kolego. 

 

Dbaj o siebie, I daj cyne co Pan D powiedział. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/28/2021 at 1:28 AM, xander99 said:

Powiem tak ja mam jedną  nerke i i piję  1 litr na dzień i zawsze jak zjem to wtedy wypiję.

Cześć,

Takie pytania.

Czy Ty wypijasz 1 litr płynów dziennie?

Masz jedna nerkę? Co się stało skąd wiesz, że masz jedna nerkę?

 

Pyta bo wiem, że jeśli masz jedna nerkę i pijesz tylko 1 litr płynów to Ty tej nerki nie "oszczędzasz" tylko jej bardzo szkodzisz, a także szkodzisz sobie.

Jestem po przeszczepie nerki i wiem, że im więcej pijesz tym nerka/ki pracują lepiej.

 

Pozdrawiam,

I zdrowia życzę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maliniak napisał:

Cześć,

Takie pytania.

Czy Ty wypijasz 1 litr płynów dziennie?

Masz jedna nerkę? Co się stało skąd wiesz, że masz jedna nerkę?

 

Pyta bo wiem, że jeśli masz jedna nerkę i pijesz tylko 1 litr płynów to Ty tej nerki nie "oszczędzasz" tylko jej bardzo szkodzisz, a także szkodzisz sobie.

Jestem po przeszczepie nerki i wiem, że im więcej pijesz tym nerka/ki pracują lepiej.

 

Pozdrawiam,

I zdrowia życzę.

 

 

 

Czemu niales przeszczep? Czemu sie zgodziłeś na taki ruch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.