Skocz do zawartości

Od 1 grudnia 2021 r. rewolucja na polskich drogach


Rekomendowane odpowiedzi

11 minutes ago, Obliteraror said:

 

Jak dla mnie lepszym rozwiązaniem byłaby pacyfikacja realnych bandytów drogowych, np:

- omijających na PdP,

- robiących sobie rajdy w strefie zamieszkania przy znaku max. 20

- debili poganiających i mrugających światłami.

.

Do tego przede wszystkim potrzeba dopuszczenia nagrania z videorejestratora jako dowodu wykroczenia sciganego z urzędu bez konieczności skladania zeznań. Delikwent oczywiscie miałby prawo się odwołać, ale gdyby w toku postepowania wyszło, że jednak rację ma dostarczający materiał video i faktycznie było wykroczenie, to kara x10 obligatoryjnie. 

 

Mnóstwo ludzi rezygnuje, jak się dowiaduje, że trzeba się pofatygować na komendę złożyć "zeznanie". Po wuj jak jest materiał video. A jak ktoś będzie chciał sfalszowac, to i z zeznaniami sfałszuje. 

 

U nas niestety praktycznie żadne prawo się logiki nie trzyma. 

 

Ps. I w ogóle takie postawy powinny być promowane. "Donieś na debila! ", a nie" Jesteś konfidentem". 

 

I oczywiście większe zaangażowanie harcerzyków w mundurkach. Kiedyś mnie debil prawie rozjechał na moto, bo dopierdalał pod prąd, to na policjantów 1,5h czekałem. 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie chodzi o żadne bezpieczeństwo na drodze, tylko o wpływy do budżetu i dodatkowe narzędzie opresji na niepokornych, przecież to tak kreatywnie można wykorzystać ;) 

 

Mogę się założyć, że jak się sprawdzi statystyki wypadkowe po dwóch latach od wprowadzenia zmian, o poprawa bezpieczeństwa na drogach będzie minimalna, a może nawet żadna. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam samochodu ale za to jeżdżę autobusami, pociągami.

 

Polska infrastruktura drogowa i kolejowa to jeden wielki dramat.

 

Byłem między innymi w Norwegii, Grecji - te państwa leżą w miejscu gdzie są ekstremalne temperatury - na północy dużo śniegu zaś na południu wysokie temperatury, oba kraje też łączy fakt posiadania gór i mocno rozwiniętych linii brzegowej.

 

Jeden wielki szok, masa tuneli, mostów, bezkolizyjnych skrzyżowań i uwaga rzadko widać było znaki drogowe! Mało tego u nich budowa tuneli, mostów i węzłów jest miejscami aż 4 krotnie taniej niż w Polsce płaskiej jak stół... Nie mówiąc już o asfalcie, który u nas po prostu jest plasteliną.

 

Norweska komunikacja nie ustępuje japońskiej. Jak jechałem z Rygge do Oslo, to autobus zatrzymywał się przy dworcach kolejowych przy peronie (!) gdzie stały czekające na nich pociągi i obok na wysepkach inne autobusy międzymiastowe, pospieszne, osobowe i autobusy miejskie dowożące do centrum miasta (!), postój 5 minut, masa ludzi przesiada się swobodnie gdzie chcą i dalej jazda! Będąc u Norwegów dowiedziałem się, że jeżdżą komunikacją a gdzie nie dojeżdża to biorą samochód lub wypożyczają na miejscu.

 

Norweskie przystanki szokowały naklejkami typu:

Linia 1 - 5 min
Linia 2- 10 min

Co oznacza, ze jeździ tędy autobus co 5 min lub 10 minut od wczesnych porannych godzin do nocy!

 

Pociągi też szok. Co godzinę do danej miejscowości, w godzinach szczytu co pół godziny.

 

Chcesz gdzieś jechać?

Idziesz na przystanek , chwila i już jedziesz na dworzec, sprawdzasz ile minut masz do odjazdu, jeśli np 20 min to pijesz kawkę lub przeglądasz neta i zaraz jazda!

 

Nie mamy takiej komunikacji, dlatego idziemy w samochody.

 

Co do mandatów - pójdą na cuda rozdawnicze jak np. na premie rządzących.

 

Kasa, misiu kasa a nie poprawa bezpieczeństwa na drodze czy komunikacji.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2021 o 21:50, Tomek9494 napisał:

Prowadzenie pojazdu to cholerna odpowiedzialność, za którą powinno się ostro płacić w przypadku jej nieposzanowania.

Tak. A mimo to nie można mieć broni, ani nie można zabić bandyty w samoobronie w praktyce, bo będzie się ciąganym po sądach.

 

W dniu 28.07.2021 o 21:50, Tomek9494 napisał:

sobie np na yt kanał stop cham

Tak i nie. 

 

Tak, ponieważ... Oglądając wypadki, zdałem sobie sprawę, iż w przypadku skrętu w prawo nie zawsze patrzyłem w prawo lecz w lewo. Wiadomo że na skrzyżowaniu jest zakaz wyprzedzania, ale w praktyce różnie bywa. Dzięki takim filmikom można się podedukować. 

 

Ale też nie, ponieważ: przestałem to oglądać z pół roku temu, ten kanał się pojebał konkretnie. 

 

Celowe kolizje bo "on ma pierwszeństwo i mu pokaże", pomimo możliwości wyhamowania/odbicia kierownicą.

 

Jest chujowa infrastruktura drogowa, auto wyjeżdża "na czuja", wyjeżdżając widzi auto nagrywającego i zatrzymuje się np wjeżdżając 30cm, gdyż wcześniej NIE da razy nic zauważyć, a nagrywający trąbi, krzyczy, wyzywa i triumfuje bo wrzuci coś do internetu, zamiast piętnować przyczynę piętnuje skutek!

 

Albo jacyś szeryfi którzy wrzucają jakieś sytuacje, gdzie normalny człowiek podniesie rękę i mignie awaryjnymi, a oni robią z tego jakiś drogowy holokaust.

 

Rada na przyszłość: żaden ekstremizm nie jest dobry. Widziałem komentarze, coś o przeglądach i jakiś pierdolnięty koleś pisał, aby pod SKP stały zgniatarki i niszczyły "niesprawne" pojazdy, for example masz auto za 100 000e i spaliła się żarówka podświetlenia tablicy rejestracyjnej - wg takiego gamonia ów pojazd należy zniszczyć, taki ktoś jest pierdolnięty, mówię jako obserwator z boku. 

Poza tym jest coś takiego jak prawo własności, ale polocki w ostatnich latach zamykają swoje biznesy, bo im jakiś gość w tv tak powiedział.

 

Ponadto nie wierz w stu procentach mainstreamowym mediom - jeśli oglądasz netflixgówno muszę Cię rozczarować: w Anglii nigdy królową nie była murzynka.

 

23 godziny temu, Trevor napisał:

 

No i co nie złożyłeś w końcu tych papierów? Dawaj ziomek.

Ja na północy, jeszcze w Skandynawii ale już niedługo, przez tych karakanów z PiSu muszę się tułać po świecie, a już w 2019 poprostowałem większość spraw i żyło mi się dobrze jak nigdy dotąd.

 

@Jan III Wspaniały i @Tomek9494 : przeczytajcie co napisał @SennaRot, to są święte słowa. 

Ty Janie, ja rozumiem wiele i przykro mi z powodu wypadku, ale moje propozycje to:

 

1. Wypadki (wypadek z ewidentnej winy a nie zarysowany zderzak na parkingu!!!) może być wyższe OC, lecz JEDNOCZEŚNIE dla kogoś kto jeździ X lat X km bezwypadkowo, OC ma kurwa kosztować 50 czy 100zł i tyle! Skoro prawa to i obowiązki, skoro obowiązki bez przywilejów (np cięższa praca bez awansu i podwyżki) to jest zamordyzm, totalitaryzm, komuna i głupota.

 

2. Rondo rondem ma rondo poganiać! 

Każdy kierowca wie, że rondo to najlepsze rozwiązanie, ale u nas da się je spierdolić. Dajmy wszędzie gdzie się da ronda, to najlepsze i najtańsze rozwiązanie (patrz tunel czy wiadukt, bezkolizyjnie no ale koszt setki razy większy niż pieprzona wysepka).

Jakieś pytania? Myślę że tu nie ma nad czym dyskutować.

 

3. Zupełna zmiana infrastruktury drogowej: robić obwodnice miast, aby je odciążyć. Wtedy możecie sobie robić strefy zamieszkania z 20km/h, ale muszą być obwodnice! A wy chcecie aby miasto tranzytowe miało 40km/h? To już patrz punkt 2, na rondzie auta zawsze zwalniają, a to pieszy zdąży przejść, a to auto wjedzie nie czekając na bezsensowne światła o kurwa 2 w nocy!

 

TAK, zrobiłem to parę razy. Każdy kto jeździ motocyklem potwierdzi, że fotokomórka w niektórych miejscach po prostu NIE ŁAPIE motocykla, możesz stać o 2 w nocy na czerwonym 10 minut, albo przejechać na czerwonym (łolaboga incel, mizogin drogowy, bandyta @Jan III Wspaniały i @Tomek9494), albo zejść z motocykla, wcisnąć przycisk na pasach, wrócić na motocykl, czekać i wtedy będzie zielone! Fajnie nie? Wszędzie chcą nas ruchać, a w zamian nic nie dają, ale jebać mnie bo parę razy tak zrobiłem zamiast czekać, alebowiem cisi i pokorni zdobędą ziemię, tę ziemię...

 

4. Drogową głupotę należy piętnować. Tak, powiedziałem to!

A miałem na myśli: jeśli masz parking, a parkujesz na ulicy (u nas notorycznie blokują drogę mając parking 20m dalej, rekordziści mają parking po drugiej stronie ulicy !!! a stawiają pojazdy na jezdni/chodniku) to jesteś debilem.

ALE, jeśli nie ma parkingu to jest to też zła organizacja, oczywiście wiem że byliśmy pod okupacją od 1939 do 1989 teoretycznie, praktycznie rosjanie zostawili nas w połowie lat 90 tych (wojsko opuściło Polskę w 92 czy 93 dopiero), a realnie dalej jesteśmy kolonią.

 

Należy też zwracać uwagę że ktoś coś źle zrobił, że nie wbił kierunku w prawo ani awaryjnych stając na środku drogi (oczywiście nie popieram szeryfowania i z byle gównem latania) albo że zajął 2 miejsca parkingowe. 

Kluczowa jest forma: jeśli pan zaparkuje 20cm dalej zmieści się drugie auto - brzmi lepiej niż "wypierdalaj chamie za bramę bo cię odholuje!", prawda?

 

Kiedyś jeden pan podczas mojej pracy za granicą mi coś mówił w ich języku, poprosiłem o wytłumaczenie w angielskim, i okazało się że tam gdzie byłem, należy parkować zgodnie z kierunkiem jazdy. Ja tego nie wiedziałem, i odwracałem auto aby rano mieć łatwiej wyjechać do pracy. 

 

Można być człowiekiem i zwrócić grzecznie uwagę? Można!

Przykład z życia: pani parkuje na miejscu dla inwalidów, mówię iż zajęła pani miejsce dla inwalidów, żadnego pouczania, sama informacja. Pani wyjęła tabliczkę i położyła za szybą bez słowa. Można? Można.

 

5. Miałem kilka razy styczność z autami seniorów, a to mi zderzak zarysował, a to lusterko uszkodził. 

 

A. Raz mi babka wyjechała, a ja lata temu miałem poloneza caro, i tym polonezem skasowałem drzwi skodopela (skodopel - auto Sławka m.in), moje straty to kierunek i parę rys na zderzaku, straty: 30zł kierunkowskaz Polonez, skodopel do malowania, dostałem od męża, dziadka dwie i pół stówki za to, to jest Thug Life! 

Rozmowa bez kłótni i nerwów, można? Można, wystarczy nie być pierdolniętym.

Częstsze badania lekarskie dla osób starszych!

 

Jest późno, jestem zmęczony i tu też grzeje słoneczko, z pewnością coś jeszcze można dopisać. Dopisać w kontekście zwiększenia bezpieczeństwa, a nie jebania nas po kieszeni. Zdrówka i łask na drodze od Swaroga i Bożica Bracia. 

 

Edytowane przez DOHC
Literówka - pisanie na telefonie i autosugestia przekręca wyraz jak mi na mu itd - DOHC
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.