Skocz do zawartości

Podział i dyskryminacja w Wojsku Polskim


Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do zapoznania się z ciekawym materiałem który pojawił się przed chwilą. 

 

Nasi szanowni rządzący zataczają coraz to większe kręgi spierdolenia, pytanie gdzie jest granica. 

 

Podziwiam porucznika który zgłosił i przedstawia fakty na temat tych nieprawidłowości, musi mieć niezłe kochones żeby zadzierać z tą kliką. 

 

To zapewne czubek góry lodowej, ale daje pogląd na to jak wygląda mundurówka. Nie możesz mieć żadnych własnych przekonań tylko tańcz tak jak my ci każemy, bo inaczej gnojenie. 

 

Materiał: 

 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, świetny temat któremu też towarzyszy mocno dysonans poznawczy. Ludzie nie przyjmują do siebie tego typu wiadomości przez co takie akcje cały czas mają miejsce.

Ciekawe jak potoczy się dalej kariera porucznika, może mieć mocno pod górkę. 

 

Niestety w naszym ale i pewnie większości krajów wszystko jest załatwiane na lewo, osoby które niby nami rządzą to osoby reprezentujące czyjeś interesy. Fakt, że ten teren nie został zaorany fizycznie to jedynie kwestia postępu technologicznego, innych metod przejmowania krajów i tego, że się nie opłaca.

 

Wrzucałem podobny temat odnośnie Żandarmerii: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jorgen Svensson napisał:

Podziwiam porucznika który zgłosił i przedstawia fakty na temat tych nieprawidłowości, musi mieć niezłe kochones żeby zadzierać z tą kliką. 

 

Też podziwiam bo to jest koniec jego kariery. Skończy w "zielonym garnizonie" lub w cywilu. Chyba że ma "plecy" jak szafa gdańska. Lub jest "wrzutką" służb. Co by pogrozić rządowi  palcem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego i tak nie zmieni, a zjebał sobie karierę w tym momencie. Taka jest prawda o tej rzeczywistości. Ludzie nie mają honoru, władza to mafia, która tak jebie podatkami, że to się robi komiczne. Prawo dżungli cały czas, żadnego kraju nie ma, tylko mafia.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc to takie procedery nie mają miejsca tylko w mundurówce, ale też w innych instytucjach czy firmach. Sam mam dość podobne doświadczenia. Dość przykre.

 

W wszelakich społecznościach mechanizm działania stada jest podobny. 

 

Albo idziesz za, a jak się nie podporządkowujesz masz inne spojrzenie na świat lub bruździsz - giniesz (dosłownie), jesteś mniej lub bardziej humanitarnie usuwany, lub dopierdalają ci na tyle, że sam odchodzisz. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Jorgen Svensson said:

Albo idziesz za, a jak się nie podporządkowujesz masz inne spojrzenie na świat lub bruździsz - giniesz (dosłownie), jesteś mniej lub bardziej humanitarnie usuwany, lub dopierdalają ci na tyle, że sam odchodzisz. 

 

Nie raz się z tym spotkałem i to jest 100% racji. Tak właśnie wyglada świat i życie w grupie. Dlatego ja do żadnej już należeć nie chcę i unikam większych społeczności (poza tym forum bo jakoś mam wrażenie że sporo tu outsiderów). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zrobić artykuł o tym ile pieniędzy jest marnowane przez MON i MSWiA i mówię chociażby o wylewaniu ropy w wojsku bo trzeba pobrać nową tudzież inne rzeczy i wydatki, które poszły się je... To ludzie by osiwieli. 

 

Kto w mundurówce robi w cyrku się nie śmieje. Tak to ujmę ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka lat temu bardzo chciałem iść do szkoły oficerskiej. Obecnie jednak, widząc, co się tam wyprawia - oraz mając świadomość, że nasz kraj nie ma samodzielnej polityki wewnętrznej i zagranicznej - cały entuzjazm ze mnie wyparował. Ciekawe, jeszcze kilka lat temu wiele bym zrobił, aby się przypodobać całej tej urzędniczej sitwie kwalifikującej kandydatów, teraz mam na nich wyjebane. Niemniej z bólem patrzę na przemianę instytucji, która nawet za PRLu cieszyła się poważaniem społecznym. Wiem, że wciąż jest tam wielu porządnych ludzi, obawiam się jednak, że ich dni są policzone.

Mimo wszystko nie wyobrażam sobie, aby przez resztę życia postępować wbrew przekonaniom.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Trevor napisał:

 

Nie miejmy złudzeń. jego kariera jest skończona. Wróci na jednostkę to mu dadzą popalić  Beton trzyma się tam nadzwyczaj mocno. 

 

To prawda. Sprawdź sobie ten temat, który wrzuciłem powyżej odnośnie żandarmerii, gdzie człowieka, który udowodnił podobne przekręty przełożeni próbują uznać za niepoczytalnego, został zawinięty (spod przedszkola własnej córki na oczach innych dzieci) setki kilometrów od domu do ośrodka psychiatrycznego gdzie pomimo wielu prób nie byli w stanie znaleźć dowodów na niepoczytalność a po wszystkim zostawili bez pieniędzy i niczego.

To są wręcz metody z okresu wojny czy stalinizmu. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, zychu said:

Jeszcze kilka lat temu bardzo chciałem iść do szkoły oficerskiej.

 

Ja jak to przeczytałem to mi kopara opadła. Dobrze pamiętam tego typu artykuły. 

 

 https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-08-14/koszary-obrzucone-sloikami-z-moczem-i-petardami-tak-podchorazowie-we-wroclawiu-swietowali-promocje/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trevor - jakieś dwa lata temu w miesięczniku Raport WTO ukazał się artykuł, który opisywał rozkład morale i etosu w szkołach oficerskich. Po prostu młodzi podchorążowie widzą, jak wielki jest rozdźwięk pomiędzy propagandą a rzeczywistością. Oczywiście kibolskie zachowanie nie powinno być tolerowane, to nie jest postawa godna przyszłego oficera - ale z tego, co się orientuję, to systemowy beton zniechęca wielu ludzi do służby. Jako człowiek wychowany w wojskowej rodzinie, przez ostatnie kilkanaście lat miałem możliwość nasłuchać się, jaka ilość patologii tam narastała - i to wcale nie relikty po komunie.

O patologiach we wrocławskim Zmechu powstał reportaż, który można obejrzeć na yt. Poruszonych jest tam wiele ciekawych kwestii, m.in. pisowskie czystki, ale jest też dość żenujący moment - otóż była "pani żołnierz" skarży się, jak to jej było źle, bo musiała po nocach robić pranie, i ogólnie wszystko to przypłaciła załamaniem nerwowym. Tacy ludzie nie powinni trafiać do wojska.

Edytowane przez zychu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet ma jaja, honor, poczucie moralności, jeszcze raz powtórzę ogromne jaja i odwagę czego 99,99 % facetów dzisiaj nie ma a prawdopodobnie jego czyn i wystąpienie pójdzie w zapomnienie. Polacy tak już mają. Kariera najważniejsza. Moralność czy poczucie odpowiedzialności za innych w tym społeczeństwie to ułamek ułamka procenta.

 

Liczy się stanowisko, praca, kariera. Jak trzeba zrobić coś wbrew sobie, trudno, bywa, no trzeba, no bo praca, no bo stanowisko, no bo co jak mnie zwolnią czy wyrzucą. Dzisiejsze społeczeństwo to "faceci" bez jaj, społeczeństwa z mentalnością niewolniczą. Wiem, wiem zawsze sobie jakoś to ludzie zracjonalizują.

Edytowane przez SennaRot
  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jorgen Svensson napisał:

Podziwiam porucznika który zgłosił i przedstawia fakty na temat tych nieprawidłowości, musi mieć niezłe kochones żeby zadzierać z tą kliką. 

 

Wielki żołnierz, patriota, ma odwagę jak mjr. Henryk Dobrzański "Hubal". Dał świadectwo. Chwała mu za to.

Kurewki mu zniszczą życie, dogryzając mu jak wsciekłe hieny rannego zwierza.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Eru Iluvatar said:

 

Pobór na obecną chwilę powinien istnieć w ograniczonym zakresie. 3 miesiące żeby przyuczyć rekrutów wystarczą (albo jak ktoś się mocno boi służba zastępcza np w szpitalach), i do cywila. Problemem nie jest liczba żołnierzy tylko brak dobrego nasycenia armii nowoczesnym sprzętem. Dla zawodowców sprzęt jest, ale gdyby wybuchła wojna to przecietny szeregowy dostałby na bank AKM pamiętający służbę jego ojca lub dziadka, stare pasoszelki i hełm stalowy. Polska znowu będzie sie bronić męstwem żołnierzy którzy pójdą ginąć masowo i przegrywać masowo z silniejszym technicznie i liczebnie przeciwnikiem. I będa mężnie walczyć, ginąć - rząd znowu zwieje i zostawi nas żebyśmy płoneli bo nawet nie będą mieli odwagi zostać i podpisać kapitulacji - jak to robią cywilizowane nacje.

 

Pamiętacie tą scenę z 2 częśći władcy pierścieni gdzie młodym i starym rozdaje się stare miecze i topory przed bitwą w helmowym jarze? Tak właśnie będzie wyglądać obrona polski. I jak nie przybęda elfy z ameryki to mamy przesrane xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2021 o 16:50, EmpireState napisał:

Ciekawe jak potoczy się dalej kariera porucznika, może mieć mocno pod górkę. 

Właściwie to zachował się jak mężczyzna. Może po nim wystąpią kolejni żołnierze.

 

23 godziny temu, zychu napisał:

Jeszcze kilka lat temu bardzo chciałem iść do szkoły oficerskiej. Obecnie jednak, widząc, co się tam wyprawia - oraz mając świadomość, że nasz kraj nie ma samodzielnej polityki wewnętrznej i zagranicznej - cały entuzjazm ze mnie wyparował.

Heh, jeśli MSW (podsłuchany) mówił, że Polska to państwo teoretyczne, to chyba wiedział co mówi. Niestety.

 

 

7 godzin temu, Kamil9612 napisał:

Wielki żołnierz, patriota, ma odwagę jak mjr. Henryk Dobrzański "Hubal". Dał świadectwo. Chwała mu za to.

Kurewki mu zniszczą życie, dogryzając mu jak wsciekłe hieny rannego zwierza.

Osobiście to nie wiem czy Hubal zasługuje na miano bohatera narodowego...

 

Jego walka nie miała najmniejszego sensu, działał wbrew rozkazom przełożonych, jego działalność sprowadziła zagładę na ponad 700 niewinnych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, cst9191 said:

Jego walka nie miała najmniejszego sensu, działał wbrew rozkazom przełożonych, jego działalność sprowadziła zagładę na ponad 700 niewinnych ludzi.

 

IMO jeśli kapitulacja nie została podpisana, a rząd zbiegł za granicę to ich rozkazy były za przeproszeniem gówno warte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.