Skocz do zawartości

Jaki aparat ?


Old Soul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o pomoc w wyborze aparatu fotograficznego taki amatorski "do wszystkiego".

 

Chcę zakupić aparat fotograficzny ale gdy zacząłem czytać to pojawiło się więcej wątpliwości niż odpowiedzi. 

Będę używał go do zdjęć i chcę przy tym zaznajomić się z filmowaniem (vlogowanie), wydaje mi się że podział będzie wynosił przynajmniej na początku około 70/30 na korzyść zdjęć.

Chciałbym aby matryca była w przedziale od 1' do APS-C.

Chciałbym w miarę jasny obiektyw czyli powiedzmy od f1,8 (vlogowanie to głównie będzie wnętrze)

Filmowanie w 1080p - fajnie aby była możliwość slow motion ale nie jest to konieczność

Fajnie gdyby była stabilizacja przy nagrywaniu (ewentualnie mogę kupić jakiegoś gimbala) 

Fajnie aby był zoom ale nie jest to konieczność.

Fajnie aby miał komunikację bezprzewodową ale nie jest to konieczność.

Fajnie aby miał wejść mikrofonowe ale nie jest to konieczność. 

 

Jak najbardziej dopuszczam zakup starszego używanego sprzętu, aby nie przepłacać, tym bardziej gdyby miało się okazać że to jednak nie dla mnie...

Założony budżet to 2 tyś. zł.

 

Moje typy na ten moment to modele: 

 

SONY HX90

SONY z rodziny RX100

SONY A6000 

CANON G7X 

Panasonic Lumix DC-TZ90 (piszą żę też daje rade do moich potrzeb)

 

Który z powyższych ma najlepszą relację ceny do jakości?

Czy są inne modele które nadałyby się na moje potrzeby a których nie znalazłem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy w ręku A6000, natomiast sprzęt z rodziny sony alpha zawsze polecam w ciemno. Osobiście korzystałem niegdyś z A37, obecnie przesiadłem się do Alpha 7 mark 2, po tym jak próbowałem romansu z nikonem. Wróciłem z podkulonym ogonem. Nie interesują mnie parametry itp. tylko to co zobaczę jako wynik finalny procesu twórczego i komfort samej pracy i tu pozostanę już chyba dożywotnio wierny Sony Alpha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Old Soul masz rozrzut jak ruska katiusza. ;) Każdy z tych aparatów to inny rodzaj.
A6000 to bezlusterkowiec, Alpha to lustrzanka, RX100 to kompakt ... itp ....

Może zastanów się czy chcesz mieć aparat uniwersalny (w miarę) czy wejść w jakiś system, dokupić obiektywy itp.

Dobrze jest też określić budżet w jakim trzeba się zamknąć całościowo - czyli aparat + obiektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GurneyHalleck Ogranicza mnie budżet całościowy ok 2 tyś. (dorzucę 200 zł jeśli będzie konieczność ale to mój sufit)

Na ten moment chyba najbliżej mi do jakiegoś kompakta, czegoś w miarę uniwersalnego, bo póki co nie będę miał drugie tyle na obiektywy, wiec działałbym na kitowym. 

W 100% jeszcze nie wiem czego chce, bo nie mam porównania , dlatego taki rozrzut.

Każdy robi zdjęcia, każdy nagrywa filmy i dlatego proszę o jakieś wskazówki, porady. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o vlogowaniu - to by wymuszało złącze mikrofonowe i stabilizację. Tylko mikrofon tez swoje kosztuje. Moim zdaniem najlepiej foto i video łączy Sony, ale tylko w bezkusterkowcach, seria A6xxx będzie dobrą bazą. Aparat to najtańszy zakup, cyrk się zacznie kupując obiektywy, gimbal, mikrofon, oświetlenie 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.