Skocz do zawartości

Zapachy / perfumy


averrry

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, michalsky napisał:

Chodzilo mi tu o flagowy sklep A&F. Kupic kupisz.Jednak mało, która perfumeria, u nas go posiada, a jeśli już go mają to za fhooy hajsu.

 

 

Ja znalazłem za ok. 250zł 50 ml. Ale woda kolońska.

Flagowy sklep czyli co-że nie maja w Polsce sklepu?

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AdrianoPeruggio napisał:

Ja znalazłem za ok. 250zł 50 ml. Ale woda kolońska.

Flagowy sklep czyli co-że nie maja w Polsce sklepu?

A&F nie ma sklepu w Polsce, najbliższy masz w germanii. Taniej wyjdzie kupno Mont Blanc - LEGEND , ew. Franck Olivier - Sunrise. Oba zapachy to kopia fierce, w tym drugim można rzec, że nawet lepsza od orginału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Napiszę jak baba:

 

Potrzebuję jakiegoś dobrego, męskiego zapachu, taki który pasowałby do eleganckiego stylu (koszula, marynarka itp) - najlepiej woda perfumowana - bo trzyma dłużej.

 

 

 

Oczywiście spiszę sobie tutaj większość, co chłopaki polecają.

 

Edytowane przez GluX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burberry - London
Viktor & Rolf - Spicebomb
Loewe - 7

Lalique - Encre Noir (bardzo wyrazisty, niech Cię nie zwiedzie otwarcie, po 30 minutach na skórze zostawia konkurencję w tyle :-)
Thierry Mugler - A*Men (zalecam umiarkowaną aplikację)

Prada - Luna Rossa Extreme
Valentino - Uomo
Bottega Veneta - Botega Veneta Pour Homme

Laura Biagiotti - Roma Uomo

Każdy z tych zapachów ma w sobie "coś" unikalnego. Na pewno nie są to produkowane na jedno kopyto "soczki" typu Lacoste (może z wyjątkiem L.12.12 Blanc), Gucci (poza starym Pour Homme, którego już na rynku nie ma i Pour Homme II) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, red napisał:

YSL Noble Leather - świetny zapach, ostatnio powąchałem i od razu kupiłem


jesteś już w takim wieku, że powinieneś na pierścionek odkładać, a nie kupować jakieś przepłacone zapachy

albo chociaż na zachcianki @wrońskiego

Edytowane przez The Saint
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
On 18/05/2016 at 11:54 AM, GluX said:

Napiszę jak baba:

 

Potrzebuję jakiegoś dobrego, męskiego zapachu, taki który pasowałby do eleganckiego stylu (koszula, marynarka itp) - najlepiej woda perfumowana - bo trzyma dłużej.

 

 

 

Oczywiście spiszę sobie tutaj większość, co chłopaki polecają.

 

Creed Aventus - typowy "krawaciarski" + 2 wszystkie będą sikac za tym zapachem. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfumy muszą do nas "pasować", zgrać się koherentnie z osobistą wonią i stylem. 

Dla mnie obecnie - Viktor & Rolf Spicebomb (bardziej) równolegle z Paco Rabane 1 million (mniej)

Kiedyś rewelacyjne, cięższe, "Pi" by Givenchy, ale wówczas chyba były na naturalnym piżmie, to co jest teraz to jakiś "plastik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam creeda crem po goleniu tylko i to wystarczy!!!!

W zimę natomiast lubię czarnego Adidasa  active  bodies, pierwszy jaki wyszedł to był zielony adventure i to był mistrz - z jakiegoś powodu nie produkowany.

 

Rnext - 100 % racji dlatego warto mieć parę flakoników.

 

Molu - nie rozmawiajmy o cenach....

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wmiare tanie 100zł

 

OZONE- Sergio Tacchini Ozone for Man

BVLGARI AQUA POUR HOMME Man - Na studiach pytały się o ten zapach koleżanki ;) 

CALVIN KLEIN ETERNITY FOR MEN AQUA

ogólnie lobię drzewne cedrowe zapachy ;) 

Edytowane przez Voqlsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Brzytwa zmienił(a) tytuł na Zapachy / perfumy
  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio nabyłem Encre Noire Sport. Łatwiejszy do noszenia w porównaniu z tradycyjną wersją, aczkolwiek wydaje mi się, że jest słabo wyczuwalny dla otoczenia. Przydałaby się wersja EDP :/

 

Teraz potrzebuję czegoś cięższego na chłodniejsze wieczory. Rozum podpowiada coś w stylu Dolce&Gabanna The One, Dior Homme Intense czy powrót do Egoiste'a, ale kusi mnie wziąć jakiegoś killera w stylu M7 (niedawno weszło na polskie półki w wersji oud absolu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kaplanzludu napisał:

Testuję ,, Phobium "

Nie znałem kompletnie tego zapachu, więc musiałem wygooglować. Kiedyś znajoma miała próbkę damskiego zapachu z feromonami. Przetestowaliśmy to na niej i zapach był całkiem fajny - korzenny, głęboki, podniecający, ale nie sądzę, żeby miało mocniejsze oddziaływanie na płeć przeciwną niż dobrze dobrane perfumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nr 1 to Hugo Boss Energiser. Dobra cena a niejednej lasce kolana się ugięły. Nieraz słyszałem, że dobrze na mnie leżą. 

Wiele kobiet mówi o Aqua di Gio. Próbowałem na sobie, ale nie mój zapach. Tak jak pisał   @Rnext, na każdym perfumy mogą być wyczuwalne inaczej. Zależy od pH skóry itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak pachnie Hugo Boss Energise, ale zawsze mnie odtrącała ta marka brakiem oryginalności i głębi sygnowanych przezeń zapachów. Nie mówię, że te perfumy leżą na Tobie źle, ale polecam się zainteresować innymi markami, bo nawet za te 120 zł (za 100 ml) można nabyć przyzwoitej jakości zapachy projektantów, którzy mają za sobą kilka topowych kompozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2016 o 20:36, Tamten Pan napisał:

Kenzo Power - zapach dla mężczyzn...kwiatowy! Na początku nie byłem do końca przekonany bo pachniał mi trochę babciną torebką i pudrem. Później jak już się rozszedł na skórze - ja pierdolę, aż sam bym siebie wyruchał! Chyba sobie znów zamówię.

 

Sprawdź klasyka Cartier Declaration z 98roku. Na jego bazie jest robiona większość współczesnych kwiatowych kompozycji. W tym roku został wypuszczony jego klon Narciso Rodriguez for Him Bleu Noir.

 

 

Dnia 14.02.2016 o 22:17, michalsky napisał:

Chanel allure homme sport - klasyk wśród swiezakow. Wg mnie najlepszy w tej kategorii zapachów

 

Chanel allure homme sport na końcu ma kremowo waniliowa nutę, która temperuje jego rześkość. Sprawdź wersję Cologne, to jest jeszcze większy świeżak.)

 

 

Dnia 15.02.2016 o 00:45, greturt napisał:

(...)Czasami jeszcze Lacoste Red - tez niebanalny. Na poczatku pachnie jak sfermentowane jablka ale potem przechodzi w mocny, meski zapach.

 

Któregoś dnia zdziwiłem się mocno bo powąchałem coś identycznego za 20zł :) Projekcja i trwałość praktycznie taka sama. La Rive Red Line

 

 

Dnia 18.05.2016 o 19:39, Beno napisał:

Lalique - Encre Noir (bardzo wyrazisty, niech Cię nie zwiedzie otwarcie, po 30 minutach na skórze zostawia konkurencję w tyle :-)

 

Niesamowicie oryginalny zapach. Warto go mieć w swojej kolekcji choćby po to żeby powąchać spryskany korek raz na jakiś czas.

Dla mnie Encre Noir to personifikacja powagi, smutku i melancholii.

 

 

Dnia 16.08.2016 o 01:13, Om nom nom napisał:

Teraz potrzebuję czegoś cięższego na chłodniejsze wieczory. Rozum podpowiada coś w stylu Dolce&Gabanna The One, Dior Homme Intense czy powrót do Egoiste'a, ale kusi mnie wziąć jakiegoś killera w stylu M7 (niedawno weszło na polskie półki w wersji oud absolu).

 

Oud Absolu od 5 lat jest na rynku. Niestety nowy M7 został "wykastrowany" w porównaniu do pierwowzoru. Na szczęście są jeszcze do złapania aukcje ze starym M7.

 

 

Dnia 13.02.2016 o 19:31, Oświecony napisał:

Ja słyszałem, że prawdziwe perfumy kosztują 700 zł i więcej (a na pewno ponad 500 zł). Te wszystkie "hugobosy" są niby dla mas.

 

Powyżej 700zł to już wysoka półka. Czuć jakość użytych składników, także trwałość i projekcja są na wyższy poziomie od średniej półki, co paradoksalnie nie znaczy że są one "lepsze" od tych za 200zł.

Miałem styczność z takimi perfumami a jednak żaden nie przekonał mnie na tyle żeby cyklicznie wydawać na niego tak duże pieniądze. Moi faworyci plasują się między 150zl a 400zł.

Do marek z wyższej półki można zaliczyć arabski Amouage, Creed, PRO FVMVM ROMA czy MDCI.

 

Obecnie najbardziej oklepanymi zapachami są Invictus i ONE Milion od Paco Rabane. Jest prawdziwy wysyp mas ludzi tym opryskanych.

Apeluję o zmianę dyskursu perfumowego u Braci mających ze sztabką złota i pucharem Qłidicza coś wspólnego. Swoją drogą, jakie to kiczowate psikać się sztabką z napisem 1 MILLION...

 

Jeśli jest zapotrzebowanie, mogę stworzyć Samczy przewodnik perfumowy, który pomoże Braciom zgłębić ten temat, a może nawet odnaleźć swój Signature Scent.

 

 

Edytowane przez variantb
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia i stanu posiadania, polecam zapachy:
Versace Blue Jeans - w promocji można nabyć za 69 zł w Ro(SS-mann)ie - baaaardzo mocny

Bi-es Wild Horses (odpowiednik Hermes Terre d Hermes) - baaaardzo mocny

Adidas Active Bodies - kultowy zapach z lat 90. - moooocny

Fajne są zapachy Denim, Kanion.

Polecam też Axe Apollo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.