Skocz do zawartości

Zapachy / perfumy


averrry

Rekomendowane odpowiedzi

Swojego czasu wziąłem około 15 próbek różnych zapachów z popularnych sklepów i zrobiłem ankietę wśród koleżanek, który podoba im się najbardziej. Wynik był zaskakujący, ponieważ wszystkie (włącznie z moją mamą :D) co do jednej odpowiedziały, że Paco Rabane 1 million. Sam własnie używam tych perfum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jestem fanem ciężkich zapachów, bo takie na mojej skórze trwają i trwają od rana aż do prysznica, niektóre jeszcze czuję kolejnego dnia rano, dodają powagi i podkreślają mój charakter i wygląd.

 

Nie trzeba bać się ciężkich zapachów, po prostu im mniej aplikacji tym lżejsze są dla otoczenia. 2-3 psiki starczą. Niektóre są tak mocno, że i 1 psik starcza.

 

Proponuję kilka moich ulubionych.

 

Chanel Egoiste EDT- absolutne perfumeryjne mistrzostwo, róża z cynamonem i drewnem, niepowtarzalny, bardzo mocny w wyrazie, trzeba ostrożnie dawkować, najczęściej brałem wtedy dwa psiki i starczały do wieczora. Idealny do stroju wizytowego, absolutnie nie pasuje do sportowych ubrań.

 

Guerlain Habit Rouge EDT- mocny nokaut cytrusów, róży i przypraw. Nie każdy polubi bo czasami wybrzmiewa z lekka szminkowo i pudrowo. Tytaniczna trwałość sięgająca 16 i więcej godzin. Jeśli wolisz subtelne brzmienie i mniej nokatująco to warto wziąć w wersji perfumowanej - taka podoba się wszystkim, świeże cytrusy, leciutka woń róży i balsamiczne tony. Trwałość mniejsza, koło 8-10 godzin.

 

YSL Opium EDT- odurzający orient, moc przypraw, porzeczki i anyżu. Bardzo pociągający, gładki zapach. Uzależnia.

 

Mugler A*Men EDT - Fabryka czekolady :D

 

Dior Fahrenheit EDT- absolutny raj dla nosa, fiołek, nuty skórzane, wersja EDP ma dodatek w postaci rumu.

 

Hermes Terre EDT- pomarańcza, wetyweria i zapach ziemi, władczy i wzbudzający dystans i szacunek. EDP też ujdzie.

 

Givenchy Gentleman EDT (wersja oryginalna, z żółtym sokiem)  - absolutnie nie dla każdego, wielki paczulowiec z miodem.

 

Burberry London EDT - wiśniowy tytoń z domieszką czegoś iglastego. Pasuje do wszystkiego, uniwersalny zapach za grosze.

 

Boucheron Jaipur EDT - jeśli wolisz tańszą alternatywną wersję Opium, to ten będzie idealny. Świeższy, bardziej pudrowy, z cynamonem. Trwałość tytaniczna.  Wersja perfumowana jest jeszcze gładsza i pełniejsza.

 

CK Obsession EDT - cynamon, cynamon i jeszcze raz cynamon, trwałość całodzienna.

 

Bentley for men EDT / Bentley for men Intense EDP - rum, cynamon, korzenne składniki. Wersja EDP może zabić jeśli za dużo psikniesz.

 

Joop! Homme - okrutnie słodki cynamon z wanilią - trwałość legendarna

 

Inne ciekawe ciężkie zapachy:

Davidoff Zino - Chanel Antaeus - Versace L'Homme, Guerlain Heritage, Lalique Encre Noire, CK One Shock.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Gucci Guilty Absolute - zapach dla odważnych, no ale jaki mężczyzna nie jest prawda?

Potem długo długo nic, wchodzimy w jakieś randomowe zapachy, takie na spotkanie z bossem aby laski nie były obwieszone na was dzięki w.w. :)

Inne akceptowalne ale na pewno nie główne:

Le Male Le Parfum - Jean Paul
Noir - Tom Ford
Nuit d'Issey Polaris
Sauvage - Dior  (hejtowany bo popularny ale hej, po prostu ładnie pachnie i lubię Deppa 2w1 xD)
Acqua di Gio Profondo - nieśmiertelny uniwersalny skubaniec

Jednak finalnie, Guilty Aboslute przykrywa to wszystko swoją doskonałością mocą i przede wszystkim efektami <evil> 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
9 godzin temu, Maciej45 napisał:

Polecacie jakieś długo utrzymujące się perfumy do 50 zł dla studenciaka? xD Czy tylko te za minimum 100 zł się opłacają? Używałem przez kilka miesięcy Adidas Dare Edition, był nawet spoko dla mnie, ale za długo się nie utrzymywał xD

Wejdź sobie na perfumowe świry na fb lub podobną grupę i tam ludzie rozbierają oryginalne perfumy do dekantów.

Zamów sobie ok 10ml jakiejś dobrej sprawdzonej pozycji.

Dużo lepiej na tym wyjdziesz :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maninblack napisał:

Wejdź sobie na perfumowe świry na fb lub podobną grupę i tam ludzie rozbierają oryginalne perfumy do dekantów.

Zamów sobie ok 10ml jakiejś dobrej sprawdzonej pozycji.

Dużo lepiej na tym wyjdziesz :)

Pzdr.

Ja się zastanawiam nad STR8 Ahead, bo dużo osób propsuje, ale pierw sobie w rossmannie sprawdze zapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.