Skocz do zawartości

Zapachy / perfumy


averrry

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, variantb napisał:

Jeśli jest zapotrzebowanie, mogę stworzyć Samczy przewodnik perfumowy, który pomoże Braciom zgłębić ten temat, a może nawet odnaleźć swój Signature Scent.

 

Inicjatywa jak najbardziej na plus. Ja nawet przestrzegłbym przed zakupami w perfumeriach typu sephora/douglas. 80% pań tam pracujących nie ma głębszej wiedzy o męskich perfumach i polecają głównie nowości nie uwzględniając preferencji zapachowych kupującego. O cenach już nie wspomnę, bo są 2 x wyższe niż w perfumeriach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardzej za przewodnikiem dobrze by było dodawać tez rok wypuszczenia zapachu mnie zaintrygował ten z 98 roku. I napisać cos o każdym zapachu który już pojawił się w temacie.... Ja z polecenia kupiłem te zapachy z zara i za taka cenę polecam..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AdrianoPeruggio napisał:

Kopalnię wiedzy zapewnia fragrantica. Istnieje forum ''perfuforum''.

po co się rozdrabniać jak można wejść na basenotes.net i tam ma się do dyspozycji blisko 90 000 wątków w jednym tylko podforum dotyczącym ogólnych zapytań o męskie perfumy :D

 

Miejmy cos swojego :)

 

 

Edytowane przez Om nom nom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2016 o 03:37, variantb napisał:

Jeśli jest zapotrzebowanie, mogę stworzyć Samczy przewodnik perfumowy, który pomoże Braciom zgłębić ten temat, a może nawet odnaleźć swój Signature Scent.

 

Twoją wiedzę można wykorzystać też przy okazji tworzenia naszego czasopisma. Odezwij się do Marka w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, melanger said:

Nawet najlepsze porady nie zastąpią "wąchania" na sobie :). Zapach musi po prostu do nas trafiać i nie ma się co sugerować czyimiś opiniami (w większości).

Na każdym człowieku zapach "leży" inaczej. Projekcja, trwałość  to w dużej mierze czynniki fizjologiczne :).

tak zgadza się mimo wszytko jestem za poradnikiem przeodnikiem - "kalsyki zapachowe" czy cos i jakies malo znane perełki ja niedlugo jakies sobie kupię opisane w tym dzale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.08.2016 o 15:29, Om nom nom napisał:

 

Inicjatywa jak najbardziej na plus. Ja nawet przestrzegłbym przed zakupami w perfumeriach typu sephora/douglas. 80% pań tam pracujących nie ma głębszej wiedzy o męskich perfumach i polecają głównie nowości nie uwzględniając preferencji zapachowych kupującego. O cenach już nie wspomnę, bo są 2 x wyższe niż w perfumeriach internetowych.


Douglas i Sephora - jak tylko przekrocze linie bramek juz jak hieny rzucaja sie do mnie te glupie szmaty z pytaniami "czym moge pomoc?". Potwierdzam - znajomosc perfum porazajaca. Zero inwencji. Proponuja te same oklepane zapachy. Ile razy wszedlem i powiedzialem, ze chce cos oryginalnego to zaproponowaly mi Fahrenheita czy Dolce Gabbana. Oklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno to bylo, teraz juz ich nie produkuja, ale uwarunkowalem pewna lalę na Armani Black.

Rozbierala sie juz w moim samochodzie gdy jechalismy do mnie a ona mnie powąchała.

Niestety ten zapach wypadl z linii produkcji a nastepne juz tak nie dzialaly.

Lala tez juz byla nie ta, fakt.

 

Zdradze wam (mezczyznom) pewna tajemnice.

To nie o to chodzi jakich perfum uzywamy.

Chodzi o to zebys nie zapomnial jezyka w gebie gdy dziewczyna cie spyta jakich perfum uzywasz.

KAZDA (Action replay: KAZDA) nazwa z tych znanych gatunkowo perfum znaczy ze nie jestes z zapadlej wsi z Bieszczad.

Plus dla ciebie.

(Osobiscie Bieszczady uwielbiam ale one nie powoduja ze cipki robia sie mokre na nasz widok a przeciez o to nam chodzi, nie?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jak tam watek? Moze warto odgrzebac? Jestem na kupnie wody toaletowej teraz z - uwaga - rozlewni perfum! Kiedys juz raz zamowilemi bylem bardzo zaskoczony, szczegolnie moim ulubionym Gucci Pour Homme II ( @GluX to do ciebie, szukales czegos eleganckiego - ten zapach jest bardzo charakterystyczny).

Ma ktos doswiadczenie z jakimis rozlewniami czy wszyscy dajecie sobie kit wciskac, ze woda za 350zl jest warta swojej ceny i tylko "oryginalne" zapachy? Ja do tej pory bralem z 'perfumylane', ale cos chyba nie dzialaja juz. Ktos cos zamawial z rozlewni i byl mile zaskoczony jakoscia?

Na temat przewodnika, to nie jest wcale taki glupi pomysl. Jednak wody na roznej skorze pachna inaczej - u mnie np 212 Harrera mi smierdzi wrecz. A Swieze zapachy w ogole sie nie trzymaja. Taka skora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko praktycznie przez neta mozna zamowic, czasami mozna odebrac osobiscie jak jest magazyn. Teraz jestem na etapie testowania. Zamowie chyba z 'laneperfumy' (ambra) czesc zapachow dla mnie i kobitki, ale gucciego bede musial poszukac gdzie indziej. Maja smieszne ceny. 14zl za 30mln - 32zl za 100ml. Nawet sie oplaca w ciemno wziac na probe a na babskim forum przeczytalem, ze maja w miare ok opinie.

Prawda jest taka, ze to slepy strzal, bo tych rozlewni powstalo jak grzybow po deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, qbacki napisał:

Hmmm a powiedzcie mi dlaczego sephora ma tego Dior'a 60ml za 315 a np na iperfumy ten sam jest po 250? 

Chodzi o sieć i ogół czy na tym iperfumy sprzedają coś gorszej jakości?

 

Perfumeria naziemna musi wliczyć w koszy pracowników których zatrudnia i lokum w którym sprzedaje.

W Sephorze i Douglasie chodzisz wąchać a w internecie kupujesz. Bardziej opłaca się kupować testery które są tańsze, a nie mają tylko oryginalnego pudełka, korka bądź jest napis TESTER.

Między oryginalnym perfum a jego testerem nie ma zapachowej różnicy. Jeżeli jest, to jest spowodowana różnymi datami rozlewu lub warunkami w jakich były przechowywane...

 

 

O Samczym Poradniku nie zapomniałem, ale opublikuję dopiero po powrocie do kraju(luty/marzec).

Na końcu świata mam tragiczne łącze przez które nie mogę zebrać istotnych info.

Edytowane przez variantb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.