Skocz do zawartości

Nowe zadania w pracy, a stres przed wystąpieniami


yerodin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Niedawno dostałem całkiem fajną szansę w pracy. Pewne osoba odchodzi, która jest na wyższym stanowisku ja powoli przejmuje jej obowiązki. Wiązać się to będzie z moim sporym awansem (o ile się sprawdzę). Praca jest w korpo i ze stanowisko zwykłego klepacza formułek mam szansę na nadzór przy wdrażaniu nowego oprogramowania w firmie. Wiąże się to z dużą ilością spotkań, bo będę łącznikiem między: management - deweloperzy. Żeby się sprawdzić ,,muszę" nieco przejąć pałeczkę i organizować spotkania ,co wiąże się z ich prowadzeniem. I tu pojawia się problem. Mimo, że pracujemy z domu to i tak stresuje się na tego typu spotkaniach. Do tego stopnia, że często bardzo mało mówię, co nie jest wskazane, żeby być dobrym, jeśli chodzi o przyszłe, potencjalne stanowisko. Jak mam coś powiedzieć to nagle czuję przyśpieszone bicie serca, takie jakby zapowietrzenie i pojawia się analiza,  że jednak to co powiem będzie słabe. No i często jak coś mówię, to czuje że łamie mi się głos i nie jestem ,,płynny" w mowie. Mam wrażenie, że to słychać w moim głosie i i jestem przez to negatywnie oceniany. Zauważyłem też, że jak są spotkania w dużo mniejszym gronie, typu 3 osoby, lub jeżeli jest polska grupa i mówimy po polsku to idzie mi lepiej. Przy angielskim pojawia się poczucie, że jestem dużo gorszym mówcą od innych i ogólnie łapie mnie stres jak na spotkaniu są anglojęzyczni przełożeni. Wtedy najbardziej się stresuje i mam wrażenie że stres mnie paraliżuje. Dodatkowo często włącza mi się wewnętrzeny krytyk, że i tak nie dam rady ogarnąć nowej roli, bo poprzednia osoba była lepsza, bardziej przebojowa itp itd. Macie jakieś rady jak można przezwyciężyć stres ? Wiem, można iść do psychologa - kiedyś chodziłem w związku z niskim poczuciem wlasnej wartości i to była pomyłka  -  straciłem duuużo kasy, a efktów nie było praktycznie żadnych. Więc mam w tej chwili uprzedzenie do tego typu ,,zabiegów".

Z góry dziekuję Panowie za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.