Skocz do zawartości

Siłownia czy crossfit


ManOfGod

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam wzrost 183 cm wzrostu i ważę 76 kg. Chce wrócić na siłownię. Moim celem jest przytyć parę kilo plus uzyskanie wysportowanej sylwetki. Rozważam dwie opcje studio z ceossfit lub trening personalny plus fajna niezatłoczona siłownia. Co polecacie?

Mi się wydaje,że siłownia jest trochę bardziej odpowiednia,bo można dobrać trening pod siebie no i nie potrzebna mi jest jakaś super kondycja. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę powtarzał to jak mantrę: bez diety nie urosniesz. Wybierz co chcesz, a jak będziesz miał dopięta michę i odpowiednią nadwyżkę kcal to będziesz rósł. Tylko tyle i aż tyle. 

A na siłowni można robić wszystko od treningów siłowych, po wytrzymałościowe i kondycyjne. Ja np dorzuciłem sobie na koniec treningów siłowych kompleksy sztangowe (8cw ze sztanga, małe obciążenie, system 20s pracy/10s odpoczynku i tak 2/3 obwody. Koszulkę wyciskam a kondycja nieziemska 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przytyć to odradzam crossfit. Potrzebujesz dużych obciążeń z małą intensywnością. Crossfit jest lepszy by schudnąć niż przybrać. I tak jak kolega wyżej mówi... Micha to podstawa. Traktuj ja na równi z treningiem jak chodzi o priorytet. 

Mase się robi w kuchni :)

 

Edytowane przez Gixer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2021 o 15:37, PoProstuMarek napisał:

Będę powtarzał to jak mantrę: bez diety nie urosniesz. Wybierz co chcesz, a jak będziesz miał dopięta michę i odpowiednią nadwyżkę kcal to będziesz rósł. Tylko tyle i aż tyle. 

A na siłowni można robić wszystko od treningów siłowych, po wytrzymałościowe i kondycyjne. Ja np dorzuciłem sobie na koniec treningów siłowych kompleksy sztangowe (8cw ze sztanga, małe obciążenie, system 20s pracy/10s odpoczynku i tak 2/3 obwody. Koszulkę wyciskam a kondycja nieziemska 

Ile kalorii potrzeba na przytycie przy moich parametrach teraz jem Ok. 2,5 tys dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ManOfGodMordo nie jestem wróżka, nie znam Twojej podstawowej przemiany materii, wieku, stopnia aktywności w ciągu dnia, jaki w końcu trening i ile razy w tygodniu masz zamiar ćwiczyć - to wszystko ma wpływ na dobranie odpowiedniej kaloryki. 

Poszukaj kalkulatorów kalorii

np https://mindyourbody.pl/kalkulatory/dzienne-zapotrzebowanie-kaloryczne/

 

I baw się procesem, jak waga nie rusza to dodawaj +/- 200 kcal co 2/3 tyg i obserwuj. Jak zalewa to odejmuj lub kręć więcej cardio 

 

A na oko to baba w szpitalu leżała, wszystko ma być policzone ;)

Edytowane przez PoProstuMarek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy. 
Jedz normalnie, ćwicz bardzo ciężko (do porażki mięśniowej- muscle failure), bardzo krótko, śpij dobrze. Filozofii wielkiej nie ma. 

I bez eksperymentów w stylu crossfit, jakieś ketle, cardio. Zwykłe ciężary wystarczą.

Edytowane przez EMKEJ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego crossfit to trzeba umieć w przeciwnym wypadku za jakiś czas to będziesz na rehabilitację chodził. Najpierw siłownia z trenerem opanować/przypomnieć sobie wzorce ruchowe i szlifować technikę podstawowych ćwiczeń. Nauczyć się prawidłowo rozgrzewać. Potem samemu z obciążeniem jak to opanujesz to możesz myśleć o ćwiczeniach wielostawowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ManOfGod Brachu, tak jak poprzednicy radzą, ja też radzę ćwiczyć stricte statycznie poprzez połączenie siłowni + kalisteniki. Sama kalistenika wystarcza, pod warunkiem, że pilnujesz jedzenia. Dieta to 2/3 twojego sukcesu. Doradzałbym nie koncentrować się na masie, bo to często żałosne. Ludzie ćwiczą, trenują siłowo, ale rezygnują np. z rowera czy spacerów bo są ,,na masie" i to im zaszkodzi. Najlepszym rozwiązaniem jest ogólny ruch i bycie aktywnym całe życie, nie tylko siłowo. Dlatego zaniedbywanie treningu cardio to też głupota według mnie. Facet oprócz jakiejś tam przyzwoitej siły powinien mieć również odrobinę kondycji, żeby chociaż przebiec te 5km. Pamiętam, jak ćwiczyłem tylko u siebie na siłce, to nie mogłem powietrza złapać, bo byłem klocem. Najlepszy będzie trening FBW - całe ciało na każdej sesji treningowej. Crossfit wymaga dużej mobilności i sprawności i nie jest, wbrew pozorom dla każdego, jak to wiele ,,speców" mówi od treningu personalnego. Można się nabawić, bardzo łatwo kontuzji. Nie zaniedbuj rzecz jasna rozgrzewki. Dla poprawy mobilności możesz się rozciągać przed i po treningu, z naciskiem na po treningu. Zwiększy to ruchomość stawów, a co za tym idzie wyniki. Daruj sobie wszelkie białka, gówna, gainery bo to syf, dla twojego układu pokarmowego. Białko dostarczaj najlepiej z jajek, ryb oraz drobiu a także nabiału jak serki wiejskie czy jogurt naturalny. Do tego codziennie jakiś owoc, trochę warzyw, co jakiś czas orzechy, nasiona. Węgle złożone tylko przed treningiem. Po treningu doradziłbym białko rzecz jasna i węglowodany, choć już nie w tak dużych ilościach jak przed( moim zdaniem 1/2 porcji, takiej jak przed treningiem). Dla mnie optymalnie jest trenować 3-4 treningi tygodniowo, nie mniej i nie więcej. U mnie tak było najlepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.