Skocz do zawartości

Kryptowaluty od czego zacząć?


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Witajcie, chciałbym zgłębić temat krypto walut, jaki sprzęt komputerowy sobie kupić ? Jak wygląda rynek ? Pytam jako laik, zastanawiam się, czy wogule ma sens ? Jak wygląda szukanie ?

Na dzień dobry znalazłem ciekawą publikacje:

 

https://allegro.pl/oferta/bitcoin-ksiazka-kryptowaluty-ksiazka-9611586747

https://allegro.pl/oferta/kryptowaluty-od-zera-10770584399

 

Istnieje podobny temat założony już na forum, jednak widać, że autor posta oraz komentujący to starzy wyjadacze, znający temat dokładnie :)  Interesują mnie te skróty, co znaczą ? ETH, BTC

 

Proszę o rady i zapraszam do dyskusji

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Boromir napisał:

jaki sprzęt komputerowy sobie kupić ?

 

Żaden.

 

15 minut temu, Boromir napisał:

Jak wygląda rynek ?

 

Jesteśmy po korekcie i lecimy do góry. (trwa hossa)

 

16 minut temu, Boromir napisał:

Interesują mnie te skróty, co znaczą ? ETH, BTC

 

Skróty oznaczają nazwy kryptowalut, serio tego nie wiesz?:huh:

 

Kup sobie książki i oglądaj firmy na ytube, ale zdaje się że nie masz dużo czasu, bo hossa jakby miała niebawem się rozpędzić.

 

Zajrzyj też do klubu wysłałem Ci zaproszenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek czeka na korekcję, czekam i ja. 

11 godzin temu, Boromir napisał:

czy wogule ma sens ?

Jest, fiat traci na wartości więc trzeba uciekać w inne waluty, złoto ,srebro, krypto etc. 

Zasady przy krypto są proste:

1.Nie kupuj na świecy która wystrzela w górę :

236059609_970358930487018_53163782653702

 

2. Kupuj najniżej jak się da (tzw. buy the dip)

3. Krypto to rynek bardzo zmienny, szykuj się na duże wzrosty i duże spadki.

4. Przy dużych inwestowanych kwotach warto używać konta w euro. 

5. Przy  inwestycji w "shitcoiny" (coiny bez użyteczności, nowotwory rynkowe, coiny dla zabawy) szykuj się na stracenie wszystkiego.

6. Ja inwestuje długoterminowo (co nie znaczy ,że nie wyciągam zysków krótkoterminowych) w coiny użyteczne (utility coins) czyli np. coiny z ISO20022, hyperleder itd. Co kto lubi, co komu pasuje. 

7. W razie spadków, możesz uciekać do stablecoinów (np. DAI, Tether). Znaczy to, że wymieniasz coina ,który traci na wartości na stablecoina (który na wartości praktycznie nie traci), a potem np. wracasz z większym kapitałem przy spadku (pkt 2.)
8. Możesz przyjąć taktykę HODL, kupujesz coiny i o nich zapominasz na długo, nie dotykasz ich. 

9. Nie trzymaj coinów na giełdzie, trzymaj je na cold wallecie (poszukaj o tym) lub offline na sprzęcie np. Ledger.

 

 

Edytowane przez EMKEJ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giełdy must have moim zdaniem to: Binance, KuCoin, Ascendex. 

 

Pierwsza zasada nigdy nie wchodź na hyipie i wystrzegaj się FOMO, w większości przypadków zostaniesz dawcą kapitału. 

 

Bierz profit jak się pojawi, nie licz na x1000 chyba, że masz strategię HODL i kupujesz w bessie. Taki zwrot jest możliwy, ale to loteria. 

 

Przydatne kanały na YouTube: Jurek S. Analizy, 321 Crypto, Phil Konieczny, Bitcoin Feniks.

 

Kup Ledgera i jak HODLujesz to trzymaj coiny na nim nie na giełdzie. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.